Autopilot Radia Gdańsk 17-21 sierpnia

18:27

Późne popołudnie na drogach Pomorza

Ruch na drodze nr 22 między Człuchowem, a Chojnicami odbywa się już bez ograniczeń. Z Gdańska wolniej wyjeżdżamy krajową siódemką, zwłaszcza za Nowatorów. Przyspieszamy za zjazdem na Leźno.

W Gdyni wzmożony ruch na Wielkopolskiej na krótkim odcinku od Inżynierskiej do Łowickiej.

Na krajowej szóstce jadąc w stronę Wejherowa zwalniamy w okolicy redzkiego dworca, przyspieszamy jeszcze przed wysokością Puckiej.

W Żukowie nadal piętnastu minut potrzebujemy by przejechać kilometrowy odcinek ulicy Gdyńskiej do ronda.

Przejechanie odcinka z Chałup do Władysławowa zajmie nam 50 minut, z Helu do początku półwyspu jedziemy zaś godzinę i piętnaście minut.

17:53

Sytuacja na pomorskich drogach

Wiatr we włosach i komary w zębach czujemy, kiedy przejeżdżamy obwodnicą. Jadąc w kierunku Gdyni zwalniamy jedynie na krótkim odcinku za Osową, jadący w stronę autostrady przystaną przed Karczemkami. W Gdańsku spiętrzenie na Małomiejskiej do Traktu św. Wojciecha oraz korek na krajowej siódemce w kierunku Leźna do ulicy Bysewskiej. Wjazd do Gdańska od strony Żukowa również zatkany - problemy zaczynają się jeszcze przed Leźnem, przyspieszamy za skrzyżowaniem z Nowatorów.

Spiętrzenie do ronda w Żukowie od strony Gdyni ciągnie się od wysokości ulicy Sienkiewicza.

17:41

Dwie osoby ranne w wypadku w Człuchowie

Na drodze krajowej nr 22 w Człuchowie nie obowiązuje, lub lada moment przestanie obowiązywać ruch wahadłowy, nadal jednak wzmożony ruch na tej drodze między Człuchowem a Chojnicami. Wiemy już, że 2 osoby ucierpiały w wypadku, który spowodował zmianę organizacji ruchu w tym miejscu.

17:12

Dla jadących z półwyspu

Niczym Naród Wybrany ziemię egipską, turyści opuszczają Półwysep Helski. Ośmiokilometrowy odcinek z Chałup do Władysławowa przejedziemy w 40 minut.

17:10

Wciąż kłopoty na obwodnicy

Korki nadal dają się we znaki podróżującym przez obwodnicę. Trzukilometrowy odcinek w okolicach zjazdu na krajową siódemkę w kierunku autostrady przejeżdżamy w kilkanaście minut. Wciąż zwalniamy także w okolicach Osowej. Jadący w kierunku Gdyni redukują biegi przed Osową i powoli jadą aż do Karwin.

16:38

Sprawdzamy, co na drogach

W Gdańsku duży ruch na Żołnierzy Wyklętych od Reymonta do Potokowej. Utworzył się także zator na Armii Krajowej od Cedrowej do Łostowickiej, czyli w stronę centrum miasta. Pan Marek napisał, że ruch na Spacerowej w Gdańsku jest już płynny - dziękuję za tę dobrą informację.

Mniej powodów do radości mają jadący obwodnicą. Na jezdni w kierunku Gdańska od Chwarzna do zjazdu na ulicę Wodnika w Osowej jedziemy w ścisku, kolejny, sześciokilometrowy korek czeka nas w rejonie Karczemek. Jadąc w stronę Gdyni musimy liczyć się z utrudnieniami na dystansie dwóch i pól kilometra przy zjeździe na Matarnię, przed Osową zaczyna się mierzący siedem i pół kilometra. Jest również dobra wiadomość - pas ruchu zablokowany przez uszkodzony pojazd został już udrożniony, utrudnienia będą się prawdopodobnie zmniejszać.

