Czwartkowy Autopilot Radia Gdańsk. Prowadzą Grzegorz Armatowski i Aleksandra Nietopiel

17:12

Mgły i ograniczona widzialność

IMGW w Gdyni informuje o mgłach i zamgleniach. Ograniczona widzialność w okolicach Elbląga w Malborku i Pruszczu Gdańskim. Słuchacze donoszą o słabej widoczności także na Zakoniczynie i na Trasie Sucharskiego. Jest też sygnał z  krajowej siodemki od pana Leszka. Na trasie od Nowego Dworu do Gdanska widoczność okolo 30 m  - jedzcie ostrożnie - ostrzega.

18:59

Kończymy czwartkowego Autopilota!

Życzymy bezpiecznych powrotów do domów!

18:57

Ruch powoli się uspokaja

Korek wciąż jest, ale bardzo powoli topnieje - chodzi oczywiście o potężny zator na Obwodnicy Trójmiasta w stronę Gdyni po wypadku sprzed ponad dwóch godzin. Stoimy od Spacerowej do Chwarzna. Jeden pas ruchu jest przejezdny, ale płynny ruch jest bardzo mocno utrudniony. Spacerowa się przytyka do obwodnicy, spory ruch też dalej na Osową do ronda. Na Spacerowej w kierunku Oliwy na wysokości ZOO - pisali państwo o popsutym samochodzie - ale tam już zdaje się kłopot zażegnany - żadnych utrudnień nie widać.

Południowe dzielnice Gdańska już bardziej drożne - najgorzej wciąż jest na Jabłoniowej, ale ogonek aut coraz bardziej krótszy - spowolnienie mamy od ulicy Warszawskiej w kierunku obwodnicy. Luźniej zrobiło się też na Łostowickiej do góry.

18:31

Korek na obwodnicy wciąż spory

Korek na Obwodnicy Trójmiasta w stronę Gdyni wciąż duży i uciążliwy - stoimy od Osowej, w stronę Chwarzna. Spowolnienie, przypominamy, także w drugą stronę - służby zajęły lewy pas żeby mieć dojście do miejsca zdarzenia. Tam zderzyło się sześć pojazdów, jedna osoba została ranna. Ale ruch nie jest zablokowany - prawe pasy ruchu po dwóch stronach są drożne.

Korek na obwodnicy w stronę Łodzi po wypadku na Kowalach odpuścił, ale wciąż kłopoty mają kierowcy czekający w zatorach na drogach dojazdowych i zjazdowych z obwodnicy - Ujeścisko stoi od Armii Krajowej - żali się Dawid. Stoi też Warszawska od Łódzkiej w stronę Jabłoniowej i wciąż Jabłoniowa od Armii Krajowej w dużym spowolnieniu w stronę obwodnicy.

Na Havla bez zmian, ale za to luźniej już na Oruni - odpuściła już Małomiejska.

Spokojnie na Trasie Słowackiego i Alei Żołnierzy Wyklętych w obu kierunkach - na Spacerowej ruch także nieduży.

I jeszcze Gdynia - i ostrzeżenie od pana Marka - Przy stadionie Arki na Małokackiej w dół betoniarka zaklinowała się pod wiaduktem kolejowym. Policja kieruje ruchem, ale powoli zaczyna się robić korek.

17:59

Korek na obwodnicy odpuszcza, ale utrudnienia nie zniknęły

Odpuszcza korek na Obwodnicy Trójmiasta jaki utworzył się po wypadku na Kowalach w stronę Łodzi. Zatory jeszcze miejscami są - ale trwa rozładowywanie tej wielkiej kolejki. Wciąż jednak utrudnienia mamy na drugim pasie w kierunku Gdyni - tutaj przed zjazdem na Chwarzno zderzyło się sześć pojazdów - korek zaczyna się od Osowej, a spowolnienia mamy już na wysokości Matarni. Zajęty przez strażaków i karetkę jest też lewy pas ruchu w kierunku Łodzi. Jak informują służby drogowe, przejezdne są prawe pasy w obu kierunkach.

Utrudnienia potrwają jeszcze około godziny.

Skrócił się zator na Alei Armii Krajowej - kolejka samochodów czeka w kierunku Łostowickiej od Jabłoniowej. Na samej Jabłoniowej jeszcze jedziemy bardzo wolno od Armii Krajowej właśnie do Przywidzkiej.

Bez zmian na Havla do Świętokrzyskiej - stoimy od połowy tej drogi. Orunia tez bez zmian - Małomiejską od Ptasiej do Platynowej pokonujemy w żółwim tempie.

