Autopilot Radia Gdańsk 03-07 sierpnia

15:42

Coraz mniejsze korki na Obwodnicy Trójmiasta

Optymistyczne informacje dla kierowców wybierających się w podróż na południe Obwodnicą Trójmiasta i autostradą A1. Zatory do bramek nieco się skróciły. Zaczynają się na wysokości Pruszcza Gdańskiego, co oznacza stratę niespełna 10 minut w nieco ponad kilometrowym korku.

Godzinę temu były czterokrotnie dłuższe. Na wyjazd z płatnego odcinka pod Toruniem trzeba poświęcić kwadrans. Spokojnie jedzie się ekspresową siódemką w stronę Warszawy. Wyjazdy z Mierzei Wiślanej i Półwyspu Helskiego bez paraliżu.

14:52

Korek przed bramkami autostrady A1. Spokojny dojazd do Nowego Dworu Gdańskiego

Trwają powroty znad morza. Ponad pół godziny w 7-kilometrowym korku tracą kierowcy na Obwodnicy Trójmiasta przed bramkami autostrady A1. Zator ciągnie się od wysokości węzła w Straszynie. Na końcu płatnego odcinka A1 przed Toruniem kierowcy w trzykilometrowym korku tracą około 20 minut.

 

Na Półwyspie Helskim niewielki korek już tylko przed Puckiem od strony Władysławowa.Mierzeja Wiślana i dojazd do Nowego Dworu Gdańskiego spokojne. W korkach stoją natomiast kierowcy jadący na Wyspę Sobieszewską. Zatory tworzą się z obu stron dojazdu do mostu na Martwej Wiśle.

Lokal

13:35

Mniejszy ruchy na półwyspie helskim i trasie do Redy. Wciąż duże kolejki na Obwodnicy Trójmiasta

Na wojewódzkiej 216 stać trzeba na dojazdach do Pucka. W korkach na Obwodnicy Trójmiasta do bramek A1 tracimy ponad 20 minut. Przejazd całego odcinka zajmuje trzy kwadranse. Korki są za Karczemkami i od Straszyna.

Ponad 15 minut stania czeka także kierowców przed końcem płatnego odcinka przy Toruniu. Korek tam od węzła Lubicz.

Do dość poważnie wyglądającej kolizji doszło w centrum Lęborka, gdzie pociąg Polregio jadący do Łeby na przejeździe zderzył się z autem osobowym. Jak mówią ratownicy samochód zatrzymał się zbyt blisko torów, w skutek czego skład otarł się o auto. Nikomu z 44 pasażerów pociągu ani dwóch samochodu nic się nie stało.

12:39

Rosną zatory dla wyjeżdżających z Pomorza. W korku utknąć łatwo także na półwyspie helskim

Od Swarzewa i Celbowa ciągną się zatory na wojewódzkiej 216 do Pucka. W drodze do Redy czekać trzeba od Rekowa.
Niezmiennie zatkana jest szóstka do wjazdu na Obwodnicę Trójmiasta od okolic granicy z Rumią.

Na ekspresówce dwukilometrowy korek w rejonie węzła Karczemki a potem siedmiokilometrowe i półgodzinne spowolnienie przed bramkami A1 w Rusocinie.

Po 150 kilometrach w Nowej Wsi pod Toruniem korki w obu kierunkach, mieszczące się w okolicach kwadransa.
Na siódemce pojawiło się dwukilometrowe spowolnienie przed Nowym Dworem Gdańskim od strony Gdańska. Do czasu przejazdu doliczamy zaledwie 5 minut.

11:43

Wzmaga się ruch na trasach Pomorza

Zauważalnie wzmaga się ruch na trasach Pomorza. Co ciekawe, to ruch wracających na południe. Zakorkowana jest bowiem trasa z półwyspu (głównie przed Puckiem), dalej krajowa szóstka od granicy Rumi i Gdyni do wjazdu na Obwodnicę Trójmiasta.

