Słupsk
Policja publikuje wizerunki podejrzanych i prosi o pomoc (Fot. Policja)

czwartek,

07 listopada 2019

07:29

Policja szuka mężczyzn, którzy mogą mieć związek z kradzieżą kart bankomatowych. Rozpoznajesz ich?

Komenda Miejska Policji w Słupsku prosi o pomoc w zidentyfikowaniu dwóch mężczyzn podejrzanych o przywłaszczenie kart bankomatowych. Jeden z właścicieli został poszkodowany na 200 złotych. Jego kartą zapłacono "zbliżeniowo" pięć razy. W drugim przypadku sprawcy nie udało się pobrać gotówki z bankomatu. W obu sytuacjach doszło do przestępstwa.
Do pierwszego zdarzenia doszło w nocy z 11 na 12 maja 2019 r. w jednym ze słupskich sklepów alkoholowych oraz na stacji paliw. Nieznany mężczyzna przy użyciu przywłaszczonej karty bankomatowej dokonał 5 transakcji na kwotę 200 zł. To kradzież z włamaniem.

Ustalenia policji wskazują, że kradzieży mógł dokonać młody mężczyzna ubrany w ciemną bluzę z kapturem, z którego wychodziły grube sznurki koloru białego, a kaptur od wewnątrz miał kolor zielony. Mężczyzna miał ubraną kurtkę typu moro i czarną czapkę na głowie.

kradziezkarta1
Fot. Policja

Do drugiego przywłaszczenia karty doszło 27 sierpnia 2019 r. Sprawca w jednym ze słupskich bankomatów trzykrotnie próbował wybrać gotówkę używając przywłaszczonej karty.

Według policji, usiłowania kradzieży mógł dokonać mężczyzna, ubrany w koszulkę polo z krótkim rękawkiem, okulary słoneczne i czapkę z daszkiem.

kradziezkarta2
Fot. Policja

Osoby, które rozpoznają mężczyzn ze zdjęć lub mają informacje mogące pomóc w ustaleniu ich tożsamości lub miejsca pobytu, proszone są o kontaktu z Komendą Miejską Policji w Słupsku.

Paweł Drożdż/mar