Wtorkowy Autopilot Radia Gdańsk. Prowadzą Sebastian Kwiatkowski i Wojtek Luściński

19:00

Koniec relacji drogowej. Do jutra!

Dziękujemy za wszystkie informacje z dróg Pomorza. Na kolejną relację zapraszamy jutro o 6!

18:31

Drogi Trójmiasta i Pomorza plynne i przejezdne

Uspokoiło się już na drogach Trójmiasta i Pomorza. Bez większych problemów poruszamy się już po Trójmieście.

Spokojnie w Gdyni, Gdańsku i Spocie.

Płynnie i bez utrudnień jedziemy obwodnicą Trójmiasta. Od Morskiej do bramek autostrady A1 poruszamy się bez kłopotów. Podobnie w drugim kierunku. Przypomnę jednak, że po 20 na trójmiejską obwodnicę wrócą drogowcy, którzy będą łatać dziury w jezdni. Chodzi o pas w kierunku Gdyni, a utrudnienia mogą zaczynać się na wysokości węzła Kowale.

Żadnych problemów nie sprawiają także zjazdy i dojazdy do obwodnicy. Czysto na Spacerowej, Słowackiego i Armii Krajowej w Gdańsku. Także w Gdyni nie widać żadnych korków. Płynnie jedziemy Chwarznieńską, Chwaszczyńską i estakadą Kwiatkowskiego.

17:59

Uspokaja się sytuacja na Pomorskich drogach

Na szczęście do normy wraca sytuacja na obwodnicach Południowej i Trójmiasta. Nie ma już korka pomiędzy węzłem Gdańsk-Południe, a węzłem Kowale, gdzie drogowcy łatali dziury w jezdni. Odpuścił już także gigantyczny zator na obwodnicy Południowej, bo tutaj nie stracimy już nawet minuty. Przypomnę natomiast, że drogowcy do pracy na obwodnicy Trójmiasta wrócą po godzinie 20 więc również wtedy musimy liczyć się z utrudnieniami.

Powoli uspokaja się także sytuacja na innych drogach Trójmiasta.

Małe spowolnienie spotkamy w połowie Spacerowej w kierunku obwodnicy. Do Oliwy natomiast dostaniemy się bez żadnych większych kłopotów.

Zmniejsza się korek na Armii Krajowej. W tym momencie zator zaczyna się zaraz za zjazdem na Chełm i ciągnie do Łostowickiej. Na dojeździe do Armii Krajowej stanęła również Havla, bo tutaj zator zaczyna się na wysokości Łódzkiej.

Czekam na informacje z dróg. 603 06 06 06 ten numer jest cały czas do państwa dyspozycji.

17:30

Drogowcy na obwodnicę wrócą o godz. 20

A zaczynamy od bardzo dobrych informacji z obwodnicy Trójmiasta. Już nie ma problemów pomiędzy obwodnicą Południową, a węzłem Kowale w kierunku Gdyni. Przypomnę, że tam od godziny 16 trwały prace drogowe mające na celu załatanie dziur, po ostatnim ataku zimy. Niestety tworzyły się w tym miejscu ogromne zatory. Nie ma już po nich śladu, a drogowcy do pracy wrócą po godzinie 20. Niestety nie mam najlepszych informacji z obwodnicy Południowej. Korek, który zaczyna się na 3 kilometry przed węzłem Lipce, to pokłosie problemów na obwodnicy Trójmiasta. Przejazd tego odcinka to strata nawet godziny. Niestety nie wygląda to najlepiej, a być może jedynym możliwym objazdem jest trasa przez Pruszcz Gdański i rondo w Rusocinie.

Na dojeździe do obwodnicy stanęła Spacerowa. Zderzak w zderzak toczymy się praktycznie od Czyżewskiego. Nie za to problemów na Słowackiego. Od ronda De La Salle do obwodowej nie napotkamy żadnych kłopotów.

Nie odpuszcza zator na Armii Krajowej. Stajemy na wysokości zjazdu na Chełm i toczymy się do skrzyżowania z Łostowicką. Na dojeździe do Armii Krajowej stoją również wspomniana Łostowicka od Kratuskiej i Havla od skrzyżowania z Łódzką.

Kilkanaście minut stracimy również na Świętokrzyskiej. Od Havla na jedynce jedziemy do skrzyżowania z Niepołomicką.

