Autopilot Radia Gdańsk 1-30 kwietnia

18:28

Już bardzo spokojnie na drogach Pomorza

Węzły Gdynia Wielki Kack, Chwaszczyno i Żukowo niemal bez korków. Gdańskie Kokoszki też problemów nie sprawiają.

Wśród dojazdówek z korkami muszą liczyć się jeszcze kierowcy na gdańskiej alei Żołnierzy Wyklętych do skrzyżowania z ulicą Trawki.

W Gdyni zwężona Kwiatkowskiego przed Obłużem nadal zwalnia od okolic Janka Wiśniewskiego.

Na Morskiej od Cisowej do Janowa niezmiennie tracimy około 10 minut.

17:59

Poprawia się sytuacja na drogach

Korki w tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku ograniczone już tylko niemal do długości przeprawy. Nie jest więc najgorzej.

Sporo dzieje się na dojazdach. Aleja Armii Krajowej wita kierowców kilometrowymi korkami z obu stron dojazdu do Havla.

Spacerowa od połowy lasu w dół wyraźnie zwalnia.

W Chwaszczynie nadal półtorakilometrowe korki przed rondem od strony Gdyni i Osowej.

A w Gdyni Kwiatkowskiego ze spowolnieniem od Wiśniewskiego wyraźnie się poddaje. Na Morskiej do Janowa tracimy nieco ponad 10 minut.

17:26

Korki w powolnym ale jednak odwrocie

Widać to na przykładzie zwężonego przejazdu w tunelu pod Martwą Wisłą. Kurczą się zatory od strony Zaspy. Na przejazd w spowolnieniu znów wystarczy kilka minut. Na alternatywnej trasie przez Jana z Kolna lub Podwalu Przedmiejskim już w zasadzie pusto.

Nadal dużo dzieje się na Spacerowej. Przy leśniczówce bowiem spotykają się kolejki jadących do Oliwy i Osowej.

Nieco odpuszcza Chwaszczyno, co wcale nie znaczy że jest pusto, bo i od strony Osowej i Gdyni zatory mierzą po kilometrze.

Na estakadzie w górę korek nieco krótszy, bo od okolic Hutniczej. Niestety podróż Morską do Rumi wciąż zajmuje kwadrans.

17:03

Gdynia wciąż w korkach

Około 20 minut tracą kierowcy podróżujący z Gdyni do Rumi. Zwężona szóstka w Janowie powoduje korki, które niezmiennie ciągną się od Cisowej. Niebawem okaże się, czy utrudnienia zgodnie z planem skończą się przed majem.

Podobnie uciążliwy jest korek na estakadzie do Obłuża.

Dojazd do Chwaszczyna od strony Gdyni stoi od Kaczych Buków. W drodze z Osowej na ulicy Oliwskiej kolejka mierzy dwa kilometry.

Z trasy powiatowej przez Pępowo pisze pan Darek. "Spiętrzenie w Miszewie od strony Leźna. Czekamy na odcinku ponad 1km".

Przed Kowalami i Straszynem od strony Kaszub nadal korki.

Na Słowackiego w dół kolejka urosła do połowy leśnego odcinka.

Nieco zmalał korek w drodze do zwężonego tunelu od strony Zaspy. Na alei Macieja Płażyńskiego stoimy od wysokości ulicy Kochanowskiego.

16:35

Większe problemy w tunelu na jego objazdach

Około kwadransa tracą w korku kierowcy jadący z Zaspy do Stogów przez tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku. Kolejka do zwężenia z dwóch do jednego pasa ciągnie się od wysokości ulicy Gdańskiej.

Na alternatywnych drogach przez centrum miasta korki - ponad kilometrowy na Jana z Kolna do węzła Piastowskiego. Podwale Przedmiejskie powoli toczy się zaś od Sadowej.

Coraz większe korki pojawiają się na zjazdach z obwodnicy. Na Armii Krajowej kolejka do Havla ciągnie się od Jabłoniowej. Słowackiego w dół zwalnia od dawnego, dolnego fotoradaru. Na Spacerowej spowolnienia też są już na obu kierunkach.

