Poniedziałkowy Autopilot Radia Gdańsk

19:04

Koniec relacji drogowej

Dziękujemy za wszystkie informacje drogowe.

17:31

Al. Legionów w Gdańsku stoi. Przyczyną remont nawierzchni

Przypominam o sporych kłopotach w Gdańsku na Al. Legionów w stronę Sopotu. Stajemy jeszcze na Wyspiańskiego i jeden za drugim przez kilkanaście minut aż do Hynk. Spowodowane jest to remontem nawierzchni. 

17:31

Znowu korek w Sopocie na Niepoległości

Ponownie ciasno zrobiło się w Sopocie na al. Niepodległości w stronę Gdyni. Od Drogi Zielonej w Gd do 3 maja jedziemy w ponad kilometrowym sznurku, ale tracimy tylko kilka dodatkowych minut.

17:01

Małomiejska i Armii Krajowej, to korki w Gdańsku

W Gdańsku nadal długa lista korków. Największe na Małomiejskiej od Traktu przez świętokrzyską do Niepołomickiej - tam 3 km jedziemy w 20 minut. Stoi Armii Krajowej do Łostowickiej, ale już nie na ponad kilometrowym odcinku a zaledwie 800 metrach.

17:00

Sytuacja w Gdyni: stoi Estakada i Małokacka od stadionu. Ciasno także do Karwin

Gdynia to najgorsza sytuacja na Estakadzie Kwiatkowskiego  która w stronę Obłuża stoi w 15 minutowym korku od Janka Wiśniewskiego. zakorkowane są także dojazdy do Witomina - Małokacka od ronda przy Stryjskiej to ponad 20 minut jazdy do Rolniczej. Lepiej wygląda Kielecka na której zator konsekwentnie ustępuje, ma teraz kilometr ale jeszcze przed momentem było to ok 2 km.

Do Karwin także jedziemy wolno - Sopocka w górę stoi od Jacka Malczewskiego a Wielkopolska od zjazdu w Olgierda - oba przypadki to ok 15 minut strat.

16:48

Plama oleju na Obwodnicy Trójmiasta

Uwaga na plamę oleju na Obwodnicy Trójmiasta w stronę Gdyni. Lewy pas na odcinku pomiędzy Kowalami a zjazdem na Otomin jest zablokowany, tam pracują strażacy. Pozostałe fragmenty Obwodnicy to komfortowa jazda.

15:31

Gdynia - korki na Sopockiej i Małokackiej

Gdynia to przede wszystkim zakorkowana od Jacka Malczewskiego Sopocka do Karwin i tam utkniemy na 20 minut. Ciasno także na drogach do Witomina od centrum - Małokacka toczy się już od ronda przy Stryjskiej a Kielecka od połowy długości i ze stratą dodatkowych 8 minut.

15:18

Wymiana asfaltu na alei Legionów w Gdańsku. Tworzy się korek

Znamy już przyczynę korka na Alei Legionów w Gdańsku. w stronę Sopotu. Drogowcy kładą asfalt przy zjeździe do Etc. Korek sięga prawie Placu Komorowskiego - to informacje od pana Wojtka. Warto pomyśleć o objazdach przez Chrobrego i Leszczyńskich i Al. Jana Pawła.

15:01

Korki w Gdańsku: Kokoszki stoją, wolno w centrum na wysokości Błędnika

Źle jedzie się w gdańskich kokoszkach - ul. Kartuska z zatorem pomiędzy Obwodnicą Trójmiasta a Bysewską w stronę Żukowa i tam stracimy dodatkowe 10 minut. W Gdańsku już ciasno także w centrum - wolno jedziemy Błędnikiem od zjazdu w Rajską do Huciska - to 650 metrów zatoru. Warto wybrać równoległą 3 maja, na której korków nie uświadczymy.

14:31

Żukowo i Chwaszczyno w korkach

Poza Trójmiastem standardowy korek tworzy się na dojeździe do ronda w Chwaszczynie od strony Gdyni. Stajemy na wysokości masztu telewizyjnego i te 1,5 km do ronda przemierzymy w 10 minut.

W Żukowie także już żółwim tempem - od Lnisk 7 minut do ronda w Żukowie, a od strony Gdyni w 800 metrowym zatorze.

14:30

Sopot odpuszcza. Pozostają zatory na Łokietka i Władysława IV

Cały czas trwają utrudnienia w ruchu w Sopocie po wycieku gazu z cysterny która znajdowała się na stacji benzynowej przy al. Niepodległości. Przypomnę od blisko dwóch godzin ruch w mieście był sparaliżowany. Na szczęście korki odpuszczają. Aleja Niepodległości całkowicie odpuściła w obie strony, natomiast jeszcze czekamy na rozluźnienie na Gospody i Drodze Zielonej w Gdańsku, oraz Łokietka i Władysława IV w Sopocie, ale i tam za moment korek będzie historią.

13:40

Sopot sparaliżowany: wyciek gazu na stacji zakorkował miasto

Przez kilkadziesiąt minut sparaliżowany był ruch w całym Sopocie. Spowodowane to było wyciekiem gazu z cysterny na stacji paliw BP. Jak informują strażacy z Sopotu Sytuacja jest opanowana, a strażacy jeszcze sprawdzają stężenie w studzienkach. W ciągu kilkunastu minut ruch powinien wrócić do normy, upłynnić się. Już w stronę Gdańska drożność zostaje sukcesywnie przywrócona. a w stronę Gdyni jeszcze poczekamy na powrót płynności.

