Autopilot Radia Gdańsk 1-30 czerwca

07:57

Umiarkowane problemy w Trójmieście. Siódemka bez korka.

Siódemka w Dworku, w kierunku Elbląga już bez poważnych korków po wypadku w Starych Babkach, gdzie samochód wypadł z drogi.
 Zablokowana po tragicznym wypadku jest natomiast droga z Przezmarka do Starego Dzierzgonia w powiecie sztumskim. Samochód osobowy czołowo zderzył się tam z ciężarówką.
 Na Obwodnicy Trójmiasta największy korek przed zjazdem na węzeł Rusocin od strony Gdyni.
 Wśród zjazdówek przoduje aleja Armii Krajowej z zatorem do Havla, który przy Jabłoniowej się na szczęście nie zaczyna.
 W Żukowie już zaczyna ustawiać się kolejka na jezdni od strony Gdańska.

07:30

Tragiczny wypadek w Starym Dzierzgoniu

Zablokowana po tragicznym wypadku jest wojewódzka 519 z Przezmarka do Starego Dzierzgonia w powiecie sztumskim. Na trasie samochód osobowy zderzył się z ciężarowym. Jak informują ratownicy - na miejscu zginął niestety kierowca mniejszego samochodu.

Utrudnienia w ruchu na ekspresowej siódemce z Gdańska w kierunku Elbląga. Tuż za Wisłą, w miejscowości Stare Babki samochód osobowy wypadł z drogi. Ranna została jedna osoba. Zwężony przejazd skutkuje kilometrowej długości korkiem.

06:58

Umiarkowane korki na zjazdówkach

Wzmożony ruch obserwujemy w Straszynie. Małomiejska przez Orunię wprawdzie powoli jedzie od Platynowej ale na alei Armii Krajowej ścisk do Havla jest tylko od Cedrowej.
 Na przeciwnej jezdni, do obwodnicy uważać trzeba w okolicach wiaduktu przy Leszczynowej. Na prawym pasie stoi nie widoczny sprzed łuku samochód.

 Spacerowa w dół powoli jedzie od połowy lasu.

 Gdyńskie zjazdówki puste. Pod uwagę warto wziąć korek na Chwaszczyńskiej przed węzłem obwodnicy w Kacku.

 Na Kwiatkowskiego od strony ekspresówki do Morskiej stałe, półkilometrowe spowolnienie.

06:26

Nowe korki na mapie Pomorza

Na liście korków melduje się Łęgowo. Stać trzeba w drodze do Pruszcza Gdańskiego oczywiście.

Siódemka z Leźna do Kokoszek już w korku.

Żukowo i Miszewo puste. W Chwaszczynie umiarkowane kolejki od strony Karczemek i Tuchomia.

W Gdyni na zwężonej estakadzie nad Morską lekkie spiętrzeni na jezdni od strony obwodnicy.

Trasa z Rumi do Gdyni z dużym ale płynnym ruchem.

05:54

Bez korków na obwodnicy i estakadzie

Niezłe wiadomości z dróg Pomorza.  Nowością jest brak korków na Obwodnicy Trójmiasta. Wczoraj po południu, nieco przed czasem drogowcom udało się otworzyć przejazd dwoma pasami przy Kacku w stronę Chyloni. Problemów więc nie ma.

Na Kwiatkowskiego nad Morską przejazd po tymczasowej dylatacji otwarty ale po jedynym pasie w każdym z kierunków. Taką korektę ze względów bezpieczeństwa drogowcy wprowadzili wczoraj, przypominając że tamtędy trzeba jechać z prędkością 30 km/h.

Poza tym generalnie spokojnie. Wyraźnie zatyka się dojazd do Żukowa od Kartuz ale do tego zdążyliśmy przywyknąć.

Polecamy się państwu smsowo pod 603 06 06 06

17:18

Koniec utrudnień na obwodnicy na wysokości Karwin

Dobra wiadomość z obwodnicy. Drogowcy skończyli już pracę, przed czasem, na obwodnicy na wysokosci Karwin. Co oznacza, że ruch od około 17:00 odbywa się już dwoma pasami w kierunku Gdyni.

16:13

Roboty drogowe na krajówkach, korek na obwodnicy.

Bez zmian na obwodnicy. Z powodu zwężenia na wysokości Karwin stoimy w korku od Matarni do Karwin. 40 minut jedziemy tym odcinkiem. Można próbować ominąć ten zator jadąc przez miasto, ale od Żabianki przez Sopot wolno do Kamiennego Potoku, a od Kamiennego Potoku po Orłowo w korku.