Obwodnica Trójmiasta wyraźnie zwalnia na węźle Gdańsk Południe w stronę Gdyni.

Znów większe korki przed Chwaszczynem, także te od strony Osowej.

W Gdyni Kwiatkowskiego w górę zatkana znów od Morskiej.

15:55

Korki na Jana z Kolna. Nowe problemy na dojazdach do obwodnicy

Do listy zakorkowanych dojazdów do Obwodnicy Trójmiasta dołącza Małomiejska i Spacerowa. Ta pierwsza spowalnia już od Ptasiej. Druga powoli toczy się od połowy leśnego odcinka.

Stabilne korki towarzyszą kierowcom na alejach Armii Krajowej i Żołnierzy Wyklętych.

Jana z Kolna do centrum w dawno nie widzianym, kilometrowym korku. To efekt utrudnień w tunelu pod Martwą Wisłą. Tymczasem pokonanie zwężonej przeprawy zajmuje około 10 minut.

Wyraźne zatory ustawiają się na trasie Chwaszczyno - Osowa. Oba korki zaczynają się na krańcach Jeziora Osowskiego.

Przypominam o mokrych jezdniach - głównie w południowej części województwa. Tak utrudnione warunki jazdy są między innymi w okolicach Czarnej Wody, Starogardu Gdańskiego ale i Pelplina.

15:40

Trasa z Kosakowa w korku

Około 10 minut tracą w korku kierowcy podróżujący tunelem pod Martwą Wisłą w Gdańsku. Przejazd przeprawą jest zwężony, co sprawia że kolejki przed dojazdem na Trasie Sucharskiego i alei Macieja Płażyńskiego mierzą po jednym kilometrze każda.

W Gdyni poza dojazdami do rozkopanej Kwiatkowskiego stoi też Derdowskiego od Kosakowa do Kwiatkowskiego.  "Ponad 20 minut a końca nie widać." - pisze pani Agnieszka. 

Korków nie ma na Obwodnicy Trójmiasta. Wzmożony ruch owszem zauważalny na węźle Gdańsk południe w stronę Gdyni i przed zjazdem na Pruszcz Gdański od strony Gdyni ale to stały krajobraz tych okolic.

Cenna obserwacja od pana Marcina, który pisze: Węzeł Straszyn, zjazd na Warszawę - biega jelonek. Uwaga."

W korku także biegnąca przez Starogard Gdański krajowa 22. Półkilometrowa kolejka także na wyjeździe ze Skarszewskiej.

Trasa Korne - Kościerzyna z ruchem wahadłowym  zabiera około 10 minut.

14:58

Tunel nie taki straszny

Bardzo wyraźnie spowolniony ruch na obu jezdniach ale strata zaledwie kilkuminutowa. Mowa o sytuacji w tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku gdzie za sprawą zwężenia do jednego pasa w każdym z kierunków ruch wyraźnie zwalnia.

Spory korek czeka kierowców na krajowej 20 z Gdyni do Chwaszczyna. Spowolnienie ciągnie się od wyjazdu z Rdestowej.

Na rozkopanej Kartuskiej w Kokoszkach większy zator od strony Leźna. Zaczyna się przy Bysewskiej. Ten od centrum niemal niezauważalny.

Kowale, Straszyn i Pruszcz Gdański spokojne.

14:27

Korki w tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku

Coraz wyraźniej wzmaga się ruch w tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku. Zwężony przejazd przeprawą skutkuje korkami w obu kierunkach. Przejazd jest natomiast możliwy.

Mocno zatkała się już rozkopana 20 między Gdynią a Chwaszczynem. Najwięcej czasu tracą teraz kierowcy jadący w stronę Kaszub.

Wśród głównych arterii  - wyraźne korki pojawiły się na Grunwaldzkiej w Oliwie.

