Poniedziałkowy Autopilot Radia Gdańsk

19:00

Stłuczka na Trakcie Świętego Wojciecha

Stłuczka na Trakcie Świętego Wojciecha w kierunku centrum Gdańska. Dwa samochody blokują lewy pas na wysokości stacji Lotos - informuje nas słuchacz.

18:30

W Gdyni już ustąpił popołudniowy szczyt komunikacyjny

Bardzo niewielkie spiętrzenie mamy na Sopockiej, ale poza tym drogi do Karwin i Witomina już czyste. Na Estakadzie Kwiatkowskiego w towarzystwie poruszamy się tylko od Admirała Unruga do Pułkownika Dąbka.

Jeżeli chodzi o Chwaszczyno, to tylko malutka kolejka aut na Chwaszczyńskiej do ronda, poza tym - bez spowolnień.

17:55

Poprawia się sytuacja na trójmiejskich drogach

Zaczniemy od Tunelu pod Martwą Wisłą. Tam w stronę Brzeźna już bez kłopotów, w stronę Trasy Sucharskiego jeszcze zator przed wjazdem do tunelu, ale już mniejszy niż wcześniej. Nie ma już utrudnień na Jana z Kolna, w centrum jeszcze nieco gęściej przy dworcach PKP i PKS, ale tam też sytuacja się poprawia.

Nie ma tak dobrych informacji z Wrzeszcza. Tam wciąż od stadionu rugby do Galerii Bałtyckiej korek na Grunwaldzkiej i od Hynka do Partyzantów na Żołnierzy Wyklętych. Ciągle gęsto też na Spacerowej pod górę.

17:30

Spowolnienia we Wrzeszczu i Tunelu pod Martwą Wisłą

Miejscami robi się spokojniej w Trójmieście - przykładem Armii Krajowej do Łostowickiej, tam już bez problemów z obu stron, czy Kartuska, na której też poprawia się sytuacja w drodze do Jasienia.

W innych rejonach niestety dalej spore korki. Tak jest w Tunelu pod Martwą Wisłą, tam czas stracimy zwłaszcza od strony Zaspy, ale obu kierunkach jest bardzo gęsto. We Wrzeszczu nie odpuszcza Grunwaldzka. Od wiaduktu kolejowego do Galerii Bałtyckiej jeden za drugim i jeden obok drugiego.

Tak samo na Żołnierzy Wyklętych w stronę Słowackiego. Ten zator swój początek ma na Hynka, a koniec na Niedźwiedniku.

16:59

Spore korki do Chwaszczyna i w Gdyni

Duże utrudnienia na drogach do Chwaszczyna. Od strony Gdyni, Osowej i Tuchomia ponad kilometrowe kolejki aut.

- W Orłowie na alei Zwycięstwa ciasno w stronę centrum - pisze Pani Alicja. Gęsto też na Kieleckiej i Małokackiej do Witomina. Na obu tych ulicach tracimy około dziesięciu minut. Lepiej wyglądają Sopocka i Wielkopolska do Karwin, ale tam też pojedziemy w towarzystwie.

Na Estakadzie Kwiatkowskiego dalej od Janka wiśniewskiego do Obłuża zderzak w zderzak.

16:47

Tradycyjne popołudniowe korki w Gdańsku

Spiętrzenia na Armii Krajowej do Łostowickiej z obu stron. Większe od strony Karczemek. Zator też na Łostowickiej pod górę, zaczyna się jeszcze na Nowolipiu.

We Wrzeszczu zderzak w zderzak na Hynka od Alei Rzeczypospolitej i dalej na Żołnierzy Wyklętych aż do Potokowej. Podobnie na Grunwaldzkiej - od stadionu rugby do Galerii Bałtyckiej.  Na pierwszym biegu także na Słowackiego w dół od połowy leśnego odcinka i na Spacerowej pod górę na całej długości.

16:37

Rozładował się korek na Obwodnicy Trójmiasta, spore utrudnienia w Gdyni

Nie ma już większych utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta. Zwalniamy jeszcze w okolicach Matarni, ale poza tym bez komplikacji.

A w Gdyni na Estakadzie Kwiatkowskiego trzeba przygotować się na piętnastominutowe spowolnienie w stronę Obłuża. Zderzak w zderzak także na Janka Wiśniewskiego od węzła Ofiar Grudnia 70 do Estakady. O swobodnej jeździe możemy zapomnieć też na Hutniczej między Pucką a Estakadą w obu kierunkach.

