Weekendowy Autopilot Radia Gdańsk

20:56

Kończymy weekendowego Autopilota

To był trudny weekend na drogach Pomorza. Dziękujemy za Państwa obecność oraz wszystkie SMS-y i telefony. Do usłyszenia w poniedziałek!

19:54

Bardzo spokojnie na drogach

Koniec problemów na Obwodnicy Trójmiasta w stronę południa. Przejazd trasą do samych bramek autostradowych płynny. Gorzej z samą autostradą. Duży ruch powoduje na niej spowolnienia w rejonie Gniewu i Warlubia. Przed bramkami w Nowej Wsi trzeba czekać prawie pół godziny. Jadący do Trójmiasta tracą jedynie kwadrans by opłacić za bilet przed Rusocinem. Niespełna kilometrowa kolejka jest też na końcu trasy przed Morską w Gdyni.

Na 216 z Władysławowa do Redy korki tylko przed Puckiem.

Krajowa 20 z Kościerzyny do Żukowa już spokojna. Siódemka z Żukowa do Gdańska też już odpuściła.

19:22

Obwodnica w końcu bez korka

Długo musieli czekać kierowcy na odkorkowanie Obwodnicy Trójmiasta. Trasa w stronę bramek autostrady zaczęła zatykać się przed 11 a dopiero teraz powiedziała dość. Na autostradzie A1 bardzo duży ruch w stronę południa. Co większy węzeł to spowolnienie. Tak jest aż do Włocławka.

Na możliwość opłaty za bilet w Nowej Wsi czekamy ponad kwadrans. Tyle samo by wyjechać z płatnego odcinka przed Trójmiastem.

W drodze do Trójmiasta korkuje się 20 przed Borczem. 7 z Leźna do Kokoszek też zatkana zupełnie jak w porannym szczycie.

19:02

Wypadek w Wicku niestety tragiczny


Przykre informacje z trasy 214 Lębork - Łeba. Nie udało się uratować kierowcy motoroweru, który przed godz. 18 zderzył się w Wicku z samochodem osobowym. Informacje o tym tragicznym wypadku potwierdziła w rozmowie z Radiem Gdańsk sierżant sztabowy. Aleksandra Ligmanowska z lęborskiej policji. Jak mówią mundurowi, 85-latek, mieszkaniec Wicka, włączając się do ruchu, wjechał pod prawidłowo jadącego volkswagena golfa. Autem kierowała 33-latka. Uwaga na ulicę Kościerską w Chojnicach. Przy szpital samochód osobowy potrącił tam pieszą.

69033768 370081607256592 5398988424688435200 n

Miejsce tragicznego wypadku (fot. Andrzej, słuchacz RG)

18:20

Poważny wypadek z udziałem motocyklisty w Wicku

Utrudnienia na trasie wojewódzkiej 214 z Łeby do Lęborka ostrzega pan Michał. W Wicku samochodów osobowy zderzył się z kierowcą skutera. Sytuacja jest poważna, bo jak mówią strażacy trwa reanimacja kierowcy jednośladu.

Na Obwodnicy Trójmiasta korki w rejonie węzła Gdynia Port i Karczemek w Gdańsku. Ten właściwy, do bramek A1 zaczyna się za Straszynem i powoli jedzie. Wcześniej niemal stał. Poprawa więc odczuwalna.

Około kwadransa czekają też wracający do Trójmiasta od strony Torunia.

Na toruńskim końcu płatnego odcinka czekamy pół godziny by zapłacić za przejazd.

Na 20 z Kościerzyny do Żukowa przed Egiertowem i Borczem niezmiennie ciasno.

16:48

Obwodnica tonie w korku

Obwodnica Trójmiasta wciąż zakorkowana od Straszyna do bramek A1. Wcześniej duże spowolnienia od Chwarzna do Osowej i w rejonie Karczemek. To daje sumę - godziny jazdy. Normalnie byłoby 20 minut.