Ciasno na siódemce w Kokoszkach. Zakorkowana jest Gdańska w kierunku Pępowa od Alei Lipowej. W korku jedziemy także na Nowatorów od ronda po Rębiechowo.

Wolno do obwodnicy z Wrzeszcza i Oliwy, ale czekają nas także utrudnienia na krajówkach. 22-ka na odcinkach: Czarlin - Knybawa; Pawłowo - Młynki; Człuchów - Zagórki; Buszkowo - Człuchów i na odcinku obwodnicy Chojnic - roboty drogowe.

Na krajowej 25-ce na odcinku Biały Bór - Zamarte także prace drogowe. A w tych miejscach utrudnienia, spowolnienia, ograniczenia.

Zakorkowane dojazdy do ronda w Chwaszczynie z każdego z kierunków.

15:12

Stoimy na obwodnicy, na Trasie Kwiatkowskiego, ale nie tylko

Znów od Osowej w korku w kierunku Karwin 40 minut tracimy. Powód to zwężenie na wysokosci Karwin.

Estakada Kwiatkowskiego nad Morską w obu kierunkach zwężona do jednego pasa w każdym kierunku. To konsekwencje ostatniej awarii dylatacji. Obowiązuje tam ograniczenie do 30 km na godzinę.

Mamy już zator od Janka Wiśniewskiego w kierunku Morskiej na trasie Kwiatkowskiego.

Kolejny korek między Kamiennym Potokiem w Sopocie a Orłowem w kierunku Gdyni. Na Sopockiej zator w kierunku Karwin.

Prztyka się siódemka w obu kierunkach w Kokoszkach. Ciasno na Nowatorów do siódemki i w kierunku Banina. Przytyka się Budowlanych pod górę. W Żukowie korki, w Chwaszczynie także - największe od Osowej i z Gdyni oraz do Gdyni, do obwodnicy, od Rdestowej.

08:55

Większy korek na obwodnicy

Nieco urósł korek na Obwodnicy Trójmiasta w stronę Gdyni. Ten zator nie od Osowej, jak było o poranku ale niemal od węzła w Matarni. Prace na wysokości połączenia z Trasą Kaszubską przy węźle Gdynia Wielki Kack mają potrwać do jutrzejszego świtu. Trzymamy kciuki, by podobnie jak wcześniej udało się je skończyć przed terminem.

Pan Wiesław dodaje do tego informacje o korkach kierowców, którzy obwodnicę omijają. To zatory przez Osowę w stronę Chwaszczyna i przez Spacerową do Oliwy.

Jeśli chodzi o zjazdy z obwodnicy to jeszcze poddać nie chce się Słowackiego z korkiem do Potokowej od dawnego, dolnego fotoradaru.

Na Armii Krajowej korek do Havla zaczyna się nieco za Jabłoniową.

07:57

Spokojniej w Trójmieście

Powoli rozpływają się korki na zjazdach z obwodnicy w Trójmieście.

Gdyńskie w ramach rekompensaty za paraliż ostatnich dni dziś bardzo spokojne.

W Gdańsku jeszcze powoli w dół toczy się Spacerowa. To alternatywa dla zatkanej obwodnicy do Gdyni.

Słowackiego z korkiem już tylko od dawnego, dolnego fotoradaru. Na Armii Krajowej w Gdańsku ścisk już kawałek za Jabłoniową.

Dobre wiadomości z Obwodnicy Kościerzyny. Na trasie w kierunku Żukowa już bez śladu korków po wcześniejszym wypadku.

07:56

Szczyt bez skrajności

Rośnie spowolnienie na Obwodnicy Trójmiasta w kierunku południowym. Wynikający z dużego ruchu ścisk jest na odcinku od Szadółek do węzła Gdańsk - Południe.

Dla porządku przypomnę, że ten najbardziej uciążliwy korek na obwodnicy jest między Osową a Karwinami. Remontowe zwężenie przy węźle Gdynia Wielki Kack potrwać ma do jutrzejszego świtu.

W Gdyni na estakadzie brak zwężeń i korków. Z północnych dzielnic w końcu można wyjechać sprawnie.

Duży ruch jest wokół rond w Chwaszczynie i Żukowie ale też na krajowej 20 łączącej obie miejscowości.