Długie kolejki aut też na Kieleckiej i Małokackiej do Witomina. W obu przypadkach od dolnych rejonów tych ulic. Utrzymuje się zator na Sopockiej od Malczewskiego do Karwin, na Wielkopolskiej kilometrowe spowolnienie.

16:17

Dobre informacje z Obwodnicy Trójmiasta

Rozładowuje się korek na Obwodnicy Trójmiasta w kierunku Gdyni. Jeszcze przed piętnastoma minutami ciągnął się od Chwarzna do Osowej, teraz już zator zaczyna się za Matarnią, a przyspieszamy za Osową - to informacja sprzed chwili od naszego słuchacza.

15:30

Duży korek na Obwodnicy Trójmiasta w stronę Gdyni

Korek na Obwodnicy Trójmiasta w kierunku Gdyni. Stajemy w nim przed Kackiem, a przyspieszamy na wysokości Chwarzna. Jego przyczyna to zepsuty bus blokujący lewy pas - informuje nas Pan Jacek. Na tę chwilę tracimy tam około dwudziestu minut.

14:54

Robi się gęściej w Gdańsku, korek też do Chwaszczyna

Zgęstniało centrum Gdańska. W towarzystwie poruszamy się Wałami Jagiellońskimi do Huciska, spiętrzenie też na Podwalu Przedmiejskim do Okopowej od Wyspy Spichrzów. Tradycyjnie kolejka aut na Armii Krajowej do Łostowickiej. Ma nieco ponad pół kilometra. Spacerowa przytkała się pod górę, do Obwodnicy Trójmiasta.

Na koniec Chwaszczyno. W korku na 20-ce od strony Gdyni - który zaczyna się kawałek za Rdestową - tracimy blisko 20 minut, mniejsze zatory też od Osowej i Tuchomia.

14:32

Spowolnienie w Sopocie

Czas stracimy na Alei Niepodległości w stronę Gdyni. Zwalniamy kawałek za 3-go Maja a przyspieszamy po minięciu 23-go marca.

13:58

Spokojnie na drogach Trójmiasta

Hutnicza zagęszczona w obu kierunkach między Pucką a Estakadą Kwiatkowskiego - to jedyne znaczące spowolnienie w Gdyni. W Gdańsku większy ruch na Żołnierzy Wyklętych między Hynka a Partyzantów do Niedźwiednika.

Tunel pod Martwą Wisłą dalej w remoncie, a więc mamy tam zwężenie do jednego pasa w obie strony. Te prace mają zakończyć się dziś w nocy.

Na koniec rzut oka na Chwaszczyno. Na "20-ce" od strony Gdyni spiętrzenie zaczynające się na wysokości ulicy Telewizyjnej.

08:56

Ciasno na S6. Korki wciąż na Sucharskiego

Bardzo niechętnie odpuszcza zator na Trasie Sucharskiego w Gdańsku. Kolejka od strony Stogów jest efektem dodatkowego dnia prac w przeprawie pod Martwą Wisłą i zwężenia. Korek ciągnie się od wysokości ulicy Lenartowicza.

Duży ruch utrzymuje się na Obwodnicy Trójmiasta między Kowalami a Szadółkami. Przed Pruszczem ani Gdynią korków nie ma.

Na nowo urósł zator na krajowej 20 do ronda w Chwaszczynie od strony Żukowa. Kolejka ciągnie się od samego Tuchomia.

Proszę pamiętać też o wprowadzonych od dziś zamknięciach na 222 z Gdańska do Starogardu Gdańskiego. W Gołębiewie i Siwiałce działają jedynie gruntowe objazdy dla lokalnego ruchu. Objazd prowadzi przez krajową 91 lub autostradę A1.

08:26

Trasa Sucharskiego numerem jeden na liście utrudnień w ruchu, w okolicach Trójmiasta

20 minutowy zator do zwężenia od strony Olszynki ciągnie się od wysokości mostu wantowego. Aleja Armii Krajowej odpuściła. Odpuścić nie chcą Warszawska z Havla. Na tej drodze korek od Jabłoniowej.

Nieciekawie na Świętokrzyskiej i Staropolskiej. Korek do ekspresówki od Wieżyckiej. W przeciwną stronę kolejka zaczyna się na wysokości ulicy Ateny.

Na Obwodnicy Trójmiasta nadal ciasno między Kowalami a Szadółkami w stronę Gdyni.

