Autopilot Radia Gdańsk 1-31 maja

08:09

Korki w Gdańsku

Stoimy na siódemce od Leźna i węzła Karczemki do Nowatorów. Stoimy także na leśnym odcinku Słowackiego do Niedźwiednika i ścisk dalej w dół do Partyzantów i od Jabłoniowej do Havla na Armii Krajowej.

Ciaśniej na Warszawskiej i Jabłoniowej w obu kierunkach. Zakorkowana od Adamowicza Bulońska do Rakoczego. Schuberta od Nowolipia do Trzech Lip zakorkowana niezmiennie.

Od Kowal przez Świętokrzyską do Havla jeden za drugim. Zator przed wiaduktem Biskupia Górka w kierunku centrum - na wiadukcie przedłużające się prace drogowe i zmiana organizacji ruchu.

W korku ciągle w drodze z Letnicy do Tunelu pod Martwą Wisłą. Przytkana w dół Spacerowa.

07:38

Ciasno w okolicach Trójmiasta

Na siódemce, ale w drodze z Żukowa do Gdańska, w korkach. Hamujemy przed aleją Lipową i kwadrans toczymy się do Nowatorów. W przeciwnym kierunku, od węzła Karczemki po Nowatorów także spowolnienia.W Straszynie w drodze do obwodnicy zator. Za Różynami, w Łęgowie do Rusocina jest podobnie. Poważnie zwalniamy. Od Rdestowej na Chwaszczyńskiej do obwodnicy w kork, a na Rdestowej i Wiczlińskiej do Dąbrowy chwilę postoimy.

07:09

Zderzenie na DK7 w Koszwałach

Utrudnienie na siódemce w kierunku Gdańska na odcinku Koszwaly - Przejazdowo. Doszło do zderzenia 2 samochodów ciężarowych, brak osób rannych. Zablokowany został 1 pas jezdni w kierunku Gdańska. Przewidywany czas trwania utrudnienia około 2 godz - informują drogowcy.

05:54

Zdarzenie drogowe na DW224

Wypadek na drodze Wejherowo - Szemud w Sopieszynie.- alarmuje nasz słuchacz. To droga wojewódzka numer 224.

Pan Darek raportuje: Z węzła Karczemki do Nowatorów jedziemy płynnie i bez utrudnień. Spowolnienie na 7 z Leźna do Nowatorów. Spiętrzenie na wjeździe do Gdańska, cały odcinek w dużym towarzystwie.  Na światłach w Leźnie spowolnienie od wyjazdu z Lnisk.

Zahamujemy jeszcze w Rumi, na szóstce, w związku z remontami. Kierunek Gdynia.

18:31

Nadal problemy przez uszkodzoną ciężarówkę. Zaczynają się nocne prace na Kartuskiej

Około 30 minut tracą kierowcy w korkach na obwodnicach - południowej Gdańska i Zachodniej Trójmiasta. Korek ciągnie się od okolic węzła Lipce do Szadółek, gdzie przejazd utrudnia uszkodzony samochód ciężarowy.

W Trójmieście z korkami jeszcze męczą się kierowcy na Podwalu Przedmiejskim przed centrum Gdańska. W tunelu pod Martwą Wisłą, w kierunku Zaspy.

W Gdyni mocno oblegane Karwiny. Korki wciąż na Wielkopolskiej i Sopockiej.

Utrudnienia w ruchu możliwe jeszcze na wojewódzkiej 211 z Czarnej Dąbrówki do Sierakowic na wysokości Rokitek. Tam z drogi wypadł motocyklista.

Wcześniej do wypadku z udziałem jednośladu doszło na Sikorskiego w Wejherowie.

O ostrożność ratownicy proszą w rejonie ulicy Morelowej w północnej części Rumi. Tam płoną samochody przy opuszczonym budynku. W akcji sześć zastępów ratowników.

Przypomnę, że jutro wyraźnie mniejsze powinny być już korki w tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku. Drogowcy deklarują, że otworzą obie tuby przeprawy. Jedyną komplikacją i to tylko dla jadących od strony Zaspy do Stogów ma być konieczność przejazdu przez rondo przy Marynarki Polskiej. Tu korki, zwłaszcza popołudniami będą się zapewne pojawiać.

Drogowcy tymczasem biorą się za jedną z najbardziej dziurawych dróg w Gdańsku. Chodzi o Kartuską miedzy Kokoszkami a Leźnem. Przez najbliższe dwa tygodnie nocami od 20tej do 5 nad ranem trwać tam będzie naprawa ubytków.  Drogowcy proszą o ostrożność, bo to miejscami zupełnie nieoświetlony odcinek.