Wśród zjazdówek  - niezmiennie najciaśniej w Gdańsku Problemy sprawiają Armii Krajowej od Jabłoniowej, Słowackiego od połowy lasu i Spacerowa spowolniona na całej długości.

07:42

Kolejne spowolnienie na Obwodnicy Trójmiasta

Do remontowego korka między Osową a Karwinami w stronę Chyloni dołącza spowolnienie między Kowalami a węzłem Gdańsk Południe.

Wyraźnie rysuje się zator z Osowej do Chwaszczyna. To dla tych, którzy omijają ekspresówkę w stronę Chyloni.

Przed Żukowem do korka od strony Kartuz dołącza ten od strony Lnisk.

Wśród zjazdów utrzymuje się uciążliwy zator na alei Armii Krajowej od okolic Jabłoniowej do Łostowickiej.

Słowackiego w dół zwalnia od połowy leśnego odcinka.

07:14

Wypadek na Obwodnicy Kościerzyny

Utrudnienia w ruchu na Obwodnicy Kościerzyny. Na trasie do Żukowa między węzłami Kościerzyna Wschód i Wieżyca samochód osobowy zderzył się z ciężarowym. Jedna osoba w tym wypadku została ranna. Przejazd jest zwężony.

06:56

Pół godziny straty na Obwodnicy Trójmiasta

Około 30 minut trzeba już poświęcić na przejazd Obwodnicą Trójmiasta z Gdańska Osowej do Gdyni Kacka. To efekt remontowych zwężeń.

Nie ma na szczęście innego korka, który paraliżował ruch w północnej części miasta. Estakada Kwiatkowskiego nad Morską przejezdna i bez korków.

Do zakorkowanej alei Armii Krajowej w Gdańsku dołącza tymczasem Spacerowa. Droga w stronę Oliwy jest mocno spowolniona.

Optymistycznie od pana Darka: W Miszewie spore spiętrzenie w kierunku Chwaszczyna. Od strony Przodkowa nieźle. Spowolnienie na ostatnich 200 metrach.

06:25

Rośnie korek na S6

Szybko rośnie ruch na Obwodnicy Trójmiasta a wraz z nim korek na ekspresówce od strony autostrady. Kolejka do zwężenia w Kacku już zaczyna się od połowy drogi z Osowej.

Drugim, najbardziej wyrazistym zatorem jest ten na trasie z Żukowa do Gdańska. Korek zaczyna się ustawiać w połowie odcinka między Lniskami a Leźnem.

Ciasno jest także między światłami w Miszewie, w kierunku Gdyni ale to typowy, poranny scenariusz.

Wśród zjazdów z obwodnicy jako pierwsza na wzmożony ruch zaczyna reagować aleja Armii Krajowej w Gdańsku.

06:13

Wypadki w Nadolu i Gdyni

Możliwe utrudnienia w ruchu na prowadzącej przez Nadole ulicy Kaszubskiej. O 5:30 samochód osobowy zderzył się tam z autobusem. Ranna została jedna osoba.

Podobnie zakończyło się uderzenie auta osobowego w latarnię w Gdyni Pustkach Cisowskich. Tam na Chabrowej trwa akcja ratowników.

Estakada Kwiatkowskiego bez zwężeń i bez korków.

Na Obwodnicy Trójmiasta kilometrowej długości kolejka na wysokości Chwaszczyńskiej w stronę Chyloni. To efekt remontowego zwężenia. Potrwać ma jeszcze przez dobę.

05:51

Kwiatkowskiego w Gdyni bez zwężeń i korków

Dobre informacje z Gdyni. Wieczorem, około 20tej drogowcom udało się otworzyć przejazd Trasą Kwiatkowskiego na wysokości Morskiej.

W obu kierunkach dostępne są po dwa pasy z ważnym zastrzeżeniem, że prędkość w tym miejscu jest ograniczona do 30 km/h. Liczę, że porannego paraliżu okolicy uda się tym razem uniknąć.

Już natomiast widać doskonale, że nie unikniemy korków na Obwodnicy Trójmiasta. Zgodnie z planem nadal obowiązuje zwężenie przejazdu w stronę Chyloni przy Karwinach. Tam już niewielki ale jednak korek się ustawia.

Podobna sytuacja, wynikająca z dużego ruchu już na trasie z Żukowa do Gdańska w Leźnie i Kokoszkach.

20:30

Estakada Kwiatkowskiego znów drożna, obowiązuje limit prędkości do 30 km/h

Jak poinformował nasz reporter, Estakada Kwiatkowskiego znów jest przejezdna. Drożne są dwa pasy w obu kierunkach, jest lekkie zwężenie jezdni. Obowiązuje jednak ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę. 

