Czwartkowy Autopilot Radia Gdańsk

18:38

Kończymy czwartkowego Autopilota

Drodzy słuchacze, to już koniec relacji drogowej. Dziękujemy za wszystkie przesłane informacje z pomorskich dróg. Następny Autopilot Radia Gdańsk w piątek od 6:00.

16:40

Utrzymują się korki w Gdańsku

Bez zmian na Spacerowej w Gdańsku. Ta zakorkowana jest w obu kierunkach. W obie strony zakorkowany także leśny odcinek Słowackiego.

Natomiast we Wrzeszczu Do Grunwaldzkiej postoimy na Hynka i Miszewskiego. Na Grunwaldzkiej korek w kierunku centrum od Abrahama do Galerii Bałtyckiej Zakorkowana Kartuska od Mysliwskiej po Leszczynową. Od Leszczynowej i Sikorskiego Armii Krajowej w Korkach do Havla i Łostowickiej a od Nowolipia stoimy przez Łostowicka do Armii Krajowej.

Ciasno na Warszawskiej w obu kierunkach. Od Radunicy po Rusocin w korku przez Pruszcz.

Korki wciąż na siódemce między Leźnem a węzłem Karczemki. Stoimy też na Nowatorów do siódemki. W Żukowie korki w drodze z Gdańska i Chwaszczyna.

15:45

Kłopoty drogowe w Gdańsku - słuchacze alarmują

Jeszcze przed zjazdem do ZOO od strony Osowej, nitka do obwodnicy coraz wolniej się porusza. Więc już teraz w dwie strony robi się nieciekawie ale wiadomo do 16 niedaleko. Basia Zwalniamy trochę przed Matarnią w stronę Łodzi - informuje inny słuchacz.

Koreczek na Jabłoniowej od granicy Miasta do obwodnicy, a pewnie i dalej. Prawie się nie rusza - pisze słuchacz, a drugi dodaje - I stłuczka na prawym pasie WZ za Jabłoniową, wiec korek

Uwaga, wysiadała sygnalizacja na skrzyżowaniach przy Galerii Bałtyckiej i Żaku. Alarmuje pani Beata z Gdańska.

15:00

Coraz gęściej w Gdańsku

Ścisk na Łostowickiej już do Armii Krajowej i na Armii Krajowej od Sikorskiego do Łostowickiej. Ciasno na Świętokrzyskiej w obu kierunkach między Havla a zbiornikiem retencyjnym. Od Myśliwskiej korek na Kartuskiej do Jabłoniowej. Od wysokości Zieleniaka ciasno w centrum Gdańska w kierunku Huciska.

14:23

Korki na Polanki i Spacerowej

Korek na Spacerowej w dół w kierunku Grunwaldzkiej. Powód to remonty. Jak informował nasz słuchacz - na wysokości Czyżewskiego ruch wahadłowy i stąd te kłopoty. Zator mamy także na Polanki do Opata Rybińskiego.

09:00

Nieco spokojniej na drogach Trójmiasta

Na obwodnicy pozostają spowolnienia przy Szadółkach w stronę Gdyni i za Kowalami, na nitce do Łodzi.

Z krajobrazu zjazdów nie znika aleja Armii Krajowej. Korek od Jabłoniowej. Słowackiego nie jest gorsza, bo stać trzeba od samej góry.

Spacerowa odpuszcza, choć tego powiedzieć nie da się o Kielnieńskiej przez Osową.

Wspomnieć trzeba też o alei Niepodległości. Korek na jezdni do Gdyni, do zwężenia przy Kamiennym Potoku ciągnie się od wysokości ulicy Sikorskiego.

W ciągu dnia proszę liczyć się z utrudnionymi warunkami jazdy. Będzie ślisko i mokro. Tak jak na wyjeździe z Obwodnicy Południowej Gdańska do ulicy Sucharskiego. Auto wpadło tam na bariery. Przejazd jest zwężony.

08:25

Mokra obwodnica spowalnia

Od Kowal do Szadółek w stronę Gdyni i od Karczemek do Kowal w przeciwnym kierunku - takimi korkami wita kierowców Obwodnica Trójmiasta. Nie bez znaczenia są tu mokre jezdnie.

Krajobraz zatorów zmienia się na zjazdach z ekspresówki. Armii Krajowej już z krótszym zatorem. Ten w kierunku centrum zaczyna się przy Jabłoniowej. Słowackiego za to stoi od samej Złotej Karczmy.

W Sopocie aleja Niepodległości przed zwężeniem w kierunku Gdyni stoi od wysokości ulicy Marynarzy.

08:14

Wypadek za Wejherowem

Utrudnienia w ruch na trasie z Wejherowa do Zamostnego. Na wysokości Góry Pomorskiej zderzyły się dwa auta osobowe. Przejazd jest poważnie utrudniony. Na miejscu dwa zastępy ratowników. 

Dobre informacje z ZTMu w Gdańsku. Awaria sieci trakcyjnej na wysokości przystanku Stocznia SKM została naprawiona. Linie 7,8 i 10 wracają na stałe trasy.

07:46

Deszczowa aura spowalnia ruch na drogach

Wyraźnie reaguje na to Obwodnica Trójmiasta. Na jezdni do Łodzi ścisk jest w rejonie węzła w Owczarni. Podobnie za Kowalami i przed zjazdem na Pruszcz Gdański. Obwodnica Południowa Gdańska z korkiem od węzła w Lipcach do zjazdu na port.

Rośnie w siłę ścisk na alei Armii Krajowej w Gdańsku. Kolejka zaczyna się już w pobliżu Źródlanej. Do czasu przejazdu trzeba dopisać około kwadransa.

W Sopocie już wyraźnie korkuje się aleja Niepodległości. Malczewskiego w korku niemal od Brodwina.

07:07

Utrudnienia w kursowaniu tramwajów, w Gdańsku

Na wysokości przystanku SKM Stocznia uszkodzona jest sieć zasilająca. Trwa naprawa. Tramwaje kursują przez aleję Zwycięstwa.

06:56

Spore utrudnienia na ważnych dojazdach

Aleja Armii Krajowej numerem jeden na liście korków w Trójmieście i okolicach. Zator prawie od węzła Jabłoniowa.

Niemałe korki także na sąsiednich dojazdach. Przykładem węzeł Straszyn. Wyjazd z Rotmanki zatkany przy Gerberowej. Starogardzka stoi już przed Radunią.

Spowolnienie rysuje się na Obwodnicy Południowej Gdańska przed zjazdem na port.

Zwężenie alei Niepodległości w Sopocie Kamiennym Potoku na razie kierowcom głowy nie zaprząta.

Derdowskiego w drodze z Kosakowa do Obłuża zatkana od połowy długości.

06:29

Ważne trasy już zakorkowane

Już za Lniskami zaczyna się spowolnienie na krajowej siódemce z Żukowa do Kokoszek.

Przejazd z Przodkowa do Miszewa jest spokojny. Gorzej na 20 przez Miszewo w kierunku Gdyni.

Ten wzmożony ruch widoczny także przed Chwaszczynem.

Na 91 z Tczewa już przez całe Łęgowo jedziemy jeden za drugim.

Na Amii Krajowej w Gdańsku korek już od Cedrowej i szybko rośnie.

06:00

Dzień dobry, rozpoczynamy czwartkowy Autopilot!