17:28

Obwodnice wciąż w korkach. Karwiny znów bardziej zatkane

Nie kończą się problemy kierowców na obwodnicach wokół Trójmiasta. Największe problemy wciąż sprawa S7, która do wyjazdu na Gdynię korkuje się już od Krępca.

W stronę Gdyni spowolnienia przy Szadółkach. Od strony Gdyni trasa lekko korkuje się w rejonie Osowej.

Wśród dojazdówek w Gdańsku najwięcej dzieje się na Spacerowej.  Korek niemal przez cały leśny odcinek do Osowej.

W przypadku gdyńskich Karwin ogromne korki na Wielkopolskiej, Sopockiej i Chwaszczyńskiej też.

Małokacka przed Witominem wciąż stoi od Łowickiej.

Centrum Gdańska, z wyjątkiem dojazdu Podwalem Przedmiejskim od Siennickiej spokojne.

Zwężony przejazd w tunelu pod Martwą Wisłą nadal funduje kierowcom co najmniej kwadransowe spowolnienia w obu kierunkach.

16:39

Cztery auta zderzyły się przed Żukowem

Kolizja czterech samochodów utrudnia ruch na krajowej siódemce przed Żukowem. Za sprawa stłuczki, korek jest także na jezdni do Lnisk.

Na tej samej trasie utrudnienia także w rejonie Kokoszek. Korki z obu stron dojazdu do Bysewskiej. Coś ewidentnie zwęża tam przejazd.

Dojazdy do obwodnicy zapełnione. Najlepszym przykładem Spacerowa z korkiem przez cały leśny odcinek w górę ale problemy są na wszystkich dojazdach.

W drodze z Wrzeszcza do Centrum Gdańska korek tuż przed węzłem Ofiar Katynia od Aniołków. Nie najgorzej wygląda Jana z Kolna.

Na przejazd tunelem pod Martwą Wisłą w każdym z kierunków proszę sobie zarezerwować około 20 minut.

Nie zmienia się korkowa sytuacja na Obwodnicy Południowej. Pół godziny tracimy w drodze z Krępca do węzła Gdańsk Południe. Przyczyną jest awaria samochodu na wysokości Borkowa.

16:00

Dojazdy do obwodnicy zatkane

Zdecydowanie największym korkiem w Trójmieście i okolicach jest ten, który czeka na kierowców dojeżdżających ekspresową siódemką od strony Elbląga. To kolejka na pół godziny stania.

Niewiele mniej, no po około 20 minut tracą kierowcy jadący przez tunel pod Martwa Wisłą w Gdańsku. Duży ruch jest na obu jezdniach.

Przed centrum Gdańska największe korki są także na trasie od Elbląga, bo zaczynają się przy Głębokiej.

Wśród dojazdówek bez taryfy ulgowej.W Gdańsku Armii Krajowej zatkana od Sikorskiego i Jabłoniowej. Słowackiego w dół od połowy lasu. Spacerowa w górę, w ścisku niemal na całej długości. Karwiny wraz z Sopocką zatkane.

W Gdyni Morska od dworca do estakady zatkana. Wiśniewskiego stoi od Polskiej. Hutnicza w korku do Północnej. Szóstka do Rumi od Cisowej.

15:41

Pół godziny stania na S7

Pół godziny w sześciokilometrowej kolejce tracą kierowcy na Obwodnicy Południowej Gdańska. Kolejka do wyjazdu na Obwodnicę Trójmiasta, na węźle Gdańsk Południe ciągnie się od okolic Krępca.

Na Obwodnicy Trójmiasta zaś utrzymują się jedynie spowolnienia za Karczemkami w stronę A1. To konsekwencje dużego ruchu ale i wcześniejszej awarii ciężarówki.

W centrum Gdańska korki niezmiennie na Podwalu Przedmiejskim od Siennickiej. W drodze z Wrzeszcza na Błędniku. Przypomnę, że remontowe zwężenia na wiaduktach Biskupia Górka mają w środę się zakończyć.

Przejazd przez tunel pod Martwą Wisłą w każdym z kierunków to też około kwadransa straty. Wiele wskazuje na to, że jutro już takich kłopotów mieć nie powinniśmy.

Do zatkanej 20 Chwaszczyno - Gdynia dołączyły spore zatory z Chwaszczyna do Osowej. Zapełnione także Karwiny i to już od Spokojnej.

15:21

Ogromny korek na Obwodnicy Południowej Gdańska

Obwodnica Trójmiasta przy Osowej już bez spowolnień. To jednak marne pocieszenie, bo trasa niemałe problemy sprawia w okolicach Szadółek. Do tego miejsca ciągnie się korek od strony Gdyni. To kolejka od centrum handlowego w Karczemkach. Według drogowców przejazd tam utrudniała uszkodzona ciężarówka.