Duży ruch na Alei Żołnierzy Wyklętych od cmentarza na Srebrzysku do Ronda de La Salle.

16:44

Kolejny wypadek na obwodnicy. Zjazd w kierunku Estakady zablokowany

Kolejny wypadek na Obwodnicy Trójmiasta - na pasie w stronę Gdyni przed zjazdem na Chwarzno. Słuchacz informuje, że zderzyło się kilka pojazdów. Zjazd w kierunku Estakady już zablokowany, prosimy o szczególną ostrożność.

Korek na obwodnicy po wypadku w kierunku Łodzi wciąż rośnie i zaczyna się jeszcze przed Węzłem Matarnia. A objazdy - miedzy innymi przez Szadółki i Jasień to droga przez mękę. Zakorkowana kompletnie Aleja Armii Krajowej w kierunku zjazdu na Chełm i część Kartuskiej. Stoi też stara Kartuska i Jabłoniowa od Armii Krajowej do Obwodnicy.

14:52

Zderzenie aut na obwodnicy

Wypadek na Obwodnicy Trójmiasta w kierunku Łodzi. Na wysokości Węzła Kowale zderzyły się dwa pojazdy - piszą nasi słuchacze. W tym miejscu utrudnienia i coraz dłuższa kolejka samochodów - trzeba stać w czterokilometrowym zatorze. Na miejscu pracują służby - jedna osoba została ranna.

14:35

Popsuta osobówka na obwodnicy przed Kowalami

Nagły zator zrobił się na Obwodnicy Trójmiasta przed węzłem na Kowalach w kierunku Gdyni. Zepsuta osobówka zatamowała ruch - ale tam jak informują kierowcy sytuacja jest już opanowana - auto już na poboczu. Ruch powinien już się upłynnić.

14:12

DW 214: TIR stoi w poprzek drogi

Utrudnienia na DW 214. Za Zblewem na wysokości miejscowości Pałubinek TIR stoi w poprzek drogi, droga w tym miejscu jeszcze zablokowana. Służby są na miejscu i trwają prace nad przywróceniem przejezdności. Droga w tym miejscu jest mokra i czarna.

11:37

Prace drogowe na Obwodnicy do 13:00

Około 11:30 rozpoczynają się prace awaryjne na Obwodnicy Trójmiasta, na jezdni prowadzącej do Łodzi na odcinku od węzła Gdańsk Karczemki do węzła Kowale, później od węzła Kowale do węzła Gdańsk Karczemki (kierunek Gdynia).

Zakończenie robót planowane jest na godz. 13:00.

08:05

Utrudnienia w okolicach tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku

Na rondzie imienia Tadeusza Mazowieckiego stoi zepsuta ciężarówka. Korek tworzy się już przy wyjeździe z tunelu od trasy Sucharskiego w stronę Zaspy - pisze pani Ania

07:39

Wypadek na drodze krajowej nr 55

W miejscowości Martąg doszło do wypadku - droga zablokowana piszą słuchacze Radia Gdańsk.

07:18

W Gdańsku poranne, standardowe korki

Jak pisze pan Piotr, Spacerowa z Osowej do Oliwy spowalnia na całej długości. Możliwa jazda tylko na drugim biegu. Leśny odcinek Słowackiego w dół, w połowie odcinka, na prawym pasie stoi auto na awaryjnych.

07:03

Spokojnie i bezpiecznie

Od rana sprawdzamy sytuację na pomorskich drogach. Z ich użytkownikami rozmawia Sebastian Kwiatkowski. Na zdjęciu nasz reporter i pan Jerzy z Łęgowa. Jak na razie - spokojnie i bezpiecznie.

sebekpszczolki1

06:31

Bielkówko - taka sytuacja

W Bielkówku droga powiatowa jest biała już od tygodnia i dwa autobusy nie mają jak się wyminąć. Wczoraj kierowca musiał sam sobie odświeżyć aby przejechać, co uważam za duże nieporozumienie - pisze do nas słuchacz.

06:03

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne

Nawierzchnie czarne i mokre. Warunki uległy znacznej poprawie, opady śniegu ustały na terenie całego województwa, obecnie w okolicy Człuchowa pada lekki deszcz.Nie występują żadne utrudnienia spowodowane przez warunki atmosferyczne. Na chwilę obecną pracują jeszcze 34 pługopiaskarki i solarki - pisze w raporcie dyżurny GDDKiA w Gdańsku.