W Gdyni na Obłużu korki z obu stron dojazdu do zwężenia Kwiatkowskiego. Dąbka stoi od Staniewicza. Kwiatkowskiego od Wiśniewskiego.

13:57

Mokre jezdnie w części Pomorza. Bez skutków wypadku w Rumi

Dość dobre warunki jazdy na drogach Pomorza. Niespodzianką dla kierowców może być jednak pogoda.

Nad regionem budują się bowiem komórki burzowe. Padało między innymi w rejonie Rytla. W tym miejscu trasa do Chojnic mokra. Na Powiślu, w rejonie Malborka, Kwidzyna grzmiało.

Problemów nie ma już na Grunwaldzkiej w Rumi. Przed 13 na jezdni do Wejherowa zderzyły się dwa auta. Przejazd był zwężony. Tych kłopotów już nie ma.

W sąsiedztwie stać trzeba na zwężeniu szóstki w Janowie.

Obwodnica Trójmiasta i główne arterie z płynnym ruchem.

W zwężonym Tunelu pod Martwą Wisłą przejazd płynny ale spowolniony.

Cenne informacje dla kierowców jadących do Gdańska przez autostradę A1. Na 187 kilometrze trasy zderzyły się dwa auta osobowe. Nikt nie ucierpiał. Przejazd jest zwężony do jednego pasa.

09:42

Dwa auta osobowe zderzyły się w miejscowości Narkowy

Do groźnego wypadku doszło na drodze krajowej 91 pomiędzy Tczewem a Gniewem. W miejscowości Narkowy zderzyły się dwa auta osobowe. W zdarzeniu ucierpiały trzy osoby, a droga jest zablokowana informują służby.

 

PART 1618904088816

 

PART 1618904092914

08:09

Utrzymują się zatory w problemowych miejscach

Niestety utrzymują się korki w Rumi w kierunku Gdyni, korki także na obwodnicy. Od Trasy Kwiatkowskiego za Chwarzno - z powodu zwężenia w tym miejscu. Poza tym zwalniamy na siódemce w Kokoszkach. Od Alei Lipowej i węzła Karczemki do Nowatorów.

W Chwaszczynie zatory z każdego z kierunków, a w Żukowie także zatory w drodze z Gdańska, Kościerzyny i Kartuz.

W Gdańsku w tunelu pod Martwą Wisłą ciasno - remont i zamknięta jest jedna z nitek tunelu.

Stoimy na Armii Krajowej od Jabłoniowej do Havla, a na Trakcie Świętego Wojciecha za Starogardzką do Małomiejskiej poważnie hamujemy w kierunku centrum. W drodze ze Straszyna jeszcze przystaniemy do obwodnicy.

07:26

Ciasno w tunelu, korek na obwodnicy

Ciasno w tunelu pod martwą Wisłą i w okolicach. Przypominam: jedna rura zamknięta. Zmiana organizacji ruchu potrwa do 24 maja. Utrudnienia zaczęły się w nocy z soboty na niedzielę. Ograniczenia mamy także na rondzie sąsiadującym z tunelem od strony Letnicy. - to chyba najbardziej problemowe miejsce o poranku.

Poza tym w Gdańsku gęściej na Trakcie Świętego Wojciecha od węzła Lipce po Orunię i postoimy na Armii Krajowej od Jabłoniowej do Havla w kierunku centrum.

W Kokoszkach bez większych kłopotów, ale w drodze z Przodkowa do Miszewa kilkusetmetrowy zator. Nie znika też korek na obwodnicy w kierunku Łodzi. Za zjazdem z Trasy Kwiatkowskiego za Chwarzno w ścisku jedziemy. Powód to zwężenie.

