Czwartkowy Autopilot Radia Gdańsk. Prowadzą Grzegorz Armatowski, Sebastian Kwiatkowski i Wojtek Luściński

19:03

Kończymy czwartkowego Autopilota

Życzymy spokojnej drogi i zapraszamy na kolejnego Autopilota już w piątek od godziny 6:00.

19:01

Już spokojniej na Obwodnicy Trójmiasta

W końcu obwodnica jest przejezdna. Po kolizji trzech aut nie ma już praktycznie śladu.

18:00

Nie odpuszcza korek na obwodnicy Trójmiasta

Niestety nie odpuszcza korek na obwodnicy Trójmiasta w kierunku Łodzi. Korek ma prawie 15 kilometrów i sięga zjazdu z estakady Kwiatkowskiego. Niestety przyczyną tych utrudnień była stłuczka trzech aut za węzłem Karwiny. Przejazd tego odcinka zajmie nam ponad 50 minut.

Nie odpuszcza korek na Słowackiego w dół. Stoimy już praktycznie od Matarni i w tak dużym towarzystwie toczymy się do ronda De La Salle. Przyczyną tych utrudnień jeszcze do niedawna była zepsuta ciężarówka na rondzie. Jeżeli jest inaczej - proszę napisać. 603 06 06 06 - ten numer jest do państwa dyspozycji.

Korek od salonu Peugeota do ronda w Chwaszczynie, piszę z pozdrowieniami Pan Maciej.

Ogromne problemy napotkamy również na krajowej 7. Przyczyną tych utrudnień wypadek przy miejscowości Stawidła. Utrudnienia w kierunku Nowego Dworu Gdańskiego zaczynają się na wysokości Nowej Kościelnicy.

17:30

Paraliż obwodnicy Trójmiasta

Niestety sparaliżowana jest obwodnica Trójmiasta. W kierunku Łodzi stoimy już na odcinku prawie 14 kilometrów. Przyczyną tych utrudnień jest stłuczka 3 aut przed węzłem Osowa. Korek sięga już wjazdu z estakady Kwiatkowskiego, a więc przejazd zajmie nam ponad 50 minut

Stoi także dojazd do ronda w Chwaszczynie. Korek do ronda od strony Gdyni zaczyna się już na wysokości anteny.

Strata 20 minut na Słowackiego do ronda De La Salle od obwodnicy, a powodem jest zepsuta ciężarówka blokująca jeden z pasów w stronę Wrzeszcza na rondzie

16:46

11 kilometrowy korek na obwdonicy Trójmiasta

Ogromne problemy na obwodnicy Trójmiasta w kierunku Łodzi. Za węzłem Karwiny, dwa kilometry przed węzłem Osowa doszło do stłuczki 3 aut. Niestety cały lewy pas jest zablokowany. Korek do miejsca zdarzenia ma już ponad 11 kilometrów. Przejazd tego odcinka zajmie nam w tym momencie ponad 45 minut, gdyż zator sięga już Chwarzna.

16:16

Stłuczka i korek na obwodnicy Trójmiasta

Obwodnica stanęła w stronę Lodzi za Karwinami. Dwa kilometry przed węzłem Osowa. Stłuczka 3 aut na lewym pasie. Przejazd jedynie prawym. Tworzy się ogromny korek napisał do nas Pan Tomasz.

15:30

Stoi zjazd z obwodnicy w ulicę Morską w Gdyni

Pan Maciej napisał do nas o sytuacji na obwodnicy Trójmiasta. Uprzedzam, że nie stało się nic poważnego. Chodzi jedynie o zjazd z obwodowej w ulicę Morską w Gdyni. Tam utworzył się niestety korek, który w tym momencie sięga wiaduktu w Jaskółczej, a przejazd tego odcinka to strata 10 minut.

Droga mokra i jedzie się bardzo dobrze. Pokonałem trasę od obwodnicy do Bolszewa bez żadnych problemów. Polecam w obie strony. W Wejherowie mały deszczyk, ale miło się jedzie słuchając Radia Gdańsk, napisał Wiesiek.

