Pomorze biega

środa,

07 sierpnia 2019

15:16

Rozpocznij jesień od biegowego sprawdzianu w Gdańskim Teście Coopera

26 września i w 27 września w Kompleksie Sportowym przy ulicy Grunwaldzkiej 244 odbędzie się Gdański Test Coopera, który organizowany jest przez Akademicki Związek Sportowy.

To już niemalże tradycja, że na powitanie jesieni lub w połowie maja, AZS zachęca do sprawdzenia się, jak "niesie" nogi profesjonalna tartanowa bieżnia.

W zabawie może wystartować każdy bez względu na wiek. Liczą się dobre chęci i oczywiście brak przeciwwskazań do aktywności fizycznej. Początek imprezy nastąpi w czwartek (26 wrzesień) o godzinie 10:00 i potrwa do 18:40.

Natomiast w piątek (27 wrzesień) zabawa rozpocznie się o 9:00 i zakończy się o 13:40. 

Testy startują zazwyczaj co 20 minut. Zawodnicy za udział otrzymują numer startowy, dyplom potwierdzający wynik i butelkę wody. Oprócz tego spodziewać się można innych atrakcji.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO TESTU?

Test Coopera został opracowany przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku i polega na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Stosowny jest do badania sprawności fizycznej przede wszystkim u sportowców. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej, która jest wyznacznikiem naszej kondycji fizycznej. Określa się ją w zależności od wieku i płci na podstawie pokonanego dystansu.

Przed biegiem należy dobrze się rozgrzać, aby organizm był przygotowany do wzmożonego wysiłku. Po rozpoczęciu pamiętajmy, aby nie forsować maksymalnego tempa, gdyż szybko może się to skończyć niepotrzebną utratą sił i zniechęceniem.

Starajmy się podczas biegu przez cały czas utrzymywać optymalne dla naszego organizmu tempo, aby pod koniec starczyło jeszcze sił na przyspieszenie.

1 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy
Gdański Test Coopera
Start: 26 i 27 września
Miejsce: Stadion Lekkoatletyczny przy ul. Grunwaldzkiej 244 w Gdańsku
Opłata: Bezpłatnie
Zapisy: Dostępne będą niebawem testcoopera.pl/gdansk. Również będzie można zapisać się na miejscu w biurze zawodów najpóźniej 30 minut przed planowanym startem.

Więcej szczegółów na: Gdański Test Coopera.

Maciej Gach