07:02

Raport drogowy naszego słuchacza

Spowolnienie na zjeździe z węzła Karczemki do Nowatorów. Jedziemy w dużym towarzystwie, ale płynnie. 7 od Leźna w ścisku do Nowatorów na całej długości. Dalej do węzła Karczemki swobodnie. Światła w Leźnie przejedziemy bez utrudnień. Zatrzymamy się na wjeździe do Gdańska. Pan Darek informuje i dodaje
W Miszewie spiętrzenie w kierunku Chwaszczyna. Trudny przejazd, bo całe skrzyżowanie zapchane. Od strony Przodkowa stoimy na odcinku ponad 1 km.

06:30

Spowolnienia na obwodnicy, w Rumi i na siódemce

Korek na obwodnicy w kierunku Łodzi rośnie. I tak, od Chwarzna po węzeł na wysokości Karwin jedziemy w poważnym ścisku. To nie jedyne utrudnienie o tej porze, bo w Rumi w kierunku Janowa także zator - w drodze do Gdyni dokładniej. Zarówno ten na szóstce w Rumi, jak i na obwodnicy spowodowany jest robotami drogowymi.

Gęściej na Chwaszczyńskiej w drodze od Rdestowej do obwodnicy pojedziemy, zdejmujemy tam nogę z gazu. Podobnie jest od Leźna do Kokoszek w kierunku Gdańska. Tam także ruch widocznie rośnie i choć jeszcze bez zatorów, to możemy się ich spodziewać już niebawem.

15:21

Dojazdy do centrum Gdańska z korkami

Tunel Pod Martwą Wisłą trudno ominąć na przykład ulicą Jana z Kolna, bo tutaj korek od połowy odcinka aż do Zieleniaka. Stoi również Podwale Grodzkie i Błędnik do Huciska.

14:34

Dojazd do Chwaszczyna z Gdyni w korku

Nie mamy najlepszych wieści z Chwaszczyńskiej na dojeździe z Gdyni do Chwaszczyna. Zator na tej trasie ma już ponad 2 kilometry, zaczyna się na wysokości Rdestowej i stracimy w nim do 15 minut na dojeździe do ronda.

W tym momencie do ronda w Chwaszczynie bez problemów dostaniemy się zarówno od strony Karczemek, Gdańska jak i Żukowa.

13:34

Techniczne zwężenie w Tunelu i spowolnienia

Popołudniowego autopilota rozpoczynamy od informacji z Gdańska. Z zatorem muszą liczyć się kierowcy podróżujący aleją Macieja Płażyńskiego w kierunku Przymorza. Zator ciągnie się od ronda przy Marynarki Polskiej aż do skrzyżowania z Hallera. Przypomnę, że dzisiaj rozpoczęła się renowacja dróg w tunelu pod martwą Wisłą i tam mamy techniczne zwężenie do jednego pasa po obu stronach. W tym momencie większe problemy sprawia nitka w kierunku Stogów, bo na całej długości redukujemy biegi, ale na szczęście nie stajemy w korku.

13:12

Roboty na torach na Rakoczego. Wyłączony z ruchu fragment pasa w dwóch miejscach

Na Rakoczego, w kierunku Nowolipia, za przystankiem Belgradzka panowie prowadzą roboty na torach. Wyłączony fragment lewego pasa na Rakoczego, ale tramwaje jeżdżą bez zarzutów - wskazuje Daniel Wojciechowski z Radia Gdańsk.


doapka11

(Fot. Radio Gdańsk/Daniel Wojciechowski)


doapka12

(Fot. Radio Gdańsk/Daniel Wojciechowski)


Kawałek dalej, też na Rakoczego, przed zjazdem do Galerii Morena w kierunku Nowolipia, powtórka. Zwężenie lewego pasa - dodaje.

doapka13

(Fot. Radio Gdańsk/Daniel Wojciechowski)


doapka14

(Fot. Radio Gdańsk/Daniel Wojciechowski)

 

08:57

Stabilne korki przed tunelem

Około 25 minut tracą w korku kierowcy na Trasie Sucharskiego w Gdańsku. Zator w stronę tunelu nieco mniejszy niż o poranku ale się utrzymuje. Przypomnę, że przez najbliższe tygodnie przejazd za sprawą prac serwisowych będzie możliwy tylko po jednym pasie w każdym z kierunków. By od strony Stogów zjechać na Marynarki Polskiej - trzeba zawrócić przed Hallera.