17:09

Skąd zamieszanie na obwodnicy? Odpowiadają drogowcy

Dzwonimy do drogowców i pytamy skąd całe zamieszanie na obwodnicy. - Przez interwencje policji - odpowiada Piotr Michalski z GDDKiA. - Pojawiły się ubytki w jezdni, więc policja nakazała nam doraźne załatanie tych miejsc. Dlatego w tym momencie prowadziliśmy prace na obwodnicy. Wykonawca wróci na miejsce prac ok. godz 20:00.

Gdy zapytaliśmy, czy nie można było prac przełożyć choćby na noc, jak sugerowaliście nam w smsach, Piotr Michalski zaznaczył, że po interwencji policji trzeba było zareagować. - Jeżeli coś się zdarzy i ktoś wpadnie w taką dziurę, to my za to odpowiadamy. Ubytki w jezdni pojawiły się przez zmianę temperatury, która najpierw spadła poniżej 0 stopni, a później podniosła.

17:00

Drogowcy zjechali do bazy... korek na obwodnicy odpuszcza

Na początek mam dobre informacje z obwodnicy Trójmiasta niestety przeplatane tymi kiepskimi. Panowie drogowcy, którzy od 16 łatają dziury na pasie w kierunku Gdyni, zjeżdżają już do bazy i te ogromne korki powinny się rozładować. Chodzi o fragment pomiędzy obwodnicą Południową, a Kowalami. Powinien puszczać także korek na obwodnicy Południowej, bo ten gigantyczny zator zaczyna się na 6 kilometrów przed węzłem Lipce. Pan Irek napisał, że dostanie się w tym momencie do obwodnicy Trójmiasta to strata ponad godziny.

Pan Sławek przesyła informacje dotyczące krajowej 7. Na dojeździe do Gdańska od Żukowa stoimy już od Leźna.

Na polankach w kierunku oliwy spora kolejka. Około 5 min na 20 metrow, informuje nas Pan Maciej. Stoi także Spacerowa. Od Czyżewskiego do obwodnicy Trójmiasta w grę wchodzi jedynie pierwszy bieg.

W Gdyni nie odpuszcza korek na Wielkopolskiej. Stoimy od Łowickiej do skrzyżowania z Sopocką w kierunku obwodnicy.

16:57

Paraliż obwodnicy Trójmiasta

Niestety szczyt na drogach Trójmiasta i Pomorza rozkręcił się na dobre. Pan Łukasz napisał do nas a propos sytuacji na obwodnicy. Proszę zapytać Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad czemu takie prace na obwodnicy wykonywane są w godzinach szczytu? Dlaczego nie szanują tych którzy im płacą.

Pan Darek dodaje, Bardzo proszę pozdrowić Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad za remont obwodnicy w dzień w szczycie komunikacyjnym ku naszej przyjemności. Brawo. Nigdzie w Europie tak nie spotkałem naprawy jezdni prowadzonej w ten sposób. No poza Rosją i Ukrainą ale tam się w ogóle dziur nie naprawia. Mimo wszystko ciepła i wytrwałości życzę nam kierowcom. Pozdrowienia Darek

Korek rzeczywiście jest pokaźnych rozmiarów. Na obwodnicy Trójmiasta zaczyna się przed zjazdem na obwodnicę Południową, a kończy 2 kilometry za węzłem Kowale. O wiele gorzej sytuacja wygląda na obwodnicy Południowej. Stoimy już na 5 kilometrów przed węzłem Lipce i zjazd w trakt św. Wojciecha. Przypomnę, że łatanie asfaltu na obwodnicy Trójmiasta potrwa do późnych godzin wieczornych i niestety będzie przesuwało się w kierunku Gdyni.

W Gdańsku, Pani Basia informuje o zatorze na ulicy Do Studzienki. Przejazd od Traugutta do Grunwaldzkiej to strata 10 minut.

W Gdyni, korek na Wiśniewskiego do estakady od punkty wymiany opon, napisał Pan Andrzej.

16:29

Korek na obwodnicy Trójmiasta przesuwa się w kierunku Gdyni

Nie odpuszcza korek na obwodnicy Trójmiasta w kierunku Gdyni. Jeden pas niestety blokuja drogowcy, którzy łatają asfalt. Te utrudnienia potrwają do późnych godzin wieczornych, gdyż jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pracę będą przesuwać się w kierunku Gdyni. W związku z tym stoi także obwodnica Południowa, na której przymusowy postój zaczyna się na kilometr przed węzłem Lipce. Jezeli chodzi o korek na obwodnicy Trojmiasta to być może warto go ominąć i odbić na obwodnicę Południową, a potem dostać się na trakt św. Wojciecha, który bez problemów dostaniemy się do centrum Gdańska. Ktoś z państwa pyta, czy obwodnicą bez problemów dostanie się od Chyloni do Szadółek. Na ten moment mogę powiedzieć, że tą trasą poruszamy się bez żadnych kłopotów.

