Środowy Autopilot Radia Gdańsk

19:02

Koniec relacji drogowej

Następna już jutro po 6.

18:04

Korki w Trójmieście: Armii Krajowej w Gdańsku i Estakada Kwiatkowskiego w Gdyni

W Gdyni nie odpuszcza korek na Estakadzie Kwiatkowskiego w stronę Obłuża. Wciąż stajemy od Terminalu Kontenerowego aż do zbiegu Estakady przy ul. płk Dąbka. Już tylko niewielkie utrudnienia czekają nas na ul. Morskiej w stronę centrum miasta gdzie redukujemy biegi od Kalksztajnów do Grabowa na odcinku kilometra.

W Gdańsku liczmy się z kilometrowym zatorem jadąc Słowackiego w dół z Matarni do ronda de la Salle. Niestety nie odpuszcza zator na Armii Krajowej od Sikorskiego do Łostowickiej w kierunku Kokoszek i tam 8 minut strat.

18:03

Ruch wahadłowy w Bałdowie na DK 22. To skutki wypadku dwóch samochodów

Cały czas napotkamy utrudnienia na DK 22 pomiędzy Czarlinem a Malborkiem. W miejscowości Bałdowo miał miejsce wypadek dwóch samochodów, z których jeden dachował. Dwie osoby zostały lekko ranne.

Na miejscu są dwa zastępy straży pożarne a także policja. Na drodze krajowej 22 tworzy się korek, przede wszystkim od strony Malborka gdzie stajemy od mostu Knybawskiego nad Wisłą. Na czas wykonywanych czynności wprowadzono ruch wahadłowy nie dłużej niż na 45 minut.

17:32

Wypadek w Bałdowie na DK 22

Zderzenie dwóch aut w miejscowości Bałdowo na Drodze Krajowej 22 pomiędzy Czarlinem a Malborkiem. Jedno z aut dachowało. Na miejscu są dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej.

17:20

Obwodnica Trójmiasta nadal w korku do Gdyni od Owczarni

Spowolnienie czeka nas na Ob wodnicy Trójmiasta pomiędzy Owczarnią a Karwinami w stronę Chyloni.To prawie 6 km

korekgdynia
Fot. Słuchacz RG

16:48

Przyczyny korków na Obwodnicach Trójmiasta i Południowej

Państwo informują nas o przyczynach korków na Obwodnicy Trójmiasta w stronę Autostrady A1: spowolnienie powodują samochody utrzymania ruchu, które najprawdopodobniej sprzątają pobocze w dwóch miejscach na wysokości Chwarzna. Bardzo źle wygląda fragment Obwodnicy Trójmiasta w stronę Chyloni. Stajemy na 5 km odcinku od Osowej do Karwin i to z powodu niefrasobliwego zjeżdżania w stronę centrum Gdyni.

Powodem korka na Obwodnicy Południowej jest stłuczka ciężarówki i osobówki . Również nieumiejętność wliczania się do ruchu

16:32

Zakorokowane Obwodnice Trójmiasta i Południowa

Bardzo duzy korek czeka nas na Obwodnicy Południowej Gdańska. Stoimy na 3 km odcinku pomiędzy węzłami Gdańsk Lipce i Gdańsk Południe. Czy znają Państwo przyczynę tego zatoru?

Niestety spokojnie nie będzie także na Obwodnicy Trójmiasta. W strone Autostrady zwalniamy na wysokości Demptowa, dalej na kilometrowym odcinku przed zjazdem na Karwiny . A w stronę Gdyni nie lepiej - stajemy na 10 minut na prawie 3 km odcinku przed zjazdem na Karwiny.

16:00

Bez utrudnień już w Nowej Karczmie

Nie ma już utrudnień na DW 224 pomiędzy Nową Karczmą a Egiertowem. Tam ponad 1,5 h temu samochód uderzy l w drzewo i droga była zablokowana. Na szczęście zakończyły się czynności strażaków i policjantów a droga jest przejezdna

15:10

W Gdańsku wolno Słowackiego, Spacerową i Armii Krajowej

W Trójmieście pojawiają się korki. Przypominam o stłuczce aut na wiadukcie nad Obwodnicą Trójmiasta na wysokości Matarni. Skutkiem tego zdarzenia jest 3 kilometrowy zator na Słowackiego do góry z kierunku Niedźwiednika.

Gdańsk to także zakorkowana Armii Krajowej na odcinku pomiędzy zjazdem na Chełm w Sikorskiego a skrzyzowaniem z Łostowicką. Już bardzo ciasno na wysokości gdańskich Kokoszek. Ślimaczym tempem jedziemy Kartuską od Otomińskiej do Nowatorów w stronę Leźna.

14:34

Wypadek w Nowej Karczmie. Samochód uderzył w drzewo

Wjazd do Nowej Karczmy od strony Egiertowa - tam kierujący Fordem focusem uderzył w drzewo. Na miejscu jest sporo ludzi, proszę szczególnie uważać na tym fragmencie DW 224. Szczęśliwie droga nie jest zablokowana

14:18

Stłuczna na Słowackiego w Gdańsku na wysokości Matarni

Stłuczka aut w Gdańsku na wiadukcie na wysokości Matarni w stronę lotniska na lewym pasie ulicy Słowackiego - informuje Kuba. Korek w stronę lotniska na szczęśnie jest niewielki. 

14:03

W Trójmieście bez korków

Dobra informacja póki co z większości pozostałych tras. Na razie bardzo spokojnie jest w regionie i samym Trójmieście.

