Czwartkowy Autopilot Radia Gdańsk

19:07

Kończymy czwartkowego Autopilota

Dziękujemy za wszystkie informacje. Na kolejną relację z pomorskich dróg zapraszamy w piątek od 6:00. 

19:00

Zderzenie dwóch aut na wysokości Brętowa PKM w Gdańsku. Pozostają niewielkie utrudnienia w Tuchomiu. Pozostałe trasy na Pomorzu bez utrudnień

Groźnie wyglądający wypadek dwóch aut w Gdańsku na wysokości stacji Brętowo PKM w kierunku Niedźwiednika. Prawy pas jezdni jest tam zablokowany, a na miejscu są kartka pogotowia i straż pożarna. Jedna osoba zostala poszkodowana. Trwa usuwanie skutków tej kolizji, Utrudnienia mogą potrwać do godziny.

Nadal napotkamy utrudnienia na krajowej 20 w Tuchomiu od strony Chwaszczyna. Tam wciąż zajęty jest jeden pas po zderzeniu trzech samochodów. Te samochody nadal znajdują się w tamtym miejscu a więc wciąż musimy tam zwolnić.

W Gdyni ścisk jest już tylko na wysokości Dąbrowy i Karwin na Nowowiczlińskiej w stronę Chwaszczyńskiej i na samej Chwaszczyńskiej w stronę Karwin. Korki w obu przypadkach mają po kilkaset metrów.

18:26

Estakada już bez utrudnień. Pozostaje jeszcze zator na krajowej 20

Odpuścił zator na Estakadzie Kwiatkowskiego w stronę Obwodnicy Trójmiasta. Prawie 3 godziny trwały tam utrudnienia po tym jak ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym. Na szczęście już na miejscu nie ma śladu po tym zdarzeniu i jedziemy płynnie, korka tam także nie uświadczymy.

Nadal napotkamy utrudnienia na krajowej 20 w Tuchomiu od strony Chwaszczyna. Tam wciąż zajęty jest jeden pas po zderzeniu trzech samochodów. Ruch prowadzony jest wahadłowo i z tego powodu mamy zator który łącznie z obu kierunków ma około kilometra.

18:00

W dwóch miejscach nadal skutki kolizji

Na drogach mamy dwa miejsca gdzie wciąż kierowcy odczują skutki zdarzeń drogowych. Pierwsze to Estakada Kwiatkowskiego w stronę Obwodnicy Trójmiasta. Tam nadal bardzo długi zator spowodowany kolizją ciężarówki z samochodem osobowym. Na miejscu wciąż trwają prace porządkowe, te auta nie zostały z miejsca zdarzenia usunięte. Aktualnie stajemy na wysokości Morskiej.

I jeszcze taka uwaga od naszego słuchacza dotycząca tego miejsca: Przekażcie kierowcom że gdyby nauczyli się jeździć na zamek to na estakadzie korek byłby pewnie dwa razy mniejszy.

Drugie z newralgicznych miejsc to krajowa 20 w Tuchomiu. Tam miała miejsce stłuczka trzech aut, a ruch prowadzony był wahadłowo. Nadal kierowcy odczują skutki tego zdarzenia - tam kilometrowe korki w obu kierunkach.

17:25

Na Estakadzie nadal długi korek

Tylko nieznacznie zmniejszył się zator na Estakadzie Kwiatkowskiego w stronę Obwodnicy Trójmiasta. To przypomnę z powodu zderzenia ciężarówki z osobówką sprzed dwóch godzin. Na miejscu nadal utrudnienia na jednym pasie i stąd wciąż ten zator.

17:11

30 minut strat z Rumi do Redy na krajowej 6

Wciąż dużo korków na drogach Pomorza. DK 6 z Rumi do Redy, tam wskutek remontu mamy korek. Zator ma 4 km i ciągnie się od centrum Rumi aż do ul. Łakowej w Redzie. Kierowcy stracą w tym zatorze pół godziny

17:00

Krajowa 20 w korkach w Chwaszczynie i Tuchomiu

Informacje od naszego słuchacza o stłuczce 3 aut osobowych w Tuchomiu w kierunku Chwaszczyna. W obu kierunkach na krajowej 20 tworzą się w tamtym miejscu korki. Ruch odbywa się wahadłowo.


W ciągu tej drogi także ciasno od strony Gdyni do Chwaszczyna. Stajemy w tym przypadku na 2,5 km odcinku.

