Środowy Autopilot Radia Gdańsk

21:29

Po Obwodnicy Trójmiasta przez Chwarzno nadal jedziemy tylko jednym pasem

W miejscu wypadku sprzed czterech godzin wciąż ruchu nie przywrócono w pełni. Odbywa się on jednym pasem. Wciąż trwa usuwanie skutków zdarzenia. Kierowcy w korku tracą około 10 minut. W związku ze znacznie mniejszym ruchem wieczorową porą odpuściły za to pozostałe zatory na trasach prowadzących w kierunku Obwodnicy Trójmiasta, w tym na Trasie Kwiatkowskiego.

19:30

Przywrócono ruch na jednym pasie Obwodnicy Trójmiasta w stronę Gdańska

Wciąż mamy olbrzymie problemy komunikacyjne w Gdyni. Przez dwie godziny Obwodnica Trójmiasta w stronę Łodzi między wjazdem w Chyloni a węzłem Chwarzno była zablokowana. Obecnie ruch odbywa się tam jednym pasem. Na Obwodnicy w stronę Łodzi wciąż mamy kilkukilometrowy zator. Duży korek również na Trasie Kwiatkowskiego w stronę trójmiejskiej ekspresówki. Kierowcy stracą czas także m.in. na Śląskiej w kierunku Sopotu, Kieleckiej w stronę Witomina i Wielkopolskiej przed dojazdem do Obwodnicy.

19:01

Jeden z pasów Obwodnicy Trójmiasta może być przywrócony do ruchu za około 20 minut

"Zróbcie coś z nami, stoimy na obwodnicy od godziny. Kiedy będzie możliwy przejazd? Nie ma żadnej informacji!!!!" - piszą nasi słuchacze. Jak udało nam się dowiedzieć, za 20 minut do ruchu może zostać przywrócony jeden z pasów Obwodnicy Trójmiasta.

18:56

Obwodnica i Kwiatkowskiego wciąż nieprzejezdne, korki na Morskiej i w drodze na Witomino

Wciąż zablokowana jest Obwodnica Trójmiasta od wjazdu w Gdyni Chyloni do węzła Chwarzno w kierunku Łodzi. Nieprzejezdna jest także Trasa Kwiatkowskiego na odcinku od Morskiej do Obwodnicy. Korki także na Morskiej od Grabówka w stronę Sopotu, a także na Witomińskiej i Kieleckiej w kierunku Witomina i Chwarzna.

Przypomnijmy, że przed godz. 17:30 w stojący częściowo na prawym pasie samochód ciężarowy uderzyło auto dostawcze, a pod drugi z pojazdów wjechał jeszcze motocykl. Ucierpiał motocyklista oraz kierowca busa, którego z kabiny musieli wydobyć strażacy. W akcji uczestniczył również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratowniczego. Obaj mężczyźni byli przytomni, trafili do szpitala.

18:31

Obwodnica Trójmiasta nadal zablokowana, wyłączona z ruchu również Trasa Kwiatkowskiego od Morskiej do Obwodnicy

Zablokowana Obwodnica Trójmiasta w kierunku Łodzi na wysokości węzła Chwarzno. W stojący częściowo na prawym pasie samochód ciężarowy uderzył bus dostawczy, a pod drugi z pojazdów wjechał jeszcze motocykl. Ucierpiał motocyklista oraz kierowca busa, którego wyciągać musieli strażacy, rozcinając kabinę. Obaj mężczyźni byli jednak przytomni, zabrano ich do szpitala, a w akcji uczestniczył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratowniczego.

Wyłączona z ruchu jest także Trasa Kwiatkowskiego od Morskiej w kierunku Obwodnicy. Wszystkie auta kierowane są właśnie na ul. Morską.

Unikajmy więc tych tras, nie wjeżdżajmy też na Obwodnicę w Chyloni, bo tam korek również zaczyna się zaraz za Morską. W kierunku Sopotu należy jechać przez miasto.

17:38

Zablokowana Obwodnica Trójmiasta w kierunku Gdańska na wysokości węzła Chwarzno

Punkt Informacji Drogowej potwierdza, że Obwodnica Trójmiasta przed węzłem Chwarzno w kierunku Gdańska jest zablokowana.

Wjazd na Obwodnicę Trójmiasta z Morskiej albo Trasy Kwiatkowskiego to w ogóle fatalny pomysł. Mamy tam dziś kumulację fatalnych zdarzeń.

Przed godz. 17:30 na prawym pasie auto dostawcze najechało na ciężarówkę, a w jego tył dodatkowo uderzył motocyklista. Wszystko wskazuje więc na to, że będzie to wypadek, a nie zwykła kolizja. Dodatkowo dojazd do miejsca utrudniają ładunki, które wysypały się na jezdnię z jednego z "dostawczaka".

Wcześniej, przy zjeździe z Trasy Kwiatkowskiego, na lewym pasie zderzyły się dwa auta, co już powodowało ogromne korki na tej arterii oraz Obwodnicy Trójmiasta. Teraz sytuacja zapewne jeszcze się pogorszy. Apelujemy też o zachowanie korytarza życia we wszelkich korkach.

15:41

Stoi Trasa Kwiatkowskiego w stronę Obwodnicy

Zepsuta ciężarówka na Obwodnicy Trójmiasta w okolicach węzła Chwarzno paraliżuje część trójmiejskiej ekspresówki w kierunku Łodzi oraz Trasę Kwiatkowskiego. Na obwodnicy, jadąc od Chyloni, tracimy około 10 minut, a na estakadzie zwalniamy już na wysokości Janka Wiśniewskiego i od Morskiej do samego zjazdu na S6 przesuwamy się tylko na pierwszym biegu.