Na przeciwnej jezdni spowolnienie od węzła Kowale do Szadółek. Wcześniej ogromny ruch na S7 od strony Elblagą. Kolejka ciągnie się od wysokości Traktu Świętego Wojciecha.

Spore problemy czekają też kierowców przejeżdżających aleją Niepodległości przez Sopot. Korek na alei Niepodległości ciągnie się od Drogi Zielonej do wysokości ulicy Wybickiego, gdzie doszło do kolizji.

Wśród dojazdówek prowadzi Gdynia. Kwiatkowskiego stoi niemal od Morskiej. Wielkopolska i Chwaszczyńska przez Karwiny już jadą powoli.

14:57

Kolejne problemy na obwodnicy

Sporo dzieje się na Obwodnicy Trójmiasta. Na trasie problemy są w kilku miejscach. Na jezdni w stronę A1 spowolnienie wzdłuż Osowej. To być może pozostałości wcześniejszego korka po pożarze a potem przeładunku ciężarówki przy lotnisku.

Gorzej, że korki są też dalej. Stać trzeba od Karczemek do szczytu wiaduktu przy Stężyckiej.

Na przeciwnej jezdni spowolnienia wzdłuż Szadółek. Do tego wyraźnie wzmożony ruch na węźle Gdańsk Południe.

Przed centrum Gdańska Podwale Przedmiejskie w korku niemal od Siennickiej. Podwale Grodzkie stoi od Błędnika. Po części to zapewne kierowcy, którzy nie chcą tracić czasu w korkach przed tunelem pod Martwą Wisłą. Przypomnę przy okazji że od jutra już bez zwężeń. Jedyną zmianą będzie konieczność przejazdu przez górną część skrzyżowania w drodze z Zaspy do tunelu w stronę Stogów.

Spore korki poza tym na trasie Gdynia Chwaszczyno i to w obie strony. Zapełnione także Kwiatkowskiego i Morska do Janowa.

14:26

Rosną korki na S6

Uszkodzona, prawdopodobnie w przedpołudniowym pożarze ciężarówka przy węźle Matarnia w stronę A1 przyczyną korka na Obwodnicy Trójmiasta. Zator na trasie mierzy już ponad dwa kilometry i zaczyna się przy Klukowie.

Na przeciwnej jezdni spowolnienie przy Szadółkach.

Szczelnie zapełnił się tymczasem odcinek krajowej 20 z Chwaszczyna do Karwin. Największa kolejka na jezdni do Żukowa, ona ciągnie się od Rdestowej.

Na tej samej trasie ciasno także przy dojeździe do Żukowa ale i w samym Miszewie.

Niewesoło w Gdyni. Remontowe zwężenie w Rumi Janowie mocno daje się we znaki jadącym w stronę Wejherowa. Zator ciągnie się od samej Cisowej.

Na Kwiatkowskiego do Dąbka korek od basenu portowego.

13:28

Korek na Obwodnicy Trójmiasta

W miarę dobre informacje z dróg Trójmiasta i Pomorza.

Niewielkie ale jednak problemy są na Obwodnicy Trójmiasta. Na trasie w stronę A1, przy węźle lotnisko tworzy się korek. W tym miejscu przed południem płonęła ciężarówka. Być może auto właśnie jest odholowywane.

Drobne kłopoty, choćby z zadymieniem mogą być w Nieżychowicach koło Chojnic. Tam ratownicy gaszą pożar stacji demontażu samochodów.

W Gdańsku, w miarę sprawnie da się przejechać przez centrum. Zwężenia związane z asfaltowaniem wiaduktów Biskupia Górka potrwają do środy. Pierwotnie miały zakończyć się dziś.

Na zakończenie zwężeń czekają też kierowcy z tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku. Utrudnienia w tym kształcie, w tym miejscu zakończą się dziś w nocy. Na razie wyraźne spowolnienia na obu jezdniac

09:44

Przedłużają się utrudnienia w ruchu w rejonie wiaduktów Biskupia Górka

Przedłużają się utrudnienia w ruchu w rejonie wiaduktów Biskupia Górka w Gdańsku. Drogowcy, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, dziś nie zakończą prac przy asfaltowaniu. Jak informuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - normalna organizacja ruchu zostanie przywrócona w środę.

Od dziś - jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego - autobusy znów zatrzymują się na przystankach "Toruńska" i "Zaroślak" w kierunku Pruszcza Gdańskiego. Nie kursuje już natomiast zastępcza linia autobusowa 908, prowadząca na Zaroślak od strony Witosa przez ulicę Stoczniowców.

