Autopilot Radia Gdańsk 24-28 sierpnia

14:55

Gigantyczne korki w Gdyni

Gigantyczne korki ciągną się po drogach Gdyni. Dojazdy do Witomina - sparaliżowane. Małokacka, Kielecka i Witomińska niemal na całej długości zakorkowane. Podobnie jest na alei Zwycięstwa w drodze z Gdyni do Sopotu. Korek do Malczewskiego zaczyna się na wysokości Wielkopolskiej. Wielkopolska pod górę stoi od alei Zwycięstwa niemal do samej Obwodnicy Trójmiasta włączając w to Chwaszczyńską. W związku z problemami na Obwodnicy - od Janka Wiśniewskiego z korkiem musimy liczyć się na Estakadzie Kwiatkowskiego.

13:57

Sparaliżowana Obwodnica Trójmiasta w kier. Gdańska

Sparaliżowana jest Obwodnica Trójmiasta na trasie w kierunku Gdańska. Pomiędzy Chwarznem a Karwinami doszło do stłuczki. Zablokowany jest lewy, skrajny pas, a częściowo zablokowany również prawy. Przejezdny jest jedynie w środkowy. Korki do tego miejsca są gigantyczne. Zator do Gdańska wylewa się już na DK6 i Morską. W związku z utrudnieniami stoi również Estakada Kwiatkowskiego - od Morskiej do Obwodnicy Trójmiasta.

08:55

Utrudnienia w Gdyni

Utrudnienia po kolizji na Morskiej w kierunku Gdyni. Dokładnie na wjeździe od Rumi w Cisowej. Prawy pas zablokowany - państwo podają. Korek ma około 2 kilometrów. Zwolnimy na obwodnicy przed Karwinami w kierunku Łodzi jeszcze i na wysokości Kamiennego Potoku w kierunku Gdańska - to w Sopocie. Do Malczewskiego.

Na Spacerowej ciaśniej od ZOO do Opackiej. Znów także spowolnienia na siódemce w Kokoszkach i przed rondami w Żukowie.

06:35

Gęściej na drogach

W Żukowie hamujemy w drodze z Kościerzyny, Kartuz i Gdańska. Na siódemce natomiast zator od Leźna po Kokoszki w kierunku Gdańska. Na Chwaszczyńskiej czeka nas spowolnienie przed obwodnicą w kierunku Karwin. Wcześniej w kierunku Chwaszczyna zwolnimy na wysokości Miszewa. Ruch większy na 91-ce od Łęgowa do Rusocina w kierunku Pruszcza. Przed wiaduktem Biskupia Górka w kierunku centrum Gdańska także wolniej. Zwolnimy jeszcze przed Havla na Armii Krajowej. Na Czarnym Dworze od Obrońców Wybrzeża do Jana Pawła II ciaśniej.

06:17

Utrudnienia na A1

Czasowe zamknięcie autostrady w kierunku Gdańska, na odcinku pomiędzy węzłami Nowe Marzy – Warlubie. Doszło do kolizji 4 samochodów. Objazd DK 91 następnie do DW 214.

15:19

Stłuczka na Armii Krajowej

Stłuczka motocykla i samochodu osobowego na Armii Krajowej. Lewy pas zablokowany, korek zaczyna się przed zjazdem na Chełm

09:00

Bożepole Małe - ruch wahadłowy po kolizji

Utrudnienie na dk 6 odcinek Lębork – Wejherowo m. Bożepole Małe. Doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z autobusem. Brak osób rannych. Wprowadzono ruch wahadłowy. Przewidywany czas trwania utrudnienia około 3 godz. - podają służby

08:15

Wypadek za Żukowem

W Chwaszczynie i Żukowie spowolnienia. Zator między Żukowem a Lniskami. Wypadek pomiędzy Żukowem a Lniskami - pan Szymon informuje.