Na Estakadzie w stronę Obłuża też hamujemy przy Janka Wiśniewskiego. Ścisk również na Hutniczej między Estakadą a Pucką w obu kierunkach. W drodze na Witomino tracimy po 10 minut na Małokackiej, Kieleckiej i nieco mniej na Witomińskiej. Jadąc na Karwiny hamujemy na ostatniej prostej Sopockiej i na Wielkopolskiej od Grażyny.

Nieco rozluźnił się korek na Niepodległości w Sopocie w kierunku Gdyni, ale między 3 Maja a Haffnera nadal się nie rozpędzimy.

Gdańsk to Spacerowa w kierunku Obwodnicy przytkana już od Czyżewskiego. Na leśnym odcinku Słowackiego w górę zwalniamy w połowie leśnego odcinka, a w dół - kilometr przed rondem de la Salle. Gęsto na Hynka i Żołnierzy Wyklętych przed skrzyżowaniem z Partyzantów w stronę Obwodnicy. Długa kolejka aut na Podwalu Przedmiejskim - od stadionu żużlowego do Okopowej. Ścisk w centrum na Podwalu Grodzkim i 3 Maja od Błędnika do Huciska i Nowych Ogrodów. Na Armii Krajowej czekamy między Sikorskiego a Łostowicką. Kartuska w stronę Jasienia przytkana od Myśliwskiej, a Świętokrzyska od Havla do Wieżyckiej i w drogą stronę od zbiornika retencyjnego do Niepołomickiej. Sporo aut też na Trasie Sucharskiego przed dojazdem do Obwodnicy Południowej.

14:35

Problemy na Obwodnicy Trójmiasta i krajowej "szóstce"

Korek na Obwodnicy Trójmiasta między Estakadą Kwiatkowskiego a Chwarznem w stronę Gdańska i związany z nim zator na Estakadzie w kierunku Obwodnicy, zaczynający się tuż za Morską. Powodem - jak informuje nasza słuchaczka Marta - jest tir stojący częściowo na pasie zjazdowym w kierunku Chwarzna.

Inny z naszych słuchaczy pisze o wypadku na drodze krajowej numer 6. Po pokonaniu podjazdu za Gościcinem w kierunku Luzina zderzyły się dwa auta, służby ratunkowe informują o dwóch osobach poszkodowanych. Wprowadzono tam ruch wahadłowy.

08:15

Zamieszanie przy węźle Matarnia

Nasz słuchacz Tomasz pisze: cały węzeł Matarnia to jeden korek. Absolutny bałagan. Powodem jest stłuczka ciągnika z osobówką. Jest policja. Stoją w zatoce leśnej. Nie przeszkadzają. (Zator to) wina gapiów.

07:52

Trakt św. Wojciecha z korkiem w kierunku ul. Sandomierskiej

Przejazd Traktem św. Wojciecha od węzła Lipce do Sandomierskiej z gigantycznym zatorem. 3-kilometrowy odcinek jedzie się prawie 20 minut.

07:46

Cały czas duże utrudnienia na Obwodnicy Trójmiasta w obu kierunkach

Uwaga na Obwodnicę Trójmiasta. Duże utrudnienia. Pas w kierunku Łodzi zakorkowany. Stajemy już niedaleko za węzłem Karczemki do węzła Gdańsk Południe. Pas w kierunku Gdyni też z zatorem na wysokości Matarni.

07:18

Obwodnica Trójmiasta stoi też na pasie w kierunku A1

Korek również na Obwodnicy Trójmiasta na pasie w kierunku Łodzi. Spore spiętrzenie mamy przed Kowalami. Sznurek aut ciągnie się do węzła Gdańsk Południe.


06:59

Korek na Obwodnicy przed Matarnią w kierunku Gdyni

I już Obwodnica Trójmiasta melduje się korkowo. Jest stłuczka za węzłem Matarnia na pasie w kierunku Gdyni. Korek zaczyna się przed Matarnią.

06:25

Kolizja na ul. Budowlanych w Gdańsku

Ulica Budowlanych w Gdańsku, w połowie strefy przemysłowej kolizja: auto straciło część tylnego zawieszenia. Uwaga na jezdni. Leży sprężyna i mnóstwo plastiku.


06:08

Utrudnienia na Trasie Sucharskiego przez... łosia

Słuchacze Autopilota Radia Gdańsk informują o tym, co dzieje się na Trasie Sucharskiego. Wojtek pisze: na  Sucharskiego na poboczu leży zabity łoś. Za nim stoi policja na sygnale. Dwa pasy przejezdne ale ciekawość zżera kierowców, dlatego korek.

06:00

Coś się dzieje na Trasie Sucharskiego. Jest korek

Mamy utrudnienia na Trasie Sucharskiego, zaraz za zjazdem z Obwodnicy Południowej w kierunku Mostu Wantowego/tunelu pod Martwą Wisłą. Wojtek informuje: trasa Sucharskiego, jakiś wypadek na początku trasy. Korek od wjazdu z Obwodnicy Południowej.
 

06:00

Dzień dobry! Rozpoczynamy środowy Autopilot Radia Gdańsk

autopilot

05:57

Kolizja na DK 6 w Wejherowie

Nasz słuchacz informuje o pierwszym "bum" o poranku. To "bum" na krajowej 6-tce w Wejherowie. Pas w kierunku Gdyni. Na skrzyżowaniu kolizja auta osobowego i dostawczaka. Utrudnienia w obu kierunkach.