Środowy Autopilot Radia Gdańsk. Prowadzą Ewelina Potocka i Aleksandra Nietopiel

23:09

Kończymy relację z pomorskich dróg

Kończymy relację z dróg Pomorza. Kolejne raporty Autopilota już w czwartek od godz. 6:15 na antenie Radia Gdańsk i na naszej stronie internetowej. Spokojnej nocy

22:45

Stabilna sytuacja na drogach

Śnieg padał już na terenie całego Pomorza. Biało nie tylko w okolicach Słupska, Kościerzyny i Starogardu Gdańskiego ale też Żukowa, Kiezmarka, Tczewa i Kwidzyna. Cienką warstwą śniegu przyprószona jest Obwodnica Trójmiasta ale pod nim wiać mocno posolony asfalt. Nieco mniej optymistyczne służby autostradowe, które przyznają, że na trasie do Torunia robi się coraz bardziej biało. Śnieg jest zawiewany z pól.

Ten problem dziś najbardziej dotkliwy był na trasach w rejonie Pelplina i Godziszewa, gdzie strażacy uwalniali z zasp uwięzione ciężarówki. Nadal takie problemy na lokalnej drodze z Trąbek Wielkich przez Kaczki do Żukczyna. Jak mówi pan Mirosław auta nie są w stanie tamtędy przejechać.

Na głównych arteriach Trójmiasta jezdnie mokre. Do obwodnicy jedziemy po cienkiej warstwie śniegu.

Optymizmem napawają wiadomości od synoptyków, którzy mówią, że padać może jeszcze do północy. Świt przywita nas co najwyżej przelotnymi opadami i temperaturą w okolicy zera. GDDKiA dodaje z kolei, że na pomorskich drogach pracuje 55 pługosolarek

21:56

Lekka poprawa na trasach

Nieco lepiej na trasach. Strażacy skończyli akcje uwalniania ciężarówek z zasp śnieżnych w rejonie Pelplina, Rudna i Tczewa. Nie ma już ograniczeń w przejeździe autostradą A1 w kierunku Łodzi. Auto dostawcze, które uderzyło w bariery na wysokości Stanisławia jest już poza jezdnią. Kierowca trafił do szpitala. Na A1 poza tym jak mówią drogowcy jezdnie czarne, choć pada. Państwo piszą, że ciężarówka blokująca drogę między Gołębiewem Wielkim a Sobowidzem już została uwolniona z zaspy.

Pan Mirosław narzeka natomiast na drogi od Pszczółek w kierunku "Starogardzkiej" - kompletnie zasypane. "Powinny zostać zamknięte bo to jedna wielka śnieżna pułapka i bardzo niebezpieczna" - pisze nasz słuchacz.

Po białym jeżdżą kierowcy przede wszystkim za zachodzie w centralnej części województwa. Tak jest w okolicach Słupska ale i Kościerzyny.

Obwodnica Trójmiasta lekko przyprószona ale jezdnie są czarne.

Na trasach krajowych pracuje 55 pługosolarek.

21:56

Utrudnienia na gdańskim lotnisku

Śnieżyca i silny wiatr utrudniają pracę gdańskiego lotniska. Samoloty lądują, ale mają opóźnienia, tylko jeden lot przekierowano na inne lotnisko. Maszyna z Molde przez ponad godzinę krążył nad Pomorze, ostatecznie poleciała do Warszawy. Spóźnione są loty z Londynu i Belfastu. Nie wiadomo jeszcze czy w Gdańsku wylądują zaplanowane na 23:00 samoloty z Bergen, Frankfurtu, Londynu - Luton, Warszawy i Kopenhagi. Na gdańskim lotnisku niemal bez przerwy pracuje kilka pługów. Odśnieżają drogę startową i kołowania oraz płytę postojową. Sytuację pogarsza jednak coraz silniejszy wiatr, który nawiewa śnieg na teren lotniska.

20:53

Uwaga na nieprzejezdne drogi

Samorządowcy z Pelplina piszą, że nie da się przejechać trasami z Pelplina do Rudna i z Pelplina do Janiszewa. Samochodom, które utknęły w zaspach pomagają strażacy. Tak samo było na drodze 230 do Gniewu i trasie z autostrady A1 ze Stanisławia w kierunku Godziszewa.

Ariel dodaje, że zablokowana przez ciężarówkę jest też trasa między Gołębiewem Wielkim a Godziszewem. Poza tym oczywiście biało.

Pani Magda dorzuca: "Solidnie nawiewa miejscami na trasie Przodkowo-Leźno"

Pani Aleksandra melduje się z autostrady A1.  "Słabe warunki. Mocno wieje. Co chwila białe place. Uwaga przed zjazdem od Gdańska na Swarożyn, na lewym pasie zepsuta ciężarówka.

Strażaków spotkamy też na wcześniejszym zjeździe przy Stanisławiu, gdzie samochód dostawczy uderzył w bariery. Ruch także jest ograniczony.

Pada i wieje na całym Pomorzu. Drogowcy z tras krajowych informują, że najspokojniej jest w rejonie Trójmiasta i we wschodniej części województwa. Tu jednak solarki profilaktycznie posypują drogi. Łącznie to 50 ciężkich aut.

