Autopilot Radia Gdańsk 1-31 stycznia

14:01

Ruch wahadłowy na DK 6 w miejscowości Bożepole Małe

Utrudnienia na dk 6 w miejscowości Bożepole Małe między Lęborkiem a Wejherowem. Po godzinie 12 zderzyły się dwie osobówki i pojazd ciężarowy.  2 osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala, ich stan zdrowia nie jest znany.Na miejscu pracują jeszcze 2 zastępy strażaków.

Jeden pas wciąż jest zablokowany, a Korki z obu stron ponad 3-kilometrowe i strata ponad 20 minutowa z obu kierunków.

09:00

Optymistyczne informacje dla kierowców z centrum Gdańska

Korki po wypadku przy Okopowej i kolizji na alei Zwycięstwa przy Orzeszkowej już się rozpłynęły.

Teraz pozostają już tylko lokalne spowolnienia. Takie funduje skrzyżowanie Dąbka i Kwiatkowskiego w Gdyni.

Szóstka w Rumi Janowie spokojna. W Żukowie lekki ścisk od strony Kartuz.

Chwilę postać trzeba na Oliwskiej przed Osową ale też na Kartuskiej w Kokoszkach.

Czwartek zapowiada się deszczowo. Proszę na te utrudnione warunki uważać. W razie czego polecamy się pod smsowym numerem 603 06 06 06

08:16

Kolizja na alei Zwycięstwa w Gdańsku

Nadal aktualne utrudnienia w ruchu na wjeździe do centrum Gdańska od strony Elbląga. Na Podwalu Przedmiejskim korek ciągnie się od Łąkowej. To konsekwencje wypadku do jakiego doszło u zbiegu z Okopową.

Do stłuczki doszło także na alei Zwycięstwa w kierunku Wrzeszcza. Tu zator od ronda Ofiar Katynia do zjazdu z ulicę Orzeszkowej.

Rumia bez korków. Te towarzyszą jednak jadącym z Kosakowa do Gdyńskiego Obłuża.

07:53

Ogromne korki po kolizji na Podwalu Przedmiejskim

Około kwadransa tracą w korku kierowcy jadący Podwalem Przedmiejskim w Gdańsku, przez węzeł przy Okopowej w kierunku Wrzeszcza. Na wysokości Bramy Wyżynnej dość poważnie zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba została ranna. Przejazd jest poważnie utrudniony, stąd korki w drodze z Oruni od wiaduktów Biskupia Górka i od Łąkowej na Podwalu Przedmiejskim.

Wśród zjazdówek - do umiarkowanych zatorów na Armii Krajowej przed Havla nieśmiało dołącza Spacerowa w dolnej części.

W zatorach stoją kierowcy jadący Dąbrowskiego przez Rumię, w kierunku Hutniczej ale też przy zbiegu Dąbka i Derdowskiego.

07:17

Stłuczka na Okopowej w Gdańsku

Utrudnienia w ruchu na Podwalu Przedmiejskim w Gdańsku. Na jezdni ulicy Okopowej do Wrzeszcza doszło do poważnie wyglądającej stłuczki. Zwężony przejazd przekłada się na korki. Jedna osoba została ranna.

06:58

Uwaga na Spacerową w Gdańsku

Już bez utrudnień na Kamiennej w Rumi. Rano doszło tam do wypadku.

Maleją także korki na szóstce do Gdyni ale też Hutniczej.

Wśród zjazdów z obwodnicy numerem jeden jest aleja Armii Krajowej z zatorem od okolic wiaduktu przy Cedrowej.

Ostrzeżenie od państwa z ulicy Spacerowej w Gdańsku. Na drodze między Osową a Oliwą stoi nieoznaczony i nieoświetlony samochód. Lekko wystaje na drogę. Lepiej uważać.

Pan Darek pisze: "W Miszewie spokojnie w kierunku Chwaszczyna.Od strony Przodkowa spowolnienie na ostatnich 200m."

To oznacza, że jest nieźle. Także w Żukowie.

06:32

Problemy przy rondzie turbinowym w Gdańsku Kokoszkach

"Nowatorów, rondo turbinowe - stłuczka tira z osobową Skodą. Pojazdy na 'poboczu' nie utrudniają zbytnio jazdy. Dodatkowo autobus stoi awaryjnie z trójkątem na tylnej szybie, na pasie do zjazdu w prawo w stronę Żukowa. Jakieś 100 metrów przed skrzyżowaniem z ulicą Kartuską".