68372029 2920368794701623 1689450489965445120 n68725149 2920356604702842 3168863541419573248 n

Korki na Obwodnicy Trójmiasta (fot. Radio Gdańsk/Aleksandra Nietopiel)


Kilkanaście minut w dwukilometrowym korku przed Rusocinem tracą też kierowcy wracający do Trójmiasta autostradą A1 od strony Torunia.

Na A1 wyraźne spowolnienia przy Pelplinie i Warlubiu a potem kilkukilometrowy korek przed wyjazdem w Nowej Wsi przed Toruniem. Z tym, że drogowcy od czasu do czasu otwierają szlabany i komunikują, że płacić nie trzeba.

Coraz spokojniej przed Władysławowem i Puckiem. Tam 2-3 kilometrowe korki. Reda już spokojna. Coraz mniej problemów na granicy Gdyni i Sopotu w rejonie Kolibek.

15:43

Wytrwałe, pomorskie korki

Już szóstą godzinę utrzymują się zatory na wyjeździe z Półwspu Helskiego. Korek przed Władysławowem nieznacznie maleje za suma zatorów do Redy wciąż sprawia, że podróż zajmuje ponad godzinę. Na Obwodnicy Trójmiasta spowolnienia i korki ciągną się przez cały 30 kilometrowy odcinek trasy. Czas potrzebny na dojazd do bramek autostradowych to równo godzina.

Na A1 spowolnienia przy Pelplinie i Warlubiu. Do tego kilkukilometrowy korek przed bramkami w Nowej Wsi. On od czasu do czasu się rozpływa po tym jak drogowcy otwierają bramki by upłynnić ruch.

Wciąż trudno przejechać Alejami Zwycięstwa i Niepodległości z Orłowa do Kamiennego Potoku. Przypomnę, że Sopocka i Malczewskiego, gdzie odbywają się wyścigi samochodowe - są zamknięte.

14:51

Korki wyjazdowe się nie poddają

Półtorej godziny tracą kierowcy wyjeżdżający z Półwyspu Helskiego. Trzy główne korki tworzą się przed Władysławowem, Puckiem i Redą. Obwodnica Trójmiasta to też więcej toczenia się niż jazdy. Średnia prędkość to 30 km/h - czyli około godzina jazdy. Jeśli doliczyć korek na Morskiej od Rumi - wyjdzie godzina i 20 minut do bramek w Rusocinie.

69252816 2099226043515770 8757876072495710208 n
Korki na Obwodnicy Trójmiasta (fot. Radio Gdańsk/Daniel Wojciechowski)


Na końcu płatnego odcinka pod Toruniem nawet 30 minut stania, choć drogowcy raz na jakiś czas podnoszą bramki i wypuszczają bez opłat.

W Trójmieście korek na głównej arterii od Orłowa do Kamiennego Potoku.

13:51

Mierzeja opustoszała. Hel jeszcze nie.

Zator dla wyjeżdżających z Helu zaczyna się w Chałupach. Dojazd do Redy zajmuje 1,5 godziny. To Trzykrotnie dłużej niż zazwyczaj. Oczywiście poza sezonem.

Kolejna po przebrnięcia - Morska od granicy z Rumią i Obwodnica Trójmiasta. Czas wymagany by to uczynić - 1 godzina i 20 minut.

Do tego proszę jeszcze doliczyć 25 minut w korku by zapłacić za przejazd pod Toruniem.

Mierzeja Wiślana i dojazd z niej do siódemki w Nowym Dworze Gdańskim na szczęście opustoszał.

W samym Trójmieście najwolniej jedzie się Spacerową do Oliwy i Aleją Zwycięstwa a potem Niepodległości między Orłowem a Kamiennym Potokiem.

12:49

Trwa czas wzmożonego ruchu na trasach znad morza w stronę południa kraju

Jest gorzej niż przed godziną. Świadczy o tym choćby Obwodnica Trójmiasta. Wjazd na nią z krajowej szóstki korkuje się już od granicy z Rumią. Potem na trasie do A1 spowolnienia są przy Trasie Kwiatkowskiego, Kacku, Osowej, Karczemkach i dalej już powoli do bramek w  Rusocinie. Czas potrzebny na pokonanie tego 40 kilometrowego odcinka to 1,5 godziny.