20:07

Coraz więcej białych dróg na Pomorzu

Najwięcej problemów na trasach jest teraz w okolicach Słupska, Lęborka, Miastka i Człuchowa. Tam nawet na trasach krajowych śnieg jest nawiewany na jezdnię. Jak powiedział mi Piotr Michalski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku podobne problemy też za Kościerzyną od Kornego do Miastka. Na południu opady występują od Człuchowa po Starogard. Szczególnie trudna sytuacja jest w okolicy Zblewa - Miradowa, gdzie nawiewa dużo śniegu z pól. Tam dodajmy w rejonie Sucumina między wcześniej doszło do kolizji. Zderzyły się dwa auta osobowe i ciężarówka. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Pan Bartek pisze: "Trasa przejezdna choć zawiana, są służby"

Profilaktycznie sprzęt działał w rejonie Tczew – Gniew, gdzie nie ma jeszcze opadów, wiatr jest umiarkowany, ale zawiewa śnieg z pól na odkrytych fragmentach drogi krajowej nr 91.

Bez kłopotów już na 20 z Żukowa do Kościerzyny w Wyczechowie, gdzie wcześniej dachowało auto. Bez problemów przejezdna też Obwodnica Trójmiasta. Ani śladów po kolizji przy Matarni w stronę Gdyni.

Przybywa niestety miejsc, gdzie zawiewany z pól śnieg. Strażacy już kilka razy interweniowali w przypadkach kiedy z zasp trzeba było wyciągać ciężarówki. Takie działania trwają teraz w miejscowości Kursztyn na trasie 230 z Pelplina do Gniewu.

Autostrada A1 przejezdna, ciężki sprzęt pracuje choć śnieg ciągle jest zawiewany - informują drogowcy. Na trasach krajowych pracuje 35 jednostek sprzętu zimowego utrzymania.

17:39

Autobus w rowie, zerwana trakcja

Na trasie Tczew - Godziszewo za Rukosinem autobus wpadł do rowu, będzie wyciągany dużą koparką. Droga tutaj mocno zawiana śniegiem - możliwe korki napisał do Radia Gdańsk słuchacz. To droga wojewódzka 224 w stronę Tczewa.

Czy wiadomo co się wydarzyło przed Lęborkiem od strony Koszalina? Stoimy już 30 min bez ruchu - pyta  pani Paulina. Odpowiadamy - rzeczywiście jest tam zator i to w dwóch kierunkach - na krajowej szóstce  zerwała się trakcja elektryczna - na miejscu pracują służby - ruch na odcinku krajowej szóstki jest wstrzymany - utrudnienia powinny się zakończyć za kilkanaście minut.

17:33

Trzecia kolizja na obwodnicy. Utrudnienia na odcinku Matarnia-Osowa

Wciąż duże utrudnienia mamy na Obwodnicy Trójmiasta. Między Matarnią a Osową doszło do zderzenia czterech pojazdów - korek w stronę Gdyni ma 4 kilometry, w druga też spowolnienie ale zdecydowanie mniejsze. Pan Robert zadzwonił z informacją, że od strony Gdańska zatrzymujemy się już na wysokości stacji benzynowej Shell - zjazd z obwodnicy na Słowackiego odbywa się bez problemów, natomiast ciężko włączyć się do ruchu zjeżdżając z Matarni na obwodnice w stronę Gdyni. T

17:13

Kolizja trzech aut w Gdyni. Utrudnienia na ul. Wielkopolskiej i ul. Wrocławskiej

Na ulicy Wrocławskiej na skrzyżowaniu z Wielkopolska w Gdyni zdarzenie drogowe z udziałem 3 aut. Nie ma osób poszkodowanych.  Tutaj korek od strony obwodnicy na około pół kilometra. Na miejscu pracują strażacy i policja.

15:55

Kolejna kolizja na obwodnicy Trójmiasta. Tym razem węzeł Szadółki

Znowu gorąco na Obwodnicy Trójmiasta - tym razem stłuczka 4 aut na prawym pasie w kierunku Gdyni, 200m za zjazdem na Szadółki piszą do Radia Gdańsk nasi słuchacze. Tutaj zator rośnie stoimy już za zjazdem na Kowale to jest jakieś dwa i pół kilometra kolejki. Lewy pas ruch jak przekazuje dyżurny z Punkt Informacji Drogowej GDDKiA jest przejezdny, ale trzeba uważać.

15:32

Awarie samochodów we Wrzeszczu i Oliwie

Zepsuty pojazd blokuje skręt w ul. Srebrniki z Al. Żołnierzy Wyklętych w Gdańsku - informuje pan Waldek. Chodzi o skręt od strony Wrzeszcza. Tutaj trzeba uważać jeszcze przed światłami. Pan Waldek informuje tez o roztrzaskanym aucie przy biurowcu Oliwia Six w Gdańsku. Na lewym pasie w stronę Sopotu - pojazd blokuje płynny ruch. Tutaj musimy zwolnić. Awaria auta także na Grunwaldzkiej, ok. 50 metrów przed skrętem w ul. Piastowską.
Na Słowackiego w dól za Matarnia na prawym pasie zepsuty samochód. Uważajcie i zwolnijcie. Pozdrawia pani Kasia - przed godziną inny słuchacz zadzwonił do Radia Gdańsk z taka samą informacją czy chodzi wciąż o ten sam samochód - nie wiadomo - ale tutaj prosimy o pilnowanie prędkości - to w kierunku Ronda de La Salle.

