Autopilot Radia Gdańsk 1-31 grudnia

16:15

Korki i kolizje na obwodnicy

Na Armii Krajowej za Sikorskiego w kierunku Obwodnicy na prawym pasie stoi auto na awaryjnych. Poza tym utrudnienia na obwodnicy mamy.

Na wysokości węzła Karczemki w kierunku Łodzi zderzyły się dwa samochody - jeden pas zablokowany.

Na wysokości węzła Straszyna w kierunku Łodzi także, zderzenie się 3 aut i spowolnienia z tej przyczyny.

Zjazd z obwodnicy południowej na obwodnicę Trójmiasta w kierunku Gdynii - kolizja na pasie rozbiegowym. Korki od węzła Lipce.

14:02

Kolizja za węzłem Karczemki

Kolizja 4 aut za węzłem Karczemki na obwodnicy w kierunku Łodzi. W miejscu zwężenia pasów. - informuje pan Daniel. Już tworzy się zator także w przeciwnym kierunku.

16:45

Wypadek na DK20

Żukowo - Babi Dół wypadek - pan Szymon informuje. Zderzyło się auto osobowe z ciężarowym. Ruch wahadłowy w Babim Dole. To odcinek krajowej 20-tki Kościerzyna - Żukowo

20:43

Bardzo trudne warunki na drogach Trójmiasta

Śnieg paraliżuje ruch na drogach Trójmiasta. Intensywne opady, które przechodzą głównie nad Gdynią zamieniły ulice w śnieżne dukty.

Jak mówią policjanci zablokowany jest przejazd ulicą Wielkopolską od strony Kacka do gdyńskich Karwin. Drogę tarasują autobus i trolejbus, które mają problem z podjazdem.

Bardzo mocno spowolniony ruch jest także w rejonie węzła Gdynia Port - u wylotu z Trasy Kwiatkowskiego do Obwodnicy Trójmiasta. Tu jedziemy po zajeżdżonym śniegu.

Białe także drogi Kaszub.

Na szczęście, jak mówią ratownicy - jest bezpiecznie.

08:59

Bez spektakularnych zmian na drogach choć ruch rośnie

Da się go odczuć choćby na Morskiej w Gdyni. Jednak jeśli newralgiczne miejsca, takie jak gdańskie Kokoszki i Żukowo są puste to znaczy, że jest nieźle.

Jedna tylko poważniejsza kolizja na koncie poranka. Na gdyńskich Karwinach, przy ulicy Tuwima zderzyły się dwa samochody.

Warunki dziś mogą się pogorszyć. Po południu będzie prószyć ale zdaje się, że nie powinno nas zasypać.

Jeśli wybierają się państwo w trasę  - warto wziąć pod uwagę, że w centrum i na południu kraju na trasach może zalegać pośniegowe błoto.

08:09

Podróże po Trójmieście i Pomorzu sprawne i płynne

Obwodnica przejezdna bez kłopotów. Jej zjazdy bez śladu korków. Chwilami tylko ruch spiętrza się w w w dolnej części alei Armii Krajowej.

Wśród głównych arterii - relatywnie największy ścisk na alei Niepodległości przy Kamiennym Potoku.

W Gdyni Morska spowalnia przy Grabówku do centrum.

W Kartuzach zator niezmiennie tylko na Jeziornej.

Żukowo puste.

07:00

Spowolnienia na A1. Trasa Kaszubska będzie otwarta 2022 roku

Na najszybszej pomorskiej trasie  - czyli autostradzie A1 ruch płynny. Jezdnie czarne. Można wprawdzie dostrzec spowolnienia ale one związane są z pracą solarek, które prędkości 140 km/h nie osiągają.

Pytają państwo o przejazd Trasą Kaszubską z Gdyni przez Szemud i Luzino do Strzebielina. Drogowcy rzeczywiście wcześniej nie wykluczali, że do końca roku ograniczony ale przejazd będzie.

Teraz jednak przyznają, że między innymi pogoda zweryfikowała te plany. Wiele wskazuje więc na to, że ruch na nowej ekspresowej szóstce będzie możliwy bliżej wiosny.

06:42

Pomorskie i trójmiejskie drogi przyjazne dla kierowców

Obwodnica Trójmiasta ani jej zjazdy problemów nie sprawiają.