S6 jak zwykle przy dużym ruchu spowalnia przed Chwarznem i za Karczemkami, a przed bramkami A1 od wysokości Juszkowa już trzeba stać kwadrans.

W przeciwną stronę 7-minutowe spowolnienie przed kasami w Rusocinie i korki w Redzie.

Ekspresowa siódemka przejezdna. Korki są tylko od strony Nowego Dworu Gdańskiego do Stegny. To wojewódzka 502.

Uwaga na Starzyno w drodze z Krokowej do Celbowa. Tam doszło do wypadku dwóch aut. Według wstępnych informacji ranne zostały dwie osoby.

10:00

Dzień dobry! Rozpoczynamy niedzielny Autopilot

14:06

Bardzo powoli, ale uspokaja się ruch na drogach Pomorza

Optymistyczne informacje dla tych z państwa, którzy wybierają się do Trójmiasta są takie, że na A1 w stronę północy niemal nie ma już korków przed bramkami na wysokości Torunia i Rusocina. W przeciwną stronę - są. 25 minut stania od Straszyna i kilka w Nowej Wsi. Wciąż odczuwalne także konsekwencje pożaru na 79 kilometrze przed Warlubiem. Spowolnienie do tego miejsca ciągnie się od Nowych Marz. W przypadku Obwodnicy Trójmiasta - na całej długości trzeba liczyć się ze spowolnieniami. Najbardziej uciążliwe to za Karczemkami, na zwężeniu w stronę Łodzi.

216 z Redy na półwysep, w bardzo dużym towarzystwie w obu kierunkach. 502 z Nowego Dworu Gdańskiego do Stegny też ale w sąsiedztwie 7mka już odpuściła.

Utrudnień nie ma już na krajowej 91 z Tczewa do Gniewu. W Subkowych samochód osobowy zderzył się z ciągnikiem rolniczym. Jedna osoba została ranna. Przejazd był możliwy jedynie wahadłowo.

11:54

Wciąż duży ruch na autostradzie A1 i coraz większy na Obwodnicy Trójmiasta

Największe problemy na A1 czekają kierowców koło Torunia. Korki do bramek w Nowej Wsi już z obu stron ponad kwadransowe. Do tego na 144 kilometrze zderzyły się trzy samochody, co też skutkuje zatorami. Bez czekania nie przejedziemy przez Rusocin ale tu korki na szczęście w odwrocie.

Problematyczna zaczyna robić się Obwodnica Trójmiasta. W stronę Gdyni spowolnienie od Straszyna do Karczemek. Od Gdyni zwolnić trzeba między Kackiem a Osową a potem na zwężeniu za Karczemkami.

Półwysep w korkach. Na odcinku od Rekowa przez Puck do Chałup więcej toczenia się niż jazdy. Na mierzeję też w kolejce, która zaczyna się jeszcze przed zjazdem na trasę do Stegny. Korek na S7 od strony Elbląga do Nowego Dworu Gdańskiego zaczyna się w Solnicy.

Uwaga na miejscowość Człuchy w powiecie Słupskim. W zderzeniu dwóch aut ranne zostały cztery osoby. Jedna z kierujących została przetransportowana do szpitala śmigłowcem. Droga jest nieprzejezdna.

11:08

Korki są na autostradzie A1 i Obwodnicy Trójmiasta

Z godziny na godzinę zwiększa się ruch na trasach prowadzących na Pomorze. Nowe korki są na autostradzie A1 i Obwodnicy Trójmiasta. Dojazdy nad morze też z kłopotami. O szczegółach Sebastian Kwiatkowski: drogi 11 0,48

Na początek dobra informacja z krajowej 7. Powoli rozpływa się już 6-kilometrowy korek po zderzeniu trzech w Solnicy przed Nowym Dworem Gdańskim. W okolicy jednak bardzo dużo aut na prowadzącej w stronę Stegny i mierzei wojewódzkiej 502ce.