W Gdyni korkuje się Hutnicza, na której przymusowy postój zaliczymy pomiędzy estakadą Kwiatkowskiego, a Pucką. Mały zator tworzy się również na samej estakadzie Kwiatkowskiego. Chodzi o zjazd w Pułkownika Dąbka.

14:30

Spokojnie na drogach. Są jednak wyjątki

Problemy napotkamy na dojeździe do Chwaszczyna od strony Gdyni. Tutaj przymusowy postój czeka nas na pół kilometra przed rondem. Czysto natomiast od strony Żukowa, Osowej i Żukowa.

W Gdańsku zatyka się Nowatorów. Chodzi o trasę w kierunku krajowej 7. W tym miejscu postój na 3 zmiany świateł.

Mały zator pojawia się także na dojeździe do Żukowa. W korku staniemy od strony Kościerzyny.

13:15

Korek w Gdyni

O korku na zakręcie z ulicy Morskiej w Gdyni w kierunku Rumi poinformował nasz słuchacz, Pan Wiesław.

08:56

Nietypowe utrudnienia na S6

Nowe utrudnienia na Obwodnicy Trójmiasta. Jak piszą państwo na nitce do Łodzi między Osową a Owczarnią leżą jakieś ciężkie przedmioty. Nasz słuchacz nieostrożnie wjechał w tę przeszkodę i zniszczył zderzak.

08:25

Stłuczka na Obwodnicy Trójmiasta

Uwaga, są problemy na Obwodnicy Trójmiasta. Jak mówią państwo przy zjeździe z węzła lotnisko, z ulicy Słowackiego w stronę Łodzi doszło do kolizji. Samochód wjechał tył innego auta. Wydaje się, że nikomu nic się nie stało ale przejazd jest zwężony.

07:52

Biała trasa starogardzka

Skarżą się państwo na trudne warunki na trasach. Nie koniecznie chodzi o gołoledź. Pani Asia melduje się z wojewódzkiej 222 ze Starogardu Gdańskiego do Straszyna. W okolicach Gołębiewa sporo nawianego śniegu z pól. Jezdnia biała i śliska. Do tego na trasie po roztopach pojawiło się sporo zdradliwych dziur.

07:30

Na Armii Krajowej przed ul. Łostowicką w Gdańsku czekamy dwie zmiany świateł

06:47

Ślisko i nawiany śnieg na drogach

Uwaga w wielu miejscach na drodze oblodzenie - piszą państwo. Na zalodzone jezdni natkniemy się głównie na lokalnych drogach. Takie informacje napływają od państwa między innymi z południowych dzielnic Gdańska. Wcześniej podobne sygnały były z żuławskich okolic Pruszcza Gdańskiego.

W rejonie Żukowa i Banina mży.

"Na drodze Przyjaźń - Lniska nawiało śnieg z pól i na dwóch odcinkach trudno przejechać" - pisze pani Ania.

06:00

Dzień dobry, rozpoczynamy czwartkowy Autopilot RG!

W tym miejscu znajdziecie najświeższe informacje z dróg Pomorza. Rano po drogach poprowadzą Was Grzegorz Armatowski i Sebastian Kwiatkowski, a po południu Wojtek Luściński.

Korek? Wypadek? Możecie nas o tym poinformować. Piszcie sms lub dzwońcie na nr 603 06 06 06.

05:40

Lokalnie ślisko na drogach

Umiarkowanie dobre warunki jazdy na drogach Pomorza. W nocy zgodnie z zapowiedziami synoptyków pojawił się marznący deszcz. Skrobanie albo raczej odladzanie szyb gwarantowane. Na jezdniach miejscami też da się to odczuć. Jezdnie lokalnych dróg pokryte są lodową tarką. Proszę uważać. Jeśli chodzi o stan tras krajowych, to jak mówią drogowcy jest w porządku. Rano kłopoty były w rejonie krajowej siódemki na wysokości Pruszcza Gdańskiego ale już teraz wszystko tam w porządku.