15:30

Kolizja na Al. Zwycięstwa w Gdyni

Na Al. Zwycięstwa przy skręcie do Wielkopolskiej w kierunku centrum Gdyni kolizja dwóch pojazdów na moment zablokowała ruch. Tam powinno się już robić luźniej - poinformował oficer dyżurny z gdyńskiej policji. Niemniej tutaj zwolnić trzeba - prosimy o uwagę.

14:27

Zespute audi na Słowackiego

Na leśnym odcinku Słowackiego od strony Matarni do Ronda de La Salle mniej więcej kilometr przed rondem na prawym pasie ruchu zepsute audi blokuje przejazd. Z taką informacją zadzwonił słuchacz - tutaj prosimy o uwagę i redukcję prędkości.

12:49

"Karambol za Kowalami". Kierowcy ostrzegają przed jazdą obwodnicą

Jak informuje nasz słuchacz zaraz za Kowalami w kierunku Gdyni doszło do kolizji kilku aut. Obwodnica jest już zatkana.

12:47

Słuchacze przesyłają zdjęcia z Obwodnicy

IMG 20170111 1221491Fot. Słuchacz RG

IMG 20170111 122153 copyFot. Słuchacz RG

11:37

Korek za węzłem Matarnia w stronę Gdyni

Zaraz za wyjazdem z ulicy Słowackiego, na Obwodnicy w stronę Gdyni zderzyły się ciężarówki. Trzy pojazdy stoją na prawym pasie i blokują ruch. Korek nie jest duży, stoimy od 5 do 10 minut - informuje słuchacz.

10:38

Drogowcy wchodzą na Obwodnicę

Dostaliśmy informację z GDDKiA, że drogowcy muszą dzisiaj po raz kolejny wejść na Obwodnicę Trójmiasta. Chodzi o łatanie dziur powstałych po ostatnim ataku zimy. Prace będą odbywać się na 331. kilometrze, na wysokości Owczarni. Jeden pas w stronę Gdyni będzie więc zablokowany. Prace mają trwać do godziny 13.

08:10

Pruszcz Gdański zakorkowany

Pruszcz gęsty w obu kierunkach. Stasiu napisał, że w ślimaczym tempie jedziemy od ul. Szopena do ul. Zastawnej.

07:54

Kolejne utrudnienia na Obwodnicy w kierunku Gdyni. Jest stłuczka

Na Obwodnicy w stronę Gdyni korek za Matarnią także ze względu na stłuczkę dwóch aut na lewym pasie, niestety, kierowcy nie zjechali na pobocze - napisała Zuzka.

07:33

Auto na Obwodnicy na awaryjnych za Matarnią. Korek!

Państwo błyskawicznie informują, co dzieje się na Obwodnicy Trójmiasta. Pan Darek napisał, że za Matarnią w stronę Gdyni jedziemy zdecydowanie wolniej, bo na pierwszym biegu. Państwo piszą: stoi auto częściowo na prawym pasie stad spowolnienie. A auto stoi przed Owczarnią.
Korek zaczyna się na wysokości Matarni.

07:30

Z Kokoszek na Zaspę całkiem przyzwoicie

"Jadąc z Kokoszek do Zaspy natknąłem się tylko na spowolnienie na ul Słowackiego w dół 400 m przed rondem de la Salle", pisze pan Marcin.

07:16

Ślisko na pomorskich drogach

Ślisko na drodze wojewódzkiej 221 od Kolbud do Lublewa Gdańskiego - jedziemy tędy na niższych biegach. Droga 224 też śliska od Pomieczyna do Przodkowa.

06:57

Zepsuta ciężarówka na Obowodnicy

Zepsuta ciężarówka na Obwodnicy w kierunku autostrady A1 przed Szadółkami. Częściowo blokuje prawy pas - pisze Krzysiek.

06:55

Trasa W-Z porządnie zapchana

Daje o sobie znać trasa W-Z w Gdańsku, bo odcinek między Jabłoniową a Havla już zakorkowany i to porządnie. Kilka minut straty jadąc w kierunku Śródmieścia gwarantowane.

06:37

Dużo aut podróżuje DK7 z Kaszub do Gdańska

Większy ruch na krajowej 7-mce i jej kaszubskim odcinku, a konkretnie między Lniskami a ul. Otomińską, czyli praktycznie do Obwodnicy.

06:00

Dzień dobry! Rozpoczynamy środowy Autopilot RG!

W tym miejscu znajdziecie najświeższe informacje z dróg Pomorza.

Korek? Wypadek? Możecie nas o tym poinformować. Piszcie sms lub dzwońcie na nr 603 06 06 06.