Ekspresowa siódemka w kierunku Warszawy na szczęście spokojna.

Na półwyspie dojazd do Władysławowa wciąż zatkany od Chałup. Do Pucka też bardzo ciasno. Dalej do Redy z niewielkimi spokojnymi odcinkami.

W przypadku Mierzei Wiślanej trasa ze Stegny do Nowego Dworu Gdańskiego w ścisku ale bez paraliżu.

Na autostradzie A1 korek na ponad kwadrans stania. Był większy ale drogowcy około 12:20 otworzyli bramki by upłynnić ruch. Okno do darmowego przejazdu zamknie się około 13:08.

11:30

Coraz większy korek na końcu Obwodnicy Trójmiasta

Niepewna pogoda przestraszyła turystów wypoczywających nad Bałtykiem. Od rana największy ruch skupia się na drogach prowadzących z Półwyspu Helskiego i Mierzei Wiślanej. Wojewódzka 216 zakorkowana jest od Chałup przez Władysławowo i Swarzewo do Pucka.

Trasa ze Stegny stoi od Popowa do Rybiny. Tu też korek od strony Nowego Dworu Gdańskiego - zaczynający się w Żelichowie.

Na ulicy Morskiej w Gdyni korek do wjazdu na Obwodnicę Trójmiasta zaczyna się na granicy z Rumią. Obwodnica wita zaś kierowców niewielkimi spiętrzaniami przy węźle Gdynia Port, Osowej i Karczemkach. Półgodzinny i sześciokilometrowy korek jest przed wjazdem na płatny odcinek A1. Kolejka zaczyna się na wysokości Straszyna.

Około 20 minut stać trzeba na wysokości Torunia, w stronę Łodzi.

10:42

Oblegany półwysep. Kwadrans stania przed wjazdem na A1

Wzmaga się poranny ruch wyjazdowy na pomorskich drogach. Najbardziej odczuwalny jest w rejonie Półwyspu Helskiego. Zakorkowane są dojazdy do ronda we Władysławowie i dalej droga przez Puck do Celbowa. Pokonanie tego odcinka od Helu do Redy zajmuje dwie godziny.

Wzmożony ruch także na krajowej szóstce z Redy do wjazdu na Obwodnicę Trójmiasta w Gdyni.

Ekspresowa szóstka problemów nie sprawia, choć kłopoty są już przy wjeździe na autostradę A1. Zator do bramek wjazdowych mierzy trzy kilometry i tracimy w nim 15 minut. Na wysokości Torunia, w Nowej Wsi około kilometrowe kolejki w obu kierunkach.

08:01

Utrudnienia w Sopocie

Dwie osoby zostały ranne w wypadku na alei Niepodległości w Sopocie. Na wysokości Malczewskiego zderzyły się dwa samochody osobowe. Na miejscu działały służby, którym przed godz. 8 udało się udrożnić jeden pas ruchu. Obecnie droga jest już w pełni przejezdna.

Przypomnijmy, że ulica Malczewskiego jest zamknięta w związku z ostatnim dniem Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski Grand Prix Sopot – Gdynia. Ze zmianami kierowcy muszą liczyć się do godz. 20. Dojazd do Brodwina możliwy jest ulicami Wejherowską i Obodrzyców.

19:14

DK 90 zablokowana po dachowaniu auta

Po dachowaniu samochodu osobowego zablokowana została w sobotę droga krajowa nr 90 między Gniewem i Kwidzynem (Pomorskie). Ranne zostały trzy osoby.

Dyżurny Punktu Informacji Drogowej oddziału gdańskiego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Przemysław Plata poinformował, że do wypadku doszło w miejscowości Korzeniewo.

Utrudnienia w ruchu mają potrwać ok. dwóch godzin.