06:14

Wypadek przy Kamiennej w Rumi

Utrudnień należy się spodziewać na ulicy Kamiennej przez Szmeltę w Rumi. To trasa prowadząca do Łężyc. Tam przy ulicy Porazinskiej samochód uderzył w inny zaparkowany a do tego skrzynkę energetyczną. Ratownicy w akcji. Kierowca i pasażerowie poszukiwani.

05:56

Mokro i wietrznie na Pomorzu

Dziś do 85 km/h ale za to temperatura do 7 stopni.

Poranny ruch umiarkowany. Natkną się na niego jadący z Żukowa do Gdańska przez Kokoszki.

Żukowo i Miszewo wyglądają dobrze. Szóstka w Rumi Janowie też bez komplikacji.

Bardzo proszę państwa o drogowe podpowiedzi pod 603 06 06 06

07:20

Kolizja na estakadzie Kwiatkowskiego

Na zjeździe z estakady Kwiatkowskiego na Rumię od strony obwodnicy na prawym pasie kolizja 3 aut.- pan Michał alarmuje.

06:55

Bez większych kłopotów na drogach

Obwodnica z Gdyni do Matarni czysta. Słowackiego pomału gęstnieje ale ruch płynny. Lekki Zator na Żołnierzy Wyklętych - pan Damian pisze.

W Miszewie w kierunku Chwaszczyna spokojnie. Spowolnienie od strony Przodkowa na odcinku 600m. To pan Darek

17:49

Wciąż zablokowana krajowa 20 w Egiertowie

Nadal zablokowana jest krajowa 20 w Egiertowie po śmiertelnym wypadku, do którego doszło około 15. Śmierć poniosła kierująca samochodem osobowym, która z nieznanych przyczyn zjechała na przeciwległy pas i uderzyła w inny pojazd. Dwoje innych uczestników tego zdarzenia zostało przetransportowanych do szpitala.
Na miejscu pracuje prokurator - policjanci kierują na objazdy. Utrudnienia mają potrwać do 18.

15:48

Śmiertelny wypadek w Egiertowie. Korki od strony Hopowa

Śmiertelny wypadek na krajowej 20 w Egiertowie. Na wysokości stacji paliw zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba pozostawała zakleszczona w pojeździe. Mimo reanimacji, poszkodowanego nie udało się uratować.

Ruch jest utrudniony a korek od strony Wyczechowa i Hopowa ma około 1,5 km ze stratą do 10 minut.

17:29

Nie odpuszcza korek w Rumi

Krajowa szóstka mocno daje się we znaki. W Rumi korek zaczyna się kawałek za centrum handlowym Port Rumia i ciągnie aż do Janowa, do przystanku SKM. Na tym odcinku stracimy prawie pół godziny.

16:59

Korki w Rumi i Gdyni

Od centrum handlowego Port Rumia do przystanku SKM Rumia Janowo ciągnie się korek na krajowej szóstce. Mowa o trasie w kierunku Gdyni. Stracimy w tym miejscu około 25 minut.

Jeden za drugim też na Morskiej w stronę Rumi - tutaj od Chylońskiej do Owsianej i na tym odcinku stracimy co najmniej kwadrans, może nawet 20 minut.

Kilometrowe spiętrzenie powstało też na ostatnim fragmencie Obwodnicy Trójmiasta do Chyloni - od wiaduktu na Jaskółczej.

Ciasno jeszcze na Estakadzie Kwiatkowskiego - od Janka Wiśniewskiego w stronę Obłuża, ale ten korek jest już nieco mniejszy niż wcześniej.

16:20

Popołudniowe korki w Trójmieście

Zaczynamy od Rumi i krajowej szóstki. Korek w stronę Gdyni od Floriana Ceynowy do wysokości przystanku SKM Rumia Janowo. To trzykilometrowy odcinek i stracimy około dwudziestu minut.

Podobna strata na Morskiej - od Chylońskiej do Owsianej, mowa o nitce w kierunku Rumi.

Jeden za drugim także na Hutniczej, zwłaszcza między Pucką a Estakadą Kwiatkowskiego, na Estakadzie zator od Janka Wiśniewskiego do Admirała Unruga.

Na całej długości zatkała się Małokacka do Witomina.


