Słupsk
Radni zdecydowali większością głosów o likwidacji szkoły. Rodzice są przeciwni (Fot. Radio Gdańsk/Marcin Kamiński)

czwartek,

28 listopada 2019

15:06

Radni zdecydowali o likwidacji jednej ze szkół w Ustce. Rodzice są przeciwni: "Dzieci w szkołach będzie coraz więcej"

Szkoła Podstawowa nr 3 w Ustce zostanie zlikwidowana. Radni zdecydowali o tym większością głosów, podejmując uchwałę intencyjną. Za likwidacją zagłosowało 8 radnych, przeciw było 5. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

- To nie będzie likwidacja jak cięcie nożem, tylko powolne wygaszanie szkoły - tłumaczył podczas sesji burmistrz Ustki Jacek Graczyk. - Umożliwiamy dzieciom dokończenie nauki. Po prostu nie będzie prowadzony nabór i zmieni się tylko szyld. Nie możemy jednak dłużej utrzymywać tylu szkół - to jest zbyt obciążające dla naszego budżetu. Do oświaty dopłacamy pięć milionów, a według prognoz będziemy dopłacać jeszcze więcej, jeśli nic nie zmienimy. Dziś wydajemy pieniądze na utrzymanie szkół, a nie na podnoszenie jakości kształcenia - dodał.

WIĘCEJ DZIECI

Zdaniem zgromadzonych na sesji rodziców w przyszłych latach będzie zdecydowanie więcej dzieci w szkołach, co przełoży się na subwencje oświatową, która będzie większa. - Pozwoli to na utrzymanie szkoły i jej rozwój - twierdzili. - Boimy się też o rozwój klas sportowych, a zostały utworzone dopiero dwa lata temu.

Według planów władz miasta szkoła ma zostać wygaszona w ciągu 2-3 lat. Do budynku usteckiej trójki mają zostać przeniesione dwa przedszkola i miejska biblioteka.

Marcin Kamiński/pOr