Wtorkowy Autopilot Radia Gdańsk

19:06

Kończymy wtorkową relację z dróg Pomorza

Dziękujemy za wszystkie informacje z dróg Pomorza, które przesyłano do nas we wtorek. Do usłyszenia w środę.

19:01

Koniec utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta

Skutki kolizji, do której doszło na Obwodnicy Trójmiasta za węzłem Matarnia, zostały szybko usunięte. Ruch odbywa się już bez utrudnień.

Spokojnie jest też w innych miejscach Pomorza. W Gdańsku spiętrzenie jeszcze tylko na ul. Świętokrzyskiej między al. Havla a ul. Niepołomicką. W Gdyni więcej aut już tylko na Estakadzie Kwiatkowskiego między ul. Unruga a ul. pułkownika Dąbka oraz na pułkownika Dąbka od strony Obłuża do Estakady Kwiatkowskiego właśnie. Są to jednak najwyżej kilkuminutowe spiętrzenia.

18:03

Kolizja i korek na Obwodnicy Trójmiasta

Na Obwodnicy Trójmiasta na jezdni w stronę Gdyni zderzyły się trzy auta - dwa osobowe i jedno dostawcze. Służby informują, że w tej chwili dwa pasy są zablokowane, ale w ciągu kilku minut powinien zostać udrożniony prawy pas.

Zator jednak rośnie, w tej chwili zaczyna się w połowie odcinka między Karczemkami a Matarnią. Niedogodności w tym miejscu mogą potrwać łącznie ok. 1,5 godziny.

17:00

Standardowe spowolnienia w Trójmieście

Jedyną, lekką niespodzianką na drogach Pomorza jest obecnie zjazd Spacerową. Ruch w kierunku al. Grunwaldzkiej piętrzy się w połowie leśnego odcinka. Kolejka aut w górę Spacerowej nie może zaskakiwać, rozpoczyna się już na wysokości ul. Czyżewskiego. Problemy także na Słowackiego w dół, gdzie czeka dwukilometrowe spiętrzenie przed rondem de la Salle.

Al. Grunwaldzką zderzak w zderzak jedziemy od ul. Abrahama do al. Żołnierzy Wyklętych. Skraca się kolejka aut na Podwalu Przedmiejskim w kierunku centrum, w dużym towarzystwie przemieszczamy się od Akademii Muzycznej. Al. Armii Krajowej to spore spowolnienia przed skrzyżowaniem z Łostowicką, z obu stron - od Sikorskiego i Cedrowej.

W Gdyni, na dojeździe do Karwin odpuszcza Sopocka, ale na Wielkopolskiej zwalniamy na wysokości Gedymina. Droga przez Kielecką i Rolniczą do Witomina trwa o 10 minut więcej niż bez korków. Małokacka w tę stronę w ścisku od Olimpijskiej.

Estakadą Kwiatkowskiego do Obłuża w sporym towarzystwie jedziemy od Janka Wiśniewskiego, rozluźnia się z kolei ruch na Hutniczej.

Na Obwodnicy - bez problemów. Nie ma też już skutków kolizji na krajowej szóstce w Godętowie.15:33

Zderzenie trzech aut na krajowej szóstce

W Godętowie na krajowej szóstce zderzyły się trzy auta osobowe. Jedna osoba została ranna. Pas w kierunku Wejherowa zablokowany, w tym miejscu obowiązuje ruch wahadłowy i tak może być jeszcze do godz. 16:30.

W Gdańsku na Podwalu Przedmiejskim w kierunku centrum zwalniamy od Akademii Muzycznej. Na Armii Krajowej zator od Sikorskiego do Łostowickiej. Wolno jedziemy Małomiejską od Ptasiej do Platynowej i dalej Świętokrzyską do Niepołomickiej. Oczywiście spiętrzenie na Spacerowej w górę. Sznurek samochodów od ogrodu zoologicznego do Obwodnicy Trójmiasta.

Sama Obwodnica bez utrudnień.