07:00

Dachowanie w Gdyni

Wjazd na Estakadę Kwiatkowskiego z obwodnicy zakorkowany. Stoimy już 5 minut - alarmują nasi słuchacze. Dachowanie auta na zjeździe i utrudnienia. Korek mamy także przed zjechaniem z obwodnicy na Morską w Gdyni.

06:46

Korek na leśnym odcinku Słowackiego w dół

Laweta zabiera samochód obrócony bokiem. Prawy pas zablokowany. Policja na miejscu. 300m kolejki i rośnie. W 15 min powinni się uporać.

05:59

Wypadek na Słowackiego

W drogę z porannym autopilotem Radia Gdańsk. Na leśnym odcinku Słowackiego w kierunku Obwodnicy za Niedźwiednikiem wypadek. Linie autobusowe 126 i 210 przekierowane objazdem przez Morenę i Kartuską.

18:28

Kolizja na Potokowej

Zderzenie dwóch aut na Potokowej na wysokości stacji PKM w kierunku Niedźwiednika.

16:00

Wypadki w Półcznie i na A1

Utrudnienie na A1 odcinek Kopytkowo – w. Pelplin w Nowej Cerkwi. Doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych i samochodu ciężarowego, brak osób rannych. Zablokowany został 1 pas jezdni w kierunku Częstochowy.

W Półcznie, odcinek Bytów - Kościerzyna auto wypadło z drogi. Droga jest zablokowana.

15:43

Wypadek na Słowackiego. Potężny korek

Leśny odcinek Słowackiego w kierunku obwodnicy - auto po poślizgu - informuje nasz słuchacz. Około 600-700 metrów od Niedźwiednika. Zajmuje prawy pas. Korek mamy ogromny od Hynka przez Aleję Żołnierzy Wyklętych do miejsca zdarzenia. Pod górę do obwodnicy. Zakorkowana pod górę jest także Spacerowa i Opata Rybińskiego.

15:00

Uszkodzona ciężarówka na Trasue Sucharskiego

Na trasie Sucharskiego na pasie zjazdowym na obwodnice w kierunku Łodzi stoi 13-metrowa ciężarówka - pan Bogusław informuje. Możemy spodziewać się utrudnień w tym miejscu. Na obwodnicy ciasno w kierunku Łodzi za węzłem Kowale i przed węzłem Rusocin. Ciasno na obwodnicy między Osową a Matarnią.

14:30

Pierwsz korki w Trójmieście

Hamujemy w Żukowie z każdego z kierunków przed rondami. Ciaśniej zrobiło się na siódemce w Kokoszkach w obu kierunkach i do tego ścisk na Nowatorów od ronda do siódemki. Na Chwaszczyńskiej w dwóch korkach od Rdestowej. Do ronda i do obwodnicy.

W Gdańsku ciaśniej na Armii Krajowej za Sikorskiego do Łostowickiej. Większy ruch w kierunku Armii Krajowej od Bramy Oliwskiej po obu stronach torów kolejowych. Na Czarnym Dworze do Jana Pawła II od Obrońców Wybrzeża ruch większy.

Postoimy w Sopocie do wysokości Malczewskiego, na alei Niepodległości. Powód to roboty drogowe oczywiście.

W Rumi i Redzie niezmiennie z przerwami hamujemy na szóstce. Wolniej także na Morskiej w kierunku centrum do obwodnicy. Na Janka Wiśniewskiego przez Trasę Kwiatkowskiego korek do Unruga.

08:00

Zderzenie w miejscowości Jamne przed Bytowem

Zderzenie dwóch samochodów w miejscowości Jamne, trasa w kierunku Bytowa. Jak poinformował nasz słuchacz, pan Sylwester, będą tam utrudnienia, ponieważ nie ma możliwości objazdu.
18:21

Kończą się popołudniowe spowolnienia

Obwodnicą jedziemy swobodnie w kierunku Gdyni, w przeciwną stronę zwalniamy przy zjeździe na Witomino, za Wielkim Kackiem zrobi się luźniej. W Sopocie wciąż do skrzyżowania z Malczewskiego jedziemy na pierwszych biegach - korek od strony Gdyni zaczyna się na wysokości Haffnera, z przeciwnej strony jedziemy bez większych utrudnień.