Dla tych z państwa, którzy wybierają się w trasę - być może przyda się informacja, że północna część Polski teraz generalnie wolna od opadów.

Przed szóstą padało ale na południe od linii Gorzów - Bydgoszcz. Także im bardziej na południe - tym większe ryzyko ośnieżonych jezdni.

Na Pomorzu też popada. Głównie po południu. Według informacji od synoptyków - to może być miejscami nawet 7 centymetrów.

05:57

Krajówki czarne i mokre

Po wieczornych opadach śniegu wielkich zmian na drogach nie ma. Pomorze przyprószyło. Po 4tej lekko padało w Łebie, Ustce i Lęborku.

 Nawierzchnie tras krajowych na Pomorzu czarne i mokre. Obserwując widok z kamer - najwięcej miejsc z lekkim błotem pośniegowym wypatrzyłem na południowo - zachodnich krańcach regionu.

 Pobocza białe - także pilnować się warto. Trójmiasto bardzo spokojne.

08:58

Dopiero teraz rośnie ruch na drogach

W Gdańsku powoli jedziemy ulicą Budowlanych od ronda turbinowego do Matarni.

W Żukowie stoimy na wjeździe od strony Gdańska. To prawie kilometrowa kolejka. Na krajowej 20 w granicach Żukowa też ciasno.

W Chwaszczynie spowolnienia przed rondem od strony Tuchomia i Kacka.

Na krajowej 6 dopiero teraz lekko zatyka się Janowo w stronę Gdyni.

Na szczęście Obwodnica Trójmiasta i jej zjazdy spokojne.

Dobre wiadomości płyną też z autostrady A1. Nie ma już śladów po kolizji na 110 kilometrze za Lisewem, w stronę Gdańska.

08:26

Łącznik Wałów Jagiellońskich otwarty

Dobre warunki jazdy na drogach Pomorza. Bardzo dobre na trasach krajowych. Umiarkowane na wojewódzkich. Lokalne nadal zaśnieżone.
 Jak informuje zarząd dróg wojewódzkich z zajeżdżonym śniegiem trzeba liczyć trzeba się w powiatach puckim i wejherowskim ale też kwidzyńskim, malborskim i sztumskim.

 W Trójmieście natężenie ruchu nadal symboliczne ale dopiero teraz zaczyna rosnąć. Odczuwają to kierowcy na Dąbka i Hutniczej w Gdyni.
 W Gdańsku nawet Oliwa spokojna.

 Przypominam o zmianach w Śródmieściu Gdańska. Od wczoraj ponownie otwarty jest przejazd Wałami Jagiellońskimi do alei Armii Krajowej. W stronę dzielnicy Chełm jedziemy więc już po staremu łącznikiem za Forum Gdańsk.

07:58

Kieleńska Huta już przejezdna

Dobre informacje z trasy Kielno - Szemud. Tu już płynny ruch po porannej blokadzie drogi przez samochód z przyczepą, który wpadł w poślizg.

 Tymczasem wyraźny zator ustawił się na końcu Obwodnicy Trójmiasta przed Morską w Gdyni. To kilkusetmetrowa kolejka.


 Na krajowej 20 koło Żukowa  - dopiero teraz pojawił się korek między światłami w Miszewie.

 Podczas podróży autostradą A1 - proszę uważać na 110 kilometr trasy w kierunku Gdańska. Między węzłami w Lisewie i Grudziądzu samochód uderzył w bariery. Lewy pas jest zablokowany.

07:29

Uwaga na zajeżdżony śnieg

Powiaty wejherowski, pucki, sztumski, kwidzyński i malborski  - w tych miejscach na sieci dróg wojewódzkich trzeba liczyć się z zajeżdżonym śniegiem na jezdniach. Miejscami w pozostałej części regionu może pojawiać się lokalna śliskość.

07:15

Nadal kłopoty za Bożanką

Trasa Kielno - Szemud nadal zablokowana. Ruch na wysokości Kieleńskiej Huty blokuje samochód z przyczepą holenderską. Zestaw na śliskiej jezdni sparaliżował ruch. "Czekamy na piaskarkę" - mówią policjanci.

