Piątkowy Autopilot Radia Gdańsk. Prowadzą Grzegorz Armatowski i Wojtek Luściński

19:05

Kończymy piątkowego Autopilota

Dziękujemy za wszystkie informacje. Na kolejną relację z pomorskich dróg zapraszamy w poniedziałek od godziny 6:00.

17:26

Stłuczka na obwodnicy pod wiaduktem na Matarni

Tworzy się duży korek w kierunku Gdyni

16:46

Sparaliżowane Chwaszczyno, centrum Gdańska podobnie. Wrzeszcz także nie odpuszcza

Wjazd na rondo w Chwaszczynie od strony Gdyni idzie bardzo powoli, a korek zaczyna się na wysokości Rdestowej. Rzeczywiście, dzisiaj Chwaszczyno jest bardzo oblegane. Od strony Osowej stoimy już 3 kilometry przed rondem. Korkuje się także dojazd od Żukowa, bo tutaj korek do ronda ma ponad kilometr.

Centrum Gdańska - Błędnik, Podwale Grodzkie do Huciska - tutaj niezmiennie ogromny zator. 3 maja od Placu Zebrań Ludowych do skrzyżowania z Nowymi Ogrodami - podobnie.

Kierowcom we znaki daje się cały czas aleja Żołnierzy Wyklętych. Od Legionów do Niedźwiednika jedziemy zderzak w zderzak i niestety tutaj korki są coraz większe. W związku z tym bardzo gęsto jest także na Grunwaldzkiej w kierunku centrum, bo tutaj do skrzyżowania przy Galerii Bałtyckiej stoimy już od Wojska Polskiego.

Przypominam także o gigantycznych problemach na Słowackiego w kierunku obwodnicy. Od ronda De La Salle do obwodnicy jazda na pierwszym biegu. Korkuje się także w drugą stronę, gdyż zator w stronę skrzyżowania z Potokową sięga już połowy odcinka leśnego

16:11

Ogromny zator na krajowej 7

Na trasie pomiędzy Koszwałami, a Nowym Dworem Gdańskim drogowcy niestety sieją trawę i niestety pas w kierunku Trójmiasta jest zablokowany, a więc w grę wchodzi jedynie ruch wahadłowy. W jednym jak i drugim kierunku są ogromne utrudnienia. Stoimy od Koszwał do praktycznie samego Nowego Dworu Gdańskiego i w drugim kierunku podobnie.

15:30

Rozkręca się szczyt na drogach Trójmiasta i Pomorza

W cierpliwość musimy uzbroić się na dojeździe do Żukowa. Tutaj stoimy już od węzła Karczemki do skrzyżowania z Nowatorów. Przed samym Żukowem również czeka nas przymusowy postój, bo tutaj korek zaczyna się zaraz za Lniskami i ciągnie do pierwszego ronda.

Gęsto jest także na drodze w kierunku Warszawy. W mniejszych i większych zatorach jedziemy już praktycznie od Koszwał, przez Cedry Małe, aż do samego Nowego Dworu Gdańskiego.

Kolejnym punktem na drogowej mapie Pomorza, które sprawia problemy, jest Chwaszczyno. 20 minut - tyle do ronda stracimy na dojeździe od strony Gdyni. Według państwa informacji korek zaczyna się jeszcze przed skrzyżowaniem z Rdestową. 3 kilometry - tyle ma korek od strony Osowej, a kilometr od strony Żukowa.

15:03

Utrudnienia na obwodnicy Trójmiasta

Problemy napotkamy na zjeździe z obwodnicy na węźle Karczemki. Dużo samochodów próbuje dostać się na trasę w kierunku Żukowa i to powoduje problemy. Na krajowej 7 stoimy do skrzyżowania z Nowatorów. Potem ciasno jest także przed samym Żukowem, bo korek do pierwszego ronda zaczyna się zaraz za Lniskami.

14:00

Klasyczny zator na alei Zwycięstwa do Gdyni

Przypominamy o ogromnym korku, który od kilku dni uprzykrza życie kierowcom na alei Zwycięstwa, na trasie z Sopotu do Gdyni. Stoimy od Kolibek i jeden za drugim toczymy się do skrzyżowania z Powstania Styczniowego i Wielkopolską, a wszystko przez remont, który prowadzony jest pomiędzy Szyprów, a Cyprysową.

07:20

Powoli toczymy się krajową 20 z Żukowa do Gdyni

Najpierw zatrzymujemy się w Miszewem, przed skrzyżowaniem z Lotniczą. W Chwaszczynie od Lisiego Błota toczymy się powoli, przed około 10 minut.

06:29

Ruch wahadłowy na krajowej 20

W Hopowie, to między Kościerzyną, a Żukowem zepsuła się ciężarówka. Jak piszą słuchacze Radia Gdańsk, dużych korków nie ma, ale kolejka samochodów spora, zwłaszcza od strony Kościerzyny.

06:14

Gęsto w Żukowie

Od strony Kościerzyny stoimy w korku około 3 minut. Ciaśniej jest od strony Kartuz, kolejka samochodów ustawiła się kilometr przed rondem.

06:00

Dzien dobry! Zaczynamy piątkowy Autopilot