Pomorze biega

wtorek,

13 sierpnia 2019

14:27

Czas na Kaszubską Poniewierkę

Dokładnie za miesiąc wystartuje kolejna edycja Kaszubskiej Poniewierki, która jest jedną z ultramaratońskich wizytówek na Pomorzu.

Od początku impreza została przyjęta entuzjastycznie, a wynika to ze wspaniałej atmosfery i klimatu jaki stworzyli wokół imprezy organizatorzy oraz wolontariusze i sami uczestnicy.

Ultramaraton Kaszubska Poniewierka to 100-kilomeetrowy bieg przełajowy o charakterze górskim, prowadzący przez samo serce Kaszub. Zapraszamy Was do ostrego, maksymalnego, i nieuniknionego sponiewierania. Pokażemy Wam tereny biegowe które kochamy i zagwarantujemy pot na czole, ból mięśni, i tonę satysfakcji, dlatego widzimy się już 14 września – zachęcają organizatorzy.

Jakby tego było mało, dla tych, którzy preferują trochę krótszy kilometraż, mogą wystartować na odpowiednio nowych dystansach 75 km i 50 km. Również będzie do wyboru dystans 30 km, który jest od początku stałym punktem Kaszubskiej Poniewierki.

Warto dodać, że w związku rozbiciem regulaminów na poszczególne dystanse, organizatorzy postanowili zebrać zasady ogólne dotyczące warunków uczestnictwa i bezpieczeństwa w jeden odrębny dokument, wiążący dla wszystkich uczestników biegu, który dostępny jest Tutaj.

Należy dodać, że istotą Kaszubskiej Poniewierki są wolontariusze, czyli osoby mające mnóstwo pozytywnej energii i stanowiące wielką pomoc dla organizatorów. Bez nich trudno byłoby sobie wyobrazić ultramaratońską imprezę, ponieważ ich praca społeczna jest nieoceniona i niezwykle potrzebna.

Jeśli więc szukacie biegu z pięknymi widokami, ze świetną atmosferą oraz idealną do niezłego sponiewierania – to Kaszubska Poniewierka jest przeznaczona specjalnie dla Was.

Zgłoszenia
Na biegi można zapisywać się poprzez formularze, które dostępne są Tutaj.

Opłata startowa
100 km – 230 zł
75 km – 200 zł
50 km – 160 zł
30 km – 120 zł

Trasy
100 km – Start znajdować się będzie w Sopocie u podnóża Łysej Góry i nastąpi o godzinie 2:00.

75 km – Start znajdować się będzie przy Wróblówce w Gdańsku-Otominie i nastąpi o godzinie 6:00.

50 km – Start znajdować się będzie w Skrzeszewie (gm. Żukowo), na terenie Szkoły Podstawowej im. ks. dr Stanisława Sychowskiego i nastąpi o godzinie 10:00.

30 km – Start znajdować się będzie w Centrum Aktywnego Wypoczynku Wieżyca-Koszałkowo i nastąpi o godzinie 13:00.

Nagrody
Po przekroczeniu linii mety każdy otrzyma pamiątkowy medal. Pierwsze trójki kobiet i mężczyzn na powyższych dystans mogą liczyć na nagrody rzeczowe.

Więcej na: kaszubskaponiewierka.pl.

Maciej Gach