Autopilot Radia Gdańsk 10-14 sierpnia

17:01

Poważny wypadek w Stawidłach na S7. Nie żyją dwie osoby

Karambol na drodze krajowej numer 7 w Stawidłach przed Nowym Dworem Gdańskim. Punkt Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podaje, że w wypadku udział brały 3 samochody osobowe, 4 osoby zostały ranne. Droga jest zablokowana. Służby kierują na objazd przez Ostaszewo i Lubieszewo.

AKTUALIZACJA 16:50

Niestety, jak informują służby, w wypadku na S7, zginęły dwie osoby, dwie inne zostały ranne. Utrudnienia na tej trasie mogą potrwać nawet 3 godziny.

15:03

Gigantyczne korki na Obwodnicy Trójmiasta

Z ogromnymi problemami muszą liczyć się kierowcy podróżujący Obwodnicą Trójmiasta, zwłaszcza na trasie w kierunku bramek autostrady A1. Na tej trasie mamy do czynienia z kilkoma zatorami. Pierwszy zaczyna się na wysokości Estakady Kwiatkowskiego w Gdyni, a ostatni uprzykrza życie kierowcom tuż przed bramkami i zaczyna się na wysokości Rotmanki.

11:47

Stłuczka na obwodnicy w stronę Gdyni

Kolizja na Obwodnicy Trójmiasta w stronę Gdyni. Między Osową a Karwinami zderzyły się dwa auta osobowe. Lewy pas jest zablokowany. Tworzy się spiętrzenie.

06:00

Dzień dobry! Rozpoczynamy piątkowego Autopilota

20:02

Pożar samochodu na S7; zablokowana jezdnia w kierunku Gdańska

Z powodu pożaru samochodu osobowego na drodze S7, pomiędzy miejscowościami Dworek a Zadwórze, zablokowana została jezdnia w kierunku Gdańska. Utrudnienia mogą potrwać kilkadziesiąt minut.

O zablokowaniu drogi poinformował PAP w czwartek dyżurny gdańskiego Punktu Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Przemysław Plata. Jak wyjaśnił, utrudnienie jest wynikiem pożaru samochodu osobowego na drodze krajowej S7 w Kierunku Gdańska, na trasie pomiędzy Dworkiem a Zagórzem.

Służby drogowe nie mają informacji o ewentualnych poszkodowanych. Na czas gaszenia pojazdu jezdnia w kierunku Gdańska będzie zablokowana. Zdaniem drogowców, utrudnienia w ruchu mogą potrwać około godziny.

16:40

Wciąż utrudnienia na obwodnicy

Sytuacja na obwodnicy jest nieciekawa, ale przynajmniej stała, bo wciąż mamy korki od kilku godzin. I tak od Matarni po Karwiny zatory w kierunku Gdyni, a od Trasy Kwiatkowskiego po Matarnię w kierunku Łodzi stoimy. Zablokowany pas zjazdowy. Zablokowany jeden pas ruchu przed Owczarnią po zderzeniu 4 aut na obwodnicy.

15:40

Stłuczka na obwodnicy

Stłuczka przed Osową w kierunku Gdyni na lewym pasie obwodnicy. Zatory na obwodnicy między Matarnią i Chwarznem w obu kierunkach. Tylko w kierunku Łodzi zahamujemy dodatkowo za Chwarznem i węzłem Karczemki jeszcze.

15:05

Na obwodnicy zahamujemy

Na obwodnicy bez większych zmian. Na wysokości Matarni poważniej zwalniamy w kierunku Gdyni, za węzłem Karczemki podobnie jest w kierunku Łodzi. Natomiast między Osową, a Karwinami w obu kierunkach zahamujemy.

14:00

Pierwsze korki w Gdańsku

Na obwodnicy postoimy na wysokości Matarni w kierunku Gdyni. Od Osowej natomiast zwolnimy w kierunku Łodzi, do wysokości Matarni jedziemy wolniej. W stronę Gdyni jeszcze zahamujemy na zjeździe z obwodnicy południowej na obwodnicę Trójmiasta.