W Gdyni sporo czasu stracimy na dojeździe do Witomina. Małokacka w ścisku praktycznie od Stryjskiej, do Witawy przytkana także Rolnicza na całej długości i Kielecka od połowy. Zwalniamy też na dojeździe do Karwin - na Wielkopolskiej od Grażyny, a na Sopockiej - na ostatniej prostej. Na północy Gdyni jeden za drugim jedziemy Estakadą od Janka Wiśniewskiego do pułkownika Dąbka, pułkownika Dąbka od Benisławskiego do Kwiatkowskiego i Hutniczą od Kwiatkowskiego do Puckiej, w obu kierunkach.

14:02

Pierwsze popołudniowe spiętrzenia w Trójmieście

Na Obwodnicy Trójmiasta gęsto od aut między Obwodnicą Południową a Kowalami. Na miejscu nic się nie stało, nie ma tam trwałego korka, ale na 2-3 kilometrach nie rozpędzimy się do pełnej prędkości.

Pozostałe fragmenty Obwodnicy Trójmiasta bez problemów, nie ma już też żadnych śladów po utrudnieniach w okolicach tunelu pod Martwą Wisłą.

W Gdańsku nieźle wygląda Spacerowa, biegi redukujemy dopiero na ostatniej części leśnego odcinka do Obwodnicy. Drobne spiętrzenia na dojeździe do centrum Gdańska od strony Pruszcza, a także na Żołnierzy Wyklętych między Grunwaldzką a Partyzantów oraz na Czarnym Dworze w stronę Zaspy.

W Gdyni w dużym towarzystwie jedziemy Estakadą Kwiatkowskiego od Unruga do Dąbka i Dąbka do Kwiatowskiego od Derdowskiego i od Turkusowej. Coraz ciaśniej też na ul. Morskiej na wysokości Uniwersytetu Morskiego w kierunku Chyloni.

10:31

Tunel pod Martwą Wisłą znów przejezdny

Powoli powinna stabilizować się sytuacja związana z porannym wypadkiem w Tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku. Po zderzeniu trzech aut na jezdni do Nowego Portu przejazd od 7:30 był zamknięty, co spowodowało paraliż Gdańska. Około 10:30, po zakończeniu prac przez policyjnych techników - udało się otworzyć prawy pas - mówią drogowcy. Lada chwila otwarta zostanie cała nitka.

Systematycznie kurczy się sześciokilometrowy korek na Trasie Sucharskiego od strony Obwodnicy Południowej Gdańska. Nieco mniejsze są już zatory na Podwalu Przedmiejskim przed centrum - stanowiącym alternatywę dla tunelu.

Wciąż ze wzmożonym ruchem trzeba liczyć się na obwodnicy przez Borkowo i Kowale do Szadółek. Także tędy i dalej aleję Armii Krajowej kierowcy omijają zamkniętą przeprawę.

 

Jedziemy #radiogdansk

Opublikowany przez Bogusław Czeczotko Wtorek, 14 maja 2019

 

09:49

Tunel pod Martwą Wisłą wciąż zablokowany

Utrzymują się duże utrudnienia w ruchu na drogach Gdańska. Korki są na Trasie Sucharskiego i Obwodnicy Trójmiasta. To efekty wypadku i blokady w Tunelu pod Martwą Wisłą. 
Podobnie jak godzinę temu największe problemy są na drodze prowadzącej do tunelu od strony Obwodnicy Południowej Gdańska. Zator mierzy sześć kilometrów. Kierowcy tracą w nim godzinę. Alternatywne Elbląska i Podwale Przedmiejskie też zakorkowane. Niestety nikt nie podejmuje się rokowań jak długo potrwają działania techników dokumentujących miejsce wypadku.
Wzmożony ruch utrzymuje się na końcu obwodnicy południowej przed Straszynem i potem na ekspresówce do wysokości Szadółek.

Jak mówią strażacy problemów nie ma już na krajowej 55 w Bądkach za Kwidzynem, w stronę Grudziądza. Po tym jak samochód uderzył w drzewo - jedna osoba została poważnie ranna. Utrudnienia nadal na 222 za Straszynem w kierunku Starogardu Gdańskiego. W Rekcinie trwa akcja po kolizji dwóch aut.

08:57

Zablokowana 55 z Kwidzyna do Grudziądza

Poważny wypadek w miejscowości Bądki przy wyjeździe z Kwidzyna w kierunku Grudziądza. Ford Focus uderzył tam w drzewo. Kierująca autem kobieta była uwalniana z zakleszczonego auta. Na miejscu lądował śmigłowiec ratowniczy. Stan poszkodowanej jest poważny.