17:56

Ciąg dalszy powolnej poprawy

Zacznijmy od okolic estakady Kwiatkowskiego w Gdyni. To popołudniowe centrum korków w mieście. Kolejne elementy układanki, które świadczą o poprawie sytuacji. Zatory na Unruga odpuściły zupełnie. Na Hutniczej jest o niebo lepiej.

Niestety nadal stoi Wiśniewskiego od Placu Konstytucji a Morska ze Śląską od węzła Wzgórze.

Przejazd Kwiatkowskiego nad Morską, który jest przyczyną problemów powinien zostać otwarty około 20-tej.

Jeśli chodzi o dojazdy do Witomina i Karwin to jest lepiej ale zdecydowanie nie dobrze.

Obwodnica Trójmiasta stoi jak zaklęta. Korek jest na odcinku od węzła Lotnisko aż do Kacka. Remontowe zwężenie w tym miejscu potrwa do piątkowego poranka.

17:25

Minimalna poprawa na drogach

Korki na głównych arteriach bardzo powoli ale odpuszczają. Wciąż powoli jedziemy przez Sopot do Orłowa a potem przez Śląską i Morską do estakady ale w tych zatorach coraz łatwiej znaleźć odrobinę swobody.

Przed Karwinami i Witominem nadal trudna sytuacja ale i tu da się znaleźć nutę optymizmu, bo na Wielkopolskiej w górę korek zaczyna się już powyżej Łowickiej.

W rejonie estakady Kwiatkowskiego, gdzie problemem jest zamknięty przejazd nad Morską. Wyraźnie odpuściły korki na Dąbka, Puckiej i Unruga. Hutnicza i Janka Wiśniewskiego się nie poddają. Przypomnę, że około 20 ruch na estakadzie ma zostać przywrócony.

Na poprawę czekamy na Obwodnicy Trójmiasta. Korek do remontowego zwężenia przy Karwinach, w stronę Chyloni ciągnie się od węzła Lotnisko.

W drodze z Gdańska do Żukowa korek niemal od Leźna.

Nowatorów z Kokoszek do Redłowa w korku na całej długości.

16:35

Korki paraliżują Gdynię

Dojazdy do Witomina i Karwin zatkane na całej długości. Problemy dotyczą też Wielkopolskiej w Orłowie i Malczewskiego w Sopocie.

Na Morskiej i Śląskiej do estakady zator od węzła Franciszki Cegielskiej. Wiśniewskiego, Hutnicza, Unruga, Dąbka i Pucka toną w korkach.

Częściowa poprawa powinna być odczuwalna po 20tej kiedy to drogowcy planują otworzyć ruch na estakadzie nad Morską.

Do 21:00 bilety ZKM Gdynia są honorowane w pociągach SKM.

Do pełni szczęścia przydałoby się udrożnienie Obwodnicy Trójmiasta. Trasa w stronę Chyloni stoi od Matarni do Karwin. Remontowe zwężenie w tym miejscu ma potrwać do piątkowego świtu.

Sytuacja na ekspresówce wpływa nie tylko na dużo większe korki na głównych arteriach ale także na to, co dzieje się w okolicach Chwaszczyna. Dojazd w korku od samej Osowej.

16:15

Obwodnica w korku od Matarni

Już od Matarni ciągnie się korek na Obwodnicy Trójmiasta do Gdyni. Zwężenie na wysokości Karwin sprawia, że w około 10 kilometrowym zatorze tracimy prawie 45 minut.

W okolicy zatkany dojazd do Chwaszczyna. W obie strony stoi także Spacerowa.

Na głównych arteriach korek przez cały Sopot do Orłowa. Potem od Wzgórza Świętego Maksymiliana aż do estakady.

Estakada do około 20-tej nieprzejezdna na wysokości Morskiej. Przejechać można tylko dołem. Korki nie tylko na trasie do i Obłuża. Stoją też Unruga, serpentyny, Pucka i Hutnicza.

Rekordy korków biją dojazdy do Karwin. Wielkopolska stoi niemal od alei Zwycięstwa. Zaś korek na Malczewskiego prawie od alei Niepodległości.

Przed Rumią Dąbrowskiego stoi od Pomorskiej.

