Poniedziałkowy Autopilot Radia Gdańsk

19:23

Kończymy poniedziałkowego Autopilota

Kończymy poniedziałkowego Autopilota Radia Gdańsk. Kolejna relacja z dróg Pomorza zaczyna się o godzinie 6 we wtorek.18:25

Krajowa 22 już bez utrudnień

Nie ma już utrudnień na krajowej 22 w miejscowości Rychnowy. Ciężarówka która blokowała pas jezdni został już usunięta z trasy a korek na drodze pomiędzy Człuchowem a Chojnicami zniknął.

Pozostałe trasy na Pomorzu także pokonujemy bez utrudnień.

17:30

Nadal wielkie utrudnienia na krajowej 22 pod Człuchowem

Wydłuża się korek na krajowej 22 w miejscowości Rychnowy w powiecie człuchowskim. Tam ponad 2 godziny temu ciężarówka wpadła do rowu. Zator ma już ponad 3,5 km Na miejscu pracuje samochód pomocy drogowej, który stara się wyciągnąć ciężarówkę z rowu oraz udrożnić ruch. Utrudnienia nadal trwają warto skorzystać z objazdu od strony Chojnic przez Nieżychowice drogą 212 a dalej krajową 25 przez Wierzchowo i Ględowo. do Człuchowa.

16:47

Krajowa 6 z Gdyni do Rumi z 20 minutami strat. Gęsto także na krajowej 20 z Gdyni i na wysokości Miszewa

Krajowa 6 z Gdyni do Rumi zakorkowana od Obwodnicy Trójmiasta aż do centrum Rumi. 5 kilometrowy odcinek kierowcy pokonają w 20 minut. Wciąż uciążliwe w Wejherowie jest skrzyżowanie ulic Strzeleckiej i Hallera. To po kolizji dwóch aut, tam jeszcze trwa sprzątanie jezdni i występują niewielkie korki.

Gęsto jest na krajowej 20 od skrzyżowania w kierunku przodkowa do skrzyżowania w Miszewie w stronę Rębiechowa. Klasyczny korek na tej trasie także z Gdyni do Chwaszczyna - tam sznurek ciągnie się od salonu Peugeot do ronda w Chwaszczynie.

Poprawia się za to sytuacja na Południowej Obwodnicy Gdańska - już tylko niewielkie spowolnienie jest przy wjeździe na Obwodnicę Trójmiasta w stronę Gdyni. Sama Obwodnica Trójmiasta dzisiaj praktycznie bez utrudnień i teraz także jedziemy nią płynnie.

Nie ma już utrudnień we Wrzeszczu na Żołnierzy Wyklętych. Podobnie jest na większości gdańskich ulic.

16:29

Kolizja w Wejherowie, ruch wahadłowy nadal na krajowej 22 pod Człuchowem

Kolizja dwóch samochodów w Wejherowie. Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu ulic Hallera i Strzeleckiej. Jedna z osobówek pozostaje na środku drogi. Ruch prowadzony jest wahadłowo, korki mają po kilkaset metrów.


Droga krajowa nr 22 w miejscowości Rychnowy pomiędzy Człuchowem a Chojnicami - tam nadal ruch wahadłowy po tym jak ciężarówka wypadła z drogi i wpadła do rowu. Nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał, na miejscu są dwa zastępy straży pożarnej. Czas który tracą tm kierowcy to ok. 10 minut. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze około godziny, bo na miejscu służby usuwają skutki wycieku płynów z uszkodzonej ciężarówki.

16:13

Koniec utrudnień na torowisku tramwajowym w stronę Wrzeszcza

Uszkodzony tramwaj linii 7 blokował przez kilkanaście minut ruch na torowisku w stronę Wrzeszcza. Kilka minut temu tramwaj został odholowany przez tramwaj techniczny na węzeł Kliniczna. Ruch odbywa się normalnie, koniec utrudnień.