 Żukowo, Miszewo i Chwaszczyno w ciągu krajowej 20 bez korków a jedynie ze wzmożonym ruchem.

 Krajową 6 przez Janowo i 91 przez Łęgowo też przejedziemy bez poważniejszych komplikacji.

06:59

Problemy na autostradzie

Odpuszczają korki na zablokowanej o poranku drodze z Kielna do Szemuda w okolicach Bożanki. Tam przejazd blokował samochód, który wpadł w poślizg. Te problemy na szczęście się kończą.

Nadal aktualne ostrzeżenie przed zwężeniem na 110 kilometrze A1 w stronę Gdańska. Między Lisewem a Grudziądzem lewy pas jest zablokowany po tym jak samochód uderzył w bariery.

06:26

Zablokowana trasa za Kielnem

Zablokowana droga z Kielna do Szemuda w okolicach Bożanki i Kieleńskiej Huty. Jak mówią policjanci  - w tym miejscu w poślizg wpadł samochód z przyczepką. Przez Kieleńską Hutę da się objechać - pisze pan Grzegorz. Bardzo dziękuję za czujność.

 Na poranne spiętrzenia nie ma co narzekać. Nieznacznie wzmożony ruch obserwujemy na 91 w Łęgowie i Kartuskiej z Leźna do Kokoszek.

 Obwodnica Trójmiasta spokojna.

18:54

W Sępólnie Krajeńskim samochód osobowy potrącił pieszego

Utrudnienie na drodze krajowej nr  25 odcinek Kamień Krajeński – Sępólno Krajeńskie w Sępólnie Krajeńskim. Samochód osobowy potrącił pieszego, 1 osoba ranna, wprowadzono ruch wahadłowy, utrudnienie potrwa 2 godziny.

Utrudnienie na dk 91 odcinek Subkowy – Gręblin w Subkowach. Zderzenie pojazdu ciężarowego z busem, 6 poszkodowanych, droga zablokowana. Służby na miejscu.

09:45

Zapadnięta jezdnia na skrzyżowanie Alei Niepodległości z 3 Maja w Sopocie

Skrzyżowanie Alei Niepodległości z 3 Maja w Sopocie. Zapadła się jezdnia. Ruch w kierunku Gdańska jednym psem. Na miejscu dwa zastępy PSP, policja, straż miejska oraz ZDIZ.

 

269760444 1287519738327511 9074092363902298534 n

 

269762305 1287519701660848 6480986816952464600 n

(Fot. PSP Sopot)

09:00

Daleka od ideału sytuacja na Obwodnicy Trójmiasta w Gdyni

Korki do okolic Chwarzna ciągną się od Osowej w Gdańsku i węzła port w Gdyni. To konsekwencje interwencji wobec pieszej na trasie.  Konieczny był przyjazd ratowników medycznych. Jak przekazują Inspektorzy Transportu Drogowego, auta chwilę temu zjechały na węzeł. To powinno przełożyć się na płynny ruch.

Na liście korków jeszcze utrzymuje się na Spacerowa w dolnej części przed Oliwą. Postać trzeba też w Gdyni Orłowie na alei Zwycięstwa.

Szóstka w Rumi nadal funduje kierowcom ponad 20 minutowy korek do Janowa. Stoimy niemal od granicy z Redą.

Generalnie jednak jest dobrze. Większość dróg w regionie z o wiele mniejszym niż zwykle ruchem. Pani Iza pisze: "Myślę że ten luksus na drogach związany jest już z urlopami i nauką zdalną. Ja pokonałam trasę z Kaszub do Wrzeszcza o 30 minut szybciej niż zwykle!"

Miejscami tylko trzeba uważać na warunki. Zajeżdżony śnieg wcale nie jest rzadkością.

08:25

Optymistyczne informacje z Obwodnicy Trójmiasta

Powoli ale jednak rozpływa się zator na gdyńskim odcinku trasy. Przed zjazdem na Witomino od strony Chyloni interweniowała Inspekcja Transportu Drogowego. Zwężenie od razu przerodziło się w korki, które mam wrażenie powoli odpuszczają.

Niechętnie odpuszcza zator na szóstce w Rumi. Dwukilometrowy odcinek do Janowa pokonujemy w 20 minut.

