Wtorkowy Autopilot Radia Gdańsk

20:30

Koniec wtorkowego Autopilota Radia Gdańsk

Kończymy wtorkową relację z dróg Pomorza. Dziękujemy za informacje i zdjęcia. Kolejna relacja już jutro od godziny 6 rano.

20:16

Spowolniony ruch na Kartuskiej w Gdańsku, utrudnienia na al. Zwycięstwa

Kilkusetmetrowe utrudnienie w kierunku Sopotu na al. Zwycięstwa spowodowane jest awarią tramwaju na wysokości Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Zator pozostaje na dojeździe do skrzyżowania z al. Hallera w kierunku Sopotu.

ŻÓŁWIM TEMPEM DO LEŹNA

Wciąż jeszcze spowolniony jest ruch na ul. Kartuskiej w Gdańsku na wysokości Kokoszek, ale zator znacznie się zmniejszył. W kierunku Leźna stajemy przed światłami z ul. Nowatorów i tak żółwim tempem poruszamy się do wjazdu do Leźna.

KOREK OD MALCZEWSKIEGO W SOPOCIE

Nie odpuszczają korki na niektórych ul. Trójmiasta. Taką jest m.in. Sopocka w Gdyni, która wciąż korkuje się od Malczewskiego w Sopocie.

UTRUDNIENIA POMIĘDZY SOPOTEM A GDYNIĄ

Utrudnienia napotkamy także pomiędzy Sopotem a Gdynią na Alei Niepodległości. Od wyjazdu z Sopotu do skrzyżowania z Orłowską w Gdyni jeszcze stracimy 8 minut, natomiast nie odpuszcza Małokacka w kierunku Witomina, która korkuje się od Stryjskiej do Rolniczej i zabierze kierowcom aż 20 minut.

19:31

Raport z dróg Trójmiasta - podsumowanie

Na skrzyżowaniu przy Operze Bałtyckiej tramwaj jadący z Brzezna do Gdańska zablokował skrzyżowanie al. Zwycięstwa i al. Hallera w kierunku Sopotu. Z tego powodu wciąż jeszcze utrzymuje się korek na al. Zwycięstwa od Traugutta do Hallera - tam stracimy 10 minut. Jak twierdzą służby techniczne, te problemy w ciągu kilku najbliższych minut powinny zostać rozwiązane.

TRAMWAJE LINII 2 I 3 WRÓCIŁY NA TORY

Jak pisaliśmy wcześniej, tramwaje linii 2 i 3 wróciły na trasę. Bardzo duży zator powstał na ul. Kartuskiej w Gdańsku na wysokości Kokoszek w stronę Leźna. Korek tworzy się od Kalinowej do samego wjazdu do Leźna. To 3,5 kilometrowy fragment, który kierowcy pokonają w 20 minut.

{datsopic:65026 left}

Odpuściła natomiast al. Grunwaldzka w Gdańsku na odcinku pomiędzy Oliwą a Wrzeszczem w obu kierunkach, tam nie ma już żadnych korków.

DUŻE KORKI NA "PRZELOTÓWKACH"

Jeszcze bardzo duże korki na arteriach przelotowych Gdańska Sopotu i Gdyni. Część kierowców zdecydowała się omijać Obwodnicę Trójmiasta i ruszyć miastem, a przez to wciąż korkuje się Aleja Niepodległości w Sopocie i dalej Aleja Zwycięstwa w Gdyni. Przejazd 8 kilometrów trasy od ul. Pomorskiej w Gdańsku do skrzyżowania al. Zwycięstwa z Wielkopolską w Gdyni zajmuje jeszcze ponad 30 min. Stoi także niezmiennie Sopocka w Gdyni od Malczewskiego i na 2,5 kilometrowym odcinku stracimy 25 minut.

OBWODNICA ODKORKOWANA

Na całej długości pomiędzy bramkami autostradowymi a Chylonią nie występują korki.