W Gdańsku zaskakująco spokojnie, najmocniej zaznacza się krajowa siódemka. Tutaj korki w obu kierunkach, mniej więcej do skrzyżowania z Nowatorów. W obu stracimy około kwadransa.

Tradycyjnie spory ruch na Armii Krajowej do Łostowickiej czy na Żołnierzy Wyklętych do Potokowej, ale te trasy nie są dziś tak uciążliwe jak zazwyczaj.

I jeszcze rzut oka na Chwaszczyno. Do ronda zakorkowały się wszystkie dojazdy, największe kolejki aut na Gdyńskiej i Oliwskiej.

15:00

Wypadek na DW235, droga zablokowana

Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej numer 235 na odcinku Lubnia - Lamk - informuje nasz reporter Sebastian Kwiatkowski. Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Jedna osoba jest poszkodowana, na miejscu pracuje pięć zastępów straży pożarnej, droga została zablokowana.

09:00

Nie widać poprawy na Obwodnicy Trójmiasta

Zwężenie po kolizji za Osową w stronę Gdyni nadal skutkuje 40 minutowym korkiem od okolic węzła Lotnisko.

Zjazdy z obwodnicy na dobrą sprawę zupełnie bez korków.

Szóstka w Rumi opustoszała.

Droga z Kosakowa do gdyńskiego Obłuża w korku na około kilometrowym odcinku.

Na liście nadal Żukowo. Najdłuższe zatory na jezdni od Gdańska i od Kartuz.

W ciągu dnia deszcz i mżawka. Proszę na siebie uważać.

08:22

Hutnicza już bez korka

Hutnicza już bez śladu ruchu wahadłowego po wypadku przy Piaskowej. Płynny przejazd także szóstką z Rumi do Gdyni.

Bez światełka nadziei na Obwodnicy Trójmiasta. Jezdnia do Gdyni na Osową zwężona po kolizji trzech aut, w tym ciężarówki. Korek ciągnie się od wysokości pasa startowego gdańskiego lotniska.  Tracimy w nim około 40 minut. Przejazd jest możliwy jednym pasem.

Od strony Gdańska do Żukowa 1,5 km korek. Przejazd zajmuje około 10 minut.

Trójmiasto poza tym już bardzo spokojne.

07:56

Coraz dłuższy korek na S6

Około 40 minut w korku tracą kierowcy na Obwodnicy Trójmiasta. Jezdnia w stronę Gdyni jest zwężona za Osową po kolizji auta ciężarowego i dwóch osobowych. Korek ciągnie się od Matarni.

Zjazdy z obwodnicy umiarkowanie reagują na sytuację, na ekspresówce. Armii Krajowej niezmiennie stoi od Jabłoniowej. Słowackiego od środka leśnego odcinka. Spacerowa co najwyżej spowalnia.

Optymistyczne wiadomości z Rumi. Na szóstce: Grunwaldzkiej i Sobieskiego korek już nie od Ceynowy a od dworca. To dobrze, bo Hutnicza po wypadku z pieszym przy Piaskowej nadal sparaliżowana. Korki od wysokości Gdańskiej w Rumi.

Na południu aglomeracji  - nadal kilometrowej długości korek na wyjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w Rusocinie.

Żukowo oblegane. Najspokojniej od strony Gdyni.

07:30

20 minutowy korek na Obwodnicy Trójmiasta

Około 20 minut straty funduje kierowcom Obwodnica Trójmiasta. Na jezdni do Gdyni ruch zwężony za Osową po kolizji aut osobowych i ciężarówki. Zator mierzy sześć kilometrów i zaczyna się na wysokości Klukowa.

Spore problemy czekają też jadących z Rumi do Gdyni przez Hutniczą. Na wysokości Vistalu, przed Piaskową samochód osobowy potrącił na przejściu pieszego. Jest ruch wahadłowy i korki od Gdańskiej.

Chwaszczyno i Miszewo już spokojniejsze. Wokół rond w Żukowie ruch spory.

Wśród zjazdów niezmiennie największy ruch na Armii Krajowej od Jabłoniowej. Słowackiego dziś z promocją, bo korek zaczyna się dopiero na ostatniej prostej do Niedźwiednika.

Na Trakcie Świętego Wojciecha już mniejszy ruch w drodze z Pruszcza i przed Lipcami, i na wysokości Oruni.

