Środowy Autopilot Radia Gdańsk

19:05

Kończymy środowego Autopilota

Dziękujemy za wszystkie informacje. Na kolejną relację zapraszamy w czwartek od 6:00.

18:56

Uwaga na przewrócone drzewa

Powoli kończą się utrudnienia w ruchu na Węźle Port Obwodnicy Trójmiasta w Gdyni. Zatory tworzyły się w drodze do szczytu leśnego odcinka Trasy Kwiatkowskiego, gdzie zderzyły się dwa samochody.

Niewielki ścisk utrzymuje się na szóstce w Gościcinie, w kierunku Lęborka. Tam była kolizja.

Coraz więcej pracy mają niestety strażacy. Jak mówią interweniują w przypadku przewróconych przez wiatr drzew. W powiecie bytowskim takie akcje w Trzebielinie i miejscowości Borzyszkowy, gdzie drzewa blokują przejazd. Analogiczna sytuacja na ulicy Podlesie w Chojnicach.

I jeszcze informacje od drogowców z Gdańska, którzy informują że w razie silnego wiatru kładka na Ołowiankę nie będzie unoszona.

18:25

Potrącenie rowerzysty w Redzie

Niewielkie utrudnienia w ruchu są na krajowej 6 w Gościcinie. Przy skrzyżowaniu z ulicą Szeroką, prowadzącą do Zamostnego zderzyły się dwa samochody. Zdarzenie trafi prawdopodobnie do rubryki "kolizje". Zwężenie powoduje jednak niewielkie korki.

Uwaga też na Gdańską w Redzie, gdzie samochód osobowy potrącił rowerzystę.

17:57

Kolizja na Kwiatkowskiego w Gdyni

Gorące informacje z Trasy Kwiatkowskiego od pana Zdzisława. W połowie leśnego odcinka od strony obwodnicy auto uderzyło w bariery. W nie wjechał samochód dostawczy. Przejazd jest zwężony.

17:48

Wypadek w Gościcinie. Niemal bez korków na Obwodnicy Trójmiasta

Wyraźnie odpuszczają korki na Obwodnicy Trójmiasta między Gdynią a Gdańskiem. Przed 16:00 przy Matarni zderzyły się trzy samochody. Zwężenie spowodowało korki już od Węzła Kack. Teraz ciasno już tylko w rejonie Matarni.

Nadal kiepsko na Słowackiego. Korek w górę do Złotej Karczmy i w dół do Niedźwiednika zaczyna się w połowie lasu.

Spacerowa też powoli odpuszcza choć w rejonie Oliwy wyjątkowo ciasno.

W Gdyni korki trzymają się mocno na Małokackiej przed Witominem.

Na Trasie Kwiatkowskiego do Obłuża już na szczęście spokojniej.

Uwaga na ulicę Szeroką przy krajowej szóstce w Gościcinie. Jak mówią strażacy tam doszło do wypadku. Ratownicy w drodze.

16:55

Korki w Redzie. Słowackiego w Gdańsku stoi

Przed Osową od strony Gdyni i przed Matarnią od strony Gdańska zaczyna się korek na Obwodnicy Trójmiasta. Na trasie, na łuku przez Matarnią doszło do kolizji. Jej skutki wciąż odczuwalne a w korku tracimy nawet kilkanaście minut.

Niespodzianką dla kierowców może być ulica Słowackiego w Gdańsku. Uciekający z Obwodnicy Trójmiasta zakorkowali trasę od połowy lasu do Niedźwiednika. W drodze do Złotej Karczmy powoli jedziemy od dolnej granicy lasu.

Państwo ostrzegają przed korkami na Wiczlińskiej w Gdyni. W drodze z Dąbrowy zepsuła się ciężarówka. Przejazd jest zwężony. Dodatkowo auto trudno na łuku wyprzedzić.

Ostrzeżenie od Pana Czesława z krajowej 6 Reda  - Wejherowo. Korek już od Pieleszewa. To efekt plamy oleju przy Orzeszkowej. Akcja strażaków się powoli się kończy. Korek powinien się rozpływać.

Pan Marcin, który przejechał drogę przez Żukczyn i Kłodawę do Sobowidza prosi ostrożność. Na lokalnych drogach leży sporo połamanych przez wiatr niewielkich ale jednak gałęzi.

16:23

Ponad kwadrans straty na Obwodnicy Trójmiasta

20 minut tracą w korku kierowcy na Obwodnicy Trójmiasta z Osowej do Matarni. Przed węzłem Lotnisko od strony Gdyni zderzyły się trzy auta - mówi pan Wiesiek. Samochody są na poboczu ale i tak wyraźnie spowalniają ruch. Z przeciwnej strony korek gapiów na 10 minut. Ta kolejka zaczyna się zaraz za Karczemkami.

15:56

Duży ruch na zjazdach z obwodnicy

W drodze z centrum do estakady Morska zwalnia już od dworca. Równoległa Janka Wiśniewskiego w korku od Węzła Ofiar Grudnia. Przy Janka Wiśniewskiego zaczyna się też korek na Kwiatkowskiego do Dąbka.