 

PAP

19:06

Wypadek w pobliżu mostu w Kwidzynie

Zablokowana jest droga krajowa nr 90, między Gniewem a Kwidzynem. W miejscowości Korzeniewo dachował samochód osobowy. W wypadku ranne zostały 3 osoby. Utrudnienia w tym miejscu mogą potrwać około dwóch godzin.

18:43

7 km/h w korku z Chałup do Władysławowa

Ponad godzinę w 9-kilometrowym korku tracą kierowcy wyjeżdżający z Półwyspu Helskiego. Zator w stronę Władysławowa zaczyna się przed Chałupami.

Nie ma już poważniejszych utrudnień w ruchu na krajowej 20 między Miastkiem a Białym Borem w Wołczy Małej. Po 17tej czołowo zderzyły się tam dwa samochody. Pięć osób zostało rannych.

Na Obwodnicy Trójmiasta spowolnienia przy Karczemkach i przed bramkami A1 w stronę Łodzi. Ponad kwadrans czekają kierowcy opuszczający trasę na wysokości Torunia.

17:36

5 osób rannych w wypadku pod Miastkiem. DK20 zablokowana

Droga krajowa nr 20 między miejscowościami Miastko i Biały Bór została zablokowana w sobotę po zderzeniu czołowym dwóch samochodów osobowych. W wypadku rannych zostało pięć osób. Dyżurny Punktu Informacji Drogowej oddziału gdańskiego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Przemysław Plata poinformował, że do wypadku doszło w sobotę po południu w miejscowości Wołcza Mała.

Policja wprowadziła objazdy. Utrudnienia w ruchu mają potrwać do ok. godz. 18.30

 

PAP

16:49

Zator w rejonie węzła Karczemki

Na Obwodnicy Trójmiasta kilkuminutowy postój czeka kierowców jadących w stronę A1. Zator jest w rejonie węzła Karczemki, przed zwężeniem do dwóch pasów ruchu.

 

korek copy
(Fot. Słuchacz RG)Na A1 około kwadransowe korki czekają wyjeżdżających z płatnego odcinka w Nowej Wsi, w stronę Łodzi.

Ruch wahadłowy obowiązuje już na krajowej 22 tuż za Malborkiem w stronę Tczewa, w miejscowości Cisy. Po 15:00 zderzyły się tam dwa auta.

Ze sporymi korkami mierzyć muszą się kierowcy wracający z Helu. Zator przed Władysławowem ma kilka kilometrów i zaczyna się za Chałupami.

15:38

Nieprzejezdna krajowa 22 przed Malborkiem

Zablokowana jest krajowa 22 z Malborka do Czarlina. W miejscowości Cisy, tuż przed Malborkiem zderzyły się dwa samochody osobowe. Jak mówią strażacy - trzy osoby zostały też ranne. Jak mówią policjanci w tym miejscu trudno jest o lokalne objazdy. Ratownicy będą starali się jak najszybciej wprowadzić przejazd wahadłowy.

Na drogach Pomorza ruch już wyraźnie spokojniejszy niż w okolicach południa. W korkach stoją kierowcy dojeżdżający do Władysławowa i Pucka od strony Helu. Ciasno też przed Rumią i wjazdem na obwodnicę z Morskiej w Gdyni.

Na obwodnicy spiętrzenia już tylko przed Szadółkami -tak od strony Gdyni jak i autostrady.

Na A1 w korku czekają tylko wyjeżdżający z płatnego odcinka pod Toruniem. Tracą tam kwadrans.

Od około 17tej utrudnień należy spodziewać się na ulicy Małokackiej w Gdyni. Droga będzie zamknięta w związku z meczem piłkarskim na stadionie miejskim.

Do 18:30 zamknięta może być ulica Marynarki Polskiej w Gdańsku, gdzie rozgrywany jest Maraton Sierpniowy.

Na liście zamknięć także ulice Sopocka i Malczewskiego - gdzie ścigają się kierowcy w ramach Grand Prix Sopot Gdynia.