07:16

Potrącenie pieszego i ruch wahadłowy na Hutniczej w Gdyni

Na wysokości Vistal Gdynia na Hutniczej, potrącenie pieszego na pasach, stoi straż i policja. Droga w kierunku Gdyni w tym miejscu zablokowana. Ruch odbywa się na tym odcinku po pasie w kierunku Rumi - pisze pani Monika.

07:00

Najtrudniej na Armii Krajowej

Wśród zjazdówek numerem jeden aleja Armii Krajowej z korkiem niemal od Jabłoniowej.

Ciasno jest na Trakcie Świętego Wojciecha do centrum i przed węzłem Lipce i na wysokości Oruni.

Ponad kilometrowej długości korki utrzymują się w drodze z Przodkowa do Miszewa ale też przed rondem w Chwaszczynie od strony Karczemek i Tuchomia.

Przejazd szóstką przez Rumię zajmuje kilka minut.

06:52

Problemy na obwodnicy przy Osowej

Ważne informacje z Obwodnicy Trójmiasta. "Na trasie, w stronę Gdyni na wysokości Osowej problem z transportem wielkogabarytowym i stłuczka samochodów. Zapowiada się większy problem. Kto może niech ucieka, bo już są korki - pisze pani Ania.

06:29

20 minut straty w drodze z Żukowa

Droga z Suchanina do Sopotu w coraz większym towarzystwie ale bez utrudnień - pisze pan Adam.

Pan Wojtek melduje się z krajowej 91 w Łęgowie i pisze: "Jest spokojnie. Co prawda spowolnienie przez cała miejscowość ale toczymy się".

Tymczasem do czasu podróży 7 z Żukowa do Gdańska trzeba doliczyć prawie 20 minut. Tyle zajmuje przejazd w kolejce, która zaczyna się za Lniskami.

W Rumi Janowo już wyraźnie spowolnione. Derdowskiego z Kosakowa do Obłuża już w korku.

05:48

Umiarkowane warunki jazdy na drogach Pomorza

Zero miejscami na Żuławach ale też Kościerzynie i Prabutach. Miejscami zamglenia a w Ustce mgła.

Pierwsze, poranne korki są już z nami. Stać trzeba w drodze z Żukowa do Gdańska. Zator przed Kokoszkami zaczyna się tuż za Leźnem.

Przed Żukowem spokojnie. Przed Łęgowem w drodze z Tczewa też bez nadmiernych atrakcji.

Krajowa 6 w Rumi bez spowolnień.

17:55

Zderzenie na S7

Utrudnienie na S7 odcinek Gdańsk – Elbląg w Koszwałach.

Zderzenie samochodu osobowego z samochodem ciężarowym, brak osób rannych. Zablokowany został 1 pas jezdni w kierunku Warszawy.

17:25

W niektórych miejscach już luźniej

Chciałabym poinformować, że Spacerowa prezentuje się już dużo lepiej - przejazd od ZOO do obwodnicy to ok. 13 min. Pani Kinga pisze

Jechałem od Kościerzyny w stronę Kartuz przez Żukowo. Przestało padać i jest prawie normalnie - pan Szymon dodaje.

16:55

Ruch wahadłowy na Kielnieńskiej

Zablokowana Kielnieńska na wyjeździe z Gdańska w kierunku Chwaszczyna. Dostawczy samochód wisi w poprzek na rowie. Utrudnienia, wahadło. Kielnieńska do węzła Osowa spowalnia na odcinku 2km. Stracimy ok 15 minut. Darek

16:24

Zmiany w komunikacji miejskiej w Gdyni z powodu łych warunków drogowych

W związku z trudnymi warunkami drogowymi obowiązują zmienione trasy autobusów linii 102, 185, 204 i 252. Poniżej komunikat gdyńskiego ZKMu.

Linia 102

Autobusy kursują w obu kierunkach ul. Morską, z pominięciem górnych Leszczynek i Grabówka. W kierunku Cisowej obsługiwane są przystanki przy ul. Komandorskiej: Uniwersytet Morski 04 i Mireckiego 06.

Linia 185

Autobusy kursują bez zajazdu na ul. Kraszewskiego i Kujawską. Autobusy kończą bieg na pętli Kamienny Potok SKM. Nie będą obowiązywać następujące przystanki: Sienkiewicza (w obu kierunkach), Kraszewskiego 03, Mazowiecka 02, Kamienny Potok – Kujawska 01.