Na Hutniczej bez zmian. Jeden długi korek do Puckiej

Na dojazdach do obwodnicy już wyraźny zator na Małokackiej do Witomina i to na całej długości.

Wielkopolska do Karwin stoi od okolic Gedymina. Sopocka od zakrętów w lesie.

Spacerowa powoli ale jedzie. Korki niestety też w dolnym odcinku i do Oliwy.

Żołnierzy Wyklętych wita kierowców korkiem od Hynka do Potokowej.

Na Armii Krajowej korek od okolic Sikorskiego. Na Nowolipiu i Łostowickiej w górę korek od Piekarniczej.

15:47

Zderzenie na Obwodnicy Trójmiasta. Korki od strony Gdyni do lotniska

Korki na Obwodnicy Trójmiasta w Gdańsku.  Gorące informacje z trasy przekazuje pan Krzysztof. Przed Węzłem Matarnia w stronę autostrady zderzyły się dwa auta. Przejazd jest zwężony na obu pasach. Korek już sięga niemal do Osowej.

15:17

Opóźnieniach na liniach tramwajowych w Gdańsku

Przez chwilę były problemy w kursowaniu tramwajów, w centrum Gdańska i w drodze na Chełm. W sieci nie było zasilania. Chwilę po 15:00 sytuacja wróciła do normy  - przekazują służby techniczne.

15:06

Kolizja i korki na Żołnierzy Wyklętych

Utrudnienia w ruchu na alei Żołnierzy Wyklętych w Gdańsku. Na jezdni do Wrzeszcza, za zbiornikiem retencyjnym była stłuczka. Strażacy usuwają plamę ropy. Przejazd jest zwężony.

14:27

Powoli rośnie ruch na drogach

W Gdyni Hutnicza zapełnia się już niemal na całym odcinku od estakady do Puckiej.

Na Przymorzu zwężona Chłopska w korku niemal od Jagiellońskiej do Pomorskiej.

Chwilę postoimy też na Wyspiańskiego od Placu Komorowskiego do Grunwaldzkiej.

Aleja Żołnierzy Wyklętych w korku od wysokości Reymonta do Niedźwiednika.

To wszystko ważne ale najważniejsze, że Obwodnica Trójmiasta przejezdna bez kłopotów!

09:12

Wypadek na drodze krajowej nr 22

GDDKiA informuje o wypadku w Barkowie k. Człuchowa na drodze krajowej 22 przy skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 201. Zderzyły się ciężarówka z samochodem osobowym. Na miejscu jest policja. Przez najbliższe 3 godziny będzie tam ruch wahadłowy.

08:30

Stłuczka na obwodnicy w stronę Gdańska

Między Chwaszczynem a Osową na lewym pasie w kierunku Gdańska doszło do stłuczki trzech samochodów - informuje nasz słuchacz.

08:19

Korki pojawiły się w Gdyni

Gdynia - tu wolniej jedziemy Chwaszczyńską w drodze na Karwiny, Chwarznieńską w drodze na Witomino i Morską w Chyloni w kierunku centrum Gdyni. Od Unruga toczymy się Trasą Kwiatkowskiego w kierunku Obwodnicy. I w drodze z Kosakowa na Pogórze stoimy w korku na Wiejskiej.

08:00

Zatkana Świętokrzyska i Małomiejska

Dość potężny korek mamy od Niepołomickiej na Świętokrzyskiej do węzła Kowale. W drugą stronę. Od Platynowej stoimy na Małomiejskiej do Traktu Świętego Wojciecha i niezmiennie na Trakcie stajemy między Okopową i Sandomierską w obu kierunkach.

07:27

Wolniej w Gdyni

W Gdyni toczymy się Chwarznieńską w drodze na Witomino i zwalniamy na Morskiej w drodze z Wejherowa.

06:59

Gęsto już na DK7 i DK20

Nogę z gazu zdejmujemy na 7-ce między Leźnem a węzłem Karczemki i Nowatorów w drodze do 7-ki z okolic lotniska. Podobnie toczymy się w kierunku Gdyni na 20-ce na wysokości Miszewa i przed rondem w Chwaszczynie.

06:38

Rośnie ruch w Gdańsku i Gdyni

Zupełnie poważnie zatrzymujemy się teraz na Trakcie Świętego Wojciecha między Sandomierską a Okopową. Nogę z gazu zdejmiemy też na Armii Krajowej w kierunku centrum gdańska przed Łostowicką. I na Havla do Armii Krajowej. W Gdyni zwalniamy na Janka Wiśniewskiego od Polskiej do Trasy Kwiatkowskiego w kierunku Obłuża i jeszcze w okolicach dworca głównego.

06:04

W Trójmieście jeszcze spokój na drogach

Na drogach mamy jeszcze względny spokój. Obwodnica jest zupełnie przejezdna. Odrobinkę zwolnimy w centrum Gdańska w obu kierunkach między Huciskiem i Błędnikiem. Zwolnimy także na Trakcie Świętego Wojciecha między Sandomierską i Okopową. To skutek remontów na drogach.

06:00

Dzień dobry! Rozpoczynamy środowy Autopilot RG!