Rejs Niepodległości
Fot. Radio Gdańsk/Anna Rębas

piątek,

29 czerwca 2018

19:06

Z Bordeaux na Teneryfę. Kolejny etap podróży Daru Młodzieży [ZDJĘCIA/FILM]

Ostatnim przystankiem na Starym Kontynencie było francuskie miasto Bordeaux. Młodzież biorąca udział w Rejsie Niepodległości wypływa na szerokie wody z błogosławieństwem papieża Franciszka, którego udzielił delegacji uczestników podczas audiencji w Watykanie.


Dar Młodzieży odwiedzi kilkanaście portów. W planach jeszcze między innymi Dakar, Kapsztad, Dżakarta, Singapur, Szanghaj, Osaka, Los Angeles i Londyn.

CHCĄ SIĘ SPOTKAĆ Z PAPIEŻEM

Punktem kulminacyjnym będzie udział żaglowca w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w dniach 22-27 stycznia 2019 roku. Na spotkanie z Ojcem Świętym liczą uczestniczki rejsu. Przed tygodniem niektórzy z laureatów konkursu Rejs Niepodległości mogli uczestniczyć w audiencji papieskiej w Watykanie. Tam poprosili Ojca Świętego o błogosławieństwo i oficjalnie zaprosili na pokład Daru Młodzieży w Panamie.


10 LIPCA TENERYFA

W ciągu 30 dni dni podróży Dar Młodzieży przepłynął ok. 2600 km - odwiedził Tallin, Kopenhagę, Stavanger, Szczecin, Bremerhaven i Bordeaux. W sumie do tej pory w rejsie uczestniczyło 155 młodych praktykantów, kolejnych 126 aktualnie znajduje się na pokładzie. Kolejny przystanek to Teneryfa, tam mają dotrzeć 10 lipca.


ORGANIZATORZY

Organizatorami Rejsu Niepodległości są: Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Akademia Morska w Gdyni oraz Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl. Głównym sponsorem projektu jest PKN ORLEN, a sponsorem oficjalnym TAURON Polska Energia. Dodatkowego wsparcia finansowego udzieliła Polska Fundacja Narodowa. W gronie firm, które wspierają rejs, znajdują się również: Przedsiębiorstwo Przeładunku Paliw Płynnych Naftoport, Enamor, a także Port Gdynia.

Partnerem wydarzenia jest miasto Gdynia, a patronami medialnymi: TVP, TVP Info, Polskie Radio, Radio Plus, Radio Gdańsk, Gość Niedzielny, Katolicka Agencja Informacyjna, Tygodnik Sieci, wPolsce.pl, Polska Agencja Prasowa i Dziennik Bałtycki.

 

Nasza dziennikarka, będąc na Darze Młodzieży, także nie bała się zadań, które wykonywali uczestnicy rejsu. Zobacz film:
{youtube}VIUXy4Myta4{/youtube}

 

Anna Rębas/pOr


Zobacz Galerię