19:21

Tramwaje wróciły na tory

Tramwaje linii 2 i 3 wróciły na swoje trasy. Na wszystkich liniach tramwajowych występują opóźnienia. Z powodu wykolejenia się tramwaju linii 2 przy Operze Bałtyckiej tramwaje linii 2, 3 w kierunku do Centrum kursują przez ul. Jana z Kolna i informuje ZTM Gdańsk.


19:04

Tramwaj blokuje skrzyżowanie przy Operze Bałtyckiej

- Przy Operze Bałtyckiej tramwaj jadący z Brzezna do Gdańska całkowicie zablokował skrzyżowanie w stronę Sopotu oraz zablokował tor w kierunku Gdańska z Brzeźna oraz tor z Gdańska do Oliwy. Tramwaj stoi popsuty i nie zapowiada się, by ruszył, korek tworzy się od PKP Gdańsk Główny w stronę Oliwy - informuje słuchacz Radia Gdańsk.

18:29

Dobre wiadomości z Obwodnicy Trójmiasta

Dobre wiadomości z Obwodnicy Trójmiasta. Na wysokości zjazdu z Estakady Kwiatkowskiego udało się usunąć samochody ciężarowe, które przez blisko trzy godziny blokowały przejazd w stronę Gdańska. Ruch z minuty na minutę będzie się upłynniał, ale na pewno jeszcze przez kilkadziesiąt minut w tamtym miejscu na oraz przy zjeździe z Eugeniusza Kwiatkowskiego napotkamy spowolnienia.

NIE USTĘPUJE KOREK NA OBWODNICY POŁUDNIOWEJ


Wciąż nie ustępuje korek na Obwodnicy Południowej w kierunku Obwodnicy Trójmiasta, stajemy 2 kilometry przed węzłem Gdańsk Lipce. 5 km do węzła Gdańsk Południe pokonamy w 40 minut. Dobre informacje są takie, że jeszcze przed kilkunastoma minutami ten korek był większy i zabierał kierowcom blisko godzinę.

KOLIZJA NA UL. LOTNICZEJ W BANINIE

Kolizja dwóch aut na ul. Lotniczej w Baninie - informują słuchacze. To trasa pomiędzy Rębiechowem a Miszewem. Ulica jest zamknięta w obu kierunkach, na wysokości boiska piłkarskiego. Na miejscu jest straż pożarna. W stronę Gdańska tworzy się korek.

W GDAŃSKU I NADAL ŹLE

Nadal źle jedzie się głównymi arteriami Gdańska i Gdyni. W Gdańsku wciąż na odcinku od Żołnierzy Wyklętych do Pomorskiej zakorkowana jest Grunwaldzka w kierunku Sopotu. Od kilku godzin na skrzyżowaniu ul. Łostowickiej, Armii Krajowej i Havla występują problemy z sygnalizacją świetlną, która ponownie nie działa.

Jeszcze 25 minutowe korki czekają wyjeżdżających z Gdańska na odcinku od Alei Niepodległości w Sopocie dojazdu na Aleję Zwycięstwa w Gdyni.

W GDYNI NIE LEPIEJ

Gdynia: "Polska w kierunku Wiśniewskiego - stoję godzinę i końca nie widać, Wiśniewskiego w stronę Obłuża stoi, Estakada w stronę Dąbka podobno też, a kawałek za kościołem stoi (a w każdym razie 20 minut temu stał) TIR" - pozdrawia słuchaczka Karolina

18:24

Skrzyżowanie Armii Krajowej z Łostowicką bez sygnalizacji

- Nie działa sygnalizacja na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej z Łostowicką i al. Vaclava Havla - informuje słuchacz Rada Gdańsk.


18:12

Niebawem zostanie otwarty wjazd na Obwodnicę Trójmiasta od strony Chyloni

W ciągu kilkunastu minut ma zostać otwarty wjazd na Obwodnicę Trójmiasta od strony Chyloni. Obecnie na odcinku od Chwarzna w kierunku Chyloni do miejsc tego wymagających dojeżdżają pługopiaskarki.

