Czy lotnisko w Gdyni powstanie i czy podzieli niechlubny los lotniska w Radomiu, które stało się już symbolem nieudanych inwestycji w Polsce. Gośćmi Tomasza Olszewskiego byli Małgorzata Puternicka, blogerka, Łukasz Piesiewicz ze stowarzyszenia "Miasto Wspólne Gdynia" i Michał Sielski z portalu trójmiasto.pl.

Zima zbliża się wielkimi krokami. Jeszcze tydzień, dwa, a pojawią się poważne przymrozki. Już w niektórych miejscach na Pomorzu spadł śnieg. Co jeszcze można zrobić, żeby na wiosnę nasz ogród odżył w pełni sił?

Nie milkną kontrowersje wokół budowanego Forum Gdańsk. Architekci i działacze społeczni z Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej zarzucili miastu betonowanie zabytkowego kanału Raduni. Przedstawiciele władz Gdańska zaprzeczają i odcinają się od zarzutów.
- Jeżeli państwo martwicie się o swoje rośliny, że coś wygląda źle, to jest spowodowane tegoroczną pogodą. Był krótki sezon. Rośliny potrzebują światła, a słońca było mało - tłumaczyła ogrodniczka Katarzyna Bellingham w Radiu Gdańsk.

Ponad jedna czwarta głosów w gdańskim Budżecie Obywatelskim jest nieważna. Firma, która obsługiwała głosowanie, przyznała się do błędu. O tym, że zniknąć mogły tysiące głosów, poinformowali w czwartek działacze Rowerowej Metropolii. Komentatorzy Radia Gdańsk zastanawiali się, czy istnieje jakieś rozwiązanie tej trudnej sytuacji.

Poinsecja czyli gwiazda betlejemska to chyba najbardziej bożonarodzeniowa roślina. Żeby jednak mogła cieszyć nasze oczy w Wigilię i Święta, trzeba się nią zająć odpowiednio już teraz.

Dwie przestrzenie trójmiejskie zostały nagrodzone przez Towarzystwo Urbanistów Polskich. Co oznacza to wyróżnienie? I jakie ma znaczenie dla życia mieszkańców? W Komentarzach Radia Gdańsk gościli – Piotr Borek, Stowarzyszenie Miasto Wspólne Gdynia, Małgorzata Puternicka,blogerka i Michał Stąporek, trójmiasto.pl. Audycję prowadził Tomasz Olszewski.

Jak reagować na pogodę, która coraz częściej zaczyna nas "oszukiwać"? Odpowiedzi na to pytanie szukała w Radiu Gdańsk Katarzyna Bellingham.

Wrodzone i genetyczne schorzenia serca u zwierząt. Co powinno nas niepokoić u naszych pupili?
Nowoczesny budynek z cegły i dużą ilością szklanych elementów zamiast starego budynku LOT-u przy Bramie Wyżynnej - taką wizję terenu zaprezentowano w zeszłym tygodniu w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich. Projekt oraz jego wizualizacje są szeroko komentowane przez mieszkańców Gdańska. Na ten temat dyskutowali również goście Komentarzy Radia Gdańsk.
Page 1 of 8