Jeśli chodzi o autostradę A1 to grubo ponad kwadrans stania czeka kierowców przed bramkami w Nowej Wsi koło Torunia. Do kasy w Rusocinie korek już niemal półgodzinny. Uważać warto na przeciwną jezdnię, na wysokości Tczewa gdzie jeszcze niedawno płonął samochód.

Na Obwodnicy Trójmiasta kilka spowolnień. Przy węźle Gdańsk Południe, Szadółki, Lotnisko. Na szczęście wyjazd na Morską w Gdyni w umiarkowanym korku. Przejazd krajową szóstką między Rumią i Redą oraz wojewódzką 216 do Władysławowa z wykorzystaniem maksymalnie 3 biegu.

09:39

Bardzo duży ruch na trasach prowadzących nad morze

Jak informują drogowcy, ponad kwadrans trzeba stać przed bramkami autostrady A1 w Nowej Wsi pod Toruniem, aby pobrać bilet. Kolejka tam ciągnie się od mostu na Wiśle. Na końcu płatnego odcinka kolejka mierzy około trzech kilometrów.

Obwodnica Trójmiasta spokojna ale na jej końcu zator do wyjazdu na ulicę Morską mierzy półtora kilometra i wiąże się dla kierowców ze stratą niespełna 10 minut. Podobnie duży ruch obserwujemy na trasie do Redy i dalej Władysławowa.

Problemy też na ekspresowej siódemce między Elblągiem a Nowym Dworem Gdańskim. To skutki wypadku w Solnicy, gdzie zderzyły się trzy samochody i lekko ranne zostały trzy osoby. Przejazd jest zwężony. 4-kilometrowy i półgodzinny korek ciągnie się od mostu na Nogacie w Jazowej.

Ratownicy proszą o ostrożność na 22 między Wałczem i Człuchowem. Tam na trasie przewróciła się laweta. Nikomu nic się nie stało.

06:00

Dzień dobry! Rozpoczynamy sobotniego Autopilota

15:17

Kolizja na Słowackiego w kierunku Obwodnicy Trójmiasta

Nasi słuchacze wskazują na ogromne problemy na Słowackiego, na trasie prowadzącej do Obwodnicy Trójmiasta i lotniska. Według państwa informacji, zaraz za rondem De La Salle doszło do stłuczki motocyklisty z samochodem osobowym. Korek do tego miejsca jest pokaźny. Zaczyna się jeszcze przed Galerią Bałtycką, na wysokości Legionów i ciągnie aż do miejsca tego zdarzenia.

14:27

Gigantyczne problemy na Obwodnicy Trójmiasta

I niestety popołudnie na drogach zaczynamy od fatalnych informacji z Obwodnicy Trójmiasta. Korki w obu kierunkach. Pierwszy z zatorów, który rzuca się w oczy to ten w kierunku bramek autostrady A1. Jak informują nasi słuchacze, na wysokości węzła Osowa zderzyły się dwa samochody osobowe. To powoduje gigantyczne problemu, bo korek do tego miejsca zaczyna się na węźle Chwarzno, a więc dodatkowych 20 minut do czasu przejazdu należy doliczyć.

Drugi z zatorów na Obwodnicy to ten w kierunku Gdyni. Jak informują służby na wysokości Kowal zderzyły się 3 samochody osobowe, na miejscu pracują strażacy, a trasa stoi od Obwodnicy Południowej do miejsca zdarzenia. W związku z problemami na Obwodnicy Trójmiasta, korkuje się również południówka, od węzła Lipce do Obwodnicy Trójmiasta - tutaj także dodatkowych 20 minut postoju.

06:00

Dzień dobry! Rozpoczynamy piątkowy Autopilot

18:02

Informacje dla jadących z półwyspu

Korek na Półwyspie Helskim zaczyna się w połowie drogi między Chałupami, a Władysławowem.

Przejazd z Chałup do ronda we Władysławowie zajmie nam 40 minut. Jadąc z Helu tn cel osiągniemy po godzinie i siedmiu minutach jazdy.