W Gdańsku nadal większe zagęszczenie na Świętokrzyskiej od Havla do Niepołomickiej.

Do Żukowa wciąż na zderzak w zderzak przesuwamy się do ronda od skrzyżowania z Armii Krajowej - mowa tu o drodze z Gdyni.

Krajową szóstką poruszamy się szybko, zwalniamy w Redzie przed Pucką jadąc w stronę Wejherowa i w obu kierunkach w Gościcinie.

17:47

Zator na Obwodnicy Trójmiasta

Wzmaga się ruch na obwodnicy w kierunku Gdańska. Za zjazdem na Witomino aż sześciokilometrowy korek, w którym spędzimy pół godziny. Na jezdni w kierunku Gdyni większe zagęszczenie między zjazdem na Oliwę, a Wielkim Kackiem.

17:19

Sytuacja na gdańskich drogach

Najbardziej zakorkowanym miejscem na Pomorzu pozostaje ulica Sucharskiego - korek rozpoczyna się za tunelem pod Martwą Wisłą, przyspieszamy za Elbląską.

W Gdańsku wolniej jedziemy też Świętokrzyską od Havla do Niepołomickiej oraz Armii Krajowej między Sikorskiego a Łostowicką. Wciąż duży ścisk panuje na Alei Żołnierzy Wyklętych od Hynka do Niedźwiednika.

16:57

Popołudnie na pomorskich drogach

W Gdańsku jazda ulicą Sucharskiego od tunelu do Elbąskiej zajmie 20 minut, powodem utrudnień jest zablokowany pas ruchu. Kierowcy, niczym Litwini pod Grunwaldem uciekają na most Siennicki, gdzie również wzmożył się znacznie ruch. Korek na Hynka i Żołnierzy Wyklętych ciągnie się do Słowackiego. Do Potokowej powoli dojeżdżamy też od strony lasu. Na Armii Krajowej w kierunku obwodnicy zwalniamy w dwóch miejscach - przed Lostowicką oraz za Aleją Pawła Adamowicza. Jadąc w przeciwnym kierunku zwalniamy przed Cedrową.

Na obwodnicy duże natężenie ruchu od Kwiatkowskiego prawie do Matarni. W stronę Gdyni jedziemy swobodniej, ale między Osową a Karwinami redukujemy biegi.

W Gdyni nadal powroty do Witomina kosztują dużo nerwów - na Witomińskiej spiętrzenie zaczyna się na wysokości cmentarza, cała Kielecka i Małokacka zatkane. Na Estakadzie większy ruch od Wiśniewskiego do Unruga oraz na ostatnich dwóch kilometrach przed obwodnicą.

Ojojoj - te trzy sylaby najlepiej opisują uczucia jadących krajową szóstką w Redzie - aż trzykilometrowy zator do Puckiej w stronę Wejherowa zabierze nam 12 minut.

16:39

Od Orłowa do Sopotu korek

Iście surrealistyczne rozmiary ma spiętrzenie do Malczewskiego w Sopocie od strony Gdyni - ostatni stojący w kolejce widzą po prawej stację Gdynia Orłowo. Z przeciwnej strony przystajemy na wysokości dworca głównego w Sopocie.

16:26

Zderzenie dwóch aut w Koleczkowie

Znamy przyczynę kłopotów na ulicy Marszewskiej między Koleczkowem a Gdynią Chylonią - Pani Ania minęła niedawno strażaków, którzy kierują tam ruchem, powodem utrudnień jest zderzenie dwóch aut.

16:07

Czterokilometrowy korek na Sucharkiego w Gdańsku

W Gdańsku czterokilometrowy korek na Sucharskiego kończy się za zjazdem na Elbląską - powodem utrudnień jest zablokowanie pasa, na którym doszło do kolizji.