Ze skutkami kolizji muszą liczyć się kierowcy na wojewódzkiej 222 ze Straszyna w stronę Starogardu Gdańskiego. W Rekcinie była kolizja auta osobowego i dostawczego. Ruch jest kierowany wahadłowo.

08:56

Powoli kończą się prace po kolizji w tunelu pod Martwą Wisłą

Około pół godziny potrwa blokada tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku. Od 7:30 przeprawa w stronę Nowego Portu po kolizji trzech aut jest zamknięta. Korek na Sucharskiego od węzła Olszynka. Elbląska z Podwalem Przedmiejskim do centrum zatkane. Większy niż zwykle ruch także na Trakcie Świętego Wojciecha. Jest to odczuwalne przed Lipcami i przed Sandomierską.

Ciasno także na Obwodnicy Trójmiasta. Kierowcy powinni liczyć się ze spowolnionym przejazdem od wyjazdu z węzła Gdańsk Południe obwodnicy południowej aż do Szadółek.

Sporo dzieje się też na zjazdach z obwodnicy. Armii Krajowej stoi od Jabłoniowej. Słowackiego powoli przez cały las do Niedźwiednika. Spacerowa też nie daje szans na sprawny przejazd.

08:25

Drogowcy przyznają się do zmian świateł na krajowej 20 w Miszewie

Ważne wiadomości w sprawie porannych korków na krajowej 20 z Żukowa do Chwaszczyna w Miszewie. Tam większe niż zwykle zatory. Drogowcy przyznają, że zmienili ustawienia świateł tak by ułatwić włączanie się do ruchu z dróg podporządkowanych ale zastrzegają że sytuację monitorują.

08:24

Poważne konsekwencje zamkniętego przejazdu Tunelem pod Martwą Wisłą w Gdańsk

Po zderzeniu trzech aut przeprawa w stronę Nowego Portu jest zablokowana. Zator na Trasie Sucharskiego ciągnie się od ulicy Elbląskiej. Elbląska wraz z Armii Krajowej do centrum zatkana. Problemy odczuwalne także na Obwodnicy Południowej Gdańska od węzła Lipce do Trasy Sucharskiego. To efekt kolizji auta osobowego z ciężarówką na węźle Gdańsk Port. Przez to także większe niż zwykle o tej porze korki na Trakcie Świętego Wojciecha od wysokości Radunicy.

Wyjątkowo dziś rano zakorkowane Ujeścisko powoli odpuszcza. Armii Krajowej stoi od Jabłoniowej. Słowackiego od samej Złotej Karczmy. W Gdyni Chwaszczyńska i Chwarznieńska powoli się poddają choć do Witomina wciąż jedzie się powoli.

07:56

Objazdy Tunelu pod Martwą Wisłą zakorkowane

Trzy uszkodzone auta, są osoby ranne - takie informacje na temat wypadku w tunelu przekazują drogowcy. Przejazd w stronę Nowego Portu od około 7:30 jest zablokowany. Trudno przewidzieć jak długo taka sytuacja się utrzyma. Trasa Sucharskiego zatyka się od ulicy Elbląskiej do węzła Ku Ujściu. Wcześniej na Obwodnicy Południowej do węzła Gdańsk Port wyjątkowo długa kolejka niemal od Lipiec.

Zakorkowana jest już alternatywna dla tunelu trasa przez centrum Gdańska. Na Elbląskiej ruch znacznie spowolniony. Podwale Przedmiejskie stoi od stadionu żużlowego.

Narzekają państwo bardzo na Ujeścisko. Dziś w tym rejonie spore problemy. Warszawska od Piotrkowskiej wraz z Jabłoniową do obwodnicy zatkana. Wyjazd do zatkanej od Wilanowskiej Havla też trudny.

Przywidzka od Czermińskiego zatkana. Przejazd tego krótkiego odcinka zajmuje kwadrans- ostrzega pani Asia dziękując drogowcom za zamknięcie Jabłoniowej.

Dodam jeszcze, że korki na Słowackiego dobrnęły do góry leśnego odcinka. Na Obwodnicy Trójmiasta zaś pojawiło się spowolnienie przed Owczarnią, w stronę Gdyni.