Zator na Armii Krajowej. W kierunku obwodnicy stajemy przed zjazdem na Chełm i jeden za drugim toczymy się do skrzyżowania z Łostowicką.

Cierpliwość wskazana również na krajowej siódemce i na dojeździe do skrzyżowania z Nowatorów. Zarówno od strony Żukowa jak i Gdańska czeka nas przymusowy postój.

Pruszcz - od strony Gdańska korek już od pierwszych świateł do samego ronda w Rusocinie, napisał Pan Michał.

Przypominam numer do Radia Gdańsk - 603 06 06 06 - proszę napisać jak dzisiejszego popołudnia jeździ się po drogach Trójmiasta i Pomorza.

16:16

Paraliż obwodnicy Trójmiasta

Niestety paraliż na obwodnicy Trójmiasta trwa. Stoimy na fragmencie pomiędzy zjazdem w obwodnicę Południowa, a węzłem Kowale. Przyczyną tych utrudnień są niestety prace drogowe, które według informacji od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad do późnych godzin wieczornych będą postępować w kierunku Gdyni. Niestety państwo piszą, że przejazd tego zatoru to strata ponad 20 minut. Korkuje się także obwodnica Południowa, która stanęła jeszcze przed węzłem Lipce.

Państwo aktualizują informacje z Podwala Przedmiejskiego w centrum Gdańska, na którym nie napotkamy zatoru. Chodzi oczywiście o pas w kierunku Okopowej. Tutaj czekają nas jedynie dwie zmiany świateł.

Nie mam dobrych informacji ze Spacerowej, na której w kierunku obwodnicy Trójmiasta stoimy od wysokości Czyżewskiego. Przyzwoicie wygląda natomiast Słowackiego, bo tutaj od ronda De La Salle nie napotkamy żadnych utrudnień.

W Gdyni utkniemy na Wielkopolskiej. Na pierwszym biegu toczymy się od Łowickiej do skrzyżowania z Sopocką, napisał ktoś z państwa.

Popołudniowy szczyt się rozkręca. My na drogach jesteśmy razem z państwem. 603 06 06 06 - pod tym numerem czekam na wszystkie informacje z Pomorskich i Trójmiejskich dróg.

16:01

Utrudnienia na obwodnicy potrwają do późnych godzin wieczornych

Nie odpuszcza zator na obwodnicach Trójmiasta i Południowej. Przypomnę, że na trójmiejskiej ekspresówce pracują drogowcy, co skutecznie paraliżuje odcinek pomiędzy zjazdem w obwodnicę Południowa, a Kowalami. Ten odcinek jest kompletnie zatkany. Niestety w związku z utrudnieniami na obwodnicy Trójmiasta, stoi również obwodnica Południowa. Przymusowy postój w tym miejscu już niestety przed węzłem Lipce. Jeżeli ktoś z państwa chce ominąć korek na obwodnicy Trójmiasta, to polecamy odbić w obwodnicę Południową i próbować przejechać miastem. Na trakcie św. Wojciecha nie napotkamy żadnych utrudnień i bez problemów dojedziemy do centrum Gdańska. Niestety według naszych informacji problemy na obwodnicy Trójmiasta nie skończą się szybko. Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prace przy uzupełnianiu ubytków w jezdni potrwają do późnych godzin wieczornych, a drogowcy będą przesuwali się w kierunku Gdyni.

W centrum Gdańska problemy sprawia Jana z Kolna w kierunku Podwala Grodzkiego. W korku stoimy już od wiaduktu w Wałowej i niestety w sznureczku aut jedziemy aż do samego Huciska. Do tego dochodzą utrudnienia na Błędniku, gdyż tutaj przymusowy postój zaliczymy już od wysokości placu Zebrań Ludowych.

W Gdańsku zostaniemy i spoglądamy na sytuację na Podwalu Przedmiejskim. Tutaj także bardzo gęsto w kierunku ulicy Okopowej. W korku staniemy na wysokości mostu nad Motławą.

i na koniec jeszcze informacje z Gdyni. Państwo informują o ogromnym korku na Wielkopolskiej. W kierunku obwodnicy Trójmiasta stoimy od Łowickiej. a utrudnienia kończą się na wysokości skrzyżowania z Sopocką.

603 06 06 06 - pod tym numerem czekam na wszystkie informacje z Pomorskich i Trójmiejskich dróg.