Przed Żukowem dopiero teraz wyraźny korek. To kilometrowa kolejka od strony Kartuz. Od Gdańska spokojnie.

Generalnie na natężenie ruchu trudno narzekać. Pan Filip pisze: "Czy coś wyjątkowego wydarzyło się dziś na drogach? Trasą Bojano - Centrum Gdańska beż zatrzymania. Tak się dzieje chyba tylko w niedziele!"

07:57

Znamy przyczynę utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta

Medyczna interwencja Inspekcji Transportu Drogowego przyczynną korka na gdyńskim odcinku Obwodnicy Trójmiasta. Inspektorzy blokują jeden pas w stronę Chyloni, co wpływa na ogromny zator, który ciągnie się niemal od Osowej. Od strony Chyloni ścisk już na węźle Gdynia Port. Czekamy na karetkę pogotowia - mówią inspektorzy.

07:30

Trudne warunki na drogach Gdyni

Piszą państwo o zaśnieżonych głównych arteriach. Rozsądna prędkość to 40 km/h. W tej części Trójmiasta też największe spowolnienia.

Niepokojąco wygląda Obwodnica Trójmiasta w stronę Chyloni. Zatkany jest odcinek od węzła Gdynia Wielki Kack do Chwarzna. Tu mogło dojść do stłuczki.

07:00

Trudne warunki na trasach

Zajeżdżony śnieg na trasach w rejonie Sztumu, Kwidzyna i Malborka ale także powiatu wejherowskiego. W tych rejonach najtrudniejsze warunki jazdy - informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Na Obwodnicy Trójmiasta spowolniony ruch, przede wszystkim na gdyńskim odcinku.

Problemy na ulicy Budowlanych w Gdańsku. W okolicach Orlenu, w stronę ronda turbinowego stanęła ciężarówka. Oczywiście korek robi się już od Matarni chwilami również w drugą stronę. Pisze Pani Magda.

Wśród zjazdówek - największe problemy na Armii Krajowej w Gdańsku. Tu zator do Havla już od Jabłoniowej.

Pan Darek pisze: "W Miszewie spokojnie. Bez utrudnień w kierunku Chwaszczyna, od strony Przodkowa poczekamy na ostatnich 100 metrach."

06:30

Stabilna sytuacja jeśli chodzi o korki w okolicach trójmiejskiej aglomeracji

W Żukowie spokojnie ale w trasie z Leźna do Kokoszek już wyraźny zator jest.

Na 91 z Tczewa do Pruszcza utrzymuje się ścisk między Różynami a Rusocinem.

Obwodnica Trójmiasta spokojna. Wyraźne zatory są w rejonie gdyńskiego Obłuża.

05:55

Wymagające warunki jazdy na drogach Pomorza

W nocy i nad ranem jeszcze nieco śniegu dosypało. To w praktyce oznacza białe jezdnie. Takie warunki miejscami jeszcze w Trójmieście. Na głównych arteriach dużych problemów nie ma. Tu sól drogowa dość szybko zadziałała.

Jeśli chodzi o trasy  - to relatywnie najtrudniejsze warunki są na siódemce z Gdańska do Elbląga. Miejscami trudno w okolicach Nowego Dworu Gdańskiego.

Poranne korki wyraźne już na 91 przez Łęgowo w stronę Pruszcza. Leźno ale i Obwodnica Trójmiasta spokojne.

07:09

Miszewo i Różyny - przystajemy

W Miszewie spiętrzenie w kierunku Chwaszczyna. Od strony Przodkowa czekamy na odcinku ponad 1km. Pan Darek podaje, natomiast przejazd 91 to strata ponad 30 min - dodaje pan Jacek. Mówimy o trasie od Różyn rzez Łęgowo do Pruszcza. 

17:24

DW233 wypadek

Na DW233 w kierunku Trzepowa doszło do wypadku. Zderzenie dwóch samochodów. Droga jest zablokowana, jedna osoba poszkodowana.

15:36

Wypadek w Jagatowie

Trasa 222 Gdańsk - Trąbki Wielkie. Wypadek w Jagatowie. Podnoszenie pojazdu z rowu. Strata ok 30-40min

Trasa Kartuzy - Sierakowice, wszystko stoi, szklana na całej trasie, tiry blokują drogę. Pan Przemek informuje.

