Pomorze biega
Fot. Piotr Hukało

niedziela,

07 lipca 2019

15:21

13 lipca wystartuj w gdyńskim Biegu Kelnerów

13 lipca w Gdyni rozpocznie się impreza Kulinarna Świętojańska. Jest to festiwal w duchu street food, którego celem jest zwiedzanie miasta w bliskiej relacji z dobrą kuchnią.
Lokale na szlaku to przede wszystkim restauracje o gdyńskim rodowodzie, podobnie jak sama Gdynia zrodzone z morza i marzeń. Dla właścicieli stanowią prawdziwą pasję i miłość, wyrażoną jakością oraz pomysłowością propozycji kulinarnej z oryginalnym wystrojem.

Podczas wydarzenia na ulicy Świętojańskiej wystawią się lokale i restauracje z ulicy Świętojańskiej. Na Szlaku Kulinarnego Centrum Gdyni, nie zabraknie stoisk z lokalnymi produktami i ziołami. Łącznie będzie można skosztować dań z kilkudziesięciu różnych stoisk kulinarnych z gdyńskich restauracji.

Bieg Kelnerów 3
Wśród wielu wydarzeń organizowanych w ramach Kulinarnej Świętojańskiej odbędzie się Bieg Kelnerów, który jest jedynym w swoim rodzaju wyścigiem, nawiązującym do zawodów, jakie organizowano w Gdyni w latach trzydziestych XX wieku.

Bieg odbędzie się w trzech kategoriach – profesjonalistów, amatorów oraz dzieci. Każdy z uczestników otrzyma tacę z kieliszkiem wypełnionym wodą. Konkurs wygra osoba, która z całym nie pobitym kieliszkiem dobiegnie pierwsza na metę. Jeżeli uczestnikowi wyleje się zawartość kieliszka, wraca na start w celu ponownego uzupełnienia kieliszka wodą. Następnie ponownie pokonuje dystans, kierując się do mety.

Bieg Kelnerów 2
Zawodnicy, którzy zgłoszą się do konkursu będą mieli do pokonania dystans zamkniętego odcinka ulicy Świętojańskiej (od ulicy Wybickiego do ulicy Żwirki i Wigury). Na bieg można zapisywać się poprzez formularz rejestracyjny, który dostępny jest – Tutaj. Uczestnictwo jest bezpłatne, a na zawody również będzie można zgłosić się na miejscu.

Nagrody
Nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii, a do wygrania będą liczne vouchery do restauracji, sklepów, placów zabaw oraz inne nagrody rzeczowe.

Program
12:15 – Zapisy na Bieg Kelnerów /stoisko informacyjne przy scenie
12:25 – Wspólna rozgrzewka uczestników Biegu Kelnerów
12:30 – Bieg Kelnerów Profesjonalnych
12:40 – Bieg Amatorów
12:50 – Bieg dla Dzieci (7-12 lat)
13:00 – Wręczenie nagród dla zwycięzców biegu

Szczegółowe informacje będzie można znaleźć na: kulinarnagdynia.pl.

Maciej Gach