Słupsk
Wszyscy uczestnicy awantury byli pod wpływem alkoholu (fot. KPP Bytów)

piątek,

08 listopada 2019

17:09

Śmiertelna walka na noże w Gliśnie Wielkim, poszło o kobietę. Jest akt oskarżenia

Jest akt oskarżenia w sprawie ukraińsko-gruzińskiej śmiertelnej bójki na noże w okolicach Bytowa. W awanturze zginął obywatel Gruzji. Oskarżeni to dwaj Ukraińcy, którzy w wyniku zajścia również pobili się między sobą. Jeden z nich także omal nie zginął.
Do tragedii doszło 23 marca w Gliśnie Wielkim koło Bytowa, w domu w którym wspólnie mieszkali pracownicy pobliskiej firmy. Byli to obywatele Gruzji i Ukrainy.


BYLI POD WPŁYWEM ALKOHOLU

Wszyscy uczestnicy feralnej awantury byli pod wpływem alkoholu. Pokłócili się o kobietę, którą Gruzin miał agresywnie zaczepiać. Jeden z Ukraińców zadał mu kilka ciosów nożem, w wyniku bójki sam również został ranny.

Potem doszło jeszcze do walki na noże pomiędzy Ukraińcami Obaj mężczyźni zostali poranieni. Jeden ciężko. Gruzin, Daviti G. zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Sekcja zwłok wykazała, że został ugodzony nożem w serce, szyję i płuca.

ZACZEPIAŁ OBYWATELI UKRAINY
 
- Jak ustalono w toku śledztwa, prowodyrem zaistniałego konfliktu był Daviti G., który w tym dniu znajdując się pod wpływem alkoholu, zachowując się agresywnie zaczepiał innych obywateli Ukrainy, w tym kobiety. O zaistniałym zdarzeniu, po stoczonych walkach na noże, na prośbę Ihora S. policja oraz pogotowie ratunkowe zostały powiadomione przez polskiego właściciela domu- poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Słupsku Paweł Wnuk.

ZABÓJSTWO I PRÓBA ZABÓJSTWA

28- letni Ukrainiec Ihor S. został przez Prokuraturę Okręgową w Słupsku oskarżony zabójstwo i próbę zabójstwa. Grozi mu dożywocie. Drugi z Ukraińców 38-letni Otar S. odpowie za udział bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi mu do dziesięciu lat więzienia.


Przemysław Woś/puch