"Pruszcz Gdański - Straszyn w kierunku obwodnicy - zwalniamy od lasu w rejonie Rotmanki. Tracimy 10 minut" - pisze Lukasz

08:08

Kolizja przy Zaroślaku

Uwaga na Trakt Świętego Wojciecha. Jak mówi pan Michał, na jezdni w stronę Pruszcza Gdańskiego, tuż za Zroślakiem zderzyły się dwa auta. Przejazd jest zwężony.

07:59

Drgnęły korki na Obwodnicy Trójmiasta

Na początek ten środkowy - od węzła w Kowalach do Szadółek w kierunku Gdyni. Tu ruch wyraźnie spowalnia. Na obu krańcach ekspresówki zatory też przed Pruszczem Gdańskim - kilometrowa kolejka. Przed Morską ścisk symboliczny.

07:46

Stoi Trasa Sucharskiego w Gdańsku

Kwadrans w trzykilometrowym korku tracą kierowcy na Trasie Sucharskiego w Gdańsku. Zator zaczyna się tuż za mostem wantowym i jest efektem zwężenia przejazdu przez tunel. Zwężenie miało zakończyć się dziś w nocy. Zakończy - zdaniem drogowców najbliższej nocy.

Nie odpuszcza zator na Trakcie Świętego Wojciecha od Pruszcza do węzła Lipce. Tu półtorakilometrowa kolejka.

Odzyskuje formę aleja Armii Krajowej w Gdańsku. Tu zator w drodze do Łostowickiej od Leszczynowej.

Słowackiego coraz ciaśniejsza. W drodze do Niedźwiednika stać trzeba już od połowy lasu.

Gdyńskie zjazdy w ryzach. Na Chwaszczyńskiej przez Karwiny równie duży zator w górę i w dół.

Chwarzenieńska ogranicza się do korka przez las do Witomina.

07:29

Oblegana Osowa

Narzekają państwo na tunel pod Martwą Wisłą. Korek w drodze do zwężonej przeprawy od strony Stogów ciągnie się od biurowca "Koga". Pani Małgorzata żali się, że drogowcy nie umieszczają już informacji o przedłużonych utrudnieniach na tablicach zmiennej treści. Kierowcy mogliby pojechać alternatywną Elbląską a tak są przekonani, że na drodze wszystko w porządku. Roboty powinny zakończyć się dziś w nocy.

Spore korki utrzymują się na alei Armii Krajowej. Ścisk tam od Jabłoniowej. Alternatywna trasa przez Warszawską i Havla też z komplikacjami.

Sporo cierpliwości kosztuje wyjazd z Osowej. Zator na Kielnieńskiej niemal od Barniewickiej. Wodnika od Junony.

06:59

Poranne korki rozkręcają się na dobre

Są już na trasie z Pruszcza do centrum Gdańska. Ponad kilometrowa kolejka zaczyna się przy Radunicy.

Świętokrzyska ze Staropolską zatkane w obu kierunkach. Małomiejska stoi już od ronda przy Platynowej.

Dojazd do węzła Kowale a dokładnie, do ronda przy Jankowie od strony Kolbud już od Bąkowa.

Armii Krajowej zatkana od dojazdu do Cedrowej. Równoległa Warszawska zatkana umiarkowanie.

Słowackiego i Spacerowa mają się nieźle. W sąsiedztwie przed Chwaszczynem spory, bo dwukilometrowy korek niemal od Tuchomia.

Przypominam o tunelu pod Martwą Wisłą. Prace i zwężenie w przeprawie przedłużone do najbliższej nocy. Od strony Stogów korki zaczynają się przed węzłem Ku Ujściu.

06:37

Drogowcy przedłużają prace pod Martwą Wisłą

Największy o poranku zator towarzyszy kierowcom na krajowej siódemce z Leźna do Kokoszek w Gdańsku. Ten zator zaczyna się już przed Leźnem. W Żukowie kilometrowej długości kolejka od strony Kartuz.

Dojazdy z północy - przez krajową 6, oraz z południa - przez 91 problemów nie sprawiają.

Proszę pamiętać o zamkniętej od dziś wojewódzkiej 222 do Starogardu Gdańskiego w Gołębiewie i Siwiałce.

Do kolejnej nocy drogowcy przedłużyli zwężenia w tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku.

06:00

Dzień dobry! Rozpoczynamy poniedziałkowy Autopilot