Poniedziałkowy Autopilot Radia Gdańsk

18:50

Kończymy poniedziałkowego Autopilota

Dziękujemy za obecność i wszystkie przesyłane przez Państwa informacje z dróg Pomorza. Do usłyszenia we wtorek.

18:29

Jeden pas krajowej siódemki przywrócony do ruchu

Służby ratunkowe informują, że akcja gaśnicza na drodze S7 zakończyła się. Plandekę auta ciężarowego na wysokości Nowego Dworu na jezdni w kierunku Gdańska gasiło pięć zastępów straży pożarnej. Droga nie jest już zablokowana, jeden pas jest przejezdny. W korku, który się tam utworzył, stracimy około dziesięciu minut. Możliwy jest też objazd przez miejscowości Orłowo lub Stare Babki.

W Trójmieście już spokój. Obwodnica w pełni przejezdna w obu kierunkach. W Gdańsku wolno suniemy jeszcze Świętokrzyską - od Platynowej do Wielkopolskiej, oraz Kartuską - od Myśliwskiej do Jabłoniowej. Na moment przyhamujemy też na Armii Krajowej przed skrzyżowaniem z Havla w stronę Obwodnicy. Na Spacerowej, Słowackiego czy Grunwaldzkiej nie mamy już opóźnień.

W Gdyni wszystkie główne ulice w pełni przejezdne. Na problemy nie napotkamy też przed rondami w Żukowie i Chwaszczynie.

17:36

Zablokowana krajowa siódemka w okolicach Nowego Dworu Gdańskiego

Na drodze S7 w kierunku Gdańska, niedaleko za zjazdem na Nowy Dwór Gdański, zapaliła się naczepa auta ciężarowego. Pożar gasi pięć zastępów straży pożarnej, a droga w tym miejscu jest zablokowana. Nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia.

Objazdy wytyczono przez miejscowości Orłowo lub Stare Babki.

17:01

Duży korek na Słowackiego w dół

Nasz słuchacz informuje o kolizji na Obwodnicy Trójmiasta w kierunku Łodzi na podjeździe tuż za zjazdem z Estakady Kwiatkowskiego. W tym miejscu możemy się spodziewać utrudnień, choć na razie wielkiego korka nie ma. Pozostałe odcinki trójmiejskiej ekspresówki bez spowolnień.

W Gdańsku korek na leśnym odcinku Słowackiego w dół. Hamujemy niedaleko za węzłem Matarnia i powolutku suniemy aż do ronda de la Salle. Tracimy tam kwadrans. Na Słowackiego w górę zwalniamy w połowie leśnego odcinka. Spacerowa w stronę Obwodnicy w ścisku od Czyżewskiego. Hamujemy też w stronę Grunwaldzkiej i to już przed leśniczówką. Grunwaldzka od strony Oliwy przed skrzyżowaniem z Żołnierzy Wyklętych w ścisku od Chopina. Na Kartuskiej w stronę Jasienia mocno zwalniamy na wysokości komisariatu policji. Utrzymują się też kolejki aut na Rakoczego, Nowolipiu i Łostowickiej w kierunku Armii Krajowej. Na Armii Krajowej przed skrzyżowaniem z Havla - od Sikorskiego i od Jabłoniowej. Jeden za drugim jedziemy też krajową siódemką w Kokoszkach przed skrzyżowaniem z ulicą Nowatorów - z obu kierunków.

W Gdyni coraz lepiej wygląda dojazd na Witomino. Małokacka przytyka się dopiero na wysokości ogródków działkowych, a na Kieleckiej i Witomińskiej spowolnienia już właściwie ustąpiły. Na Sopockiej w kierunku Karwin hamujemy przed zakrętami. Na Wielkopolskiej w tym samym kierunku biegi nadal redukujemy na wysokości ulicy Grażyny. Na Estakadzie Kwiatkowskiego gęsto między terminalem kontenerowym a pułkownika Dąbka w kierunku Obłuża. Za to na Hutniczej już bez większych problemów.