POWOLI OD WĘZŁA GDAŃSK POŁUDNIE

Powoli poruszamy się na odcinku od węzła Gdańsk Południe do zjazdu na ul. Jabłoniową w kierunku Gdyni. Drugie poważne spowolnienie mamy w tym kierunku za węzłem Osowa do zjazdu na Karwiny.

Korki na obwodnicy na wysokości Kowal po części spowodowane są ogromnym zatorem na Obwodnicy Południowej. Pokonanie 6 km od węzła Gdańsk Port do węzła Gdańsk Południe zajmuje ponad 50 minut.

PŁYNNIEJ NA SŁOWACKIEGO W GDAŃSKU
 
W Gdańsku coraz płynniej jedziemy ul. Słowackiego do góry, ruch upłynnia się także na trasie z ul. Czarny Dwór do Mostu Wantowego w kierunku Obwodnicy Południowej.
 
W Gdyni niezmiennie źle jedzie się ul. Janka Wiśniewskiego, Estakadą Kwiatkowskiego w obu kierunkach oraz ul. Morską w kierunku centrum miasta. Korków nie ominiemy, jadąc ul, Sopocką, która stoi do góry od Malczewskiego i "kradnie" kierowcom 25 minut.

17:48

DROGA NR 222 JUŻ PRZEJEZDNA

Przejezdna jest już droga nr 222 pomiędzy Starogardem Gdańskim a Gdańskiem. Droga była zablokowana w obu kierunkach przez dwie godziny - miał tam miejsce śmiertelny wypadek.

17:38

Podsumowanie sytuacji na drogach Trójmiasta

Słuchacze informują o sytuacji na Obwodnicy Trójmiasta na wysokości Estakady Kwiatkowskiego w stronę Gdańska "Przejazdu prawym pasem nie widzę - to już dwie godziny". Nie potwierdzają się informacje, jakoby ten blokowany przez tiry fragment trasy można było pokonać.

WJAZD NA OBWODNICĘ W CHYLONI JEST ZABLOKOWANY

Zdaniem policjantów z Gdyni pługopiaskarki konwojowane przez policję próbują dostać się w miejsce zablokowane przez tiry. Obwodnica Południowa ma się podobnie. W kierunku Obwodnicy Trójmiasta samochody stoją niemal od węzła Gdańsk Port. Pokonanie 6 km odcinka do węzła Gdańsk południe zajmie prawie godzinę.
 
TRUDNA SYTUACJA NA DROGACH W GDAŃSKU

"Grunwaldzka do Gdyni od Manhattanu we Wrzeszczu do Ergo Areny jadę już 1,5 godziny, do Sopotu kolejne pół godziny", "Już prawie 45 minut kwitnę na Czyżewskiego. "Jadę od Akademii Muzycznej do ul. Partyzantów we Wrzeszczu, a właściwie od godziny stoję" - informują słuchacze.

W Gdańsku przyzwoicie jedzie się ul. Starogardzką w kierunku Obwodnicy Południowej, tam niemal nie ma korków.

TIR BLOKUJE PAS POMIĘDZY OBWODNICĄ TRÓJMIASTA A KARTUSKĄ W GDYNI

"W Gdyni na Morskiej pomiędzy Obwodnicą Trójmiasta a Kartuską stoi tir i blokuje prawy pas. Pokonanie 600 metrów i dwóch świateł zajmuje 20 minut", "Od obwodnicy do CH Riviera ulicą Morską jedzie się 1,5 godziny".

armii krajowej gdansk copyGdańsk al. Armii Krajowej Fot. Słuchacz RG

17:23

1,5 godziny od dworca w Gdyni do Węzła Ofiar Grudnia '70

"Przejechanie ul. Wiśniewskiego w Gdyni od dworca do Węzła Ofiar Grudnia '70 zajęło 1,5 godziny", "1,5 godziny na Janka Wiśniewskiego, po czym wjeżdżamy na estakadę w stronę Obłuża i... czysto. Jakim cudem? To dlaczego tak korkuje się Wiśniewskiego? Bo nie przez śnieg i brak piaskarek", "Wjazd do Gdyni od strony Rumi - korek totalny! Stoimy już pół godziny".