07:35

Karambol w Tunelu pod Martwą Wisłą

Niepokojące informacje z Tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku. W połowie przeprawy, w stronę Nowego Portu zderzyło się 6-7 aut. To lekkie stłuczki - mówi pan Tomasz. Operator informuje o zamkniętym przejeździe. Trudno przewidzieć jak długo sytuacja potrwa. Najbezpieczniej od razu kierować się przez centrum Gdańska. Na Podwalu Przedmiejskim poważniejszych korków nie ma.

07:30

Na zjazdach szczyt w pełni

Coraz wyraźniej rysują się zatory na Obwodnicy Trójmiasta przy Kowalach i Szadółkach. To efekt zamkniętego remontowego wjazdu w Jabłoniową od Przywidzkiej. Alternatywna Armii Krajowej zatkana w drodze do Łostowickiej od Leszczynowej.

Słowackiego stoi od połowy lasu w dół. Spacerowa toczy się powoli na całej długości. W Gdyni Chwaszczyńska i Chwarznieńska już w komplecie.

Warto wspomnieć, że dojazd do ronda w Chwaszczynie stoi już od Tuchomia.

Wyjazdy ze Straszyna i Rotmanki do obwodnicy oblegane.

07:23

Optymistyczne wiadomości z Trasy Sucharskiego w Gdańsku

Pan Arek napisał właśnie, że auta uczestniczące w kolizji na wysokości Olszynki, w stronę tunelu zostały sprzątnięte. Od razu znalazło to swoje odbicie w sytuacji na drodze. Zator wyraźnie odpuszcza. Na poprawę chwilę poczekać muszą jeszcze kierowcy dojeżdżający do węzła Gdańsk Port.

07:16

Rośnie korek na Trasie Sucharskiego w Gdańsku. Wypadek na Marynarki Polskiej

Na wysokości węzła Olszynka, w stronę Tunelu pod Martwą Wisłą doszło do stłuczki. Przejazd jest zwężony, co przekłada się na czterokilometrowy korek już od zjazdu z Obwodnicy Południowej Gdańska. Kierowcy już teraz tracą tam 20 minut.

Problemy też na Marynarki Polskiej przy Narwickiej, w stronę Nowego Portu. Tam samochód osobowy zderzył się z motorowerzystą. Proszę o ostrożność w tym miejscu.

07:00

Ogromny korek na Trasie Sucharskiego

Trasa Sucharskiego otwiera listę korków w Gdańsku. Ponad dwukilometrowy zator ciągnie się od strony Obwodnicy Południowej i rozpływa się za Węzłem Olszynka, gdzie jeden pas w stronę tunelu blokuje uszkodzone auto. Korek wraz z ruchem rośnie. Oblegane także Kowale. Ścisk od strony Kolbud zaczyna się w Bąkowie.

Na Armii Krajowej zator w drodze do Łostowickiej już od Jabłoniowej.

Słowackiego nieśmiało zatyka się w dolnym odcinku przed Niedzwiednikiem.

Dobre informacje od państwa ze skrzyżowania ulicy Jana Pawła II z Czarnym Dworem w Gdańsku. Tam zawieszona wcześniej sygnalizacja świetlna działa już prawidłowo.

06:30

Znowu korki w Miszewie

We znaki kierowcom wciąż daje się krajowa 20 z Żukowa do Chwaszczyna. Zator zaczyna się już kilkaset metrów przed skrętem do Przodkowa. Kończy przy zjeździe do Banina. Tracimy w nim około 10 minut. Jeden z naszych słuchaczy napisał: "Moim zdaniem światła w Miszewie przestawiono specjalnie żeby odciążyć rondo w Chwaszczynie"

06:19

Problemy z sygnalizacją na Jana Pawła II w Gdańsku

Uwaga na skrzyżowanie alei Jana Pawła II z ulicą Czarny Dwór na gdańskiej Zaspie. Jak pisze pan Marcin sygnalizacja zawiesiła się tam na czerwonym świetle. Kierowcy ostrożnie ale przejeżdżają. Na miejsce jedzie już pogotowie sygnalizacji.

06:00

Dzień dobry! Rozpoczynamy wtorkowego Autopilota Radia Gdańsk!