Natomiast w Gdańsku przystaniemy na leśnym odcinku Słowackiego od Niedźwiednika do połowy trasy pod górę. Przed Łostowicką za Sikorskiego na Armii Krajowej także przystaniemy i wolniej pojedziemy Świętokrzyską w kierunku obwodnicy także.

11:29

Utrudnienia na linii SKM w Trójmieście

Jeszcze dwie godziny mogą potrwać utrudnienia na linii SKM w Trójmieście. Powodem jest awaria sieci trakcyjnej między Wrzeszczem, a Gdańskiem Głównym. Z tego powodu pociągi SKM na tym odcinku kursują po jednym torze, a niektóre dojeżdżają jedynie do Wrzeszcza lub Sopotu. Bilety SKM są honorowane w gdańskich autobusach i tramwajach, ale tylko na trasie z Wrzeszcza do Śródmieścia oraz na odcinku Gdynia Główna - Gdańsk Główny w pociągach PolRegio.

08:54

Kolizja w drodze do Chojnic

Utrzymuje się spowolnienie na Obwodnicy Trójmiasta w stronę Gdyni. To nic bardzo poważnego ale od okolic Kowal do Szadółek trzeba wyraźnie zwolnić. Kilkusetmetrowa kolejka także na końcu obwodnicy przed Morską. Na nowo korkują się Kokoszki. Tym razem na jezdni od strony Gdańska.

Niezmiennie stoi krajowa 20 przed Kackiem od strony Chwaszczyna.

W sąsiedztwie utknąć można także na Kielnieńskiej w Osowej.

Pan Karol dodaje ostrzeżenie z wojewódzkiej 240 między Tucholą a Chojnicami. W Piastoszynie zderzyły się trzy samochody. Przejazd jest utrudniony.

08:24

Niewielki ścisk na obwodnicy

Niewielkie spowolnienie na Obwodnicy Trójmiasta w stronę Gdyni. Problemów należy się spodziewać w rejonie węzła Kowale. To ewidentnie efekt wcześniejszego zwężenia.

Główne arterie, także w Sopocie wolne od korków.

Ruchu nie wstrzymują także Kokoszki. Utknąć można za to na trasie z Chwaszczyna do Kacka.

Uwaga na zakorkowane miejsca remontów. Wśród nich trasy z Kościerzyny do Kornego i z Pruszcza do Cedr Wielkich.

08:00

Korek na Chwarznieńskiej przed Witominem

Pięć minut tracą w korku kierowcy przejeżdżający przez Sopot od strony Gdyni. Zator niezmiennie zaczyna się tuż za skrzyżowaniem z Haffnera.

Niezmiennie kwadransową stratę zawdzięczamy korkowi na Chwaszczyńskiej. Korek tam niemal od skrzyżowania z Rdestową.

Równoległa Chwarznieńska też stoi. Spowolnienie do obwodnicy ciągnie się od ronda przy Sokółce.

07:28

15 minut stania na DK20

Trwał kilka chwil ale już odpuszcza - mowa o korku na końcu Obwodnicy Trójmiasta w Gdyni. W tym miejscu tracimy już mniej niż 5 minut. Nadal około kwadransa stania czeka kierowców na trasie z Chwaszczyna do Kacka w Gdyni.

Kielnieńska w Osowej niezmiennie spokojna.

Przed Żukowem od Kartuz też już niemal bez korka.

Gdańskie zjazdy z obwodnicy spokojne - jakby się umówiły.

06:59

Dość spokojna sytuacja na Pomorzu

Niewielkie korki w Rumi. Dojazd do skrzyżowania z Obwodnicą Trójmiasta w Gdyni, w zasadzie bezproblemowy. Od strony Tczewa kolejka już przez całe Łęgowo.

Coraz większy ruch także w rejonie węzła obwodnicy w Straszynie.

Wśród zjazdów z obwodnicy w Gdańsku dominuje Armii Krajowej z kilometrowym zatorem do Łostowickiej.