08:55

Wypadek w Godętowie. Korki na Obwodnicy Trójmiasta powinny odpuszczać

W ciągu 30 minut powinny odpuścić korki na Obwodnicy Trójmiasta w stronę Chyloni. Jak mówią policjanci  - po kolizji na lewym pasie przed Chwarznem stoi jeszcze uszkodzony samochód. Ratownicy czekają na lawetę. Kierowcy w korku od okolic lotniska w Gdańsku. I to jest strata 45 minut.

Nieco większe niż zwykle kłopoty są przed bramkami A1 w Rusocinie. To  - jak mówią drogowcy - konsekwencje zaśnieżonych tablic rejestracyjnych. Automatyczny system nie jest w stanie ich odczytać. Trzeba pobrać bilet.

Z utrudnieniami trzeba liczyć się na krajowej 6 z Lęborka do Wejherowa w Godętowie. Przy zjeździe na Rozłazino doszło do wypadku. Prawdopodobnie ranna została jedna osoba.

Pan Michał ostrzega przed kłopotami w centrum Wrzeszcza.Na skrzyżowaniu ulic Miszewskiego i Grunwaldzkiej nie działa sygnalizacja świetlna.

Przypomnienie remontowe z Gdyni: od dziś na cztery dni z utrudnieniami liczyć się na ulicy Dąbka. Drogowcy remontują nawierzchnię na odcinku od Sikorskiego do Staniewicza.

Remontowe problemy w tym tygodniu także na Unruga, na odcinku od skrzyżowania z ul. Aluminiową do łącznika z ul. Rtęciową.

W ciągu dnia będzie, chwilami intensywnie prószył śnieg. Proszę na siebie uważać.

Dziękuję za wspólny poranek.

SK Do usłyszenia.

08:24

Niezmiennie problemy na Obwodnicy Trójmiasta

Niezmiennie problemy na Obwodnicy Trójmiasta. Na nitce do Gdyni spowolnienie od węzła Matarnia do Klukowa. Chwila przerwy i spory korek od Osowej do okolic Chwarzna. Tam było kilka kolizji.

Na przeciwnej jezdni - spowolnienie od wylotu z Kwiatkowskiego do okolic Chwarzna. Dłużej niż zwykle stoimy też przed bramkami A1.

Zjazdy z ekspresówki  - poza Spacerową, przez którą kierowcy uciekają z obwodnicy  - dość spokojne.

Nadal spore problemy z wjazdem do Miszewa od strony Kczewa. Korek też przed Kolbudami od Czapielska.

07:57

Godzina stania na S6

Nie odpuszczają problemy na Obwodnicy Trójmiasta. Dwa długie korki związane z kolizjami są na jezdni do Gdyni. Pierwszy ustawia się na odcinku od węzła Karczemki, do Klukowa. Drugi, o wiele dłuższy od Osowej, niemal do Chwarzna. Łączna strata to jedna godzina.

Co najmniej pół godziny tracą kierowcy na trasie wojewódzkiej z Przywidza do Kolbud. Tuż przed rondem w Kolbudach rano samochód potrącił pieszego. Trwa akcja ratowników.

Spory, bo ponad kilometrowy korek czeka kierowców wjeżdżających do Miszewa od strony Przodkowa.

Nadal aktualne ostrzeżenie przed trudnymi warunkami jazdy. Na Kaszubach ślizgawica.

Są też wiadomości od drogowców z Gdyni.

Od dziś na cztery dni z utrudnieniami liczyć się na ulicy Dąbka. Drogowcy remontują nawierzchnię na odcinku od Sikorskiego do Staniewicza.

Remontowe problemy w tym tygodniu także na Unruga, na odcinku od skrzyżowania z ul. Aluminiową do łącznika z ul. Rtęciową.

07:26

Kilka kolizji na Obwodnicy Trójmiasta

Dwa wyraźne korki na Obwodnicy Trójmiasta. Oba dotyczą jezdni do Gdyni. Stać trzeba na odcinku od Matarni do Owczarni. Tu na lewym pasie zderzyły się dwa samochody.