Spiętrzenie na wylocie z obwodnicy w Chyloni utrudni nam szybkie wjechanie na Morską, ale już w samej Gdyni jedziemy bez większych utrudnień. Wyjątek stanowi tutaj estakada - na wysokości Terminala Kontenerowego zaczyna się korek.

16:38

Zaczynają się powroty znad morza

Zaczyna się czas wyjazdów z Półwyspu Helskiego - z Chałup do Władysławowa jedziemy pół godziny, korek zaczyna się trzy kilometry przed rondem.

16:14

Korki na Obwodnicy Trójmiasta

Ponad 40 minut potrzeba na przejechanie obwodnicy od Kowal do Chyloni. Największe problemy mamy między Karczemkami, a Osową - to efekt awarii samochodu blokującego pas ruchu. Około godziny potrzeba, by przejechać ten sam odcinek w stronę Gdańska - tu problemy mamy na odcinkach od Chwarzna do Osowej oraz w okolicach Karczemek.

15:49

Duży ruch w Gdańsku

Powody do narzekań mają kierowcy jadący w stronę obwodnicy ulicą Spacerową w Gdańsku i - spowolnienie zaczyna się za ogrodem Zoologicznym, w którym żółwie osiągają wyższe prędkości. Korkuje się Podwale Przedmiejskie - zwalniamy kilkaset metrów za Siennicką, nie rozpędzimy się aż do Okopowej. Spiętrza się ruch na Alei Armii Krajowej do Łostowickiej z obu stron. Na Krajowej Siódemce ciasno w obu kierunkach między Leźnem, a obwodnicą.

Informacje z dróg możecie wysyłać na 603 06 06 06.

15:36

Ruch wahadłowy w Człuchowie

Utrzymuje się utrudnienie w Człuchowie na drodze nr 22, powodem jest wypadek na pasie w kierunku Chojnic, obowiązuje ruch wahadłowy

15:11

Sytuacja w Trójmieście i okolicach

Na obwodnicy spowolnienie na długości czterech kilometrów mają jadący w kierunku Łodzi od Osowej, potem stają w korku na wysokości Karczemek. W przeciwnym kierunku problemy mamy na wysokości Matarni. W Gdańsku zakorkowała się ulica Sucharskiego od okolic Elbląskiej do węzła Gdańsk Port..

Na przejechanie odcinka od Rdestowej do ronda w Chwaszczynie potrzeba dwudziestu minut, lepiej objechać tę drogę skręcając w prawo.

Sporo czasu zajmie nam opuszczenie Gdyni krajową szóstką. Od granicy z Rumią do centrum tego miasta duże spowolnienie, kolejne kłopoty na tej drodze w Redzie przed dworcem głównym.

15:05

Duży ruch w Żukowie

Do Żukowa żółwim tempem wjeżdżamy z każdej strony - dla jadących od strony Borkowa problemy zaczynają się już na wysokości Elżbietańskiej, jadąc z Gdyni hamujemy przy Majkowskiego, dwukilometrowy zator cięgnie się od strony Gdańska.

Czekam na Wasze SMS-y z dróg wysyłane na nr 603 06 06 06.

14:52

Korek w Chwaszczynie

Duże natężenie ruchu panuje w Chwaszczynie - najdłuższy, bo dwu i pół kilometrowy korek ciągnie się od strony Gdyni.

14:14

Piątkowe popołudnie na drogach

Ciągle korek w obu kierunkach między Tuchomiem, a Chwaszczynem - powodem jest wypadek na tej drodze. Stoimy również dojeżdżając do ronda od strony Karczemek oraz Gdyni. Na krajowej szóstce sznur aut ciągnie się od Obwodowej do Puckiej.

Niemal dwukilometrowy zator z Gdyni do skrzyżowania z Malczewskiego w Sopocie. Z drugiej strony więcej stoimy niż jedziemy od wysokości Podjazdu.