15:57

Trasa Sopot - Gdynia sparaliżowana

"Spowolnienie w Chwaszczynie od strony Karczemek na odcinku 150m. Od strony Gdańska czekamy na odcinku 3km. Masakra. Zatrzymamy się na wiadukcie PKM. W tym samym miejscu zatrzymujemy się na Kielnieńskiej w kierunku węzła Osowa. Korek w tym kierunku ma 2km." - pisze pan Darek

Tymczasem korek do zwężenia na Obwodnicy Trójmiasta w Gdyni Kacku ciągnie się niemal od gdańskiej Matarni. W związku z tym już mocno zakorkowana jest Spacerowa i to w obie strony.

Jeśli chodzi o konsekwencje zamknięcia przejazdu Kwiatkowskiego nad Morską to korek ciągnie się od Węzła Franciszki Cegielskiej.

Dojazdy do Witomina i Karwin sparaliżowane.

Przejazd przez Sopot a potem od Kamiennego Potoku do Orłowa sparaliżowany.

15:20

Honorowanie biletów w SKM

Kwiatkowskiego od Obłuża do Morskiej w korku już niemal od Dąbka. Przypomnę, że ruch po awaryjnym zamknięciu z powodu problemów z dylatacjami ma zostać otwarty dziś około 20:00.

Okolica sparaliżowana. Morska stoi wraz ze Śląską. Janka Wiśniewskiego wraz z Placem Konstytucji.

Unruga, Czernickiego, Pucka i Hutnicza toną w korkach.

Dojazdy do Witomina i Karwin także w komplecie. W tym drugim przypadku Wielkopolska stoi już przy Łowickiej. Malczewskiego przy Brodwinie.

Kolejarze tymczasem informują, że od 15:00 do 21:00 bilety ZKM Gdynia są honorowane  w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej.

Zaskoczyć pozytywnie nie chce Obwodnica Trójmiasta, choć przy takim ruchu to trudne. Ponad półgodzinny korek ciągnie się od okolic Owczarni do Karwin.

Duży ruch sygnalizuje Obwodnica Południowa Gdańska. Spowolnienie ciągnie się od połowy drogi z Lipiec.

15:00

Dłuższe korki w okolicach estakady. Dłuższe na obwodnicy. Tak teraz wygląda sytuacja w Gdyni

Dłuższe korki w okolicach estakady. Dłuższe na obwodnicy. Tak teraz wygląda sytuacja w Gdyni.

Zacznijmy od konsekwencji zamkniętego przejazdu nad Morską. Korek od strony Obłuża, już od Kontenerowej. Alternatywne Unruga, Pucka i Hutnicza też już zatkane.

Janka Wiśniewskiego wraz z Morską stoją od Śródmieścia.

Główne arterie to też alternatywa dla zatkanej obwodnicy. Korek do zwężenia przy Kacku ciągnie się od dojazdu do Osowej.

Tymczasem Orłowo zatkane. Przed Karwinami Wielkopolska od Gedymina. Sopocka od zakrętów w lesie.

Przed Witominem Małokacka i Kielecka już w komplecie.

Drogę z Osowej do Chwaszczyna przejechać się da ale ze średnią przyjemnością bo w korku.

14:27

Zaczynają się poważne korki

"Tego czasu to na estakadzie trzeba pół godziny zarezerwować... tyle tu jadę" - pisze pani Dorota. Mowa o korku, który ciągnie się na odcinku od okolic basenu portowego do Morskiej.To efekt zamknięcia przejazdu wiaduktu nad Morską. Otwarcie w obu kierunkach dziś około 20-tej.

Tymczasem bardzo duży ruch jest już na Morskiej. Korek do estakady ciągnie się od dworca. Tak samo zatkana Janka Wiśniewskiego.

Małokacka i Kielecka przed Witominem też oblegane.

Na zwężonej Obwodnicy Trójmiasta korek od Osowej do Karwin. Coraz trudniej objechać go przez Chwaszczyno. Tu korek niemal od wiaduktu nad linią kolejową.

Na głównych arteriach Trójmiasta dokuczliwe spiętrzenia już w Oliwie, Sopocie i Orłowie.