17:51

Wolniej jedziemy Obwodnicą Trójmiasta

Na Obwodnicy od zjazdu Gdańsk Południe do Karczemek korek - przejazd odcinka zajmuje 25 minut. W przeciwnym kierunku problemy mamy między Chwarznem, a Karwinami, kolejny, sześciokilometrowy zator w stronę Łodzi na wysokości Matarni.

17:39

Zderzenie 4 samochodów w Gnojewie

Otrzymaliśmy informację o wypadku na drodze krajowej nr 22 w Malborku. Zderzyły się aż 4 samochody osobowe, jedna osoba jest ranna. Obowiązuje ruch wahadłowy, utrudnienia mogą potrwać jeszcze półtora godziny.

17:25

Wypadek na DK 20 pod Bytowem

Wypadek na Drodze Krajowej nr 20 w Mokrzynie na odcinku Bytów-Kościerzyna. 5 osób jest rannych, droga została zablokowana. Utrudnienia będą tam trwały około 3 godzin.

16:42

Na A1 samochód uderzył w barierki

Na autostradzie A1 w kierunku Łodzi między Rusocinem a Stanisławiem auto uderzyło w barierki. Samochody zwalniają na trzykilometrowym odcinku.

16:32

Coraz gęściej na Obwodnicy Trójmiasta

Zmniejsza się wolna przestrzeń między pojazdami na Obwodnicy Trójmiasta. Kawałek za wjazdem z Kwiatkowskiego zaczyna się spowolnienie w kierunku Gdańska, do jazdy z wyższą prędkością wrócimy za zjazdem na Karwiny. Kolejny czterokilometrowy zator przed Osową. Na jezdni w kierunku Gdyni najwolniej jedziemy na trzykilometrowym odcinku w okolicach Matarni.

16:28

Stłuczka na Dworcowej w Gdyni

Nasz słuchacz poinformował nas o stłuczce w Gdyni na ulicy Dworcowej. Doszło do niej pod mostem na pasie w kierunku Grabówka, który jest teraz zablokowany. Mowa tu o jednym pasie, zatem droga jest przejezdna.


Zachęcamy do wysyłania wiadomości o sytuacji na drogach pod nr 603 06 06 06.

15:51

Popołudnie na trójmiejskich drogach

Podróżowanie między Leźnem a Gdańskiem coraz bardziej uciążliwe - wyjeżdżając ze stolicy województwa wolniej przemieszczamy się między Nowatorów a drogą na Leźno. W przeciwnym kierunku problemy zaczynają się półtora kilometra przed Nowatorów. Ciągle duży ruch na Świętokrzyskiej od Havla do Niepołomickiej. Zderzak w zderzak przemierzamy Łostowicką w stronę Havla, spiętrzenie także na Armii Krajowej w tej okolicy. Wyspiańskiego zakorkowana w obie strony między placem księdza Komorowskiego, a aleją Grunwaldzką.

Spiętrzenie w Sopocie na Alei Niepodległości nie ustępuje. Do Malczewskiego od strony Gdyni stoimy już od Haffnera, z przeciwnej strony ostatnich stojących w spiętrzeniu kierowców smuci widok budynku biura ZUSu.

Wzmaga się ruch na Hutniczej, od ronda w Janowie do Północnej w Gdyni. Na Estakadzie wolniej jedziemy w kierunku Obłuża od Terminala.

Powrót z dużego do małego Trójmiasta również uciążliwy - od stacji Rumia Janowo do centrum miasta ścisk, w przeciwnym kierunku korek od Ceynowy do Kamiennej.

15:32

Maleje korek na DK 6

Maleje korek na krajowej szóstce w Rumi, wciąż jednak stoimy od Ceynowy do Kamiennej. Spowolnienie na tej drodze występuje też przed zjazdem na obwodnicę.

15:12

Popołudniowy ruch w Gdańsku

W Gdańsku na pierwszym i drugim biegu jedziemy Czarnym Dworem od Hallera do Jana Pawła II. Aleją Armii Krajowej do Łostowickiej dojeżdżamy w ośmiusetmetrowym spiętrzeniu. Zwalniamy na Świętokrzyskiej od Havla do Niepołomickiej.