13:51

Coraz lepsze wiadomości dla kierowców z dróg Pomorza

Na A1 nie ma już problemów z przejazdem w stronę Gdańska. Dominuje za to ruch wyjazdowy. Przed Rusocinem trzeba się nastawić na 10 minut stania. Dwa razy więcej bo i w dwukrotnie dłuższej kolejce przed Nową Wsią w stronę Łodzi.

W przypadku Obwodnicy Trójmiasta dwa wyraźne ale tylko spowolnienia. Kierunek Gdynia od S7 do Szadółek. Kierunek Łodź - na wysokości Osowej.

Zakończyło się oblężenie Kosakowa, gdzie trwają pokazy lotnicze.

Ciasno jeszcze wokół skrzyżowania Morskiej i obwodnicy w Gdyni. Wyraźnie wzmożony ruch w Redzie, Pucku i Władysławowie.

Warto dodać, że kierowcy dość dobrze radzą sobie z zamkniętymi ulicami Malczewskiego i Sopocką, gdzie trwają wyścigi samochodowe. Zamknięta z powodu Maratonu Sierpniowego - Marynarki Polskiej od Narwickiej do Wyzwolenia też nie powoduje korków.


13:32

Ogromny korek przed bramkami A1 w Rusocinie

Ogromny korek utworzył się około 13:20 przed bramkami autostrady A1 przy Rusocinie, w stronę Gdyni. W 10 kilometrowej kolejce kierowcy tracą pół godziny. To odległy ale efekt pożaru i przyblokowania ruchu na wysokości Grudziądza. Tam problemów nie ma ale sznur aut właśnie do Rusocina dojechał.

Na przeciwnym końcu trasy pół godziny trzeba stać przed dojazdem do bramek w Nowej Wsi, w kierunku Łodzi.

12:44

Autostrada A1, Obwodnica Trójmiasta, północne dzielnice Gdyni i okolice Półwyspu Helskiego - to najbardziej zakorkowane miejsca na mapie Pomorza

Zacznijmy od A1. Po tym jak zakończyły się utrudnienia po pożarze auta, na wysokości Grudziądza, w stronę Gdyni pozostaje mierzyć się z korkami na bramkach. Największe, bo prawie półgodzinne są przed Nową Wsią, w kierunku Łodzi. Ten sam kierunek, tyle że w Rusocinie przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta wita kierowców prawie kwadransową kolejką.

Na Obwodnicy Trójmiasta spowolnienia na obu kierunkach. W stronę A1 między Kackiem a Owczarnią a potem za Karczemkami. W stronę Gdyni między Straszynem a Szadółkami.

Wśród zjazdówek wzmożony ruch jest na Spacerowej i Wielkopolskiej.

Nadal sparaliżowany dojazd do Kosakowa w związku z pokazami lotniczymi. Korek na estakadzie zaczyna się przy Wiśniewskiego.

Na półwyspie korek przed Władysławowem od strony Pucka i Puckiem od strony Władysławowa. Jadący do Gdyni utkną przed Redą a potem od granicy z Rumią na Morskiej i Hutniczej.

Przypominamy też o zamknięciu ulicy Marynarki Polskiej w Gdańsku - między Narwicką i Wyzwolenia. To już za pół godziny w związku z Maratonem Sierpniowym.

11:46

Kończą się utrudnienia po pożarze na A1

Największy korek - na autostradzie A1 w stronę Gdańska właśnie odpuszcza. To efekt pożaru do jakiego doszło po 10:00 na 98 kilometrze, na wysokości Grudziądza. Przejazd tam do około 11:30 był zwężony, co skutkowało półgodzinnym i 8 kilometrowym korkiem. Teraz jest już o wiele lepiej. Przed Nową Wsią korek na 10 minut stania. W Rusocinie spokojnie. W przeciwną stronę, do Łodzi przed bramkami umiarkowane korki.

Na Obwodnicy Trójmiasta duży ruch skutkuje spiętrzeniami między wyjazdem z obwodnicy południowej a Szadółkami. Na końcu trasy przed Morską kilometrowy korek.

