Czwartkowy Autopilot Radia Gdańsk

20:33

Koniec relacji z dróg

Dziękujemy za dzisiejszą aktywność. Na kolejną relację z dróg zapraszamy jutro od 6:00

20:32

Zator na Obwodnicy Trójmiasta odpuszcza

I ponownie zaglądamy na pomorskie drogi a w zasadzie na Obwodnicę Trójmiasta, bowiem to tam dział się dzisiaj armagedon drogowy. Wszystko spowodowane było kolizją pięciu pojazdów w tym autokaru no i przez wiele godzin zablokowany był lewy pas. W ciągu najbliższych 20 minut wszystko powinno wrocić do normy.

Przypomnę przez blisko 4 godziny w stronę Gdyni tworzył się gigantyczny korek pomiędzy węzłami Karczemki a wysokością gdańskiego Klukowa.

Szczęśliwie ten zator zmniejsza się z minuty na minut. Jeszcze kilkanaście minut temu miał ponad 5 km a teraz około trzech. Sznurek zaczyna się w połowie drogi pomiędzy Karczemkami a Matarnią, ale należy to jeszcze raz zaznaczyć - zator jest coraz mniejszy.

19:33

Paraliż na Obwodnicy Trójmiasta nie odpuszcza

Nie zmienia się sytuacja na Obwodnicy Trójmiasta w stronę Gdyni. Od 4 godzin trwa paraliż na odcinku pomiędzy Matarnią a Owczarnią a Państwo informują o nawet 50 minutach stania w zatorze.

Przyczyną była kolizja pięciu pojazdów w tym jednego autokaru na lewym pasie przed zjazdem na Owczarnię. Bardzo dużo osób stara się wybierać alternatywy i choćby równoległa do Obwodnicy Trójmiasta ul. Galaktyczna służy jako alternatywę, ale ona także się korkuje.

To samo tyczy się Alei Niepodległości w Sopocie - stoimy w stronę Gdyni pomiędzy Drogą Zieloną a 3 maja. Proszę zatem jadąc w stronę Gdyni omijać wciąż Obwodnicę Trójmiasta i wybierać jazdę miastem przez gdańską Al. Grunwaldzką i sopocką Al. Niepodległości.

18:44

Strażacy zakończyli czynności na Obwodnicy

To jedyne dobre informacje z odcinka Obwodnicy Trójmiasta pomiędzy Matarnią a Owczarnią. Cały czas bowiem trwają utrudnienia wynikające ze stłuczki 5 aut. Na miejscu cały czas zablokowany jest lewy pas a korek sięga węzła Karczemki.

Pozostałe trasy na Pomorzu to spokojna jazda bez korków.


18:08

Pozostałe trasy w Trójmieście bez korków. Wyjątkiem dojazdy do Obwodnicy Trójmiasta w Gdańsku

Na większości pozostałych tras korki odpuszczają. Jedynie dojazdy do Obwodnicy Trójmiasta - ul. Spacerowa i Słowackiego jeszcze się korkują, ale jest to spowodowane sytuacja na Obwodnicy.

autopilotsms
Fot. Słuchacz RG/603 06 06 06

18:02

Nadal nie odpuszcza Obwodnica Trójmiasta w obu kierunkach

Korki pomiędzy zjazdem na Armii Krajowej a Owczarnią na Obwodnicy Trójmiasta w kierunku Gdyni. Sytuacja nie poprawia się od blisko półtorej godziny. Wszystko spowodowane kolizją 5 aut. Na miejscu zablokowany jest lewy pas i z tego powodu

To zdarzenie dekoncentruje kierowców na przeciwległym pasie. Kierujący oglądają się na pas w stronę Gdyni  czym powodują korek w stronę bramek autostradowych.

17:01

Aktualizacja sytuacji na Obwodnicy Trójmiasta: Korek od Armii Krajowej

Cały czas odczuwamy skutki korka na Obwodnicy Trójmiasta pomiędzy Matarnią a Owczarnią w stronę Gdyni. Wszystko spowodowane stłuczką 5 aut.

Stajemy już na wysokości zjazdu w  Armii Krajowej i przez 4 km jedziemy w sznurku aut.

16:44

W Gdyni Estakada do Obłuża stoi. Janka Wiśniewskiego podobnie

Zakorkowana północ Gdyni. Estakada w stronę Obłuża stoi od Janka Wiśniewskiego i tam czas oczekiwania to ok. 15 minut. Także Janka Wiśniewskiego to korki prawie od Polskiej do Estakady.

16:36

Stłuczka na Obwodnicy Trójmiasta w kierunku Gdyni

Zdarzenie miało miejsce pomiędzy Matarnią a Owczarnią i właśnie na tym fragmencie tworzy się 3 km korek. Lewy pas jest zablokowany, ale z informacji naszych słuchaczy wynika, że to zdarzenie nie jest bardzo poważne.

 

obwo korekFot. Słuchaczka Magdalena/603 06 06 06

16:17

Korki w Gdańsku

Korki w Gdańsku: Żołnierzy Wyklętych stoi od Hynka do ronda de la Salle i tam ok. 10 minut strat. Już wolno na całej długości Spacerowej do góry - cały 5,5 km odcinek pokonamy jednak w nie więcej niż 13 minut.

14:54

Gęściej na DW222 i DK91

Gęsto już w Pruszczu na Grunwaldzkiej w obu kierunkach. Bez zmian na drodze wojewódzkiej 222 między Kleszczewem a Straszynem - tu ruch jest wzmożony.

14:09

Unieruchomiony TIR na obwodnicy

Zjazd z obwodnicy na Trasę Kwiatkowskiego. Na prawym pasie zmieniana jest opona w TIRze - alarmuje słuchacz. Zachowajmy ostrożność.

13:15

Szkło na rondzie w Pruszczu Gdańskim

Na rondzie w Pruszczu Gdańskim przy zjeździe z obwodnicy rozrzucone jest szkło.  Prosimy o zachowanie ostrożności.

11:34

Samochód dachował na torach tramwajowych przy Akademii Muzycznej. Na miejscu działają strażacy

10:19

Bardzo duży korek na obwodnicy Trójmiasta. Cały czas rośnie

Bardzo duży korek na trójmiejskiej obwodnicy w kierunku Gdyni. Jak informuje słuchacz, na wysokości zjazdu na Matarnię zderzyło się kilka samochodów. Zablokowany jest lewy pas. Korek w kierunku Gdyni sięga już zjazdu na Szadółki. Zator też jest na przeciwległym pasie - tu stoimy już od wysokości Osowej.

07:30

Korek w kierunku Czarnego Dworu w Gdańsku

W tunelu pod Martwą Wisłą zamknięto prawy pas. Trwa sprzątanie jezdni. Korek zaczyna się od zjazdu w kierunku Westerplatte.

06:53

Kolizja w tunelu pod Martwą Wisłą

Jak informują słuchacze, na nitce w kierunku Warszawy zderzyły się dwa samochody. Już robią się korki.

06:26

Spory korek w Żukowie

Na dojeździe od strony Kartuz stoimy już 300 metrów przed skrętem w kierunku Kobysewa. W korku tracimy około 15 minut.

06:00

Dzień dobry! Rozpoczynamy czwartkowy Autopilot