Na przejechanie odcinka krajowej siódemki od obwodnicy do Leźna potrzebujemy ponad 20 minut - podobno w Las Vegas ten czas wystarczy by poznać nową osobę i od razu ją poślubić. Warto rozejrzeć się na kierowców sąsiednich aut - może coś z tego wyjdzie.

Czekam na Wasze informacje z drów, wysyłajcie je na 603 06 06 06.

13:49

Obwodnica zatkana. Ciężarówka blokuje drogę.

Ogromny ruch panuje na Obwodnicy Trójmiasta - korek utworzył się na odcinku od Kwiatkowskiego do Karwin oraz w okolicach Osowej. W stronę Gdyni na pierwszym i drugim biegu jedziemy półtora kilometra od Matarni. Kolejny, większy zator od zjazdu na Oliwę do Wielkiego Kacka. Powodem utrudnień jest awaria samochodu ciężarowego na wysokości lotniska - prawy pas w kierunku Gdyni jest zablokowany.

13:37

Wypadek w Tuchomiu

W Tuchomiu obok Chwaszczyna doszło do wypadku 3 samochodów - 1 osoba jest poszkodowana. W tej chwili mamy utrudnienia między Tuchomiem, a Chwaszczynem. Do ronda w Chwaszczynie powoli dojeżdżamy także od strony Gdyni i Karczemek.

Czekam na Wasze wiadomości z dróg, które wysyłać można na 603 06 06 06.

07:57

Wolniej obwodnicą

Ciaśniej robi się na obwodnicy w kierunku Łodzi przed Karwinami. W kierunku Gdyni zahamujemy na wysokości Szadółek. Na siódemce w Kokoszkach znów gęściej. W Gdańsku na Czarnym Dworze zahamujemy od Obrońców Wybrzeża do Jana Pawła II. Przystaniemy przed wiaduktem Biskupia Górka w kierunku centrum.

06:56

Auto na barierkach we Wrzeszczu

Samochód wjechał w bariery przy przystanku tramwajowym Klonowa we Wrzeszczu. Kierunek Gdańsk Główny. Lewy pas jest zajęty - alarmuje nasz słuchacz.

06:51

Niewielkie utrudnienia na drogach

Zdecydowanie wolniej na siódemce w kierunku Gdańska. Ruch większy od Leźna przez Kokoszki do węzła Karczemki. Ciaśniej jest na Nowatorów między rondem a siódemką. Podobnie sytuacja - w obu kierunkach - wygląda między obwodnicą a Rdestową na Chwaszczyńskiej.

06:00

Dzień dobry! Rozpoczynamy piątkowy Autopilot

18:25

Zakorkowana trasa do Wrzeszcza po stłucze; spowolnienia na obwodnicy

Zwalniamy jeszcze na obwodnicy w obu kierunkach między Matarnią i Osową. Po stłuczce na wiadukcie nad Grunwaldzką w Gdańsku korek od połowy leśnego odcinka Słowackiego do wysokości Grunwaldzkiej w kierunku Wrzeszcza i od Rzeczypospolitej także do wysokości Grunwaldzkiej na Hynka. Stoimy na Kościuszki do Hynka. Lepiej wybrać trasą, którą ominiemy w tym momencie Hynka i Aleję Żołnierzy Wyklętych.

Zakorkowana w obu kierunkach Spacerowa. Na obwodnicy przystaniemy jeszcze przed zjechaniem na Morską w Gdyni. Przed rondem w Chwaszczynie korek od Rdestowej w kierunku Żukowa. W Żukowie pozostały spowolnienia

17:27

Kolejne utrudnienia na obwodnicy

Przed Owczarnią w kierunku Gdyni zablokowany jeden pas ruchu, w kierunku Łódź przejezdny drugi pas ruchu - podają służby. W kierunku Gdyni przed Owczarnią auto uderzyło w barierki. Zakorkowana w obu kierunkach Radarowa.