17:16

SKM honoruje bilety ZKM na odcinku do Karwin

17:09

Apel do kierowców ciężarówek: "Trochę rozwagi!"

"Apel do kierowców ciężarówek (Wysokość Obwodnica Południowa - Lipce). Na prawym pasie tir, a na lewym duża cysterna. Jak staną pod górę obydwa pojazdy to wszystko się zablokuje! Trochę rozwagi!"

17:06

Z Wrzeszcza do Żabianki w 1,5 gdziny?

Nie tylko obwodnica jest zatkana. Al. Grunwaldzka w kierunku Gdyni też. Od Manhattanu we Wrzeszczu do Ergo Areny jadę już 1,5 godziny, do Sopotu pewnie jeszcze z 30 minut - pisze słuchacz.


16:57

Złe warunki na Obwodnicy Południowej

Pan Marcin dodaje, że utknął w korku na Obwodnicy Południowej przed węzłem Lipce.

16:53

Ze Strzyży do Wrzeszcza - 45 minut

Abrahama - Wrzeszcz 45 minut. Za Manhattanem pusto w kierunku centrum Gdańska - informuje pan Arek.

16:52

Korki na wjeździe na Obwodnicę Trójmiasta od strony Chyloni

Gigantyczne korki na wjeździe na Obwodnicę Trójmiasta od strony Chyloni. Wszystko jest wynikiem zaśnieżonych i oblodzonych jezdni, które uniemożliwiają TIR-om podjazd na wysokości Estakady Kwiatkowskiego. Na miejsce udają się służby drogowe i piaskarki GDDKiA, ale dojazd w newralgiczne miejsce, czyli na wyskości zbiegu OT i Estakady Kwiatkowskiego jest bardzo utrudniony.

Tam trzeba się liczyć co najmniej z półgodzinnym staniem w korkach. Państwo pytają o zamknięcie obwodnicy. Gdyńska policja rozważa zamknięcie wjazdu na Obwodnicę na wysokości Chyloni, ale takiej decyzji jeszcze nie podjęto.

- Jakieś 45 minut temu przyjechały dwie piaskarki przy estakadzie w stronę Gdyni i udrożniły 1 pas, dzięki czemu można było się stamtąd wydostać, potem jechały obok siebie aż do zjazdu na Karwiny i udrożniły drogę - informuje słuchacz RG.

Najgorzej wygląda sytuacja od węzła Gdańsk Południe do Karczemek. Na wysokości Szadółek w kierunku Gdyni stoją dwa tiry blokują oba pasy. Korek ciągnie się do autostrady.

Nadal nie zmienia się sytuacja na głównych arteriach Gdyni: kilkanaście minut postoju czeka kierowców na Sopockiej do góry Wielkopolskiej, niestety od samej Alei Zwycięstwa aż do Sopockiej. Na Małokackiej od Redłowa SKM aż do Witomina poczekamy 20 minut.

W Gdańsku bardzo źle wygląda al. Grunwaldzka, od drogi Zielonej. Do samego centrum miasta stoimy tak w jednym, jak i drugim kierunku - przejazd tym odcinkiem to strata 45 minut.

16:32

Śnieg w Gdańsku [ZDJĘCIA SŁUCHACZY]

jaskowa dolinaul. Jaśkowa Dolina w Gdańsku / Fot. słuchaczka Joanna

Obwodnica Obwodnica Trójmiasta / Fot. Słuchacz

 
Drogi są zasypane - informują słuchacze i przesyłają zdjęcia. Tak wygląda sytuacja w Gdańsku.