Wśród zjazdówek z obwodnicy  - jeszcze walczą z kierowcami aleja Armii Krajowej przed Havla i Spacerowa przed Oliwą w Gdańsku.

W Gdyni Chwarznieńska spokojniejsza ale typowe korki pojawiają się na rozkopanej 20 Chwaszczyno - Kack.

Na koniec wiadomości od gdańskich drogowców, którzy kontynuują akcję naprawiania ulic po zimie. Z miejscowymi naprawami i miejscowymi utrudnieniami liczyć trzeba się między innymi na Podwalu Przedmiejskim, Dębinki i Łódzkiej.

08:17

Pół godziny stania przed tunelem

Pół godziny tracą w korku kierowcy na Trasie Sucharskiego w Gdańsku. Droga korkuje się od mostu wantowego przez tunel do wysokości Uczniowskiej już na alei Macieja Płażyńskiego. Przyczyną takiej sytuacji jest serwisowe zwężenie w tunelu, brak możliwości zjazdu na Marynarki Polskiej od strony Stogów a przez to zawrotka przed Hallera. Tak może być do połowy maja.

Za sprawą sytuacji na wspomnianej trasie większy ruch jest na tradycyjnych  dojazdach do centrum Gdańska. Podwale Przedmiejskie stoi od Łąkowej. Trakt Świętego Wojciecha od Oruni zwalnia.

Na krajowej 20 nadal duży ruch w Miszewie i Chwaszczynie. Węzeł Kack dzielnie broni się przed korkami.

Na zwężonej Sobieskiego w Rumi Janowie korek od Ceynowy.

07:55

Nie odpuszcza Żukowo

Kolejka dla jadących od strony Kartuz ciągnie się od dojazdu do skrzyżowania z drogą do Kobysewa.

Między Leźnem a Kokoszkami ciasno. Armii Krajowej też z wyraźnie większym niż zwykle korkiem, który w drodze do Havla ciągnie się od okolic Jabłoniowej.

Wyraźne spiętrzenia dziś na Trakcie Świętego Wojciecha z Oruni do centrum. Być może część kierowców wybiera tę drogę do centrum zamiast Tunelu pod Martwą Wisłą.

Zwężony do jednego pasa przejazd przeprawą sprawia, że w korku od mostu wantowego tracimy prawie pół godziny.

07:30

Coraz większe korki przed tunelem pod Martwą Wisłą

Od zjazdu do biurowca Koga ciągnie się korek na Sucharskiego w Gdańsku. To droga to zwężonego przejazdu w tunelu pod Martwą Wisłą. Nie ma możliwości wjazdu na Marynarki Polskiej. Kierowcy w praktyce zawracają na wysokości Uczniowskiej.  W tym rejonie też niemałe korki.

Nieco odpuściły korki na 91 z Tczewa do Pruszcza Gdańskiego w Łęgowie. Na Obwodnicy Trójmiasta od strony Gdyni symboliczna kolejka.

Wyjątkowo długie zatory na 6 w Rumi, w kierunku Gdyni. Korek zaczyna się przed dworcem i zabiera z porannej podróży ponad 25 minut.

06:57

Coraz trudniej w tunelu

Korki w Tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku. Zwężony do jednego pasa przejazd w każdym z kierunków w połączeniu z zamkniętym zjazdem na Marynarki Polskiej od strony Stogów sprawia, że zator ciągnie się od dojazdu do węzła Ku Ujściu.

Dojazd do Straszyna w korku od Raduni. W tej samej relacji przed Kowalami spokojnie.

Unormowały się korki między Leźnem a Kokoszkami. Wyglądają zupełnie typowo.

Przed Żukowem korek od Kobysewa. Przed Chwaszczynem największy, niemal od Karczemek.