W Gdyni stoimy na Chwaszczyńskiej przed obwodnicą. To dwukilometrowa kolejka.

S6 spokojna. Symboliczne spiętrzenia na obu końcach trasy.

06:28

Niewielkie korki o poranku

"Z węzła Karczemki do Nowatorów płynnie i bez utrudnień. 7 od Leźna do Nowatorów już w większym towarzystwie. Spiętrzenie przed Smęgorzyńską" - pisze pan Darek. To znaczy, że kolejni kierowcy już meldują się na ulicy Kartuskiej.

Kurczy się lista obecności przed Żukowem. Dojazdy do dolnego ronda w podobnych, niewielkich korkach od strony Kartuz i Kościerzyny.

Zjazdy z obwodnicy i Kielnieńska w Osowej jeszcze dają szansę.

Przed węzłem Kack od strony Chwaszczyna półkilometrowa kolejka.

06:00

Dzień dobry! Rozpoczynamy czwartkowego Autopilota

18:28

Wypadek na Obwodnicy Trójmiasta

Na obwodnicy w kierunku Łodzi utworzył się korek między Karczemkami a Kowalami. Doszło tam do zderzenia dwóch aut osobowych, ruch odbywa się jednym pasem.

17:49

Duży ruch na wyjeździe z półwyspu

Powrót znad morza na półwyspie zajmie trochę czasu. Z Chałup do Władysławowa jedziemy ponad trzy kwadranse.

17:24

Wypadek na S7. Wytyczono objazd

Przypominam o zablokowanej jezdni na S7 w Nowym Dworze Gdańskim. Usuwane są pojazdy, które zderzyły się na tej drodze na pasach w kierunku Gdańska, w związku z czym jesteśmy kierowani na objazdy. W związku z tym korki tworzą się na drodze nr 55, Tczewskiej i Warszawskiej.

16:53

Wzmaga się ruch na wyjeździe z Gdyni

Wydłuża się korek na krajowej szóstce na odcinku między Gdynią a Rumią - do Kamiennej dojeżdżamy w trzykilometrowym zatorze.

Informacje z dróg możesz przesyłać na 603 06 06 06.

16:39

Fragment S7 zablokowany. To efekt wypadku w Nowym Dworze Gdańskim.

Na drodze S7 w Nowym Dworze Gdańskim doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Na czas pracy przy usuwaniu pojazdów jezdnia w kierunku Gdańska jest zablokowana. Utrudnienia potrwają około dwóch godzin.

16:29

Sytuacja w Trójmieście

Jadący siódemką od obwodnicy w stronę Leźna zastanawiają się, czy wynalezienie maszyny teleportującej nie nastąpi szybciej, niż przejechanie pięciokilometrowego korka. Na to drugie potrzebują prawie pół godziny. Powoli jedziemy również Aleją Żołnierzy Wyklętych od Hynka do Potokowej, a także Czarnym Dworem do skrzyżowania z Jana Pawła II z obu stron. Wciąż powoli podjeżdżamy pod górę na całej Spacerowej. Dwukilometrowe spiętrzenie do kłopot jadących

Aleją Zwycięstwa, a następnie Aleją Niepodległości w Sopocie do Malczewskiego. Korek z przeciwnego kierunku zaczyna się w okolicach Podjazdu.

W Gdyni duży ruch na Kieleckiej w kierunku Witomina oraz na Hutniczej od estakady do Puckiej.

15:52

Utrudnienia na obwodnicy

Na Obwodnicy w kierunku Gdyni korek rozpoczyna się półtorej kilometra przed Słowackiego. Po 5 minutach ponownie przyspieszamy. Dłużej męczyć się musimy kawałek dalej - na odcinku między Spacerową a Karwinami, którego przejechanie zajmie nam niecały kwadrans. Jazda w kierunku Gdańska przykrzyć nam się będzie zaraz za Kwiatkowskiego - przejechanie pięciokilometrowego spowolnienia zajmie nam około 10 minut.

Czekam na Wasze SMS-y z dróg pod numerem 603 06 06 06.