Kolejny zator zaczyna się tuż za Osową i ciągnie przez Karwiny aż do Chwarzna. Przyczyną są trzy kolizje do których doszło w tym miejscu - mówią policjanci. Szykują się więc dłuższe kłopoty. Już teraz w korku tracimy pół godziny.

Na Obwodnicy Południowej Gdańska lekkie spowolnienie przed węzłem Gdańsk Port od strony Straszyna.

Wśród zjazdów największe spowolnienia na alei Armii Krajowej i Spacerowej w Gdańsku.

Dość długi - 1,5 kilometrowy zator przed Kolbudami od strony Czapielska.

06:59

15 minut stania na S6

Około kwadransa tracą w korku kierowcy na Obwodnicy Trójmiasta. Zator na jezdni do Gdyni zaczyna się już przed Osową i ciągnie niemal do Kacka. Tam auto uderzyło w bariery.

Nieco mniejszy na szczęście zator między Kackiem a Chwarznem, gdzie część pasa zajmuje uszkodzona ciężarówka.

Bez większych komplikacji na ekspresowej siódemce w Jazowej, w stronę Elbląga. Przed 5 rano samochód dostawczy zderzył się z ciężarówką. Oba auta w rowie. Zdarzenie wygląda bardzo poważnie. To szczęście, że tylko jedna osoba została lekko ranna.

 

 

Na liście wyraźnych spowolnień - krajowa szóstka w Rumi Janowie. Niezmiennie też krajowa 91 w Łęgowie.

Przypominam o utrudnionych warunkach jazdy. W wyżej położonych dzielnicach Trójmiasta i na Kaszubach miejscami szklanka.

06:28

Kolejne spowolnienie na Obwodnicy Trójmiasta

Rośnie ruch a wraz z nim problemy. Na Obwodnicy Trójmiasta około kilometrowe spowolnienia na jezdni do Gdyni. Za Osową - tam była kolizja auta osobowego i ciężarówki. Niepokojący korek także przed Chwarznem.

06:09

Problemy na Obwodnicy Trójmiasta

Utrudnienia w ruchu na Obwodnicy Trójmiasta. Na jezdni do Gdyni między Osową a węzłem Wielki Kack samochód ciężarowy zderzył się z osobowym. Nie ma informacji o poszkodowanych. Natomiast lekki zator tak.

06:04

Utrudnione miejscami warunki jazdy na Pomorzu

W głębi regionu temperatura spadła do okolic zera. Miejscami jezdnie mogą być przyprószone. Trzeba się liczyć też z koniecznością odszraniania auta.

Drogowcy ostrzegają przed problemami na ekspresowej siódemce w Jazowej. Na 49 kilometrze trasy w stronę Elblaga bus zderzył się z autem ciężarowym. Nikt nie ucierpiał ale ruch jest tam utrudniony.

Jeśli chodzi o poranny ruch, to już odczuwają go kierowcy wjeżdżający do Żukowa od strony Kartuz ale także na zazwyczaj zatkanym odcinku z Leźna do Kokoszek.

91 przed Pruszczem Gdańskim od strony Tczewa na razie lekko spowalnia.

14:55

Zamknięta droga wojewódzka nr 212 na odcinku Cewice – Kamieniec

Zamknięta droga na odcinku Cewice – Kamieniec, Cewice – Siemirowice. Zorganizowano objazdy. Ze względu na trwającą akcję gaśniczą w miejscowości Kamieniec (gm. Cewice), DO ODWOŁANIA zamknięte zostały droga wojewódzka nr 212 na odcinku Cewice – Kamieniec oraz droga powiatowa na odcinku Cewice – Siemirowice (jednostka wojskowa). Wyznaczono objazdy prowadzące od m. Cewice przy Urzędzie Gminy na ulicy Witosa w kierunku Maszewa Lęborskiego, następnie w kierunku Unieszynka przez Karwicę i Lesiaki na drogę wojewódzką 212 (i analogicznie w przeciwnym kierunku). Ten objazd jest wyznaczony dla wszystkich klas pojazdów. Dojazd do jednostki wojskowej w Siemirowicach jest możliwy od strony Gowidlina. Dojazd z Lęborka do Siemirowic prowadzi przez Osowo Lęborskie, Bukowinę, Sierakowice, Gowidlino. Objazdy będą wyznaczać stosowne znaki drogowe. Na wyłączonym odcinku drogi będą obowiązywały znaki B-1 „zakaz ruchu w obu kierunkach”.