16:54

Korki na obwodnicy; stłuczka we Wrzeszczu

Korki na obwodnicy. Od węzła Lipce po zjazd na obwodnice Trójmiasta w kierunku Gdyni stoimy. Kolejny korek na wysokości Matarni. W kierunku Łodzi od Chwarzna po Karwiny i przez Osową stoimy w korkach. Stłuczka na wiadukcie nad Grunwaldzką na Alei Żołnierzy Wyklętych w kierunku Hynka. Korek więc w kierunku Wrzeszcza mamy aż od Niedźwiednika na Alei Żołnierzy Wyklętych. Na Hynka do Wysokości Grunwaldzkiej korek od Rzeczpospolitej.

15:50

Gęściej na obwodnicy

Hamujemy na obwodnicy w obu kierunkach między obwodnicą południową i Osową - z przerwami. Korek na na Osowej jest jednak w kierunku Gdyni. W Żukowie korki z każdego z kierunków, ciasno w Miszewie. W Chwaszczynie przystaniemy przed rondem w drodze z Gdyni i Karczemek.

14:19

Ruch na autostradzie przywrócony

Kłopoty mamy wciąż na autostradzie w kierunku Gdańska za Pelplinem. Tam zderzyło się 5 samochodów. Nadal mamy korek, ale został już przywrócony ruch pasem szybkim na odcinku pomiędzy węzłami Pelplin - Swarożyn w kierunku Gdańska.

13:35

Zderzenie pięciu aut na A1. Autostrada w kierunku Gdańska jest zablokowana

Na autostradzie A1 w kierunku Gdańska, przed węzłem Swarożyn, doszło do wypadku z udziałem pięciu samochodów. Lekko ranne są trzy osoby, w tym dwoje dzieci. Obecnie autostrada w kierunku Gdańska jest zablokowana. Na miejscu lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Utrudnienia potrwają do około godziny 14:00.

08:56

Umiarkowane korki w Trójmieście

Bez dużych korków podróżujemy Obwodnicą Trójmiasta. Na trasie spowolnienia przy Szadółkach i przed Kackiem w stronę Gdyni.

Wspominałem państwu o zatorach w Kokoszkach od strony Gdańska. Podobne zjawisko jest teraz na jezdni od Gdyni w Chwaszczynie.

Wśród zjazdów najwięcej powodów do narzekań mają kierowcy na Spacerowej od Osowej do Oliwy w Gdańsku.

Dość gęsto także na Świętokrzyskiej, przy dojeździe z obu stron do Niepołomickiej.

08:22

Zmiany w Osowej

Dojazdy do Trójmiasta od północy z Rumi i południa z Tczewa bezproblemowe. W Kokoszkach stoją jedynie kierowcy jadący w stronę Żukowa. Lekkie utrudnienia wciąż w rejonie węzła Kack w Gdyni.

Wśród zjazdów w Gdyni najwolniej jedziemy Chwarznieńską przed Witominem. W Gdańsku najwolniej na Świętokrzyskiej przy Niepołomickiej.

Przypominam o wprowadzonych wczoraj zmianach organizacji ruchu na ulicy Barniewickiej w Gdańsku Osowej. Na odcinku od Kielnieńskiej do okolic Niedziałkowskiego droga jest jednokierunkowa. Tak będzie do 26 sierpnia.

07:37

Bez korków na S6

Obwodnica Trójmiasta przejezdna bez kłopotów. Chwilowe spiętrzenia przy Szadółkach w stronę Gdyni już zdecydowanie za nami.

Wśród zjazdów z obwodnicy zdecydowanym numerem jeden jest aleja Armii Krajowej w Gdańsku z kilometrowym i 5-minutowym korkiem do Łostowickiej.

Dopiero teraz lekko zaczyna korkować się Sopot. Chodzi o zwężoną aleję Niepodległości przy Malczewskiego. Tam korek od strony Gdyni.

06:49

Awaria sygnalizacji świetlnej na Chełmie

Problemy na skrzyżowaniu alei Sikorskiego z ulicą Chałubińskiego na gdańskim Chełmie. Jak pisze pani Beata nie działa tam sygnalizacja świetlna.

