Słupsk
Na uczelnię przyjęto osoby głównie z regionu słupskiego (Fot. Akademia Pomorska w Słupsku)

czwartek,

26 września 2019

15:45

1200 osób będzie studiować na Akademii Pomorskiej w Słupsku. "Są też kandydaci z Meksyku i Indii"

Akademia Pomorska ma 1200 nowych studentów. To wyniki tegorocznej rekrutacji. Na uczelnię przyjęto osoby głównie z regionu słupskiego, ale są także studenci z Ukrainy, Białorusi i Kazachstanu.

Marzena Łukasik, dyrektor biura rektora Akademii Pomorskiej powiedziała, że uczelnia jest zadowolona z wyników tegorocznej rekrutacji. Podkreśla, że to o 16 procent lepszy wynik niż w latach ubiegłych. 1200 studentów przyjęto w dwóch etapach rekrutacji.

WYBORY STUDENTÓW

- Jest oczywiście kilka kierunków bardzo popularnych, czyli: zarządzanie, język angielski, kierunki medyczne, jak pielęgniarstwo i fizjoterapia. Dużo osób chciało się dostać na kosmetologię, bezpieczeństwo narodowe i prawo - mówi Marzena Łukasik z Akademii Pomorskiej.

Studenci najrzadziej decydowali się na naukę politologii. Z powodu małej liczby podań nie udało się utworzyć grupy na I roku studiów.

NIE TYLKO MIESZKAŃCY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nowi studenci Akademii Pomorskiej, to głównie mieszkańcy regionu słupskiego. Są wśród nich natomiast także kandydaci z zagranicy.

- Mamy Białoruś, Ukrainę i Kazachstan. W tym roku jest też kandydat z Meksyku, są też zapytania z Indii - dodaje Maja Możańska z biura ds. kształcenia i studentów na Akademii Pomorskiej w Słupsku.

W murach Akademii Pomorskiej w Słupsku studiuje około 3,5 tysiąca studentów.

Paweł Drożdż/pOr