W Porcie Centralnym - w nowej części, która dopiero powstanie - będzie można prowadzić usługi stoczniowe? Taką nadzieję wyraził Łukasz Greinke, prezes Portu Gdańsk. Ten pomysł skomentowali eksperci.
Dużo kontrowersji, ale i nadziei wywołuje koncepcja Portu Centralnego. Co miałoby w nim powstać? - Myślimy o tym, by w Porcie Centralnym zlokalizować miejsce pod przemysł stoczniowy - mówił w Rozmowie Kontrolowanej Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk.
Czy to będzie dobry rok dla gospodarki morskiej? Czego życzyć branżowym firmom? Czy stałe kilkuprocentowe wzrosty zostaną utrzymane? Między na te pytania odpowiadali goście audycji Ludzie i Pieniądze.
Minęło 25 lat wejścia w życie ustawy o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. Celem jej wprowadzenia było zbudowanie nowoczesnego rynku medialnego w Polsce. Z tej okazji porozmawialiśmy z prof. Stanisławem Piątkiem - medioznawcą z Uniwersytetu Warszawskiego.
- To zmiany bardzo ważne, dotyczące wielu osób, ale na szczęście dla przeciętnego Polaka absolutnie nieuciążliwe - mówił prowadzący audycję Twoje Prawo, Artur Kiełbasiński.
Bitcoin jest kryptowalutą, której wartość aktualnie wynosi 14,5 tys. dolarów. Zwolennicy nowych technologii uważają, że to świetny sposób rozliczeniowy, pieniądze oderwane od polityki. Bitcoin ma jednak coraz szersze grono krytyków.

Rozwój transportu morskiego, memorandum w sprawie gazociągu czy dobra sytuacja na rynku pracy. Goście Artura Kiełbasińskiego w audycji Ludzie i pieniądze podsumowali najważniejsze wydarzenia w gospodarce morskiej mijającego roku.

- Jeśli badanie miało charakter dobrowolny, to nie było problemu - mówią specjaliści, komentując sprawę pracowników Biedronki, którym kilkudziesięciu sklepach sieci założono czujniki badające rytm serca metodą Holtera.
W expose Mateusza Morawieckiego znalazły się zapowiedzi szczególnie istotne dla Pomorza. Polska miałaby stać się centrum logistyczno-transportowym, a porty w Trójmieście miałyby się intensywnie rozwinąć.
W programie Twoje Prawo rozmawialiśmy o zasadach karania za drobne kradzieże. W tym zakresie mają zajść bardzo poważne zmiany. Jak podkreślał Artur Kiełbasiński, autor audycji, duża liczba drobnych kradzieży to poważny problem. Dodatkowo budzi poczucie bezkarności w sprawcach. Wiele pozornie drobnych kradzieży powoduje też dla przedsiębiorców ogromne straty.
Page 1 of 12