16:26

Samochody ciężarowe blokują zjazd z obwodnicy na Estakadę Kwiatkowskiego w Gdyni

W SMS-ach informują państwo o trzech tirach, które stoją z włączonymi światłami awaryjnymi i blokują zjazd z obwodnicy na Estakadę Kwiatkowskiego w Gdyni.

- Wiem ze kierowcy tirów pracują, ale czy w takich warunkach powinni wyjeżdżać na drogę - pyta pan Tadeusz.

16:24

Żukowo zakorkowane

Żukowo zakorkowane - informuje słuchaczka Ola. - Do ronda od strony Gdyni stoimy już od wjazdu, na wysokości kościoła. Przejechanie 400 metrów zajmuje 25 minut.

15:31

Obwodnica Trójmiasta zmienna

Różne informacje z OT. W kierunku Gdyni średnia predkość 80 km/h - na całej trasie od kowal do Chyloni żadnych korków, to informacje od naszego słuchacza.

Za to złe informacje wciąż płyną od Państwa: w kierunku Gdańska Na końcówce Estakady Kwiatkowskiego przy włączaniu się na OT nie mogą podjechac tiry i tam blokuje się jeden z dwóch pasów - korek ma 2-3 km, a samochody osobowe starają się przecisnąć lewym pasem jezdni.

14:53

Przypominamy o poważnych utrudnieniach na Marynarki Polskiej w Gdańsku

Zamknięta jest ul. Marynarki Polskiej tuż przed wiaduktem Kliniczna. Tam trwa usuwanie awarii rury wodociągowej, które wymaga całkowitego zamknięcia przejazdu. Objazd prowadzony jest ulicami Twardą i Swojską, nie tylko w kierunku NP ale także w kierunku alei Hallera.

 

mapa kliniczna

14:45

Zimowe raporty naszych słuchaczy

Tak wygląda region Chojnic. Zdjęcie od pana Patryka.

mms img743603997

A tak A1 w Toruniu.

FOTC38D


Na ul. Plac Dwóch Miast na dojeździe do Ronda Niepodległości, Czyżewskiego, Grunwaldzka zablokowany lewoskręt w kierunku Gdańska. Straż sprząta płyny z ulicy - napisał pan Adam.

Resized 20180116 142229

14:40

"Trasa Starogard - Zblewo to tragedia"

"Trasa Starogard Zblewo tragedia, 30 km/h. Ślisko" - pisze słuchacz Tomek.

14:30

Gdańsk i Kowale bardzo oblodzone

Proszę uważać na i przed tzw „błyskawicą” na Świętokrzyskiej (miejsce gdzie dochodzi do bardzo dużej ilości wypadków na granicy Gdańska i Kowal) jadąc od strony obwodnicy jezdnia jest bardzo oblodzona samochody wpadają na przeciwny pas ruchu - to apel od pana Marcina

14:18

Zamknięta Marynarki Polskiej w Gdańsku

Gdańsk: Informacje dla poruszających się z centrum w kierunku Nowego Portu. Zamknięta jest ul. Marynarki Polskiej tuż przed wiaduktem Kliniczna. Tam trwa usuwanie awarii rury wodociągowej, które wymaga całkowitego zamknięcia przejazdu. Objazd prowadzony jest ulicami Twardą i Swojską, nie tylko w kierunku NP ale także w kierunku alei Hallera.

13:48

Śmiertelne potrącenie i zablokowana DW 222

Na drodze w 222 w samym centrum miejscowości Trąbki Wielkie samochód ciężarowy potrącił dziecko na przejściu dla pieszych. Droga wojewódzka numer 222 jest zablokowana w obu kierunkach. Na miejscu są karetka pogotowia i policja, ale na pewno przez co najmniej kilkadziesiąt minut droga będzie zamknięta dla ruchu - proszę szukać objazdów przez Trąbki Małe, ewentualnie o wybranie objazdu przez Ełganowo i graniczną wieś.