W związku ze wspomnianymi zdarzeniami, polecam państwu możliwie omijać Sopot - pomiędzy ul. Podjazd w Sopocie a Drogą Zieloną nadal wielki zator ale także na wysokości Karlikowa ulice Łokietka i Władysława IV są zakorkowane. Warto wybrać przejazd ul, Spacerową w GDańsku a dalej Obwodnicy Trójmiasta jadąc do Gdyni. O sytuacji w Sopocie będziemy informować na bieżąco.

Żadnych poszkodowanych

08:57

Awaria na przejeździe w Wejherowie

Daleko od ideału na drogach Trójmiasta i okolic. Nadal korek na 91 do Pruszcza Gdańskiego ciągnie się przez całe Łęgowo. Stać trzeba też przed węzłem Lipce Obwodnicy Południowej.

Z Żukowa do Kokoszek stoimy wciąż od Leźna. W granicach Gdańska aleja Armii Krajowej zatkana od Jabłoniowej wciąż. W drodze z Banina na Nowatorów korek od lotniska - ostrzega pani Ania. Na szczęście za rondem turbinowym w obu kierunkach jest lepiej.

W Gdyni najmocniej doskwiera Chwarznieńska przed Witominem.

Ostrzegają państwo przed problemami na przejeździe kolejowym przy ulicy Batalionu Morskiego w Wejherowie. Nie do końca działają tam rogatki. Szlaban podnosi się na tyle by zmieściły się pod nim auta osobowe. Ciężarówki muszą próbować slalomu. Kolejarze o problemie wiedzą i jak deklarują już z awarią walczą.

Wiadomości przesyłają też strażacy z Kwidzyna. Jak mówią utrudnień należy się spodziewać na ulicy Grudziądzkiej. Tam doszło do kolizji dwóch samochodów.

08:26

Dojazdy wciąż w korkach

Nietypowe korki na Trasie Kwiatkowskiego w Gdyni. Czekać trzeba na ostatniej prostej zjazdu do Morskiej od strony Obwodnicy Trójmiasta. To być może efekt zwężenia remontowego. Na liście korków wciąż zjazdy z południowych dzielnic Gdańska. Od Platynowej w dół stoimy w drodze do Traktu Świętego Wojciecha. Dojazd do Kowal to postój od okolic Bergiela.

Wśród głównych arterii Trójmiasta zaznacza się Sopot. Aleja Niepodległości mocno spowolniona w obu kierunkach. Do tego wyjazd z Malczewskiego stoi od wysokości cmentarza.

Państwo dodają informację o korku na trzy zmiany świateł w drodze z Przodkowa do Miszewa na krajowej 20.

Pan Łukasz wypatrzył sporej długości korek na ulicy Nowiny w rejonie Oruni. To efekt problemów na Trakcie Świętego Wojciecha do centrum. Kierowcy w ten sposób szukają alternatyw.

Siódemka z Leźna do Kokoszek wciąż zatkana.

07:46

Na drogach Trójmiasta szczyt w pełni

Trudno już znaleźć dojazdówkę bez korka. W trasie w Pruszcza Gdańskiego do węzła Lipce zator od wysokości Radunicy.

Od Niepołomickiej natomiast ciągnie się korek przez Kowale do trójmiejskiej obwodnicy.

Waszawska, Havla i Armii Krajowej szczelnie zapełnione. Ta ostatnia od dojazdu do Jabłoniowej.

Rozkręca się Słowackiego. Korek do Niedźwiednika od połowy leśnego odcinka.

Na Kielnieńskiej przez Osową korek tylko od Balcerskiego ale marne to pocieszenie skoro dalej Spacerowa na większej części zatkana.

W Gdyni Chwaszczyńska przez Karwiny zatkana wraz z Nowowiczlińską.

Chwarznieńska zaczyna od ronda przy Biedronce i tak aż do Witomina.

Na Morskiej z Rumi do Gdyni bez większych śladów po kolizji na granicy obu miast. Wyraźne korki ciągną się za to przez Chylonię. Zaczynają się przed Swarzewską a kończą po minięciu estakady.

07:25

Problemy na dojazdach do Trójmiasta

Pan Paweł pisze: "Krajowa 6, na wlocie do Gdyni od strony Rumi kolizja trzech aut. Lekko zablokowany prawy pas. Tworzy się zator". Na szczęście nie jest gorzej niż na równoległej Hutniczej.

Pani Kasia melduje się z krajowej 91 Tczew - Pruszcz Gdański. "Jak co dzień korek w Łęgowie. Kolejka mierzy ponad 3 kilometry. Straciłam w niej 25 minut" - dodaje nasz słuchaczka.

Pan Darek pisze o sytuacji w Chwaszczynie. Od strony Żukowa i Wejherowa 300-metrowe korki. W stronę Gdyni czekamy 150 metrów przed masztem.

06:53

Poważna stłuczka na Węźle Karczemki

Problemy na wiadukcie Obwodnicy Trójmiasta, na Węźle Karczemki. Jak mówi pani Ania, na jezdni do Gdańska Renault Clio wpadło w poślizg i uderzyło w bariery. Prawy pas jest zablokowany. Już tworzą się korki.

06:27

Dużu ruch na trasie z Żukowa do Gdańska

Stoimy nietypowo, bo już przed Lniskami, potem na zakrętach przed światłami w Leźnie i dalej na prostej za lasem, przed Kokoszkami.

Aleja Armii Krajowej na ten wzmożony ruch nie zdążyła jeszcze zareagować. Przed samym Żukowem dojazd od Kartuz w korku już od trasy ze Smołdzina.

Miszewo i Chwaszczyno na krajowej 20 jeszcze bez poważnych przestojów.

Chwilę stracimy też na Starogardzkiej w Borkowie. Ruch wahadłowy powoduje ponad 100-metrowe zatory w okolicach Akacjowej.

06:00

Dzień dobry! Rozpoczynamy Autopilot RG