14:55

Duży ruch na krajowej szóstce

Korek na krajowej szóstce rozciąga się między dworcem głównym w Rumi a stacją w Janowie.

Powodem jest uderzenie samochodu osobowego w barierę. Przewidywany czas utrudnienia to 2 godziny.

14:39

Pół godziny w korku na A1

Przed momentem nasz słuchacz przekazał, że korku na A1 spowodowanym pożarem auta spędził pół godziny, mowa tu o odcinku między Kopytkowem a Pelplinem w stronę Gdańska.

14:12

Spowolnienia między Chwaszczynem a Gdynią

Półtorakilometrowy korek to zmora kierowców jadących od strony Chwaszczyna do Karwin, przyśpieszą dopiero za obwodnicą. Tyle samo mierzy zator do ronda w Chwaszczynie od strony Gdyni.

Czekamy na Wasze informacje z dróg pod numerem 603 06 06 06.

13:55

Korek na DK20 między Kornem a Kościerzyną

Jak zwykle o tej porze wielu kierowców stoi w korku na DK 20 na odcinku między Kornem a Kościerzyną. Niespełna siedmiokilometrowy fragment drogi pokonamy w pół godziny.

13:52

Przegląd sytuacji drogowej

W Sopocie niemal kilometrowe spiętrzenie na Alei Niepodległości do Malczewskiego w kierunku Gdyni. W przeciwnym kierunku do remontowanego skrzyżowania dojeżdżamy w półkilometrowym zagęszczeniu.

Kierowcy jadący Obwodnicą Trójmiasta do Gdyni zwalniają 3 kilometry przed zjazdem na Karwiny.

Pokonanie odcinka od Telewizyjnej do ronda w Chwaszczynie zajmie nam 11 minut, około 9 minut jedziemy za to krajową szóstką od dworca w Redzie do ulicy Puckiej, na którą wjeżdżają podróżujący nad morze. Na tej właśnie Puckiej bardzo powoli jedziemy do przejazdu kolejowego przy alei Lipowej.

13:34

Na A1 płonie samochód

Pożar samochodu BMW na 49 kilometrze autostrady A1 powoduje utrudnienia dla kierowców jadących w stronę Gdańska. Na miejsce jadą trzy zastępy straży pożarnej. Sytuacja wyglądała groźnie, bowiem zapaliła się również trawa, na szczęście nikomu nic się nie stało. Zła wiadomość jest taka, że z uwagi na rozlane płyny eksploatacyjne chwilowo całkowicie zablokowano ruch.

Czekamy na Wasze wiadomości z dróg pod numerem 603 06 06 06.

13:32

Wypadek na Sucharskiego w Gdańsku

Utrudnienia na Sucharskiego w kierunku Stogów. Samochód osobowy wypadł tam z drogi i wylądował na dachu. Na miejscu pracuja służby.

11:49

Zablokowana dk 20 w Leźnie. Zderzyły się dwa samochody

Na skutek kolizji, do którego doszło w czwartek zablokowana jest w miejscowości Leźno droga krajowa nr 20. W zdarzeniu brały udział dwa osobowe auta. Ruch samochodowy kierowany jest objazdem.

Drogowcy sugerują objazd przez Pępowo i do ul. Nowatorów. Ich zdaniem droga może być zablokowana mniej więcej do godziny 13:00.

08:58

Pół gdziny stania na Obwodnicy Trójmiasta

Pół godziny w pięciokilometrowym korku tracą kierowcy na Obwodnicy Trójmiasta. To skutki zderzenia dwóch samochodów na lewym pasie jezdni do Gdyni, tuż za węzłem Matarnia. Niewielkie spowolnienia są też na przeciwnej jezdni.

Gdyby szukali państwo alternatywy - proszę wziąć pod uwagę wyraźne spowolnienie w Kokoszkach. Chwaszczyno zatyka się tylko od strony Gdyni. Oczywiście postać trzeba też przed węzłem Kack.