Na północy Gdyni nadal paraliż. W związku z Gdynia Aerobaltic Airshow Trasa Kwiatkowskiego stoi od Wiśniewskiego. Ulice Dąbka i Wiejska do Kosakowa stoją.

W drodze z półwyspu odcinek Władysławowo, Puck, Celbowo zatkany. Ciasno w Redzie. Najdłuższy korek jednak na Morskiej do obwodnicy - niemal od granicy z Rumią.

10:28

Duże problemy z dojazdem do Kosakowa

W Trójmieście największe problemy czekają kierowców w północnych dzielnicach Gdyni. To efekt dojazdów na rozpoczynający się na lotnisku w Babich Dołach Lotos Gdynia Aerobaltic Airshow. Trasa Kwiatkowskiego stoi w korku od Janka Wiśniewskiego. Dąbka od Zielonej. Droga do Kosakowa już od dołu serpentyn przy Czernickiego.

Na trasie z półwyspu korki między Władysławowem a Puckiem oraz przed samą Redą.

Tym z państwa, którzy będą podróżowali między Sopotem a Gdynią przypominamy, że dziś i jutro zamknięty będzie przejazd ulicami Malczewskiego i Sopocką w rejonie Brodwina. Odbywa się tam rajdowe Grand Prix Sopot Gdynia - runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

10:11

Pożar auta na A1

Utrudnienia w ruchu na autostradzie A1, w stronę Gdańska. Na 98 kilometrze trasy, na wysokości Grudziądza zapalił się samochód osobowy. Jak informują służby autostradowe - nikomu nic się nie stało. Kończy się akcja dogaszania auta. Przejezdny jest lewy pas. Lada chwila jezdnia ma zostać całkowicie otwarta. Zator mierzy około trzech kilometrów.

 

20190817

Fot. Ola, słuchaczka RG (603 060 606)

09:43

Paraliż Kosakowa

Coraz więcej problemów na drogach Pomorza. Największe korki czekają kierowców w drodze do Kosakowa, gdzie na lotnisku rozpoczyna się Lotos Gdynia Aerobaltic Airshow. Zakorkowane są drogi od Pogórza i Pierwoszyna. Zatory też na końcu Trasy Kwiatkowskiego przed ulicą Dąbka. W korkach stoją także kierowcy jadący ze Swarzewa do Pucka i między Rekowem a Redą na wojewódzkiej 216.

Na Obwodnicy Trójmiasta spokojnie. Kilkusetmetrowa kolejka jest przed wyjazdem z trasy na ulicę Morską. Przed bramkami A1 w Rusocinie bez poważniejszych korków. Na przeciwnym końcu płatnego odcinka, w Nowej Wsi, w kierunku Trójmiasta niezmiennie 10 minutowa i dwukilometrowa kolejka.

09:09

Dachowanie w Karsinie. Korek na A1

Utrudnienia w ruchu w Karsinie, na trasie z miejscowości Wiele do Czerska. Na drodze dachował samochód osobowy. Ranny został kierowca. Wcześniej do groźnie wyglądającej kolizji doszło w centrum Słupska, gdzie na ulicy Grucy auto wjechało w drzewo. Nikomu nic się nie stało.

Na trasach Pomorza poza tym na razie spokojnie. Obwodnica Trójmiasta jest przejezdna. Wmożony ruch obserwujemy przy dojeździe do Redy od strony Pucka.

Na autostradzie A1 jedyny ale za to 2,5 kilometrowy korek jest przed bramkami w Nowej Wsi, na wysokości Torunia, w stronę Gdańska. Kierowcy czekają tam około 10 minut.

09:00

Dzień dobry! Rozpoczynamy weekendowy Autopilot

Oficjalne zakończenie Jarmarku św. Dominika w Gdańsku, Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski w Sopocie czy pokazy Lotos Aerobaltic Airshow 2019 w Gdyni. Kierowcy w ten weekend będą mieli utrudnione zadanie. Będziemy regularnie informować, jak wygląda sytuacja na drogach Trójmiasta i Pomorza.