Słupsk
Aktualnie wyłączone z ruchu są dwa pasy jezdni spod wiaduktu do ulicy Sobieskiego (Fot. Radio Gdańsk/Marcin Kamiński)

poniedziałek,

07 października 2019

13:38

Rozpoczął się remont ulicy Szczecińskiej w Słupsku. Dwa pasy jezdni wyłączone z ruchu

Prawie milion złotych będzie kosztować remont ulicy Szczecińskiej. Prace rozpoczęły się w poniedziałek. W związku z tym została zmieniona organizacja ruchu na skrzyżowaniach Tuwima-Kołłątaja i Szczecińska-Sobieskiego.

- Wykonawca robót już wymienia krawężniki - mówi Tomasz Orłowski, kierownik działu eksploatacji i inwestycji w Zarządzie Infrastruktury Miejskiej w Słupsku. - Prace będą posuwać się w zależności od pogody oraz od tego, jakie przeszkody wykonawca napotka podczas wykonywania rozbiórek, ale mamy nadzieję, że zakończą się przed czasem, a wtedy i my, i kierowcy, będziemy bardzo zadowoleni - dodaje.

DWA PASY WYŁĄCZONE Z RUCHU

Drugim etapem prac na ulicy Szczecińskiej będą remonty chodników. Najprawdopodobniej wtedy zostanie wyznaczona i zbudowana ścieżka rowerowa.

- Z pewnością podczas prac nad chodnikami będzie wprowadzona droga rowerowa. Nie wiemy jeszcze jednak, z której strony, bo analizy nie zostały przeprowadzone - dodaje Tomasz Orłowski.

Aktualnie wyłączone z ruchu są dwa pasy jezdni spod wiaduktu do ulicy Sobieskiego. W ramach remontu zostaną wymienione krawężniki, nawierzchnia asfaltowa oraz zostaną wyrównane studzienki kanalizacyjne.

 

Marcin Kamiński/mk