Środowy Autopilot Radia Gdańsk

19:47

Kończymy relację z pomorskich dróg

Kończymy relację z dróg Pomorza. Kolejne raporty Autopilota w czwartek od godz. 6.

18:59

Na doragach spokojnie. Odpuściła Obwodnica Trójmiasta

Bardzo dobre informacje z Obwodnicy Trójmiasta. Nie ma już utrudnień na całej długości ekspresówki w obu kierunkach i tam kierowcy po kilku godzinach paraliżu już jadą płynnie. Wciąż wahadłowy ruch w miejscowości Pobłocie w pow. wejherowskim po tym jak zderzyły się dwa auta. To droga pomiędzy Łebnem a Strzepczem. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze do godziny.

są także dwa miejsca gdzie zwalniamy w Gdyni. Pierwsze to klasycznie końcówka Estakady Kwiatkowskiego do Obłuża Drugie na wysokości Kolibek  - Aleja Zwycięstwa w stronę Sopotu.

16:56

Wciąż dużo kłopotów na Obwodnicy Trójmiasta

Dwie kolizje paraliżują Obwodnicę Trójmiasta pomiędzy Estakadą Kwiatkowskiego a Osową.

Jedna na 317 km - tam 2 auta przed zjazdem na Osową zajmują lewy pas a na miejscu są dwa zastępy straży pożarnej. W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba.

Druga kolizja wydarzyła się za zjazdem na Witomino i Chwarzno. Stłuczka czterech aut zablokowała środkowy z trzech pasów. Są w tym wszystkim także dobre informacje - korek się zmniejsza. Już nie 10 km a 8 ma ten zator.

16:24

Paraliż Obwodnicy Trójmiasta w kierunku Autostrady A1

Kolejna stłuczka na Obwodnicy Trójmiasta w stronę Gdańska. 4 samochody zderzyły się przed zjazdem na Osowę. Lewy pas jest zablokowany. A doliczając do tego zderzenie dwóch aut tuż za zjazdem na Chwarzno mamy ogromny korek. Zator zaczyna się jeszcze przed węzłem z Estakadą Kwiatkowskiego, sama Estakada Kwiatkowskiego kierunku Obwodnicy także już z zatorem od Leszczynek.

Jeśli jakkolwiek mogą Państwo ominąć Obwodnicę Trójmiasta od strony Chyloni, to proszę tak uczynić, wybierając drogi alternatywne, bo na Obwodnicy utrudnienia będą trwały jeszcze długo.

Nadal Obwodnica Trójmiasta - tyle że południowy jej odcinek- tutaj także mamy korek od Południowej Obwodnicy Gdańsk. zator zaczyna się niema na wysokości węzła Gdańsk Lipce.

16:00

Korek na Obwodnicy Trójmiasta wciąż kilkukilometrowy

Nie odpuszcza korek na Obwodnicy Trójmiasta. zator zaczyna się za węzłem Lipce na Południowej Obwodnicy Gdańska i ciągnie aż na wysokość Juszkowa. Kierowcy mogą tam stracić nawet pół godziny.

Niestety to niejedyne miejsce kłopotliwe na Obwodnicy: wolno jedziemy na gdyńskim odcinku od zjazdu z Estakady Kwiatkowskiego w stronę Gdańska aż do zjazdu na Karwiny.

Dobre informacje mam z Estakady Kwiatkowskiego - tam odpuściła na szczęście nitka w stronę Obwodnicy. Wciąż pozostaje natomiast zator w stronę Obłuża, gdzie stajemy od ul. Wiśniewskiego.

Bez korków w Gdyni na Morskiej, Wiśniewskiego, Drodze Gdyńskiej i Łowickiej, Bardzo wolno natomiast na Małokackiej w stronę Witomina.

15:30

Korek na Obowdnicy w stronę A1.

Nie zmniejsza się zator na Obwodnicy Trójmiasta w stronę Autostrady A1. Cały czas stoimy pomiędzy zjazdem w kierunku Straszyna a Juszkowem. Tam około 3 kilometrowy korek ale wydłuża się ze strony Południowej Obwodnicy Gdańska W Gdańsku Wolno jedziemy na wysokości Kokoszek ulicą Kartuską. Tam zator pomiędzy Otomińską a wyjazdem z miasta z obu kierunków. Spacerowa już w korku w połowie odcinka od Opackiej do Obwodnicy Trójmiasta - strata w tym miejscu do 8 minut.

W Gdyni ślimaczy się Estakada Kwiatkowskiego w obu kierunkach. W kierunku Obwodnicy wolno jedziemy pomiędzy Hutniczą a wjazdem do leśnego odcinka za Leszczynkami. Z kolei w kierunku północnym ścisk od Terminalu Kontenerowego do płk Dąbka.

08:07

Potrącenie w Kolbudach

W Kolbudach, koło Banku Spółdzielczego, doszło do potrącenia - alarmuje pan Marek. Poważne utrudnienia mamy w ciągu drogi wojewódzkiej numer 221 przebiegającej przez Kolbudy w obu kierunkach. Służby na miejscu.

08:00

Kolizja na DK21

Kolizja w Zielinie na drodze krajowej numer 21 w kierunku Słupska. To odcinek drogi między Miastkiem i Słupskiem. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z dzikiem. Brak osób rannych. Ruch odbywa się wahadłowo. Przewidywany czas trwania utrudnienia 1 godz.

07:30

Zator na obwodnicy

Zator na obwodnicy pojawiło się w kierunku Gdyni na wysokości Szadółek. Na Trakcie Świętego Wojciecha od Radunicy do węzła Lipce ścisk. W drodze ze Straszyna i od Rotmanki do Obwodnicy także zdecydowanie wolniej. Spiętrzenie w kierunku Pruszcza od Różyn przez Łęgowo do Rusocina.
Spiętrzenie także na końcówce obwodnicy przed zjechaniem na Morską w Gdyni.

07:00

Coraz gęściej na drogach

W Gdańsku większy ruch na Małomiejskiej do Traktu Świętego Wojciecha i na Armii Krajoweh od Jabłoniowej do Havla. Ciaśniej także na Havla do Armii Krajowej i Warszawskiej oraz Łódzkiej do Havla. Myśliwska już stoi od Biedronki - pisze słuchacz Zibi

Siódemką wolniej do Leźna po ulicę Nowatorów. Ciaśniej także na Nowatorów w Kokoszkach.

Poza tym nogę z gazu zdejmujemy przed rondami w Żukowie. Postoimy natomiast w drodze z Karczemek i Tuchomia przed rondem w Chwaszczynie.

06:22

Pierwsze spowolnienia na drogach

Ciasno zrobiło się na siódemce od Leźna po ulicę Nowatorów w Kokoszkach w kierunku Gdańska. Lekki zator na DK20 w Miszewie w kierunku Chwaszczyna i przed rondem w Chwaszczynie w drodze z Żukowa. Ciaśniej także w Łęgowie w kierunku Pruszcza. Lekkie spowolnienia już na szóstce w Redzie na remontowanym odcinku między Łąkową a Obwodową.

06:00

Dzień dobry, rozpoczynamy środowy Autopilot