Słupsk
Dzięki sekundnikom kierowcy mają więcej cierpliwości, bo wiedzą, ile czasu zostało im do zielonego światła (Fot. Pixabay)

poniedziałek,

18 listopada 2019

15:14

Nowe sekundniki na ulicach Słupska. Mieszkańcy: "To poprawi nasze bezpieczeństwo"

Słupskie ulice będą bezpieczniejsze. Do końca roku w czterech miejscach w centrum miasta pojawią się sekundniki dla pieszych i kierowców. Pomysł spodobał się słupszczanom, którzy uważają, że poprawią one bezpieczeństwo.

- Warto, żeby się pojawiły na słupskich ulicach. Dzięki nim kierowcy mają więcej cierpliwości, bo wiedzą, ile czasu zostało im do zielonego światła. Natomiast piesi będą mogli ocenić, czy zdążą dojść do przejścia i je przemierzyć - twierdzą słupszczanie. 

CZTERY MIEJSCA

Sekundniki zostaną zainstalowane przy ulicach Tuwima, Deotymy, Jagiełły, Jaracza i przy placu Zwycięstwa w Słupsku do połowy grudnia. Inwestycja zostanie sfinansowana z budżetu obywatelskiego.


NIE TYLKO SEKUNDNIKI

Dodatkowo w ramach poprawy bezpieczeństwa w mieście pojawią się dwie tablice z pomiarem prędkości, czyli tzw. "buźki", które można spotkać przy wjeździe do niektórych miejscowości.

- Jeżeli okażą się skuteczne, to może w mieście pojawi się ich więcej. Te tablice mogą zagwarantować bezpieczeństwo. Ich usytuowanie wskaże komisja bezpieczeństwa ruchu drogowego, która zadecyduje na jakich odcinkach mają być w pierwszej kolejności ustanowione - mówi prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

Koszty zakupu jednej tablicy z pomiarem prędkości to około 11 tysięcy złotych.

Marcin Kamiński/mkul