Pan Darek dodaje: Trzy zmiany świateł poczekamy w Miszewie od strony Leźna. Spiętrzenie w kierunku Chwaszczyna. Od strony Przodkowa czekamy na odcinku 300m.

06:45

Piętrza się problemy w tunelu pod Martwą Wisłą

Coraz wyraźniejsze korki na Alei Macieja Płażyńskiego przy wyjeździe z Tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku.  Korek ciągnie się od ronda przy Marynarki Polskiej do okolic Uczniowskiej. Od wczoraj przejazd w obie strony odbywa się tylko jedną tubą. Nie ma możliwości zjazdu na rondo Marynarki Polskiej od strony Stogów. Trzeba zawrócić przed Hallera.

Tymczasem poranna podróż z Żukowa do Gdańska dziś bez taryfy ulgowej. Zator zaczyna się przed zakrętami w Leźnie. Na alei Armii Krajowej korek do Łostowickiej od wysokości wiaduktu przy Cedrowej.

Na 91 z Tczewa do Pruszcza korek przez całe Łęgowo. Zatkany też łącznik do węzła Rusocin Obwodnicy Trójmiasta.

06:11

W okolicach Żukowa już typowe korki

"W Żukowie od strony Kartuz koreczek już od zjazdu na Kobysewo"  - pisze pani Agnieszka.

To nie jedyne zakorkowane miejsce, bo wyraźne zatory są też między światłami w Miszewie, w kierunku Chwaszczyna.

O spokoju nie ma już też mowy w przypadku rozkopanej Kartuskiej w Gdańsku Kokoszkach.

Spowolniony przejazd jest na rozkopanej szóstce w Rumi Janowie. Na razie to strata kilku minut.

05:57

Uwaga na zwężenia w tunelu pod Martwą Wisłą

Dobre informacje z Pomorskich dróg. Ruch, jak przystało na tę porę dnia jest spokojny.

Wyjątkiem są miejsca prowadzonych prac drogowych. Dziś na dobre kierowcy będą musieli zmierzyć się ze zwężeniami w tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku. Od niedzielnego poranka przejazd w obie strony jest możliwy tylko jedną tubą. W związku z tym obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Nie ma też możliwości zjazdu na ulicę Marynarki Polskiej.

Dziś prace zaczną się na moście w Sobieszewie. Tam do soboty będzie obowiązywał ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

Polecamy się państwu w sprawach wszelakich. Smsowy numer do nas: 603 06 06 06

08:56

Stabilna sytuacja na drogach Pomorza

Korki przede wszystkim w miejscach prowadzonych prac drogowych.

Ze spowolnieniami trzeba się więc liczyć na szóstce w Rumi Janowie, na jezdni do Gdyni.

Gdyńska Trasa Kwiatkowskiego na odcinku od Unruga do Dąbka jest zatkana.

Przed rozkopanym węzłem Gdynia Wielki Kack od strony Chwaszczyna nadal około kwadransowa kolejka.

Z korkami muszą liczyć się kierowcy przejeżadżający krajową 20 przez Miszewo i wjeżdżający do Żukowa od strony Gdyni.

08:25

Korek na trasie z Rumi do Kosakowa

Utrzymują się korki na trasie z Kazimierza do Pierwoszyna. To wojewódzka setka. Przyczyny zwężenia trasy nie znamy ale kolejka w każdym z kierunków mierzy około kilometra.

Szóstka w Rumi Janowie już bardziej zwalnia niż blokuje.

Korek na trasie do węzła Gdynia Wielki Kack od strony Chwaszczyna mierzy dwa i pół kilometra. Zabiera 15 minut.

Spokojna 222 do Starogardu Gdańskiego. Minimalne spowolnienia w Trąbkach Wielkich, gdzie trwa budowa ciągu pieszo  - rowerowego. Nieco większe ale tylko spowolnienia w Godziszewie.

08:00

Pierwsze korki na alei Armii Krajowej w Gdańsku

Obwodnica Trójmiasta nadal bardzo spokojna. Korków nie ma nawet przed zjazdem na Rusocin.

