Słupsk
Utrudnienia na ulicy Zaborowskiej planowo potrwają kilka tygodni (Fot. Radio Gdańsk/Marcin Kamiński)

środa,

06 listopada 2019

13:54

Utrudnienia dla kierowców w Słupsku. W związku z remontem został zamknięty fragment ulicy Zaborowskiej

Mieszkańcy osiedla Niepodległości w Słupsku od teraz będą narzekać na drogowców. Zamknięto fragment ulicy Zaborowskiej od Batalionów Chłopskich do administracji spółdzielni mieszkaniowej Kolejarz. To kilkudziesięciometrowy odcinek drogi, którego remont jest strategiczny dla uruchomienia przejazdu w ulicę Legionów Polskich.

- To element robót związanych również z remontem i budową tej ulicy - mówi kierownik wydziału inwestycji Zarządu Infrastruktury Miejskiej Tomasz Orłowski. - W związku z z postępami przebudowy tych ulic nastąpi również zmiana organizacji ruchu.

PROBLEMY Z DOJAZDEM

Największych utrudnień spodziewać się mogą mieszkańcy bloków przy budynkach 8 i 10. Będzie tam utrudniony dojazd do parkingów.

- Będzie on udostępniany w miarę możliwości - dodaje Tomasz Orłowski. - Nie chcemy tego odcinka zamykać kompletnie, więc będziemy go zamykać fragmentami.

WIĘCEJ UTRUDNIEŃ

Prace toczyć się będą również na zamkniętych wcześniej odcinkach ulic: gruntowym ulicy Legionów Polskich od ulicy Piłsudskiego do ulicy Zauchy oraz ulicy Zaborowskiej z płyt betonowych od łuku drogi do ulicy Legionów Polskich. Utrudnienia potrwają do końca roku.

Marcin Kamiński/pb