Ze względu na bezpieczeństwo własne jak i funkcjonariuszy prowadzących czynności na drodze należy BEZWZGLĘDNIE stosować się do wprowadzonego oznakowania.

08:58

Tragedia na drodze w Kopytkowie

Poważny i niestety tragiczny wypadek na wojewódzkiej 231 łączącej Kolonię Ostrowicką z węzłem autostrady A1 w Koptykowie. W tej właśnie miejscowości tuż przed ósmą rano zderzyły się dwa samochody.

W wypadku zginęła jedna osoba. Trzy kolejne podróżujące autami prawdopodobnie zostały ranne. Na miejscu dziewięć zastępów strażaków i śmigłowiec ratowniczy. Droga jest zablokowana.

 

 

 Na Obwodnicy Trójmiasta nowy korek. Ruch na kilka minut spowalnia za Osową do okolic Klukowa. To jezdnia do autostrady.

 Na Słowackiego w dół korek od połowy lasu. Wcześniej była tam blokada po wypadku przy Srebrnikach.

 Tymczasem państwo ostrzegają przed niebezpiecznymi warunkami jazdy.  Pan Łukasz na krajowej 20 do Kościerzyny doświadczył oblodzenia.
 Wiadomość z tej sprawie wpadła też z Nowego Dworu Gdańskiego. "Niebezpiecznie przy rondzie wylotowym na Krynice Morską. Na drodze szklanka ślizgawka. Doszło do niebezpiecznego wypadku. Służby zaczęły sypać piasek dopiero po fakcie."

 Na koniec wiadomości od kolejarzy. W związku z awarią urządzeń sterowania ruchem od 8:30 pociągi między Wrzeszczem a Gdańskiem Głównym kursują co 20 minut. Z Wrzeszcza do Chyloni co 10 minut. Do odwołania bilety są honorowane w gdańskiej komunikacji miejskiej i Polregio.

08:00

Pociągi SKM dojeżdżają już do Gdańska Głównego

Nie odpuszcza niestety korek na Obwodnicy Trójmiasta w stronę Chyloni. Zator ciągnie się od węzła w Gdańsku Osowej a rozpływa się za Karwinami. To sytuacja, która wydaje się nie być powiązana z wczesnoporanną kolizją przy Chwarznie.

Nadal poważne problemy na Słowackiego, w drodze do Wrzeszcza. Zatkany cały leśny odcinek. To konsekwencje zwężenia po kolizji na wysokości Srebrników.

Odrobina optymizmu od kolejarzy z SKMki. Na odcinku Gdańsk Główny - Gdańsk Wrzeszcz pociagi będą kursowały co 20 minut. Przypomnę, że za sprawą awarii urządzeń sterowania ruchem na tym fragmencie od rana ruch był zablokowany.  Bilety są honorowane w gdańskiej komunikacji miejskiej i pociągach Polregio.

07:27

Kolejna kolizja na drogach Kaszub

Jedna osoba została ranna w wypadku do jakiego doszło na alei Żołnierzy Wyklętych w Gdańsku. W drodze do Wrzeszcza, na wysokości Srebrników zderzyły się dwa samochody. Korek ciągnie się przez cały leśny odcinek Słowackiego.

Uwaga na trasę Grzybno  - Hopy w powiecie Kartuskim. Tu doszło do kolizji dwóch aut. W okolicy, w Załężu między Przodkowem a Łebnem już bez śladów po kolizji.

Po kolizji na Obwodnicy Trójmiasta tymczasem sukcesywnie rozpływa się korek na jezdni do Gdyni. Ślady spiętrzeń są jeszcze w okolicy Osowej. Przy Chwarznie, gdzie trwała akcja wyciągania auta z rowu problemów już nie ma.

Nadal aktualne poważne utrudnienia na torach SKM. Kolejki z Gdyni dojeżdżają tylko do stacji Gdańsk Wrzeszcz. Odcinek do i z Śródmieścia jest zablokowany za sprawą awarii urządzeń sterowania ruchem.

Page 1 of 3