Słupsk
Środki wybiegane przez mieszkańców, zostaną przeznaczone na wsparcie trzech ośrodków opiekuńczo-wychowawczych w Słupsku (Fot. Tomasz Czubak)

środa,

09 października 2019

11:29

Kilometry zamienili na złotówki. "Wybiegaliśmy ponad 90 tysięcy dla dzieci. Będą miały dużo większe możliwości"

Ponad 90 tysięcy złotych udało się wybiegać uczestnikom 5. Biegu Charytatywnego w Słupsku. Impreza odbyła się w sobotę na stadionie 650-lecia. 5-osobowe sztafety biegały przez godzinę. Następnie zsumowano przebyte dystanse i kilometry zamieniono na złotówki.
Zebrane pieniądze fundacja PKO, która jest głównym organizatorem biegu, przekaże teraz na wsparcie edukacji dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych w Słupsku i Kościerzynie.

1385 KILOMETRÓW

- Przebiegliśmy 1385 kilometrów i 600 metrów - mówi Marek Szerszenowicz, dyrektor oddziału PKO w Słupsku, które było organizatorem biegu. - Gdybyśmy nie biegli po stadionie, tylko pobiegli na zachód, to byśmy dobiegi do brzegu kanału La Manche. I wybiegaliśmy 65 tysięcy dla słupskich dzieci i przy okazji jeszcze 26 tysięcy złotych dla kościerzyńskich - mówił

Środki wybiegane przez mieszkańców, zostaną przeznaczone na wsparcie trzech ośrodków opiekuńczo-wychowawczych w Słupsku.
 
WIĘKSZE MOŻLIWOŚCI


- Wiemy teraz, że nasze dzieci będą miały dużo większe możliwości na douczenie się i skorzystanie z możliwości, których często nie mają - dodaje Klaudiusz Dyjas, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku.

5. PKO Bieg Charytatywny, to impreza ogólnopolska. W tym roku odbyła się w 12 miastach, w tym w Słupsku. Zawodnicy zrobili łącznie 4862 okrążenia bieżni, co daje 17944 km. Pieniądze dla dzieci w całej Polsce wybiegało 9248 biegaczy.


Paweł Drożdż/jr