Asfaltowanie i zwężenia na wiaduktach Biskupia Górka trwają od 26 kwietnia.

08:10

Korki na obwodnicy, korki w Gdańsku

Od węzła Kowale po Szadółki w ścisku jedziemy w kierunku Gdyni. Korek na obwodnicy, także w kierunku Gdyni, na wysokosci Matarni.

Przytkane w obu kierunkach między siódemką, rondem a Słowackiego - Budowlanych i Nowatorów. Na siódemce stajemy przed Aleją Lipową w kierunku Gdańska i jedziemy w korku do Nowatorów. W Żukowie zatory od Lnisk, Kościerzyny i Kartuz.

W Gdańsku na Świętokrzyskiej od zbiornika retencyjnego do Niepołomickiej, od Jabłoniowej do Havla i przed węzłem Groddecka na Armii Krajowej oraz od Siennickiej na Podwalu Przedmiejskim postoimy do centrum.

Zatory w drodze do Tunelu pod Martwą Wisłą. Stoimy na leśnym odcinku Słowackiego do Niedźwiednika i na Spacerowej, na całej długości zatory. W Chwaszczynie od Tuchomia i Karczemek stoimy. Rumia w kierunku Gdyni zakorkowana.

07:41

Gęściej na drogach

Ciasno się zrobiło. Od węzła Południe po Kowale w ścisku jedziemy. Spowolnienia w obu kierunkach na Świętokrzyskiej. Postoimy w drodze do Tunelu Pod Martwą Wisłą. Na siódemce bez zmian. Zatory w drodze do Nowatorów od Leźna i węzła Karczemki.

Bez zmian na Armii Krajowej - od Jabłoniowej do Havla i przed węzłem Groddecka korki. Na Bulońskiej od Adamowicza poważny zator w kierunku Rakoczego.

Kolejne spowolnienie na obwodnicy przed Karwinami w kierunku Gdyni, ale postoimy też od Rdestowej na Chwaszczyńskiej w tę stronę do obwodnicy. Ścisk na Spacerowej w dół. Na całej jej długości zdecydowanie wolniej. No i w Żukowie od Kościerzyny i Kartuz oraz w Miszewie w kierunku Chwaszczyna niezmiennie gęsto. W Rumi w korku w kierunku Gdyni, ale chyba do tego już przywykliśmy. Tracimy tam 20 minut nawet.

06:39

Stłuczna na obwodnicy południowej

Obwodnica Poludniowa przed zjazdem na most wantowy, kierunek Gdańsk, stluczka, spory korek. Pan Marcin pisze. 

Przypominam także przy okazji o remontowanym Tunelu pod Martwą Wisłą i trudnościach w przejechaniu tą przeprawą. Poza tym ciaśniej robi się na wysokości Oruni na Trakcie Świętego Wojciecha w kierunku Gdańska, a dalej, na wiadukcie Biskupia Górka przedłużające się prace drogowe i wciąż zmieniona organizacja ruchu nas czeka.

Między Różynami a Łęgowem w kierunku Rusocina zwalniamy. W Miszewie wolniej w kierunku Chwaszczyna, tam spowolnienie.

17:23

Luźniej na obwodnicy, ale zakorkowany Sopot

Rozluźnia się w końcu ruch na obwodnicy w kierunku Gdyni. Poważniejsze spiętrzenia pozostały na wysokości Matarni i przed Karwinami, ale przed rondem w Chwaszczynie co najmniej 10 minut tracimy z każdego z kierunków.

Ciaśniej jeszcze w Żukowie od Lnisk.Na siódemce w Kokoszkach zator od węzła Karczemki do Nowatorów. Na dolnym odcinku Spacerowej i od połowy leśnego odcinka Słowackiego w dół jeszcze w korkach.

Podobnie przed Tunelem pod Martwą Wisłą. Też spiętrzenia. Tam remonty przypominam.

Sopot stoi na całej długości w strunę Gdyni. Ciekawostka jest skrzyżowanie z Malczewskiego, robiono je dwa lata i dalej są korki w stronę Gdańska. Więc od Żabianki, przez Sopot, Kamienny Potok, Kolibki i Orłowo do Wielkopolskiej jedziemy w korku.

Zakorkowana przy okazji Sopocka od Malczewskiego i Chwaszczyńska od Rdestowej do Obwodnicy. Od Cisowej bez zmian do Janowa w Rumi tracimy kwadrans. Jeszcze w drodze z Bąkowa do Kowal w korku.