Zjazdy z obwodnicy i główne arterie spokojne. Coraz ciaśniej jest w Małym Trójmieście Kaszubskim.

08:11

Niepokojące wiadomości z Obwodnicy Trójmiasta

Szykują się nowe problemy dla jadących w stronę Gdyni. Jak mówi Kolins między Matarnią a Barniewicami na lewym pasie zderzyły dwa samochody. Korek już sięga ulicy Słowackiego.

08:00

Nowe korki na Obwodnicy Trójmiasta

Z problemem muszą zmierzyć się kierowcy przejeżdżający przez Gdynię. Ruch jest bardzo wyraźnie spowolniony w pobliżu węzła Kack, na wysokości Źródła Marii. Sytuacja dotyczy obu jezdni. Prawdopodobnie jest związana z pracami przy budowie Trasy Kaszubskiej.

07:30

Łagodnie mija poranek na drogach Pomorza

Na zjazdach z Obwodnicy Trójmiasta niemal bez korków.

Postać trzeba przed Kokoszkami od Leźna i przed Kackiem od Chwaszczyna.

W Żukowie największe problemy są na trasie od strony Kartuz.

Uwaga na rozkopaną krajową 20 z Kornego do Kościerzyny. Tam ruch wahadłowy i korki.

06:59

Drgnęły korki na zjazdach z obwodnicy

Problemy już nie tylko na alei Armii Krajowej między Cedrową a Łostowicką. Spacerowa zwalnia od zakrętu przy leśniczówce.

W Gdyni największe problemy z rejonie rozkopanego Węzła Kack.

Na liście korków także końcówka Obwodnicy Trójmiasta w Gdyni, z kilometrowym spowolnieniem.

06:29

Rozkręca się zator na trasie z Żukowa do Gdańska

Już od świateł w Leźnie do ulicy Nowatorów trzeba stać. Korek też od Nowatorów do Bysewskiej. Sąsiednia trasa przez rondo turbinowe na razie spokojna.

W Osowej Kielnieńska spowolniona od Barniewickiej do okolic Wodnika.

Na krajowej 20 ścisk przed węzłem Obwodnicy Trójmiasta w Kacku.

06:00

Dzień dobry! Rozpoczynamy czwartkowy Autopilot

16:23

Odpuszcza zator na Południowej Obwodnicy Gdańska

Odpuszcza korek na Południowej Obwodnicy Gdańska. Już tylko niewielkie spiętrzenie przed węzłem Gdańsk Południe. Na Obwodnicy Trójmiasta jest nieco gorzej - przed Matarnią w stronę Gdyni korek ze stratą 10 minut i dalej na wysokości Osowej aż do Karwin.

W Gdańsku kwadrans stracimy na Niepołomickiej przed świętokrzyską. Tam warto skorzystać z alternatywy przez Srebrną i Kampinoską. Do tego wciąż przytkane Podwale Przedmiejskie do centrum, Podwale Grodzkie do Huciska oraz Armii Krajowej i Łostowicka przed światłami z Havla. We Wrzeszczu już także gęsto - najbardziej na Hallera od Reja do Opery Bałtyckiej i na Wyspiańskiego od Placu Komorowskiego do Grunwaldzkiej.

Długi korek na trasie Borkowo - Straszyn. Od ronda przy Akacjowej do Obwodnicy Trójmiasta 2 kilometrowy zator ze stratą 10 minut.

Pan Darek melduje się z trasy: W Miszewie poczekamy w kierunku Chwaszczyna. Spiętrzenie również w kierunku Żukowa. Od strony Przodkowa przejedziemy na bieżąco. Jadąc z Leźna do Nowatorów zatrzymujemy się przed Smęgorzyńską. Dalej jedziemy wolno, ale płynnie. W przeciwnym kierunku w dużym towarzystwie na całym odcinku. Po minięciu Nowatorów do węzła Karczemki spokojnie i bez utrudnień - to informacje od naszego słuchacza.

Page 1 of 2