Linia 204

Autobusy kursują na trasie Węzeł F. Cegielskiej -  Domu Marynarza, z pominięciem osiedla Moniuszki, Kamiennej Góry oraz Działek Leśnych.

Linia 252

Autobusy kursują do/z Domu Marynarza, z pominięciem osiedla Moniuszki i Kamiennej Góry. Ponadto obowiązuje objazd:

 

  • w kierunku Małego Kacka, od przystanku Płyta Redłowska 02 ul. Powstania Wielkopolskiego, Cylkowskiego, Redłowską, Legionów i Powstania Styczniowego do pętli Redłowo Szpital,
  • w kierunku Domu Marynarza, od przystanku Redłowo Szpital 01 do przystanku Cylkowskiego 01 ul. Powstania Styczniowego, Legionów i Redłowską (bez zajazdu na pętlę Płyta Redłowska).

 

16:21

Opóźnienia autobusów w Gdańsku

Z powodu trudnych warunków drogowych, na liniach: 108, 115, 118, 126, 127, 131, 149, 154, 157, 171, 175, 179, 207 i 227, występują opóźnienia, średnio 20 minutowe.

16:15

Utrudnienia na krajówkach

Drogowcy ostrzegają, że mamy w regionie drogi krajowe z błotem pośniegowym, na których szczególnie trudne są warunki do jazdy. To DK 22 odc. Chojnice – Starogard Gdański, DK 20 odc. Kościerzyna – Żukowo, DK6 odc. Bożepole Wielkie – Rumia.

15:59

Droga powiatowa Przodkowo-Leżno zaśnieżona, ale przejezdna

Na drodze zajeżdżony śnieg, lekko czarny w śladzie kół. Prędkości powyżej 50 km/h nie są bezpieczne, podobnie jak wyprzedzanie przez śnieżny pas.

Sebastian Kwiatkowski

15:56

Trzy kolizje na A1

A1 stoi kierunek Gdańsk. Straszna zamieć - na 23 km, coś się musiało wydarzyć. Pan Łukasz alarmuje. Kolizja - informuje operator autostrady ruch odbywa się jednym pasem, 28 km na poboczu także kolizja i 35 kilometr kierunek Gdańsk także kolizja, ale co dalej - tego jeszcze dokładnie nie wiadomo, służby w drodze.

15:42

Stoimy przed Żukowem

Kartuzy-Żukowo: śnieg i lód. Wjazd do Żukowa stoi. W stronę Kartuz jadą bez problemów. - pisze jeden z naszych słuchaczy. Zakorkowane dojazdy do Żukowa z trzech kierunków. W drodze z Lnisk, Kościerzyny i Kartuz tracimy po kwadransie.

15:35

Ciasno na obwodnicy w obu kierunkach niezmiennie

Na obwodnicy bez zmian. Ścisk w obu kierunkach i korki. W kierunku Gdyni na wysokości Matarni oraz za węzłem Lipce do zjazdu z obwodnicy południowej na obwodnicę Trójmiasta. W kierunku Gdyni na wysokości Osowej i od węzła Karczemki do węzła Kowale.

15:24

Trakt Konny i Giełguda z problemami

Zakorkowany Trakt Konny od wysokości Politechniki w kierunku centrum. Nie wiem jak daleko - pan Marek pisze.

Przy cmentarzu Garnizonowym bardzo ślisko pod górkę na Giełguda, Samochody się ześlizgują - pan Jan alarmuje. Można próbować objechać Dąbrowskiego

14:58

Hamujemy na obwodnicy w kierunku Gdyni

Ciasno robi się za węzłem Lipce do zjazdu z obwodnicy południowej na obwodnicę Trójmiasta w kierunku Gdyni. Obecnie tracimy w ścisku jakieś 8 minut więcej niż normalnie, a ruch w tym miejscu ciągle rośnie.

14:48

Coraz ciaśniej na obwodnicy

Korkuje się obwodnica. Ciasno jest w obu kierunkach na całej obwodnicy w ogóle, ale na wysokości Osowej zator w kierunku Łodzi. Korek Od węzła Karczemki do węzła Kowale w kierunku Łodzi także.

14:30

Policja na Chwaszczyńskiej

Na Chwaszczyńskiej, na wysokości anteny w kierunku ronda problemy, ciężarówka wypadła z drogi i trafiła do rowu. Zablokowany jeden z pasów. Policja kieruje ruchem w tym miejscu.
Page 1 of 3