13:45

Otwarcie estakady w Gdyni dziś około 20:00

Wiele wskazuje na to, że to niestety będzie kolejne popołudnie z paraliżem komunikacyjnym Gdyni. Są właśnie aktualne informacje od drogowców naprawiających dylatacje na estakadzie Kwiatkowskiego. Ruch na wiadukcie nad Morską ma być przywrócony dziś około godziny 20tej. Przejazd możliwy będzie po dwóch pasach w każdym z kierunków. Pasy będą jednak zwężone a prędkość ograniczona do 30 km/h.
 Teraz na Kwiatkowskiego stać trzeba tylko od strony Obłuża. Kolejka ciągnie się od wysokości ulicy Janka Wiśniewskiego.
 Kolejne trudne miejsce to trójmiejska obwodnica przy Karwinach. Do piątkowego poranka potrwać ma zwężenie na jezdni do Chyloni. Teraz zator taki jak rano od węzła w Osowej. Strata około 25 minut.
 Podczas podróży przez Trójmiasto i okolice proszę mieć na uwadze zatory na alei Niepodległości przez Malczewskiego w Sopocie. To na jezdni do Gdyni. W Gdyni blokuje się Morska, przede wszystkim od centrum do estakady.
 Dość mocno utrudniony także przejazd przez Rumię w kierunku Janowa.
 Jedno ostrzeżenie od strażaków. Uwaga na miejscowość Załęże na trasie z Łebna do Przodkowa. Tam samochód uderzył w drzewo. Ranna została jedna osoba.

08:57

Naprawa dylatacji na Kwiatkowskiego ma potrwać kilka godzin

Narzekają państwo bardzo na Trasę Kwiatkowskiego w Gdyni. Wszystko stoi od Pogórza - pisze pani Tamara. Korek jest od Unruga ale stoją też Czernickiego, Pucka i Hutnicza. Brak przejazdu nad Morską skutkuje także korkiem od strony obwodnicy. Już nieco mniejszym, bo zaczynającym się w okolicach kładki dla pieszych.

Tymczasem na estakadzie rozpoczęła się doraźna naprawa zniszczonych dylatacji. Według deklaracji władz miasta, w ciągu kilku godzin ruch nad Morską powinien zostać wznowiony. Trzymamy kciuki, by ta sztuka udała się przed popołudniowym szczytem.

W stałej formie tymczasem Obwodnica Trójmiasta. Zwężenie przy Kacku, na jezdni do Morskiej przekłada się na korek, który ciągnie się od okolic węzła w Osowej.

Wśród zjazdów największe spowolnienia jeszcze na Spacerowej i Słowackiego.

Dość duży ruch jeszcze przed Chwaszczynem od strony Osowej.

W drodze A1 do Łodzi proszę pamiętać o zwężeniu po kolizji na 77 kilometrze trasy.

08:23

Problemy na A1 w stronę Łodzi

Ważne informacje dla kierowców podróżujących autostradą A1. Na 77 kilometrze trasy w stronę Łodzi między Warlubiem a Nowymi Marzami przejazd lewym pasem jest zamknięty po tym jak samochód uderzył w  bariery rozdzielające jezdnie.

08:15

Coraz większe problemy w drodze z Obłuża

Utrzymują się spore korki na zjazdach z obwodnicy.

Na alei Armii Krajowej w Gdańsku problemy na odcinku Jabłoniowa - Łostowicka. Słowackiego wciąż zatkana na całej długości. Spacerowa spowalnia najbardziej w górnej części lasu.

W Gdyni Wiczlińska, Chwaszczyńska i Chwarznieńska z umiarkowanymi zatorami.

Jeśli chodzi o obwodnicę zwężoną przy Kacku do jednego pasa, to korek ciągnie się niezmiennie od Osowej. Jego pokonanie zajmuje około 30 minut.

Kolejny gorący punkt to skrzyżowanie Morskiej z Trasą Kwiatkowskiego. Dziś przez cały dzień potrwa awaryjna naprawa dylatacji na wysokości Morskiej. Obowiązkowy przejazd dołem powoduje korki już od węzła obwodnicy. Coraz trudniej natomiast w drodze z Obłuża. Tu ścisk już niemal od Unruga. Sąsiednie Hutnicza i Pucka też już niestety z korkami.

07:57

Poranny szczyt bez taryfy ulgowej

Przez cały czas obserwujemy to, co dzieje się na Trasie Kwiatkowskiego. A ta bezlitosna dla kierowców. Awaryjne zamknięcie przejazdu estakadą nad Morską i konieczność przejazdu dołem skrzyżowania skutkuje korkiem już od basenu portowego. To dla jadących z Obłuża. W drodze z obwodnicy korek niezmiennie od ekspresówki.Takie problemy powinny potrwać do końca dnia.