15:33

Sytuacja w Sopocie

Spiętrzenie na Alei Niepodległości w Sopocie do ulicy Malczewskiego rośnie. Od Gdańska stoimy na wysokości Podjazdu, jadąc z Gdyni zatrzymujemy się jeszcze przed Bernadowską.

15:19

Duży ruch w Chwaszczynie

Los nie jest życzliwy dla jadących z Gdyni do Chwaszczyna - aż 18 minut zajmie nam jazda od Rdestowej do ronda. Niewiele prędzej będziemy, jeśli zjedziemy na Telewizyjną i skierujemy się na Polną. Wydłuża się także czas dojazdu do ronda ulicą Oliwską - sznur aut zaczyna się już na wysokości Kaszubskiej Drogi.

Czekamy na Wasze wieści z dróg pod numerem 603 06 06 06.

14:56

Przyglądamy sie drogom w Gdańsku

Coraz wolniej podjeżdżamy pod górę Spacerową, kilkaset metrów za ogrodem Zoologicznym zaczynają się kłopoty. Wzmaga się ruch na Podwalu Grodzkim i Wałach Jagiellońskich w kierunku południowym. Wciąż dużo aut na Armii Krajowej między Sikorskiego a Łostowicką. Świętokrzyska od kurierów AK do Niepołomickiej. utworzył się też zator na Wyspiańskiego od ronda do Alei Grunwaldzkiej.

Na wiadomości z dróg czekam pod SMS-owym numerem 603 06 06 06.

14:51

Korki na Obwodnicy Trójmiasta

Na obwodnicy cztero- i półkilometrowy korek w kierunku Gdyni zaczyna się jeszcze przed zjazdem na Spacerową - udało mi się ustalić, że doszło tam do stłuczki, w zatorze spędzamy kwadrans. Nadal duży ruch także w okolicach Kowal. Zmierzając w kierunku Łodzi sześciokilometrowy zator zaczynający się w połowie drogi między Chwarznem a Karwinami - w okolicach Osowej znajdziemy się po 15 minutach wolnej jazdy.

14:29

Zaczynamy popołudniowy Autopilot

Na Obwodnicy poruszamy się powoli, ale już bez blokad poszczególnych pasów. Odcinek od Kowal do Karczemek przejedziemy w 7 minut. 2 kilometrowe spowolnienie także przed Karwinami w stronę Gdyni. W przeciwnym kierunku nadal utrudnienia między Karwinami a Matarnią - na przejechanie odcinka potrzebujemy niemal 20 minut. W Gdańsku najwolniej poruszamy się na Armii Krajowej między Sikorskiego a Łostowicką oraz Czarnym Dworem od Hallera do Jana Pawła II. Powoli jedziemy także Świętokrzyską między Havla a Niepołomicką.

Coraz większy ścisk na drodze Nr 20 od strony Gdyni do centrum Chwaszczyna. Kłopoty zaczynają się w okolicach Rdestowej, od Telewizyjnej z kolei nie wrzucimy już wyższych biegów do samego ronda.

Kłopoty mają też wyjeżdżający z tej miejscowości w stronę Gdańska - kilkusetmetrowe spiętrzenie mamy przed Barniewicką.

W Żukowie od Armii Krajowej do ronda Karola Krefty jedziemy 11 minut. Jadąc od strony Babiego Dołu zwalniamy na wysokości cmentarza.

Informacje z dróg możesz wysyłać na 603 06 06 06.

13:15

Wstrzymany ruch pociągów na trasie Warszawa-Trójmiasto

Wstrzymany ruch pociągów na trasie Warszawa-Trójmiasto. Przy ulicy Malinowskiej w Tczewie operator koparki uszkodził gazociąg. Gazownicy są już na miejscu. Będą usuwać awarię. Sytuacja nie jest jeszcze opanowana. Z pobliskich zakładów ewakuowano 10 osób.

