Poniedziałkowy Autopilot Radia Gdańsk

19:18

Koniec relacji Autopilota. Do jutra!

Na kolejną relację zapraszamy już jutro od 6:00!

17:09

Znowu problemy na autostradzie. Tym razem korek do bramek w Rusocinie

Prawie 6 kilometrów ma korek do bramek autostrady A1 w Rusocinie, oczywiście chodzi o trasę z Torunia. To tylko większy ruch i samochody, które przez większość popołudnia stały w korku w okolicach Warlubia i Kopytkowa. Niestety teraz czeka nas kolejny postój, a według informacji, które dostaliśmy od operatora autostrady czas oczekiwania na dojazd do bramek w Rusocinie wynosi półgodziny

16:31

Problemy na obwodnicy Trójmiasta w kierunku Gdyni

Pan Darek informuje również o problemach na obwodnicy Trójmiasta w kierunku Gdyni> Zatrzymujemy się przed węzłem Matarnia. Zator zaczyna się na wysokości stacji Shella i ciągnie aż do zatoczki technicznej, zaraz za węzłem Matarnia, a więc tutaj musimy liczyć się z 15 minutowym postojem. Jak dodaje nasz słuchacz w tym miejscu nic groźnego się nie stało, a korek spowodowany jest po prostu większym ruchem, a także samochodami, które włączają się do ruchu ze Słowackiego.

15:20

Stoimy na Słowackiego i Budowlanych w Gdańsku

Korkuje się Słowackiego. Wolno do obwodnicy jedziemy od Brętowa. O wiele gorzej sytuacja wygląda na ulicy Budowlanych. Zderzak w zderzak do Słowackiego toczymy się od ronda turbinowego. Cierpliwość wskazana także na Nowatorów. Od wspomnianego wcześniej ronda turbinowego na pierwszym biegu jedziemy do Kartuskiej. Utkniemy także na trasie z Żukowa do Gdańska. Krajowa 7 zatyka się 2 kilometry przed skrzyżowaniem z Nowatorów.

15:15

Na auostradzie ruszył jeden pas. Korki się utrzymują

Mijały nas 4 pomoce drogowe i służby na sygnale, Minęło kolejne pół godziny i przejechaliśmy 300m. Nadal jesteśmy przed Warlubiem, śle kolejne informacje z autostrady A1 Sara. Przypomnę, że na trasie w kierunku Gdańska tuż za węzłem Warlubie doszło do karambolu. Brało w nim udział 6 samochodów osobowych i ciężarówka. W tym zdarzeniu ucierpiały 2 osoby i w dalszym ciągu na miejscu pracują służby. Jak informują nas strażacy prace na miejscu zdarzenia powoli się kończą.  Ruch puszczony jest lewym pasem, a więc za chwilę problemy w tym miejscu powinny się skończyć. Na ten moment korek jest dalej gigantyczny, bo ma prawie 8 kilometrów.

14:11

Przez godzinę w korku przejechali... 200 milimetrów

Stoimy w korku na A1 w stronę Gdańska! Przez godzinę przejechaliśmy może 200 mm. A jeszcze nie dojechaliśmy do Warlubia - pisze pani Sara i wysyła nam zdjęcia:

karambol1Fot. Słuchacz RG

 

karambol2Fot. Słuchacz RG

 

12:26

Problemy na autostradzie dają o sobie znać też w drugim kierunku

Przez najbliższe godziny musimy spodziewać dużych utrudnień na autostradzie A1. To efekt wypadku, w którym udział wzięło 6 samochodów osobowych i 1 ciężarówka. Nasi słuchacze apelują do innych kierowców, by nie zwalniali w celu patrzenia na miejsce wypadku. - Wiem, że to można powtarzać bez końca, ale apeluję po raz kolejny - na przeciwnym pasie autostrady nie bawmy się w gapiów, tylko jedźmy. Wczoraj też był około południa wypadek na A1 w kierunku Gdańska, a na przeciwnym pasie również zrobił się korek, kierowcy musieli wręcz się zatrzymywać, by obejrzeć jak uszkodzone auto pakowane jest na lawetę. I w efekcie wszyscy niepotrzebnie tracimy czas i nerwy - pisze do nas pan Andrzej.

11:51

Karambol na A1! Zderzyło się 6 osobówek i 1 ciężarówka

Duży wypadek na A1 niedaleko Kopytkowa (dokładnie między Węzłem Warlubie a węzłem Kopytkowo). Ten odcinek w kierunku Gdańska jest całkowicie zamknięty. W sumie zderzyło się 6 osobówek i 1 ciężarówka. Służby już pracują na miejscu. Utrudnienia potrwają prawdopodobnie do 15:00. Dwie osoby są ranne.

11:01

Korek na Obwodnicy Trójmiasta

Korkuje się obwodnica na wysokości Straszyna w kierunku Gdyni. Jak się okazuje, problemem jest... po prostu duże natężenie ruchu. Nie odnotowano w tamtym miejscu żadnego wypadku. Zator ciągnie się mniej więcej do okolic Borkowa. Później przyspieszamy - choć nieznacznie

08:10

Korki utrzymują sie na obwodnicy

Niewesoło na obwodnicy w kierunku Gdyni. Hamujemy od zjazdu z obwodnicy południowej do Stężyckiej. Później zatrzymujemy się przed Matarnią i tak się toczymy do Owczarni. Zniknęło za to spowolnienie przed Chwarznem. Czyste są za to dojazdy do Obwodnicy z Oliwy i Wrzeszcza w obu kierunkach, ale jadąc z Wrzeszcza musimy pamiętać o spowolnieniu na obwodnicy na wysokości Matarni.

07:44

Spowolnienia na obwodnicy w kierunku Gdyni

Zwalniamy od zjazdu z obwodnicy południowej do Stężyckiej. Kierunek Gdynia. I niestety te utrudnienia zajmują coraz większy obszar na obwodnicy. Kolejne, na szczęście niewielkie spowolnienie, pojawił◘o się na wysokości Osowej.

07:18

Zwalniamy na DK7 do Gdańska od Żukowa

Zderzak w zderzak jedziemy między Lniskami i ulicą Nowatorów. To Siódemka. Czekamy także na wyjazd z Nowatorów w tym miejscu. Jest też niewielki zator na Armii Krajowej, na dojeździe do świateł. No i wolniej jedziemy Spacerową w dół.

07:00

Wolno na odcinku Reda - Rumia

"Obwodnicą i 6 do Wejherowa spokojnie i bez utrudnień. Do Gdyni korek na granicy Reda - Rumia" - pisze pan Darek.

06:42

Kolizja na leśnym odcinku Słowackiego

O kolizji na leśnym odcinku Słowackiego w kierunku Wrzeszcza informuje pan Grzegorz. Po stłuczce w połowie odcinka zablokowany jest prawy pas. Uważajmy w tym miejscu.

06:20

W Trójmieście jeszcze spokojnie

Jedziemy jeszcze swobodnie po trójmiejskich drogach. Na spowolnienia natrafimy w centrum Gdańska. Powoli zapycha się DK7 między Leźnem a węzłem Karczemki.

06:00

Dzień dobry! Rozpoczynamy poniedziałkowy Autopilot!