16:11

Małomiejska w dużym korku

W Gdańsku państwo informują o bardzo dużych korkach na Małomiejskiej. Od Traktu św Wojciecha który zresztą także zakorkowany od Zaroślaka do zjazdu w stronę Kowal, stoimy zarówno na Małomiejskiej jak i Świętokrzyskiej do Niepołomickiej. Tu jednak trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo alternatywy nie ma.

15:56

Długa lista korków w Gdańsku i Gdyni

W centrum Gdańska bardzo wolno jedziemy Jana z Kolna od Stoczni do Błędnika. Cały czas zakorkowana jest 3 maja na całej długości od Placu Zebrań Ludowych do Nowych Ogrodów. Jeszcze wolniej jedziemy na Podwalu Przedmiejskim w stronę centrum - tam stajemy już od stacji benzynowej przy stadionie żużlowym. Bardzo gęsto we Wrzeszczu. Grunwaldzka to 10 minutowy korek od Abrahama do Dmowskiego. A prostopadła Żołnierzy Wyklętych korkuje się od Hynka do świateł z Chrzanowskiego.

Oprócz korka na Estakadzie Kwiatkowskiego w Gdyni już w dużych korkach jedziemy do Karwin i Witomina. Sopocka to strata prawie 25 minut do świateł na Karwinach, bo korek zaczyna się tam od Malczewskiego. Wielkopolska także stoi do góry na 1,5 km odcinku.

A jeśli chodzi o Witomino to już cała Małokacka stoi do góry, no i Kielecka od Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu.

15:43

Zepsuty TIR na Trasie Sucharskiego w kier. Obwodnicy Południowej

Korek także na Trasie Sucharskiego w Gdańsku w stronę Obwodnicy Południowej. To wszystko z powodu TIR-a blokującego prawy pas. 3 km sznurek zabierze kierowcom dodatkowe kilka minut. a to wszystko do węzła Gdańsk Port.

15:26

Zderzenie ciężarówki z osobówką na Estakadzie Kwiatkowskiego. Tworzą się korki

Poważnie wyglądające zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką na Estakadzie Kwiatkowskiego w stronę Obwodnicy Trójmiasta. to wszystko własnie na wysokości zjazdu z EK. Już mamy korek od końca zabudowań na wysokości Leszczynek. Na razie nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Na miejsce jadą dwa wozy straży pożarnej.

15:00

Coraz ciaśniej w kierunku Witomina

W Gdyni powoli tworzą się korki na drogach do Witomina. Na kieleckiej już kilkuset metrowy sznurek. Korek także na Chwarznieńskiej od początku zabudowań do skrzyżowania z Niską. Niewielka kolejka tworzy sie na końcówce Obwodnicy Trójmiasta w Gdyni. Ale nie postoimy tam dłużej niż 3 minut.

14:28

Nadal spory ścisk z Gdyni do Chwaszczyna. Gęsto także na Trakcie św. Wojciecha do centrum

Nie zmienia się sytuacja na krajowej 20 z Gdyni do Chwaszczyna, wciąż wolno poruszamy się od Rdestowej do ronda. OD strony Tuchomia nadal powoli jedziemy na kilometrowym fragmencie.

Odpuścił korek na Żołnierzy Wyklętych na wysokości Galerii Bałtyckiej w Gdańsku . Aktualnie w stronę Niedźwiednika jedziemy już płynnie, nieco zwalniając na wysokości zbiornika retencyjnego. Dojazd do centrum Gdańska korkuje się od strony Oruni Traktem św Wojciecha. Stajemy na kilometrowym fragmencie do krzyżowki z Okopową. Pozostałe ulice w centrum bez korków.

Bez korków jeszcze także na Słowackiego i Spacerowej w stronę Obwodnicy. Podobnie, bo komfortowo jest na ulicach w Sopocie.

W Gdyni większość ulic jeszcze bez zatorów, ale coraz ciaśniej na Estakadzie Kwiatkowskiego do Obłuża. 5 minut stracimy jadąc od Unruga do Dąbka. Kilka minut stracimy także na Hutniczej na odcinku - Estakada vs Pucka w obu kierunkach.