Jazda do Kowal ulicą Świętokrzyską przypomina dlaczego jeden z największych zabytków piśmiennictwa nosi tytuł "Lament Świętokrzyski" - stoimy tam już w okolicach Niepołomickiej.

15:58

Gdynia zakorkowana

Ze względu na korek na obwodnicy paraliż panuje też na gdyńskich drogach. Korek na estakadzie zaczyna się na wysokości Hutniczej i ciągnie aż do wjazdu na ekspresówkę. Na Janka Wiśniewskiego przed wjazdem na estakadę zwalniamy i nie rozpędzamy się aż do Unruga. Zakorkowana jest także Hutnicza od Puckiej do Kwiatkowskiego oraz Śmidowicza i dalej Unruga w kierunku estakady. Stoimy również na Wielkopolskiej od Parkowej do obwodnicy oraz na Sopockiej w kierunku północnym. Zator na niemal całej Kieleckiej i Małokackiej w stronę centrum Witomina.

15:14

Wypadek przy Moście wantowym w Gdańsku

Pan Grzegorz poinformował nas o wypadku w okolicach Mostu Wantowego. Na ulicy Sucharskiego pas w kierunku obwodnicy południowej jest zablokowany, korek od strony Mostu wantowego wzmaga się.

Czekam na wiadomości z dróg, wysyłajcie je na 603 06 06 06.

14:42

Spowolnienia na DK6

Utworzyło się spiętrzenie na krajowej szóstce na dojeździe do Luzina od strony Lęborka - na półtorakilometrowym fragmencie utworzył się sznur aut. Kłopoty także na całym rumskim odcinku do Kamiennej w stronę Trójmiasta, w przeciwnym kierunku stoimy w Redzie od Obwodowej do Puckiej.

14:37

Gęsto w centrum Gdańska

W Gdańsku kłopoty na Jana z Kolna zaczynają się na wysokości dworca Gdańsk Stocznia. Zagęszczenie kończy się dopiero przy zjeździe na Wały Piastowskie, ale później im bliżej do dworca głównego tym ciaśniej. Auta stoją też na całej 3 maja w stron Nowych Ogrodów. Spory ruch na Żołnierzy Wyklętych od Hynka do Słowackiego.

14:18

Zaczynamy popołudniowy Autopilot

Obwodnica Trójmiasta wypełnia się samochodami - odcinek od Kwiatkowskiego do Karwin przejeżdżamy w zatorze, kolejne 10 kilometrów również jest zagęszczone. W przeciwnym kierunku najbardziej oblężony jest odcinek między Matarnią a Wielkim Kackiem.

Kierowcy skarżą się na dużą ilość wody na ulicy Unruga w Gdyni, uwaga na rekiny.

Stojąc w korku na krajowej szóstce w Redzie możemy podziwiać tamtejszą architekturę, lub przemyśleć całe swoje życie - mamy na to 10 minut, bo tyle zajmie nam pokonanie dwukilometrowego odcinka do Puckiej w stronę Wejherowa. Czas na kontemplację mają też kierowcy jadący do Gdyni - rumski fragment od Ceynowy do Kamiennej przejadą w 12 minut.

W Gdańsku wzmaga się ruch wzdłuż dworca głównego oraz na krajowej siódemce od strony Leźna. Powoli podjeżdżamy także pod górę Spacerowa.

Dojazd do Żukowa utrudniony zwłaszcza od strony Borkowa i Gdyni, korkuje się dojazd do chwaszczyńskiego ronda z Gdyni. Przejazd od Rdestowej do centrum miejscowości zajmie nam około 12 minut.

Czekam na wiadomości z dróg. Wysyłajcie je na nr 603 06 06 06.

08:11

Pożar na DK7

W Cedrach Małych, na siódemce w kierunku Gdańska służby gaszą pożar naczepy. Z tej przyczyny utrudnienia. Ruch wahadłowy. Około godziny potrwają te utrudnienia.