Wśród zjazdów zator pojawił się na alei Armii Krajowej. W drodze do alei Havla niewielki korek od okolic wiaduktu przy Cedrowej.

Korki utrzymują się na trasie z Chwaszczyna do Karwin i w Rumi Janowie, w kierunku Gdyni.

Kartuzy bez korków, także od strony Sierakowic. Rozkopana 20 z Kornego do Kościerzyny bez ogromnych korków.

07:30

Dość łagodne dla kierowców pomorskie drogi

Obwodnica Trójmiasta, jej zjazdy ale i główne arterie spokojne.

Nawet Kartuska w Kokoszkach ruchu nie wstrzymuje.

Przed Żukowem symboliczne korki od strony Kościerzyny i Kartuz. W Chwaszczynie kolejka od samych Karczemek.

Rośnie w oczach zator na dojeździe do węzła Kack Obwodnicy Trójmiasta.

Pokonanie korka na szóstce z Rumi do Gdyni zabiera już teraz 20 minut.

Derdowskiego z Kosakowa do Obłuża już spokojna.

06:58

Ścisk przed Obłużem w Gdyni

Duży ruch na trasie z Bojana przez Dobrzewino do Chwaszczyna. Przed rondem wyraźna, choć nie ogromna kolejka od strony Tuchomia.

Korki ustawiają się też na trasie z Kosakowa do Gdyni. Derdowskiego stoi od Kościuszki. Dąbka do Kwiatkowskiego w korki od Galerii Handlowej.

W Łęgowie od strony Tczewa do Pruszcza już tylko kilometrowej długości kolejka. Zator także na końcu Obwodnicy Trójmiasta przed Rusocinem.

Nie odpuszcza Rumia. W drodze do Janowa tracimy 15 minut.

06:30

Ruch rośnie powoli

"Od węzła Karczemki do obwodnicą do Morskiej, dalej 6 do Lęborka bez żadnych utrudnień. O tej godzinie spokojnie i płynnie. Nawet trafiłem na zieloną falę. Co za miła niespodzianka z rana. Miłego dnia "- pisze pan Darek.

Gdyby jechał pan w przeciwnym kierunku - musiałby pan stać już ponad 10 minut w Rumi Janowie. alternatywne Dąbrowskiego z Pomorską do Hutniczej już zatkane.

Systematycznie rośnie ruch na Chwaszczyńskiej przed węzłem Kack od strony Kaczych Buków.

Podobna sytuacja na Kartuskiej w Gdańsku Kokoszkach.

Ciasno już też na trasie z Tczewa do Pruszcza w Łęgowie.

05:57

Kartuska w Gdańsku i obwodnica spokojne

Dobre informacje dla kierowców z gdańskich Kokoszek. Nie ma co obawiać się powtórki z wczorajszego poranka kiedy to drogowcy niespodziewanie na ulicy Kartuskiej wprowadzili ruch wahadłowy. Dziś tylko naturalne spiętrzenia wynikające ze wzmożonego ruchu od strony Żukowa.

Zakończyły się też nocne utrudnienia na Obwodnicy Trójmiasta. Pozimowe remonty nawierzchni trwały do okolic 4 nad ranem.

16:02

Pożar auta na Kwiatkowskiego

Pożar auta na górze obwodnicy w lesie przed estakada Kwiatkowskiego w stronę Obłuża. Pan Daniel alarmuje. Zakorkowana jest Trasa Kwiatkowskiego od obwodnicy w kierunku Obłuża, po Obłuże. Stoimy także na leśnym odcinku Trasy Kwiatkowskiego w kierunku obwodnicy.

15:16

Kolizja na A1, spowolnienia w Gdańsku

Kolizja na autostradzie w Nowych Marzach, w związku z czym częściowo została zamknięta łącznica zjazdowa - informuje operator autostrady.

