Słupsk
Blok przy ulicy Dywizjonu 303. To tutaj miasto planuje zakupić mieszkania (Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś)

czwartek,

21 listopada 2019

16:22

Pierwsza taka operacja w Słupsku. Miasto zakupi mieszkania od dewelopera i przekaże je na lokale komunalne

To będzie pierwsza tak duża operacja operacja zakupu mieszkań w Słupsku przez samorząd. W jej ramach zakupione zostaną 33 lokale od dewelopera.  Mieszkania dwu i trzypokojowe zostaną przydzielone osobom oczekującym na lokale komunalne.
Na transakcję Słupsk wyda 10 milionów złotych, ale faktyczny koszt dla miasta będzie dużo niższy. - Samorząd ma otrzymać 4,5 miliona złotych dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego - mówi prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka. - Dodatkowo zapłacimy dopiero po odbiorze mieszkań, które będą wykończone i gotowe do zamieszkania. Jeśli zsumujemy wydatki miasta i dofinansowanie z BGK, to wydamy 5,5 mln złotych na zakup 33 nowych mieszkań - dodaje prezydent Słupska. 


MIESZKANIA W TRAKCIE BUDOWY

Władze Słupska mają podpisać list intencyjny w tej sprawie z firmą deweloperską. Sześciopiętrowy budynek już powstaje przy ulicy Dywizjonu 303, na osiedlu Niepodległości. Oprócz mieszkań będą miejsca parkingowe i plac zabaw dla dzieci.

Z danych wynika, że ponad 80 procent budynków komunalnych w Słupsku powstało przed 1945 rokiem. Średni wiek obiektu mieszkalnego należącego do miasta to 100 lat.

 

Przemysław Woś/mim