16:04

Tramwaje stoją przy Dworcu Głównym w stronę Wrzeszcza

Problemy w ruchu tramwajów w Gdańsku. Z powodu awarii tramwaju przy przystanku Dworzec Główny, w kierunku Wrzeszcza, występują opóźnienia na liniach 2, 3, 6, 7, 8, 9, 10, 12. Utrudnienia mogą potrwać przez najbliższą godzinę.

15:55

Przybywa korków w Trójmieście. Obwodnica ze spowolnieniem, Żołnierzy Wyklętych w korku

Na Obwodnicy Trójmiasta spowolnienie pomiędzy Matarnią a Owczarnią. Do trójki redukujemy biegi. na odcinku trzech kilometrów. Zwalniamy także na końcowym fragmencie Południowej Obwodnicy Gdańska od połowy odcinka pomiędzy węzłem Lipce a zjazdem w Obwodnicę Trójmiasta. Coraz gęściej na ulicach w Trójmieście. Żołnierzy Wyklętych korkuje się w stronę Niedźwiednika od Hynka do Chrzanowskiego ze stratą 6 minut. W centrum Gdańska odpuścił korek na Podwalu Przedmiejskim w stronę Okopowej,natomiast wydłużył się zator na 3 maja - wolno jedziemy od stacji paliw do Nowych ogrodów.

W Gdyni bardzo dobrze jedzie się z Redłowa i centrum do Witomina - Małokacka i Kielecka na razie bez korków. Gorzej na północy miasta - Estakada to powolna jazda od Terminalu do Obłuża, a korki rosną także na dojazdach do Estakady od wschodu - ulicami płk. Dąbka i Adm Unruga.

15:36

Ruch wahadłowy na DK 22 [AKTUALIZACJA]

W miejscowości Rychnowy pomiędzy Człuchowem a Chojnicami na drodze krajowej 22 ciężarówka wypadła z drogi i częściowo wpadła do rowu. Przyczepa blokuje część pasa ruchu. Na miejscu niewielki wyciek ropy ze zbiornika. Ruch prowadzony jest wahadłowo, ale nikomu nic się nie stało. W obu kierunkach tworzą się korki.

15:26

Wahadłowy ruch na krajowej 22

Krajowa 22 w powiecie człuchowskim. W miejscowości Rychnowy, ciężarówka wypadła z drogi, częściowo znajduje się w rowie i blokuje jeden pas jezdni. Strażacy jadą na miejsce, w obu kierunkach tworzą się zatory a ruch odbywa się wahadłowo.

15:02

Na większości dróg jeszcze bez korków

Poprawiła się sytuacja na dojazdach do rond w Żukowie. Państwo informują, że bez utrudnień jedziemy od strony Kartuz i Kościerzyny.

Od strony Gdyni i Gdańska natomiast kilkuminutowy postój.

Nadal spory ścisk na krajowej 6 na wysokości Cisowej w stronę Chyloni. Zwalniamy od Owsianej do Obwodnicy Trójmiasta.

Nasi słuchacze chwalili jeszcze kilkanaście minut temu ruch na Estakadzie Kwiatkowskiego w Gdyni ale obecnie od Kościoła do płk. Dąbka w stronę Obłuża jedziemy już jeden za drugim.A w Gdańsku nadal bardzo przyzwoita jazda głównymi arteriami w mieście. Umiatkowanie płynnie na Wałach Jagiellońskich i Podwalu Grodzkim w obu kierunkach. Jedynie na 3 maja w stronę Nowych Ogrodów kilkusetmetrowa kolejka aut.


13:02

Utrudnienia na autostradzie A1 w kierunku Gdańska

W Pszczółkach między węzłami Stanisławie i Rusocin doszło do pożaru samochodu ciężarowego, stojącego na pasie awaryjnym. Zablokowany jest jeden pas. Ruch odbywa się wyłącznie pasem szybkim. Utrudnienia powinny zakończyć się w ciągu dwóch godzin.