W Gdańsku standardowe spowolnienia. Od Sikorskiego do Łostowickiej na Armii Krajowej, ciaśniej na Świętokrzyskiej w kierunku Niepołomickiej od Havla. Wolniej na Podwalu Grodzkim do Huciska, podobnie na Kartuskiej w centrum w kierunku Nowolipia.

Gdzieniegdzie niewielkie spowolnienia we Wrzeszczu. Podobnie jest w Oliwie. W okolicach Parki Oliwskiego też w niektórych miejscach zdejmujemy nogę z gazu na Grunwaldzkiej czy opata Rybińskiego.

14:38

Korki w standardowych lokalizacjach

W Kokoszkach zahamujemy w obu kierunkach do Nowatorów, ale ciaśniej między węzłem Karczemki a Nowatorów w kierunku Żukowa. Na Nowatorów i Budowlanych w obu kierunkach postoimy.

Żukowo nam się zakorkowało z każdego z kierunku. Postoimy tutaj. Rondo w Chwaszczynie wygląda podobnie do tych w Żukowie, postoimy przed nimi, ale za to Chwaszczyńska zakorkowana w obu kierunkach porządnie. Nawet 20 minut jedziemy jeden za drugim.

Korki mamy także, co nie powinno nas dziwić, bo to z powodu remontów, na Trasie Kwiatkowskiego od Janka Wiśniewskiego po Obłuże i od Cisowej do Janowa w Rumi na szóstce. Coraz wolniej poruszamy się Hutniczą między Trasą Kwiatkowskiego a Pucką.

08:56

Remontowe korki na Spacerowej

Dzięki państwu znamy przyczynę korków na Spacerowej w Gdańsku. Kaśka pisze:  "To drogowcy skutecznie zablokowali pas łatając dziury. Czas oczekiwania 15 minut". Bardzo dziękuję. Dodam, że zatory na Spacerowej dotyczą jadących w obu kierunkach.

Gdańskie Kokoszki już nie przypominają tych o poranku. Kartuska spokojna. Wzmożony ruch jest na Nowatorów od strony Banina. W Gdańsku też Armii Krajowej stoi do Havla od Jabłoniowej.

W Rumi nadal dwukilometrowa, remontowa kolejka w stronę Gdyni.

Dobre wiadomości z 21 Słupsk - Miastko w Suchorzu. Na trasie nie ma już śladów porannego wypadku.

Przed nami deszczowo- śnieżny czwartek. Proszę na siebie uważać.

08:24

Kokoszki spokojne. Rumia stoi

Dodatkowy kwadrans w 2,5 kilometrowym korku zabiera kierowcom podróż z Rumi do Gdyni. Na tyle wstrzymuje przejazd budowa węzła integracyjnego w Janowie.

Uwaga na Spacerową w Gdańsku. W połowie leśnego odcinka, w stronę Osowej jest kilometrowa kolejka. Przyczyny nie znamy.

Gdańskie Kokoszki już coraz spokojniejsze. W drodze z Żukowa do Gdyni na dłużej zatrzymać trzeba się w Miszewie i przed Karwinami.

07:59

Wypadek w Suchorzu

Wypadek na krajowej 21 ze Słupska do Miastka. W Suchorzu zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba została ranna.

Wyraźne korki tworzą się w Kartuzach na Wzgórzu Wolności od strony Sierakowic.

Ruch wahadłowy na wjeździe do Kościerzyny od strony Kornego dziś dość łagodny.

Odnotować warto niewielkie zatory na obu krańcach Obwodnicy Trójmiasta. I przed Rusocinem, i przed Chylonią w Gdyni tracimy po kilka minut.

W Gdańsku, choć przejazd przez Kartuską w Kokoszkach jest w miarę sprawny - pozostają korki wynikające z poszukiwań objazdów zwężonego i sparaliżowanego odcinka. Z większymi niż dotąd korkami trzeba liczyć się na Nowatorów i Budowlanych od strony Rębiechowa do Matarni. Armii Krajowej do Łostowckiej stoi od Jabłoniowej.
Page 1 of 4