15:31

Korek na obwodnicy Trójmiasta i Południowej

Niestety zaczynamy od informacji z obwodnicy Trójmiasta. Tutaj niestety juz musimy stanąć w korku. Chodzi o pas w kierunku Gdyni, a konkretniej fragment jezdni pomiędzy obwodnica Południową, a Kowalami. Państwo uściślają co dzieje się w tym miejscu. Pan Grzegorz napisał, że na 340 kilometrze drogowcy łatają asfalt i z ruchu wyłączony jest jeden pas ruchu. Czas przejazdu tego odcinka to strata 10 minut. W związku z utrudnieniami na obwodnicy Trójmiasta problemy również na obwodnicy Południowej. Już teraz stajemy na 2 kilometry przed dojazdem do tej Trójmiejskiej obwodnicy.

Pani Joanna napisała do nas o sytuacji w Baninie. Tam niestety na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia. Tworzy się korek i niestety tutaj przymusowy postój.

Kilka minut stracimy także w Pruszczu Gdańskim. Tutaj niestety gęsto w kierunku ronda w Rusocinie. W mniejszych i większych zatorach toczymy się od Chopina do praktycznie samego ronda w Rusocinie.

W Gdyni problemy napotkamy zwłaszcza na estakadzie Kwiatkowskiego. Tutaj zakorkowany jest dojazd do Pułkownika Dąbka. Stoimy już od wysokości terminala kontenerowego. Gęsto także na Hutniczej pomiędzy wspomnianą estakadą, a skrzyżowaniem z Pucką.

Jak jeździ się po drogach Trójmiasta i Pomorza? 603 06 06 06 pod tym numerek czekam na wszystkie informacje od Państwa.

15:00

Problemy przy tunelu pod Martwą Wisłą

Pan Wojtek napisał do nas z informacjami dotyczącymi tunelu pod martwą Wisłą. Przed wjazdem do tunelu w kierunku Elbląskiej na prawym pasie stoi ciężarówka. My oczywiście apelujemy o ostrożność i noga z gazu. Według państwa informacji, tunel jest przejezdny i do trasy Sucharskiego dostaniemy się bez żadnych problemów.

Jeden z naszych słuchaczy napisał o problemach na obwodnicy Trójmiasta. Chodzi o trasę w kierunku Gdyni. Problemy zaczynają się zaraz za zjazdem na obwodnicę Południową i ciągną w kierunku Kowal. Jeżeli wiedzą państwo co stało się w tym miejscu prosimy o kontakt. 603 06 06 06 - ten numer cały czas jest do państwa dyspozycji.

W Gdyni bez problemów dostaniemy się do Witomina. Czysto na całej długości Małokackiej. Korków nie ma także na Kieleckiej, Rolniczej i Witomińskiej.

Gęsto na Hutniczej, ale na razie bez korków. Większy ruch również na estakadzie Kwiatkowskiego, a chodzi konkretniej o dojazd do pułkownika Dąbka.

14:32

Gęsto w Pruszczu Gdańskim i na dojeździe do Chwaszczyna

Sytuacja na drogach Pomorza i Trójmiasta się nie zmienia. Jest bardzo spokojnie i słonecznie. Podobnie na drogach, na których nie ma żadnych korków. Trochę gęściej jest w Pruszczu Gdańsk. Chodzi o odcinek pomiędzy Chopina, a Zastawną. Nie ma mowy o korkach, a po prostu większym ruchu.

W gdańskim Wrzeszczu również spokojnie. Bez problemów przejedziemy teraz aleją Żołnierzy Wyklętych, od Galerii Bałtyckiej do Niedźwiednika. Również Słowackiego nie daje o sobie znać i spokojnie dojedziemy do obwodnicy Trójmiasta.

Podobnie jest na Spacerowej. Czysto od Oliwy do do obwodnicy i w drugim kierunku podobnie.

Małe problemy zaczynają się na dojeździe do chwaszczyńskiego ronda. Korek tworzy się od strony Gdyni. Zator zaczyna się na 2 kilometry przed rondem.

Jak jeździ się po Pomorskich i Trójmiejskich drogach? 603 06 06 06 - pod tym numerem czekam na wszystkie informacje.

13:59

Spokojnie na drogach

A zaczniemy od dobrych informacji i przy takich pozostaniemy. Bardzo spokojnie jest teraz na drogach Trójmiasta i Pomorza.

W Gdańsku nie ma problemów z dojazdem do obwodnicy. Jak na razie nie dają o sobie znać Armii Krajowej, Słowackiego i Spacerowa. Tyczy się to także dojazdów do centrum Gdańska, Wrzeszcza i Oliwy.