08:56

Bezproblemowe drogi Trójmiasta

Dzięki panu Darkowi poznaliśmy przyczynę korka na ulicy Lotniczej z Banina do Rębiechowa. Teraz już nawet dalej - do Matarni.
To koparka, która która swoim tempem porusza się w kierunku Obwodnicy Trójmiasta. Ekspresówka na szczęście przyjazna kierowcom. Wyjątkiem jest końcówka trasy przed Morską w Gdyni ale to nic bardzo poważnego.

Żukowo, Miszewo i Chwaszczyno już bardzo spokojne.

Wśród głównych arterii - najdłużej poczekać trzeba na alei Zwycięstwa w Gdyni przed skrzyżowaniem z Wielkopolską, w kierunku Gdańska. Przez Orłowo w stronę Gdyni też gęsiego.

08:13

Drogi w Trójmieście bardzo spokojne

Zjazdy z Obwodnicy Trójmiasta puste, jak w niedzielny poranek. Na samej ekspresówce ruch wyraźnie największy na jezdni do Gdyni. Jeszcze kwadrans temu kilka minut stać trzeba było stać na końcu trasy przed Morską w Chyloni. To już na szczęście nieaktualne.

Zaskakiwać może krajowa 20. W drodze z Chwaszczyna do Żukowa odczuwalnie duży ruch. On spiętrza się przede wszystkim przed Miszewem.

Wzmożony ruch niezmiennie w Kokoszkach. Umiarkowanej długości korki ciągną się do skrzyżowania z Nowatorów z obu stron ulicy Kartuskiej.

07:46

Tramwaje przez Hallera już kursują

W ryzach trzyma się korek na alei Armii Krajowej w Gdańsku. W drodze do Łostowickiej kolejka półtorakilometrowa. Czas tracony w niej to jednak zaledwie pięć minut. W Kokoszkach już teraz korki bardziej w stronę Żukowa, niż Gdańska. Rondo turbinowe puste.

Na 500-metrowym odcinku zatyka się wyjazd z Obwodnicy Trójmiasta do ulicy Morskiej w Gdyni. Kolejka zaczyna się przy wiadukcie Jaskółczej.

Dobre informacje z Gdańskich Autobusów i Tramwajów. Udało się wkoleić wykolejony tramwaj u zbiegu alei Hallera i Mickiewicza we Wrzeszczu. Linie 4 i 8 kursują z opóźnieniami.

07:14

Zastępcza komunikacja autobusowa między Zaspą a Wrzeszczem

Z powodu wykolejenia tramwaju linii 4 przy przystanku Mickiewicza obowiązuje autobusowa komunikacja zastępcza na odcinku Zaspa - Mickiewicza - Zaspa. Tramwaje linii 4 i 8 z Jelitkowa kursują do pętli Zaspa. Występują opóźnienia na liniach 4 i 8 - informują przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego.

06:58

Wykolejony tramwaj we Wrzeszczu

Problemy na liniach tramwajowych w Gdańsku. Chwilę temu tramwaj wykoleił się u zbiegu alei Hallera i ulicy Mickiewicza we Wrzeszczu. Służby techniczne w akcji.

06:41

Armii Krajowej w Gdańsku już w korku

Aleja Armii Krajowej wybija się ponad spokojność zjazdów z Obwodnicy Trójmiasta. Zator w drodze do Łostowickiej do Jabłoniowej nie sięga, ale i tak jest spory.

Coraz wyraźniej ruch zaczyna się spiętrzać przed Nowatorów w Kokoszkach. Te problemy jeszcze nie dotyczą jadących z Banina.

Przed Chwaszczynem kilometrowej długości spowolnienie od strony Tuchomia.

Na 91 przez Łęgowo już także powoli.

06:11

Kolizja w Bolszewie

Jak pisze pan Waldek - Żukowo od strony Kościerzyny już się blokuje - zwalniamy przed cmentarzem. Na szczęście dalej do Gdańska jedzie się całkiem sprawnie.

Uwaga na Bolszewo. Tam, na Wejherowskiej, zderzyły się samochód osobowy i ciężarówka. Nikomu nic szczęśliwie się nie stało.

06:00

Dzień dobry, zaczynamy Autopilot RG