16:53

Koniec utrudnień na obwodnicy po wypadku, ale korek pozostał

Nadal w potężnym korku w kierunku Gdyni jedziemy obwodnicą od Matarni po Chwarzno. Przypominam, to skutek zderzenia na wysokości Chwarzna, ale jest dobra wiadomość, drogowcy informują, że utrudnienie w Chwarznie jest już przeszłością. Jest więc szansa, że korek niebawem zniknie.

Do ronda w Chwaszczynie 20 minut w drodze z Gdyni i Osowej. Krócej, bo około 10 minut stoimy w drodze z Żukowa.

W drodze do Żukowa, kwadrans tracimy od Lnisk. Poza tym w Gdańsku jeszcze na Spacerowej i leśnym odcinku Słowackiego ciasno w obu kierunkach. Na Armii Krajowej od Jasienia w Ścisku do Havla w kierunku centrum. W centrum gęściej do Huciska i ciaśniej na Podwalu Przedmiejskim.

Bardzo wolno niezmiennie w drodze do tunelu z obu stron. Także w ścisku od Kołobrzeskiej przez Oliwę, Sopot, Kamienny Potok i Orłowo do Wielkopolskiej w Gdyni jedziemy. Bez zmian od Cisowej do Janowa - kwadrans w korku. Ścisk w drodze na Obłuże na Trasie Kwiatkowskiego.

16:32

Zakorkowana obwodnica i drogi do Gdyni

Nadal w godzinnym korku w kierunku Gdyni jedziemy obwodnicą od Matarni po Chwarzno. Przypominam, to skutek zderzenia na wysokości Chwarzna.

Do ronda w Chwaszczynie 20 minut w drodze z Gdyni i Osowej. Krócej, bo około 10 minut stoimy w drodze z Żukowa.

Spacerowa i leśny odcinek Słowackiego. W korkach w obu kierunkach. Aleją Żołnierzy Wyklętych pod górę jest podobnie. Na Rakoczego od Potokowej do Bulońskiej stoimy.

Z obu kierunków zatory - od Przeróbki i Brzeźna - do Tunelu pod Martwą Wisłą.

Od wysokości Kołobrzeskiej przez Żabiankę, Karlikowo i dalej Sopot oraz Orłowo w korku jedziemy do wysokości Wielkopolskiej.

Kolejny duży korek, na kwadrans wolnej jazdy, od Cisowej do Janowa w Rumi

16:05

Zakorkowanan trasa z Sopotu do Gdyni

Na Alei Niepodległości hamujemy w Sopocie, żeby w korku stanąć na wysokości Kamiennego Potoku i w korku jechać przez Orłowo aż po Powstania Styczniowego. Zakorkowana od Malczewskiego Sopocka po Karwiny.

Chylońska i Marszewska do Koleczkowa - stoimy państwo piszą.

15:24

Korki także w centrum Gdańska

Centrum Gdańska przytkane - to ostatnio niespodzianka, bo dawno tam nie stawaliśmy. Od Bramy Oliwskiej do Huciska postoimy po obu stronach torów kolejowych. Na Podwalu Przedmiejskim do centrum od Siennickiej też jest ścisk.

A do tego Jabłoniowa od Armii Krajowej, droga z Bąkowa i Straszyna do obwodnicy i Świętokrzyska od Havla do Niepołomickiej - poprzytykane. Postoimy i pojedziemy wolno od kilku do kilkunastu minut

14:53

Potężne korki na obwodnicy

Wciąż po wypadku na wysokości Chwarzna, na obwodnicy korki . Więc od Osowej do Chwarzna w kierunku Gdyni jedziemy prawie 50 minut.

Poza tym w drodze z Oliwy i do Oliwy, w obu kierunkach, zakorkowana jest Spacerowa. Od Rdestowej korki do obwodnicy w Gdyni i do ronda w Chwaszczynie. Stoimy do ronda też w drodze z Osowej. W każdym razie tu tracimy 15-20 minut w bliskim towarzystwie innych kierowców.

W Żukowie także spowolnienia przed rondami i w Kokoszkach ciaśniej w obu kierunkach. Na Nowatorów postoimy od lotniska przez rondo do siódemki.

A w Gdańsku w korkach do Tunelu pod Martwą Wisłą i jeszcze od Żabianki przez Karlikowo w Sopocie jedziemy w ścisku. Pani Ania pisała, że w Sopocie prace na terenach zielonych, stąd te utrudnienia. Nasz słuchacz Artur ten fakt potwierdza i obrazuje to zdjęciem. Drogowcy sadzą drzewa na pasie zieleni w środku. A przy okazji to nie koniec kłopotów, bo od Aqua Parku w Sopocie przez Orłowo do Powstania Styczniowego w korku kolejnym. I na Sopockiej też do Karwin

13:47

Zakorkowana obwodnica po wypadku

Po wypadku na obwodnicy, jak państwo informują, na zjeździe na Chwarzno w kierunku Gdyni, gdzie zderzyły się dwie ciężarówki, w potężnych korkach stoimy.