13:47

Trudne warunki na pomorskich drogach

13:00

Zamknięta Marynarki Polskiej w Gdańsku

Ważne informacje z dróg Gdańska, gdzie zapowiadają się kłopoty dla jadących z centrum do Nowego Portu. Wodociągowcy awaryjnie zamknęli ulicę Marynarki Polskiej tuż przed wiaduktem Węzła Kliniczna.

Tam trwa usuwanie awarii 200 mm rury wodociągowej, które - jak się niedawno okazało - wymaga całkowitego zamknięcia przejazdu. - Przez kilka godzin objazd będzie prowadzony ulicami Twardą i Swojską, także w kierunku alei Hallera - mówi Magdalena Rusakiewicz z Saur Neptun Gdańsk.

Awaria nie powoduje problemów z dostawą wody.

 

08:00

Bardzo ślisko na drogach w okolicach Człuchowa i Chojnic

Bardzo ślisko na wszystkich drogach w okolicach Człuchowa i Chojnic. Od 5tej rano pada tam śnieg. Opady nie są jeszcze bardzo intensywne, ale już skutecznie utrudniają płynną jazdę. Wolniej niż zwykle trzeba jechać drogą krajową nr 22 od Wałcza przez Człuchów, Chojnice, aż do Czerska. Droga krajowa nr 25 śliska od Białego Boru przez Człuchów, aż do Sępólna Krajeńskiego. Ślisko także na wojewódzkiej 212 Chojnice-Zamarte oraz 235 Chojnice - Brusy.

07:51

Kolizja na Węźle Kliniczna w Gdańsku

Kolizja na węźle Kliniczna w Gdańsku. Jak informuje pan Andrzej rozpędzony samochód osobowy nie wyhamował i wjechał z całą mocą na trawę. Rzeczy z tego samochodu walają się po torach i po ulicy, mówi nasz słuchacz. To wszystko działo się na wysokości szpitala w kierunku Gdańska, w kierunku stoczni.

07:46

Zepsuty autobus na Myśliwskiej w Gdańsku

Zaczynamy od ostrzeżenia z Myśliwskiej. Na Myśliwskiej zepsuty autobus przy ulicy Morenowe Wzgórze w kierunku centrum. Radzę omijać. Robert.
Pan Jakub: na skrzyżowaniu Myśliwskiej i Morenowego wzgórza zepsuł się autobus. Na przejściu dla pieszych na progu zwalniającym, dlatego bardzo trudno go wyminąć. Może być spory korek.

07:30

Uwaga! Dużo gałęzi na drodze w Egiertowie

Liniewo - Egiertowo: mnóstwo szczątków gałęzi i konarów na drodze. Można uszkodzić auto. A Żukowo od Kościerzyny czekamy 3 min - pisze pan Tomek.

06:59

Gdańsk Południe z korkami

Gdańsk Południe już daje o sobie znać. Zakorkowana jest Armii Krajowej od Jabłoniowej do Havla, Aleja Havla od Przemyskiej do Wilanowskiej, Kartuska w w kierunku Łostowickiej, Małomiejska od Platynowej do Traktu św. Wojciecha.

06:46

Dojazd do Obwodnicy od DK 91 ciasny

Droga krajowa nr 91 gęsta jest przed rondem w Rusocinie od strony Łęgowa. Po sąsiedzku do ronda w pobliżu obwodnicy też gęsto. Od strony drogi nr 91 czekamy około czterech minut. Pan Wojtek pisze w temacie: DK 91 w Łęgowie przejezdna, natomiast słabo się dzieje dalej, czyli dojazd do obwodnicy. Stoimy od magazynu Lidla.

06:00

Dzień dobry! Rozpoczynamy Autopilot RG!