Podobnie jest w Gdyni. Czysto na Chwarznieńskiej, Chwaszczyńskiej i estakadzie Kwiatkowskiego. Również dojazd do Morskiej nie sprawia żadnych kłopotów.

Jeszcze spokojnie przejedziemy krajową 7. Od Koszwał do Nowego Dworu Gdańskiego, być może spotkamy się z małymi spowolnieniami, ale na szczęście nie mówimy o korku. Trasa z Nowego Dworu Gdańskiego do Elbląga w obu kierunkach idzie płynnie.

Czekam na informacje z Pomorskich i Trójmiejskich dróg. 603 06 06 06 - ten numer jest do państwa dyspozycji.

13:01

Wypadek na skrzyżowaniu Jaśkowej Doliny i Grunwaldzkiej

Kolizja w Gdańsku. Na skrzyżowaniu Jaśkowej Doliny i Grunwaldzkiej zderzyły się dwa samochody. Zablokowane są oba zewnętrzne pasy.

08:27

Samochód służby drogowej przyczyną korka na obwodnicy

Około czterech kilometrów ma spiętrzenie na Obwodnicy Trójmiasta w kierunku Gdańska. Korek zaczyna się w Osowej a kończy w połowie drogi do Matarni. Przyczynę problemów wypatrzył pan Tomasz. Jak mówi prawym pasem powoli jedzie tam samochód techniczny służby drogowej. Pan Michał dodaje, że auto zajmuje prawy pas. Na szczęście w korku jedzie się dość sprawnie.

08:18

Korek na Obwodnicy Trójmiasta w kierunku Gdańska

Uwaga, jest  spiętrzenie na Obwodnicy Trójmiasta przy Osowej w stronę Gdańska. Powoli jedziemy do połowy odcinka między Owczarnią i Matarnią. Przyczyny nie znamy. Wygląda to na efekt zwężenia części pasa. Zator ma około 4 kilometrów.

07:16

Zwężenie na trasie z Leźna do Żukowa

Pan Piotr dodaje utrudnienia na trasie z Gdańska do Żukowa. Tuż za Lniskami w kierunku Żukowa pas blokują dwa samochody na awaryjnych. Proszę uważać.

07:01

Stłuczka na Słowackiego w Gdańsku

Najlepsze o poranku warunki jazdy są w Gdyni. Zjazdy przez Chwaszczyńską i Chwarznieńską są bardzo spokojne.

Przy dojeździe Morską od strony Rumi tylko niewielkie spiętrzenie.

Spacerowa z Osowej do Oliwy jak zwykle jedzie już powoli ale nie na tyle by blokować prawy pas obwodnicy od Gdańska.

W Gdańsku oprócz Małomiejskiej zatkanej od Platynowej, postać trzeba już na alei Armii Krajowej. Korek przed Łostowicką zaczyna się w połowie drogi między Jabłoniową a wiaduktem przy Cedrowej.

Wcześniej z Leźna do Kokoszek już jeden długi korek.

Pan Tomek z Vitary ostrzega przed kłopotami na leśnym odcinku Słowackiego w Gdańsku. Na jezdni do Złotej Karczmy była stłuczka. Przejazd jest ograniczony.

Jeśli chodzi o trasy wojewódzkie, to jak raportują drogowcy ślisko może być jeszcze w rejonie Bytowa, Człuchowa, Nowego Dworu Gdańskiego, Kościerzyny, Kartuz. Lęborka, Wejherowa, Pucka, Starogardu, Tczewa i Sztumu.

06:26

Spokojnie, choć miejscami ślisko na drogach

Bez poważniejszych komplikacji podróżujemy po pomorskich trasach.Jak przekazuje Punkt Informacji Drogowej GDDKiA w Gdańsku trasy są przejezdne, miejscami tylko może zalegać cienka warstwa śniegu.

Na autostradzie A1 spokój, nawierzchnia czarna i mokra.

Poważniejszych korków nie ma jeszcze na dojazdach do Trójmiasta. Płynny przejazd oferują krajowa szóstka z Rumi do Gdyni. 91 przed Łęgowem i 7 z Żukowa do Gdańska też są spokojne.

Sprawnie da się przejechać też przez Straszyn.

05:27

Dzień dobry! Rozpoczynamy wtorkowy Autopilot RG!

W tym miejscu znajdziecie najświeższe informacje z dróg Pomorza.

Korek? Wypadek? Możecie nas o tym poinformować. Piszcie sms lub dzwońcie na nr 603 06 06 06.