Od Osowej do Chwarzna obwodnica zakorkowana w kierunku Gdyni. Także od Osowej, ale do Matarni w kierunku Łodzi mamy korek.

Przy okazji zapchana Spacerowa pod górę od połowy, bo zakorkowana obwodnica. Na Wysokości Żabianki i Karlikowa zatory do Gdyni na Grunwaldzkiej. Zapchany tunel pod Martwą Wisłą z powodu remontów i jakby tego jeszcze było zbyt mało, to niemałe korki mamy przed rondem w Chwaszczynie.

Nawet kwadrans stracimy w drodze z Gdyni i Osowej do ronda. W Żukowie także zahamujemy, chociaż na zdecydowanie krócej

13:32

Kolizja dwóch ciężarówek na obwodnicy Trójmiasta

O 12:43 strażacy otrzymali zgłoszenie o kolizji dwóch aut ciężarowych na obwodnicy Trójmiasta przy wjeździe na gdyńskie Witomino. Kierowcy jadący w stronę Gdyni muszą spodziewać się utrudnień drogowych. W zdarzeniu nikt nie został ranny.

07:54

Korki w Gdańsku i Gdyni

Szóstka w Rumi przytkana do Gdyni. Około 10-u minut tracimy. W drodze z Kosakowa na Pogórze i Obłuże, na Wiejskiej i Derdowskiego też tracimy około 10 minut żeby na Pułkownika Dąbka i na Unruga - od Puckiej do Trasy Kwiatkowskiego postoimy. Ciasno jest także na dolnym odcinku Trasy Kwiatkowskiego, na remontowanym fragmencie.

Od Rdestowej do obwodnicy korek. Ścisk na Rdestowej od połowy i na Wiczlińskiej w kierunku Dąbrowy. W Żukowie i Chwaszczynie przystaniemy. Ciasno w Kokoszkach, na Budowlanych i Nowatorów.

Ścisk przed tunelem z każdego z kierunków. Na Świętokrzyskiej i Jabłoniowej zatory. Stoimy na Kartuskiej od Cedrowej do Łostowickiej i od Jabłoniowej na Armii Krajowej do Havla. Przytkany Leśny odcinek Słowackiego od połowy do Potokowej. Na Bulońskiej do Rakoczego w ścisku i na Jaśkowej Dolinie do Wrzeszcza jest podobnie.

07:07

Gdańską "szóstką" przez tydzień pojedziemy inaczej

Od dzisiaj przez tydzień obowiązywać będą niewielkie zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowej 6. W dni powszednie wybrane kursy z pętli „Łostowice Świętokrzyska”, standardowo wykonywane do przystanku „Strzyża PKM”, zostaną skrócone do przystanku „Zajezdnia” 01. Do przystanku „Strzyża PKM” można będzie dojechać dowolnym innym tramwajem na tym samym bilecie.  To z powodu robót przy torach.

06:24

Względnie spokojnie, standardowe utrudnienia

W Rumi hamujemy w kierunku Gdyni już na szóstce. Jeszcze nieznacznie, ale obawiam się, że będzie jak zwykle i niebawem stracimy z powodu remontów na szóstce nawet ponad kwadrans, jak nie dobre 20 minut.

Spowolnienia już przed Aleją Lipową w kierunku Gdańska - to na siódemce na wysokości Leźna. Do Kokoszek jedziemy wolniej.

Kolejne prace drogowe na drodze wojewódzkiej, tym razem 214 na odcinku Osowo Lęborskie – Łebunia. Ruch wahadłowy. To za Lęborkiem w kierunku Kościerzyny.

08:21

Nie znikają korki z Gdańska

Od Leszczynowej zakorkowana Armii Krajowej do Havla. Na Świętokrzyskiej bez zmian, od Kowal do Niepołomickiej korki w obu kierunkach, a dalej od połowy Małomiejskiej toczymy się do Armii Krajowej.

Zakorkowany w dół leśny odcinek Słowackiego do Niedźwiednika. Zakorkowana także Kielnieńska i ścisk na Spacerowej do Oliwy.

Na Bulońskiej w ścisku do Rakoczego, a między Adamowicza a Nowolipiem wolno w w kierunku centrum.

Przed centrum stoimy, dokładniej przed wiaduktem Biskupia Górka, na Armii Krajowej od Siedlec i na Podwalu Przedmiejskim.

Gęsto niezmiennie od Przeróbki do Letnicy Trasą Sucharskiego i Tunelem - przyczyna to remonty. Swoje tu musimy odczekać.