I jeszcze dobre informacje z Obwodnicy Trójmiasta - nadal w obu kierunkach na całym odcinku jest spokojnie

14:00

Na drogach nieliczne korki. Ścisk w Gdańsku na Żołnierzy Wyklętych oraz przed rondem w Chwaszczynie

W niektórych miejscach już jest ciasno - krajowa 20 z Gdyni do Chwaszczyna - tam stajemy od Rdestowej i dojazd do ronda w Chwaszczynie zajmie 20 minut. Z przeciwnego kierunku także wolno, bowiem od Tuchomia do ronda w Chwaszczynie mamy kilometrowy sznurek. Dużo lepiej jest w Żukowie, gdzie w zasadzie tylko spiętrzenia przed rondami od strony Kartuz i Gdyni.

W Gdańsku tłoczno jest we Wrzeszczu na Żołnierzy Wyklętych w stronę Niedźwiednika. Kolejka tworzy się od Hynka i ciągnie do Chrzanowskiego. Gęsto także na Kartuskiej na wysokości Kokoszek od Otomińskiej do Nowatorów.

Spokojnie na razie w centrum Gdańska i na Obwodnicy Trójmiasta w obu kierunkach.

I jeszcze Gdynia - większość ulic bez korków, więcej aut obserwujemy w zasadzie tylko na krótkich fragmentach Małokackiej i Chwarznieńskiej w stronę Obwodnicy.

10:43

DK55 już przejezdna

Drogowcy informują, że na DK55 na odcinku Nowy Dwór Gdański – Malbork nie ma już utrudnień.

10:11

Cztery osoby ranne w wypadku na DK55

Występują utrudnienia na DK55 na odcinku Nowy Dwór Gdański – Malbork. W miejscowości Marynowy (woj. pomorskie) ciężarówka zderzyła się z busem. Droga jest zablokowana - informuje GDDKiA. W wypadku zostały ranne cztery osoby.

Wyznaczono objazd drogą lokalną przez Lubiszewo oraz Nowy Staw. Przewidywany czas trwania utrudnienia to ok. trzy godziny.

08:29

Bardzo długi korek na al. Zwycięstwa w Gdyni

Korek od Gdyni w kierunku Sopotu przez al. Zwycięstwa aż od PPNT. Dodatkowe 30 min. -  Wolfgang

08:20

Bardzo duży korek na rondzie turbinowym

Korek od Miszewa aż do ronda turbinowego przez Banino i Rebiechowo To ok. 10 km żółwim tempem... Jest bardzo kiepsko - pisze Szymon.

08:00

Droga Różowa, Wielkopolska i Sopocka w Gdyni stoją

Bardzo duże korki o poranku w Gdyni. Jak informuje pani Ula - Droga Różowa do Wielkopolskiej stoi. Czekamy tu nawet osiem zmian świateł.
Oprócz tego na niższych biegach poruszamy się również Sopocką w kierunku Brodwina. Potem korek mamy na Malczewskiego do alei Niepodległości w Sopocie.
Oprócz tego stoi też aleja Zwycięstwa w Gdyni na pasie w kierunku Sopotu. Korek od Klifu do wiaduktu przy Obodrzyców w Sopocie.


07:40

Awaria sygnalizacji świetlnej na Matarni

Uwaga - nie działają światła na Matarni, co powoduje duże utrudnienia w jeździe.
Służby już są na miejscu i działają w kwestii naprawy świateł.

07:18

Wypadek w Marynowach. Zderzenie busa i ciężarówki

Cały czas mamy też utrudnienia w miejscowości Marynowy, na drodze krajowej nr 55 między Nowy Dworem Gdańskim a Malborkiem. Doszło tu zderzenia ciężarówki z busem. Cztery osoby zostały ranne. Droga jest zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze trzy godziny.

07:04

Jeszcze dłuższy korek na Obwodnicy

Obwodnica Trójmiasta zakorkowana. Pas w kierunku autostrady A1. Na wysokości Matarni zderzyły się dwie ciężarówki. Kierowca ciężarówki zatrzymał się na prawym pasie i wysiadł z pojazdu, bo chciał go sprawdzić - został potrącony przez przejeżdżający pojazd. Zablokowany prawy pas ruchu. 

06:30

Korek na Obwodnicy w kierunku A1

Kolizja na Obwodnicy przed Matarnią kierunek Autostrada A1. Obwodnica korkuje się od Owczarni w stronę Złotej Karczmy. Jak podają nasi słuchacze, prawdopodobnie doszło do potrącenia kierowcy ciężarówki.

06:00

Dzień dobry, rozpoczynamy czwartkowego Autopilota Radia Gdańsk!