08:53

Gęściej na Obwodnicy Trójmiasta

Ciaśniej zrobiło się na obwodnicy. Hamujemy w kierunku Gdyni na wysokości Szadółek i od Trasy Kwiatkowskiego do zjazdu na Morską. Dwa zatory mamy obecnie.

08:10

Zderzenie na DK22

Zderzenie trzech aut w Zarzeczu na odcinku Malbork - Elbląg - to droga krajowa numer 22. Brak poszkodowanych, ale czekają nas poważne utrudnienia. Droga zablokowana.

06:00

Dzień dobry! Rozpoczynamy środowego Autopilota

08:56

Na nowo rośnie ruch na drogach

Obwodnica Trójmiasta spowalnia w rejonie Szadółek, w stronę Gdyni. Zator ciągnie się już od Kowal.

Kielnieńska na Osowej stoi od Barniewickiej do Wodnika ale i Spacerowa od kapliczki toczy się powoli do Oliwy.

W Sopocie aleja Niepodległości z symbolicznym spowolnieniem przy rozkopanym skrzyżowaniu z Malczewskiego.

Ścisk w Kokoszkach i na Kartuskiej i na Nowatorów.

08:28

Zakorkowana Osowa

Przed Pruszczem Gdańskim już bez korka od strony Gdańska. Zakończyły się komplikacje związane z wypadkiem rowerzysty przy Przemysłowej.

Zjazdy z obwodnicy bez poważnych korków ale jak to w wakacje ruch bliżej 9tej powoli się wzmaga przez co na niemal każdych światłach trzeba stać.

Na uwagę zasługuje Osowa. A w zasadzie dojazd do niej od strony Chwaszczyna. Korek na Kielnieńskiej od jeziora Osowskiego.

08:00

Koniec utrudnień przed Pruszczem Gdańskim

Powoli powinny kończyć się utrudnienia w ruchu na trasie z Gdańska do Pruszcza Gdańskiego. Jeszcze niedawno kwadransowy zator ciągnął się od węzła Lipce Obwodnicy Południowej do ulicy Przemysłowej, gdzie samochód osobowy potrącił rowerzystę. Działania policji na miejscu już się zakończyły.

Wzmożony ruch jest na Obwodnicy Trójmiasta. To może nie korki ale lekkie spowolnienie przed Karczemkami i Kackiem od strony A1.

Nowy korek w Żukowie. Teraz najdłużej stać muszą kierowcy dojeżdżający od strony Gdańska.

07:18

Wypadek z udziałem rowerzysty w Pruszczu Gdańskim

Poważne problemy z przejazdem Traktem Świętego Wojciecha do Pruszcza Gdańskiego. To efekt wypadku z udziałem rowerzysty na wysokości ulicy Przemysłowej w Pruszczu Gdańskim. Zwężony przejazd skutkuje korkiem już niemal od węzła Gdańsk Lipce obwodnicy południowej.

06:58

Stabilna sytuacja korkowa w Trójmieście

Na Trakcie Świętego Wojciecha zator od Zrembu. Armii Krajowej wita kierowców korkiem od wysokości Cedrowej.

Pozostałe zjazdy do głównych arterii dość spokojne.

Na Obwodnicy Trójmiasta zatyka się tylko ostatnia prosta przed wyjazdem na Morską.

Z korkami liczyć trzeba się na Chwaszczyńskiej, na wysokości Dąbrowy. Spowolniony ruch jest na rondzie w Chwaszczynie. Najsprawniej dojeżdżają kierowcy od strony Osowej.

Korki naturalnie także na siódemce z Leźna do Kokoszek.

06:30

Umiarkowane, poranne zatory

Między Leźnem a Kokoszkami już zator. Przed Żukowem symetryczne i umiarkowane zatory od Kartuz i Kościerzyny.

Nasze ulubione miejsce, czyli węzeł Kack w Gdyni lekko zatyka się od strony Chwaszczyna.

Zjazdy z obwodnicy ani główne arterie naszej aglomeracji problemów nie sprawiają.

06:00

Dzień dobry! Rozpoczynamy wtorkowego Autopilota

Page 1 of 2