07:51

Korki w Gdańsku

W Żukowie stoimy w drodze z Kartuz i Gdańska niezmiennie, w Miszewie lekkie spiętrzenie do Chwaszczyna, gdzie też przed rondem spowolnienia. 

zakorkowana Osowa, stoimy na Kielnieńskiej przez Spacerową do Oliwy. Stoimy też przed Niedźwiednikiem na Słowackiego od połowy w dół.

Na Małomiejskiej od połowy do Traktu Świętego Wojciecha zator. Przytkana Adamowicza i Bulońska do Rakoczego. Między Adamowicza a Nowolipiem zatory na Kartuskiej.

Świętokrzyska przytkana między Kowalami i Niepołomicką w obu kierunkach.

W sobotę natomiast w związku z pracami drogowymi na ul. Kościuszki w Sopocie, zamknięty zostanie zjazd z ronda u zbiegu ulic Kościuszki i Chopina, w kierunku ul. 3 Maja.

07:24

Korek po zdarzeniu na Słowackiego

Wciąż poważne utrudnienia na leśnym odcinku Słowackiego w dół. Auto wpadło do rowu, mniej więcej w połowie Słowackiego. Zablokowany prawy pas, karetka i strażacy na miejscu, 15 minut dłużej niż zwykle zajmuje zjazd w dol.  Korek od skrzyżowania z Budowlanych do połowy Słowackiego w kierunku Niedźwiednika.

Poza tym na Budowlanych i Nowatorów między Słowackiego, rondem i siódemką ciaśniej. Na siódemce od Leźna do Kokoszek ścisk w kierunku Gdańska. W Miszewie wolniej do Gdyni a na Przodkowskiej do Miszewa korki.

Przytkana Spacerowa w dół na całej długości. Od Łęgowa do Rusocina i w drodze ze Straszyna do obwodnicy - w tych miejscach zdejmiemy jeszcze nogę z gazu poważniej.

06:41

Dachowanie na Słowackiego

Korek robi się na leśnym odcinku Słowackiego w dół, w kierunku Niedźwiednika. Auto dachowało na Słowackiego w kierunku Gdańska. Auto w rowie, prawy pas zajęty przez służby. Poważne utrudnienia.

17:54

Utrudnienia utrzymują się na drogach

Utrudnienia przed Tunelem pod Martwą Wisłą. Z obu kierunków stoimy w korkach. Przypominam, że tylko jedna nitka jest przejezdna.

Przytkane centrum Gdańska. Od Bramy Oliwskiej po Błędnik w korku jedziemy, a na wiadukcie Biskupia Górka zmiany organizacji ruchu i stąd pewne problemy w centrum miasta. Zwolnimy jeszcze przed wiaduktem w kierunku centrum.

Na Alei Żołnierzy Wyklętych pod górę i na leśnym odcinku Słowackiego w dół do Niedźwiednika ścisk. Przytkana w obu kierunkach jest jeszcze Spacerowa.

Jabłoniową Wolniej między Stężycką i Warszawską. Kolizja dwóch aut osobowych i busa na Armii Krajowej na wysokości Jabłoniowej i Warszawskiej w kierunku centrum.

W Gdyni od Cisowej postoimy do Janowa w Rumi. Od Morskiej natomiast na Trasie Kwiatkowskiego ścisk do Obłuża. W obu przypadkach problemy powodują remonty.

15:37

Korek na obwodnicy, kolizja

Obwodnica w kierunku Gdyni zakorkowana. Korek ciągnie się aż za Selgros do zjazdu na Chwaszczyno. Zablokowany lewy pas po kolizji - pan Jacek informuje.

W drodze do obwodnicy z Oliwy i Wrzeszcza jest ciaśniej. A Chwaszczyńska od Rdestowej zapchana w obu kierunkach. Do ronda w Chwaszczynie także zatory w drodze z Osowej i Karczemek. Na Chwaszczyńskiej stoimy jeszcze na wysokości Karwin. Rdestowa natomiast zapchana od połowy do Dąbrowy.

15:13

Paraliż w okolicy Tunelu pod Martwą Wisłą

Paraliż w okolicach Tunelu pod Martwą Wisłą. Z obu kierunków stoimy do tunelu w potężnych korkach. Piszą państwo o paraliżu drogowym w tym miejscu. Przypomnę, tunel jest remontowany i przejezdna jest tylko jedna nitka do końca maja. Ale to nie koniec problemów.

W kierunku Letnicy również jest zepsute auto na światłach awaryjnych które dodatkowo utrudnia ruch pan Paweł alarmuje.