07:40

Hamujemy w Trójmieście w niewielu miejscach

Korek utrzymuje się od Rdestowej do obwodnicy w kierunku Gdyni. Przed rondem w Chwaszczynie spiętrzenie w drodze z Gdyni. W Żukowie natomiast w drodze z Kartuz jest ciaśniej. Zwolnimy ponadto na siódemce w Kokoszkach i postoimy na Nowatorów do siódemki.

W Gdańsku bez zmian przed wiaduktem Biskupia Górka. Czekamy w kierunku centrum. Na obwodnicy korek przed zjechaniem na Morską w Gdyni. W Gdyni na końcówce pułkownika Dąbka w drodze z Pogórza ciasno do Trasy Kwiatkowskiego.

07:08

Umiarkowany ruch na drogach

Ruch umiarkowany. Zwolnimy w Żukowie w drodze z Kościerzyny i Kartuz i dalej na siódemce w Kokoszkach w kierunku Gdańska. Przystaniemy na końcówce Nowatorów do siódemki. Od Rdestowej od obwodnicy w kierunku Gdyni korek. Ciaśniej do obwodnicy w drodze ze Straszyna. W Gdańsku natomiast na Armii Krajowej krótki postój przed Havla w kierunku centrum. Zwolnimy przed wiaduktem Biskupia Górka.

Wolniej pojedziemy także między Łęgowem a Rusocinem w stronę Pruszcza.

06:30

Niewielkie utrudnienia, kolizja na Marszewskiej

W Żukowie ciaśniej w drodze z Kartuz i lekkie spowolnienie w drodze z Kościerzyny. Zdecydowanie gęściej jest na siódemce od Leźna do ulicy Nowatorów w Kokoszkach w kierunku Gdańska. Zniknęło spowolnienie z Miszewa, ale na Chwaszczyńskiej przed obwodnicą w kierunku Gdyni ciaśniej.

Wypadek na Marszewskiej kolo ogrodu botanicznego - alarmuje nasz słuchacz.

07:40

Nieznaczne utrudnienia na drogach

Ciasno niezmiennie na siódemce od Leźna w kierunku Gdańska. Do węzła Karczemki od Leźna wolniej jedziemy. Postoimy w Gdańsku na Armii Krajowej przed Havla. Wolniej także przed wiaduktem Biskupia Górka do centrum Gdańska.

W Żukowie dwa spowolnienia. W drodze z Kościerzyny i Kartuz. W Kartuzach przytkane Wzgórze Wolności do 3-go maja. W Chwaszczynie dwa spowolnienia - w drodze z Gdyni i Żukowa. Na Chwaszczyńskiej ciaśniej od Rdestowej do obwodnicy w obu kierunkach.

07:08

Spwolonienia w Gdańsku

W Gdańsku przystaniemy przed wiaduktem Biskupia Górka w kierunku centrum. Także na Armii Krajowej czeka nas spowolnienie w drodze do centrum. Przystaniemy przed Havla. Wolniej od ZOO do Opackiej w dół na Spacerowej. Ciasno na siódemce. W ścisku jedziemy od Leźna po Kokoszki do Nowatorów. Wolniej docieramy Nowatorów do siódemki. Hamujemy także w Żukowie w drodze z Kościerzyny i Kartuz są większe. Zwolnimy przed rondem w Rusocinie w drodze z Łęgowa.

06:24

Spokojnie na drogach

W Żukowie ciaśniej w drodze z Kartuz i lekkie spowolnienie w drodze z Kościerzyny. Zdecydowanie gęściej jest na siódemce od Leźna do ulicy Nowatorów w Kokoszkach w kierunku Gdańska. Zniknęło spowolnienie z Miszewa, ale na Chwaszczyńskiej przed obwodnicą w kierunku Gdyni ciaśniej.

06:00

Dzień dobry! Rozpoczynamy Autopilota Radia Gdańsk