Niewielkie spiętrzenie odnotujemy w Gdańsku na al. Grunwaldzkiej w stronę Sopotu. Sznurek aut tworzy się na 600 metrowym dojeździe do skrzyzowania z ul. Piastowską, ale nie mówimy tu o powaznym zatorze.

Nieco gęstnieje ruch na ul. Kartuskiej w gdańskich kokoszkach, gdzie hamujemy pomiędzy Otomińską a Bysewską w stronę Żukowa, ale szczęśliwie bez poważnych strat w minutach. Centrum Gdańska jeszcze wygląda całkiem przyzwoicie - nieco wolniej Wałami Jagiellońskimi od bramy wyżynnej do Huciska w stronę Wrzeszcza.

14:00

Wypadek dwóch samochodów w Malborku

Proszę uważać na DK 22 w Malborku. Tam przed kilkoma minutami miał miejsce wypadek dwóch samochodów na alei Rodła. Strażacy jadą na miejsce na razie nie znane są szczegóły - jeśli państwo podróżują tą częścią Malborka prosimy o informacje. Pomiędzy ul. Mickiewicza a 17 marca tworzą się niewielkie korki.

08:56

Remontowe korki w Sopocie i Redzie. Ruch wahadłowy na torach SKM

Nie do 9:00 ale do 9:30 mogą potrwać opóźnienia w ruchu kolejek SKM w Gdyni. To efekt awarii na przystanku Wzgórze Świętego Maksymiliana. Między Gdynią Główną a Orłowem pociągi kursują po jednym torze.

Coraz bardziej uciążliwe korki w Sopocie. Za ulicą Haffnera, w kierunku Gdyni drogowcy remontują jezdnię. Korek od strony Gdańska zaczyna się przy ulicy Podjazd.

Korki, podobnie jak wczoraj rano na krajowej szóstce w Redzie. To też efekt prac, tyle że przy zatoce autobusowej przed skrętem na Puck.

Na zjazdach z obwodnicy jeszcze pięciominutowe korki na Armii Krajowej przed Łostowicką i Słowackiego przed Niedźwiednikiem.

08:26

10 minutowy korek na alei Niepodległości w Sopocie

Uważać warto na aleję Niepodległości w Sopocie. Drogowcy zwęzili przejazd na wysokości ulicy Haffnera. Korek w kierunku Gdyni zaczyna się przy Goyki. Jedzie się dramatycznie - ostrzega pan Wojtek.

08:08

Do 9:00 SKMki z opóźnieniami

Ważne informacje od kolejarzy z SKMki. Z powodu awarii pociągu na stacji Wzgórze świętego Maksymiliana między Gdynią Główną a Orłowem kolejki będą kursowały wahadłowo. Do około 9:00 trzeba się liczyć z około 20 minutowymi opóźnieniami.

07:50

Awaria i korki na Kartuskiej w Gdańsku

Utrudnienia w ruchu na ulicy Kartuskiej w Gdańsku. Na jezdni do Żukowa, na wysokości Kokoszek zepsuł się autobus. Stoi na środku drogi i powoduje korek, który zaczyna się na wysokości osiedla Wiszące Ogrody.

07:17

Kolizja przed Skarszewami

Utrudnienia w ruchu na trasie ze Starogardu Gdańskiego do Skarszew. Jak pisze pan Karol przed skrzyżowaniem na Kokoszkowy była kolizja dwóch aut. Jest ruch wahadłowy ale ciężarówki się nie zmieszczą. Po sąsiedzku trasa 222 z kilkoma odcinkami, z remontowym ruchem wahadłowym.

Szybko odpuszczają poranne zatory w Chwaszczynie. Od strony Karczemek już tylko niewielka kolejka.

Przed Miszewem od strony Przodkowa kilometrowe spowolnienie, nie korek.

Krajową szóstką z Małego Trójmiasta Kaszubskiego do Gdyni jedzie się dobrze. Nieco gorzej na Hutniczej.

06:55

Armii Krajowej najbardziej zakorkowanym zjazdem z obwodnicy

Aleja Armii Krajowej numerem jeden na liście korków w Trójmieście. Kolejka w drodze do Łostowickiej zaczyna się przy Jabłoniowej. Wcześniej przejazd od prostej za Lniskami do Kokoszek jest zatkany.

Małomiejska stoi od Platynowej.

Słowackiego lekko zwalnia dopiero przed samym Niedźwiednikiem.

Spacerowa jedynie w górnym i dolnym odcinku. Po sąsiedzku dwukilometrowe korki przed rondem w Chwaszczynie od Tuchomia i Karczemek.

Chwaszczyńska i Chwarznieńska w Gdyni śpią.

06:27

Korek w Wejherowie. Tramwaje w Gdańsku już jeżdżą.

Dziesięć minut tracą kierowcy w korku na krajowej szóstce w Wejherowie. Na jezdni do Gdyni, tuż przed skrzyżowaniem z ulicą 12 marca drogowcy malują pasy. Jest zwężenie i korek.

Pan Piotr pisze z krajowej siódemki Żukowo - Gdańsk. W stronę Gdańska korek zaczyna się na prostej między Lniskami a Leźnem.

Powoli powinien wracać do normy ruch na torach tramwajowych w Gdańsku. O 6 rano nie było napięcia na pętli Witosa, na Chełmie. Awaria naprawiona.

06:12

Problemy na liniach tramwajowych w Gdańsku

Z powodu braku napięcia na pętli Chełm Witosa występują opóźnienia na liniach 2, 6, 7, 11 - informuje ZTM w Gdańsku.

06:00

Dzień dobry! Rozpoczynamy Autopilot RG