Rondo do tunelu stoi, nic się nie rusza od 20 minut . MASAKRA. Pozdrawiam Sławek

Jakbyśmy próbowali ominąć tunel przez centrum Gdańska, to niestety nie będzie łatwiej, bo z powodu zmiany organizacji ruchu na wiadukcie Biskupia Góra niestety korki mamy od Bramy Oliskiej po węzeł Groddecka i węzeł Unii Europejskiej.

13:56

Zwężenie obwodnicy w Gdyni przełożone o tydzień

Dość dobre wiadomości z dróg Pomorza. Choć miejscami kropi deszcz, ot na przykład w Suchorzu koło Słupska - to warunki na drogach są niezłe.

Korki czekają kierowców tylko w miejscach prowadzonych prac drogowych a więc i zwężeń. Tak jest na krajowej 6 w Rumi Janowie, gdzie na razie, na szczęście tylko kilometrowej długości spowolnienie w stronę Redy.

Rozkopana krajowa 20 z Karwin do Chwaszczyna to już obustronne kolejki ale większe, co ciekawe w drodze do Gdyni.

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku spowalnia ale nie blokuje.

Ważne wiadomości od drogowców z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, którzy od piątkowego poranka planowali obustronne zwężenie jezdni Obwodnicy Trójmiasta przy węźle Gdynia Wielki Kack. Ze względów pogodowych akcja została przesunięta o tydzień a więc i paraliż odroczony.

08:05

Utrzymują się poważne korki w Gdańsku

Bez większych zmian w Gdańsku. Korki. Po kolizji na Świętokrzyskiej, na wysokości zbiornika retencyjnego w kierunku Gdańska stoimy na Świętokrzyskiej między Kowalami a Niepołomicką z przerwami w obu kierunkach. Na Niepołomickiej również zator.

Korki na siódemce od Leźna do Kokoszek, w Kokoszkach w obu kierunkach stoimy. Zatory na Nowatorów i Budowlanych w obu kierunkach.

od połowy Małomiejskiej do Traktu Świętego Wojciecha. Poza tym zakorkowany Trakt na wysokości Starych Szkotów do centrum.

Od połowy leśnego odcinka Słowackiego przez Niedźwiednik do Partyzantów w ścisku w dół do Wrzeszcza, łącznie z dłuższym postojem do Niedźwiednika. Przytkana cała Spacerowa w dół, wcześniej do obwodnicy na Kielnieńskiej także korek.

Chwaszczyno i Żukowo przytkane z każdego z kierunków

Wyjazd z Suchego Dworu do ronda przy serpentynach korek. Zaczęła się szkoła, droga zakorkowana. Oczekiwanie na wjazd na rondo - 7min. Pan Daniel napisał.

07:36

Ciasno w Gdańsku

W Gdańsku utrudnienia na Świętokrzyskiej w kierunku Gdańska, na zakręcie w okolicach zbiornika retencyjnego. To skutki wcześniejszej kolizji i tu stracimy trochę czasu, a przy okazji na kilkuset metrach Niepołomickiej do Świętokrzyskiej przystaniemy. Dalej natomiast na końcówce Małomiejskiej do Traktu Świętego Wojciecha spiętrzenie, żeby na wysokosci Starych Szkotów do centrum, do wiaduktu Biskupia Górka pojechać w niemałym ścisku.

Od Jabłoniowej na Armii Krajowej do skrzyżowania z Havla jak zwykle postoimy. Ciaśniej od Przeróbki do Letnicy Tunelem, który jest w trakcie remontów. No i przez Łęgowo do Pruszcza także w poważnym spowolnieniu jedziemy.

06:43

Coraz większy ruch na drogach

Na wysokości Leźna, kilkaset metrów przed Aleją Lipową jest już ciasno w kierunku Gdańska i w ścisku jedziemy tak do Nowatorów w Kokoszkach. Około 20-tu minut pokonujemy ten odcinek.

W Żukowie w drodze z Kościerzyny i Kartuz niezmienne spowolnienia, ale zator w drodze z Przodkowa, na Przodkowskiej przed zjechaniem na dwudziestkę w Miszewie.

Na Świętokrzyskiej na zakręcie ruch wahadłowy zderzenie dwóch aut. Zablokowany pas do Gdańska- pisze jeden z naszych słuchaczy. To skutki wcześniejszej kolizji.

06:03

Kolizja na Świętokrzyskiej

Było spokojnie, a już nie jest. Piszą państwo o kolizji na Świętokrzyskiej w Gdańsku - to trasa między Havla i Małomiejską a Kowalami. Problem jest w kierunku Kowal, auto wpadło na pobocze i blokuje prawy pas.
Page 1 of 2