Obwodnica od autostrady spowalnia przed Owczarnią a potem już korek ciągnie się od Osowej do Kacka. To zwężenie z kolei do piątkowego poranka.

Ścisk daje się we znaki także na jezdni do Łodzi między Szadółkami a Straszynem.

Na 91 z Tczewa korek wciąż przez całe Łęgowo. Rondo w Chwaszczynie oblegane od strony Tuchomia i Osowej.

Wśród zjazdów duże korki już na Spacerowej, Słowackiego i Armii Krajowej.

07:28

Nie zmieniają się zatory wokół najtrudniejszych gdyńskich zwężeń

Obwodnica od strony Łodzi stoi od Osowej do Karwin.

Kwiatkowskiego do Morskiej zatkana od obwodnicy. W każdym z przypadków na przejazd trzeba zarezerwować około 40 minut.

Spory ruch już na Chwarznieńskiej od strony Wiczlina i na dojazdach do Chwaszczyna od Żukowa i także Osowej.

Osowa mocno spowolniona. Spacerowa powoli ale jedzie.

Słowackiego nie blokuje ale spowalnia od górnej części leśnego odcinka. Na Armii Krajowej wyraźny korek już od Jabłoniowej.

Obwodnica Południowa przed Sucharskiego bez korka.

07:02

Chwilowo ustabilizowały się korki przed zwężeniami na Obwodnicy Trójmiasta i Trasie Kwiatkowskiego

W korku na ekspresówce od Osowej do Karwin tracimy pół godziny. Przejazd Trasą Kwiatkowskiego od obwodnicy do skrzyżowania z Morską, bo górą przejechać się nie da - to około 45 minut straty. Awaryjna naprawa dylatacji w tym miejscu ma potrwać cały dzień.

Najbardziej zatkanym zjazdem jest Spacerowa. Tędy kierowcy uciekają z obwodnicy. Na sąsiedniej Słowackiego ścisk na razie od dawnego, dolnego fotoradaru.

"W Miszewie standardowo ciasno w kierunku Chwaszczyna. Od strony Przodkowa spowolnienie na odcinku 500m." - pisze pan Darek

06:29

Znikoma przepustowość skrzyżowania estakada/Morska w Gdyni

Prawie pół godziny tracą kierowcy w korku na Trasie Kwiatkowskiego w Gdyni. Zator ciągnie się przez cały leśny odcinek od obwodnicy do zjazdu na Morską. To tędy prowadzi przejazd w kierunku Obłuża. Przez cały dzień potrwa naprawa dylatacji.

Od strony Obłuża korek wyraźnie mniejszy. Zaczyna się na wysokości ulicy Wiśniewskiego.

Państwo skarżą się na fatalnie krótką zmianę świateł przy przejeździe przez Morską. Zaledwie kilka aut na zielonym.

Bardzo szybko rośnie korek na obwodnicy przed zwężeniem w Kacku od strony Pruszcza. To kolejka na około kwadrans straty.

Na liście utrudnień wyraźnym punktem pozostają kolejki na siódemce, już od dojazdu do Leźna, do Kokoszek.

05:57

Niezbyt dobre o poranku informacje z dróg

Chodzi o newralgiczne, zwężone lub zamknięte miejsca.

Trasa Kwiatkowskiego w Gdyni z wyraźnym, około półtorakilometrowym korkiem do Morskiej od strony obwodnicy. Wiele wskazuje na to, że drogowcy już rozpoczęli awaryjną naprawę dylatacji. Trzeba więc liczyć się z tym, że przez cały dzień na obu jezdniach obowiązkowy będzie przejazd dołem skrzyżowania z Morską.

Ze zwężeniem jeszcze w miarę dobrze radzi sobie Obwodnica Trójmiasta. Jezdnia w stronę Chyloni, w rejonie Kacka z lekkim spiętrzeniem.

Dwie ważne zmiany w Gdańsku. Od wczoraj z powodu prac ciepłowniczych zamknięta jest ulica Dąbrowskiego w Gdańsku. To cenny skrót dla jadących do centrum od strony Powstańców Warszawskich. Bez przejazdu do połowy sierpnia.

I jeszcze jedno miejsce - to ulica Pomorska na Żabiance. Na odcinku od Subisława do Chłopskiej przejazd od dziś tylko jednym pasem. To z kolei efekt prac przy chodnikach.

17:21

Bez zmian na drogach. Korki

Ponad godzinę na obwodnicy od węzła Karczemki po Karwiny. Zwężenie w Karwinach do jednego pasa, do piątku. Tu niewiele się zmienia.

