Wtorkowy Autopilot Radia Gdańsk

19:26

Kończymy wtorkowego Autopilota

Dziękujemy za wszystkie informacje. Na kolejną relację z pomorskich dróg zapraszamy w środę o godz. 6:00.

17:25

Koniec prac drogowych na DK6

W związku z gigantycznymi problemami na drodze krajowej numer 6 z Gdyni do Wejherowa drogowcy zakończą na dzisiaj prace - taką informacje dostaliśmy od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W ciągu kwadransa drogowcy odjadą z miejsca prac. Dostaliśmy również zapewnienie, że w kolejnych dniach prace nie będą prowadzone w godzinach drogowego szczytu.

16:56

Ogromne problemy na obwodnicy Trójmiasta

W związku z problemami na DK 6, sparaliżowana jest także obwodnica Trójmiasta, bo korek do Morskiej ciągnie się niemal od zjazdu do estakady Kwiatkowskiego. Drodzy państwo, omijamy końcówkę obwodnicy, zjazdami w Osowej, Karwinach i w Chwarznie. Stamtąd poszukajmy drogi alternatywnej do Rumi i dalej do Wejherowa.

16:31

Jak ominąć utrudnienia na DK6

W związku z problemami na krajowej szóstce, sparaliżowana jest także końcówka obwodnicy Trójmiasta, którą bardzo powoli toczymy się do Morskiej, a korek ma już ponad dwa kilometry. Tutaj możemy poradzić kierowcom, chcącym podróżować w kierunku Wejherowa, a wybranie wcześniejszego zjazdu. Na przykład w Osowej i dalej poruszamy się do Chwaszczyna, a stamtąd w kierunku na przykład Bojana i dalej do Wejherowa. Możemy zjechać także w Karwinach, i przez Dąbrowę i dalej Łężyce dostać się na drogę krajową numer 6, w ten sposób omijając roboty drogowe.

15:27

Legionów w korku w kier. Zaspy

Podobnie jak wczoraj, tak i dzisiaj ogromne problemy sprawia aleja Legionów w kierunku Zaspy. Od Placu Komorowskiego do zjazdu, do dawnego ETC, jazda na pierwszym biegu.

15:19

Paraliż DK 6 i okolic

Niestety nie mam najlepszych wieści z drogi krajowej numer 6, na trasie prowadzącej z Gdyni w kierunku Wejherowa. Przypomnę, że tuż przed Rumią Janowem prowadzony jest remont nawierzchni, jak informują kierowcy tam mam zwężenie do jednego pasa, a to powoduje gigantyczne problemy. Korek na Morskiej zaczyna się na wysokości skrzyżowania z Wiejską i ciągnie się aż do miejsca remontu. W tym przypadku korek ma ponad 5 kilometrów, a to przekłada się na 45 minut bardzo powolnej jazdy. Remont krajowej szóstki, przekłada się również na sytuację na obwodnicy Trójmiasta, która powoli także tonie w dużym korku. W tym momencie zaczyna się on 300 metrów przed wiaduktem w Jaskółczej i ciągnie aż do Morskiej.

14:56

Klasyczne utrudnienia na Hutniczej

W Gdyni, ostrzegamy przed ulicą Hutnicza, na której pomiędzy Pucką, a estakadą Kwiatkowskiego bardzo wolno poruszamy się w obu kierunkach.

14:31

Postój na estakadzie Kwiatkowskiego

W Gdyni, klasyczne problemy napotkamy na estakadzie Kwiatkowskiego - na drodze prowadzącej do Obłuża. Stajemy na wysokości terminalu kontenerowego i wolno toczymy się aż do skrzyżowania z Pułkownika Dąbka.

13:54

Duże problemy na DK 6 w kier. Rumi

Na początek o dużych utrudnieniach na drodze krajowej numer 6 - prowadzącej z Gdyni do Rumi. Na wysokości Rumi - Janowo prowadzony jest remont drogi. Tam według naszych informacji jest zwężenie do jednego pasa i korek niestety z każdą chwilą rośnie. W tym momencie zator sięga obwodnicy Trójmiasta i według państwa informacji - rośnie z każdą chwilą.

10:02

Paraliż we Wrzeszczu. Autobus nie może przejechać przez ul. Konopnickiej

Ktoś zostawił źle zaparkowany samochód i autobus komunikacji miejskiej nie może przejechać - informują nasi słuchacze. Chodzi o ulicę Konopnickiej we Wrzeszczu. Lepiej omijać to miejsce.

09:00

Dojazdy do Żukowa z wielkimi korkami

Bardzo duże korki na dojedzie do Żukowa i to od strony Gdańska, Egiertowa i Kartuz. Od strony Egiertowa stoimy jeszcze w Glinczu.

08:00

Zator na Obwodnicy w kierunku Obwodnicy Południowej

Zwolnienie na Obwodnicy w stronę A1 na wysokości zjazdu w kierunku Kowal. To spowolnienie ciągnie się do zjazdu na Obwodnicę Południową.

07:30

Korek na wyjeździe z Osowej

Wyjazd z Osowej w dużym towarzystwie na Kielnieńskiej od Barniewickiej do Wodnika przez wiadukt nad Obwodnicą.  Spacerową w dół do Oliwy też bez szans na płynny przejazd.

07:18

Gdańsk Południe zakorkowany

Świętokrzyska staje jeszcze przed Wieżycką w kierunku Kowal. Do Starowiejskiej w Kowalach ciągniemy się 16 minut. Aleja Havla do góry gęsta, to samo na Małomiejskiej w dół do Traktu.

Armii Krajowej w korku od Jabłoniowej w kierunku centrum miasta.

Gęsto też na Kartuskiej i Myśliwskiej w kierunku Moreny, Warszawskiej i Jabłoniowej w kierunku Trasy W-Z.

06:29

Kwadrans straty na kaszubskim odcinku DK 7

Leźno - Gdańsk już mnóstwo narodu - pisze Tomek.
Zator zatyka się przed Leźnem i ciągnie się do ulicy  Nowatorów. Kwadrans straty gwarantowany.

06:15

Korkuje się dojazd do Żukowa

Spory korek od strony Kartuz do ronda Sióstr Norbertanek w Żukowie. Kilka minut straty gwarantowane.

06:00

Dzień dobry! Rozpoczynamy Autopilot RG