16:01

Popołudniowy szczyt w Trójmieście

Na Obwodnicy Trójmiasta płynny ruch w obu kierunkach i tylko niewielkie spiętrzenia na wysokości zjazdu z Obwodnicy Południowej w stronę Gdyni oraz Straszyna w kierunku Łodzi.

W Gdańsku Spacerowa w górę przytkana już od Czyżewskiego, a w dół od ogrodu zoologicznego. Na Żołnierzy Wyklętych ścisk od Hynka do Partyzantów. Leśnym odcinkiem Słowackiego w górę jedziemy bez większych problemów, z niewielkim tylko spowolnieniem w górnym odcinku. Za to w dół hamujemy już dwa kilometry przed rondem de la Salle. Kartuska w stronę Jasienia w korku już od Łostowickiej. Rakoczego i Nowolipie, a dalej Łostowicka w kierunku Armii Krajowej też w ścisku. Na Armii Krajowej w stronę Obwodnicy stoimy między Sikorskiego a Łostowicką.

W Gdyni zmniejszają się kolejki w kierunku Witomina, ale na Małokackiej, Kieleckiej, Witomińskiej i Rolniczej wciąż musimy doliczyć 10 minut do czasu przejazdu. Na Sopockiej w kierunku Karwin przyhamujemy od zakrętów, a na Wielkopolskiej - przy Grażyny. Hutnicza w ścisku między Estakadą a Pucką w obu kierunkach. Na Estakadzie Kwiatkowskiego gęsto między Janka Wiśniewskiego a pułkownika Dąbka w kierunku Obłuża.

09:00

Zakorkowana siódemka od Żukowa

Korek utrzymuje się na siódemce w kierunku Gdańska od Leźna po Kokoszki. Postoimy na Nowatorów do siódemki. Spiętrzenia przed rondami w Żukowie i Chwaszczynie.

W Gdańsku zator jeszcze między Jabłoniową a Havla na Armii Krajowej. Na Kartuskiej do Jabłoniowej w kierunku centrum też ciaśniej,

Wolno leśnym odcinkiem Słowackiego, Aleją Żołnierzy Wyklętych, Spacerową i Jaśkową Doliną do Grunwaldzkiej.

08:00

Czasowe zamykanie tunelu pod Martwa Wisłą

Ze względu na zator chwilowe zamknięcia tunelu pod Martwą Wisłą w kierunku Nowego Portu - podaje operator tunelu.

Niezmiennie w korku na odcinku Armii Krajowej od Źródlanej po Havla. Na Havla stoimy do Armii Krajowej.
Od Leszczynowej po Limbową na Kartuskiej w korku w kierunku centrum. Zatkana Leszczynowa po Kartuską. Między Cedrową i Jabłoniową na Kartuskiej ścisk.

 

71177823 2365532326995317 5886938967697260544 n

(fot. Słuchacz RG/603060606)

07:30

Ogomny korek na Armii Krajowej

W korku na Armii Krajowej w Gdańsku w drodze z Jasienia od Źródlanej aż po Havla w kierunku centrum Gdańska. Przypomnę, że przed Havla płonęło auto na poboczu. Od Leszczynowej po Limbową na Kartuskiej w korku w kierunku centrum. Zatkana Leszczynowa po Kartuską.

06:45

Płonie auto na Armii Krajowej w Gdańsku

Na Armii Krajowej przed Havla pali się samochód - państwo alarmują. Kierunek centrum Gdańska. Auto stoi na poboczu.

06:35

Coraz gęścej na drogach

Hamujemy niezmiennie na siódemce w kierunku Gdańska od Leźna do węzła Karczemki. W Żukowie w drodze z Kartuz i Kościerzyny także ciaśniej. Ciasno między Różynami a Rusocinem w kierunku Pruszcza w ciągu krajowej 91-ki. W Gdańsku przystajemy na Armii Krajowej w kierunku Havla i na Havla w kierunku Armii Krajowej.

Przed rondem w Chwaszczynie coraz gęściej w drodze z Karczemek i Żukowa. Ciasno w Rumi na szóstce w kierunku Gdyni.

06:00

Dzień dobry! Rozpoczynamy poniedziałkowego Autopilota