Obwodnica w kierunku Gdyni stoi już przed węzłem Karczemki. Dodatkowo przed węzłem Owczarnia w kierunku Gdyni stoi uszkodzony tir. Zablokowany prawy pas. Pan Darek pisze.

W Chwaszczynie przystaniemy i w Żukowie przed rondami

W Koleczkowie mały wypadek, dlatego taki mega korek. Przypominam, od Karczemek przed Bojano do Koleczkowa w ścisku jedziemy.

Stoimy od Kamiennego Potoku do Orłowa, korki na Karwiny na Sopockiej i Wielkopolskiej, zakorkowane dojazdy na Witomino. Paraliż śródmieścia i Morskiej oraz okolic Gdyni Głównej i Janka Wiśniewskiego. Zakorkowane na północy Gdyni: Unruga, Trasa Kwiatkowskiego, Hutnicza i Pucka. Zamknięta nad Morską Trasa Kwiatkowskiego w kierunku obwodnicy.

16:09

Stłuczka na DK7

Stłuczka na DK7 w Leźnie (na wiadukcie) zablokowany pas w kierunku Gdańska. Samochód dość uszkodzony wiec zapewne bez policji się nie obejdzie.

16:00

Sparaliżowana Gdynia, Obwodnica i Pruszcz

Zakorkowana niezmiennie obwodnica z powodu zwężenia na wysokości Karwin. Stoimy od Matarni do Karwin. Godziny potrzebujemy na pokonanie tego odcinka.

Od Bojana do Koleczkowa korek - służby na miejscu - informował jeden ze słuchaczy.

Osowa i Chwaszczyńska zakorkowane w obu kierunkach miedzy rondem w Chwaszczynie o obwodnicą. Stoimy na siódemce między Leźnem i węzłem Karczemki w obu kierunkach. Nowatorów przytkana do Rębiechowa.

Zapchana od Hynka cała trasa do obwodnicy.

Od Żabianki potężny korek przez Sopot i Orłowo po Gdynię. Do Powstania Styczniowego. Stoimy na Malczewskiego i Sopockiej oraz Wielkopolskiej na Karwiny.

Paraliż na północy Gdyni, zakorkowana Trasa Kwiatkowskiego w kierunku zamkniętego odcinka nad Morską, Janka Wiśniewskiego w obu kierunkach, Morska do wysokosci Trasy Kwiatkowskiego od Śląskiej. Sparaliżowane Śródmieście Gdyni.

Korek w Pruszczu. Przez całą długość miasta w kierunku Tczewa wszystko stoi. napisał jeden ze słuchaczy.

15:35

Kolizja w Łęgowie, zamknięcie Dąbrowskiego, korki do Gdyni

Utrudnienia na drodze krajowej nr 91. Kolizja Łęgowie - pisze pan Piotr. W Gdańsku zamknięta Dąbrowskiego - przypominam - wymiana magistrali ciepłowniczej. Zamknięta w obu kierunkach Dąbrowskiego od ulicy 3 maja (stacja benzynowa) do ul. Dziekuć Maleja. Objazd ulicami: 3 Maja, Nowe Ogrody oraz Powstańców Warszawskich.

Jeden z naszych słuchaczy informuje, że z powodu złego oznakowania kierowcy wjeżdżają w Dąbrowskiego i grzęzną.

Zapchane dojazdy do obwodnicy z Oliwy i Wrzeszcza. Nawet 20 min tracimy. Korki od Żabianki przez Sopot i Orłowo po Gdynię.

15:14

Paraliż drogowy w Gdyni

Paraliż w Gdyni. Korki w kierunku Witomina z Gdyni. Zakorkowana Sopocka, Wielkopolska na Karwiny, Zapchany Sopot i droga przez Orłowo w kierunku Gdyni.

Stoimy od Śląskiej, przez Morską w kierunku Wejherowa do Trasy Kwiatkowskiego.

Janka Wiśniewskiego zakorkowana w obu kierunkach między Trasą Kwiatkowskiego a Gdynią Główną. Stoimy na Trasie Kwiatkowskiego od Obłuża do wysokosci Morskiej. Przypominam o zamkniętym uszkodzonym odcinku Trasy Kwiatkowskiego nad Morską w kierunku Obwodnicy.

Hutnicza zakorkowana w obu kierunkach na całej długości. Pucka od Unruga do Chylońskiej to jeden korek.
Page 1 of 6