06:29

Leźno już stoi

Dłuższy i wolniejszy niż o poranku korek czeka kierowców na siódemce z Żukowa do Gdańska. Zator, niemal jak w roku szkolnym jeszcze przed zakrętami w Leźnie.

Spokojniej w Żukowie. Kilkaset metrów mierzy natomiast kolejka na Chwaszczyńskiej przed węzłem Kack w Gdyni.

Zjazdy z obwodnicy spokojne.

06:00

Dzień dobry! Rozpoczynamy czwartkowy Autopilot

04:51

Tragiczny wypadek w Gdyni Kacku

34 letni kierowca zginął wczoraj w wypadku w gdyńskim Małym Kacku. Około 21:35 przy skrzyżowaniu ulic Wielkopolskiej i Sopockiej Audi A8 uderzyło w słup. Siła uderzenia była na tyle duża, że auto zostało niemal przecięte na dwie części. Silnik wypadł z samochodu a słup przewrócił na jezdnię. Przejazd do Karwin przez kilka godzin był zablokowany.

18:23

Pożar samochodu na A1

Na autostradzie A1 płonął samochód. Do zdarzenia doszło kilka kilometrów za Swarożynem w stronę Torunia. Jeden pas ruchu jest zablokowany, w wyniku czego utworzył się tam półtorakilometrowy korek. Wszystko wróci do normy w przeciągu dwóch godzin.

17:33

Sprawdzamy, ile trwa powrót z Helu

30 minut potrzeba, aby przejechać drogę z Chałup do Władysławowa. Dojechanie do końca półwyspu z Helu trwa niespełna godzinę.

16:36

Fatalnie na obwodnicy w stronę Gdańska

Fatalna sytuacja na Obwodnicy Trójmiasta w stronę Gdańska. Ponad pół godziny spędzamy w, uwaga, szesnastokilometrowym korku między Kwiatkowskiego a Matarnią. Jadąc w stronę Gdyni na pierwszym i drugim biegu przejeżdżamy z kolei fragment od Karczemek do Słowackiego.

16:33

Dojazd do Malczewskiego w Sopocie

W Sopocie na Alei Niepodległości korek do Malczewskiego z obu stron - od strony Gdańska zwalniamy przy Podjeździe, z przeciwnego kierunku sznur aut rozpościera się na długości dwóch kilometrów.

16:14

Ruch drogowy w Gdyni

Zator na ulicy Wielkopolskiej w Gdyni wylał się także na Nowowiczlińską do Rdestowej. Dojazd do Witomina utrudniony na połowie Kieleckiej i prawie całej Małokackiej. Na pierwszym biegu przesuwamy się także ulicą Kwiatkowskiego od Morskiej do obwodnicy. Ulica Chwaszczyńska oblężona - od Rdestowej do obwodnicy - odcinek przejeżdżamy w 10 minut.

15:32

Co na drogach Gdańska i Gdyni?

Przyjrzyjmy się gdańskim drogom - Podwale Przedmiejskie zakorkowane od Siennickiej do Okopowej. Aleją Armii Krajowej w kierunku obwodnicy dojeżdżamy w spowolnieniu na 900 metrowym odcinku do Łostowickiej. Zderzak w zderzak poruszamy się Świętokrzyską od Havla do Niepołomickiej, wyższych biegów nie wrzucamy także na Spacerowej w kierunku obwodnicy.

W Gdyni duży ruch na Wielkopolskiej - na przejechanie dwóch kilometrów przed obwodnicą potrzebujemy ponad 15 minut. Na Estakadzie Kwiatkowskiego korek w kierunku Obłuża zaczyna się na wysokości Janka Wiśniewskiego.

15:28

Stłuczka na obwodnicy w okolicach Matarni

Pan Wojtek jadąc obwodnicą widział stojące po stłuczce auta na pasie rozpędowym z Matarni. Będzie to prawdopodobnie przyczyną spowolnienia na tym odcinku w kierunku Gdyni.

Informacje możecie wysyłać na nr 603 06 06 06.
Page 1 of 2