Pomorze biega

czwartek,

06 czerwca 2019

14:12

Przepiękny medal do zdobycia podczas 4. Biegu Arasmusa

Jedną z głównych pamiątek uczestnictwa w zawodach sportowych jest uzyskanie upragnionego medalu, który zawiśnie na naszej szyi po przekroczeniu linii mety.
Coraz częściej organizatorzy imprez biegowych starają się przygotować dla uczestników naprawdę przepiękne medale – będące czasem dziełami sztuki. Wczoraj został upubliczniony wizerunek pamiątkowego krążka jaki będzie można uzyskać 22 września w ramach 4. Biegu Arasmusa.

Podobnie jak w zeszłych edycjach, medal zawiera kaszubskie wzory ludowe, które mają pokazać, że startujemy w samym sercu Kaszub, czyli w Kiełpinie. Jednak, aby powyższa nagroda wylądowała na naszym karku, trzeba najpierw się zapisać i ukończyć Bieg Arasmusa.

Koszulka Bieg Arasmusa     Koszulka 4. Bieg Arasmusa


Warto dodać, że również i w tym roku nie zabraknie Biegu dla Par, który cieszył podczas ostatniej edycji dużą popularnością. Do pokonania będzie dystans tylko 300 metrów, ale trzeba będzie biec ze swoją ukochaną techniką na barana. Łącznie prawo startu będzie miało 45 par, które najpierw staną w biegach eliminacyjnych. Cztery najlepsze pary z każdej serii zmierzą się ze sobą w finale.

Pełna zabawy, uśmiechu i dobrych emocji sportowa zabawa ma przede wszystkim jeszcze bardziej zintegrować pary do wspólnych biegowych wojaży. Na Bieg dla Par zapisywać się można – Tutaj.

Organizatorzy zachęcają także do zaopatrzenia się w specjalne koszulki – dedykowane tym parom, które zdecydują się na uczestnictwo w Biegu dla Par.

Zapisy
Na bieg będzie można zapisywać się poprzez formularz elektroniczny dostępny – Tutaj. Limit uczestników wynosi 1000 osób.

Opłata startowa
44 zł – dla pierwszych 300 osób
49 zł – dla kolejnych 500 osób
55 zł – dla kolejnych 200 osób
39 zł – dla zawodników zrzeszonych w Akademii Biegowej Kiełpino, Kartuzy, Kościerzyna, Gdynia
Bezpłatnie – mieszkańcy Kiełpina (limit 50 osób)

Z każdej opłaty startowej 3 zł przeznaczone zostaną na cele charytatywne.

Biuro zawodów będzie otwarte 22 września w godzinach 10:00-14:50, przy ul. Długiej 78 na stadionie sportowym w Kiełpinie. Na miejscu będą dostępne szatnie i depozyt dla zawodników. 

Trasa

Trasa Bieg Arasmusa

Strat biegu nastąpi o godzinie 15:00. Start i meta będą znajdowały się na stadionie. Nawierzchnia w 99% będzie przebiegać po asfalcie. Trasa posiada atest PZLA. Zawodników obowiązuje limit czasu wynoszący 45 minut.

Klasyfikacje
Generalna Kobiet i Mężczyzn.
Obywatelek i Obywateli Rzeczypospolitej Polskiej.
I Mistrzostwa Polski weterynarii na dystansie 5 km.
Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w biegu ulicznym na dystansie 5 km.

Kategorie wiekowe
K i M 12 (12 - 15 lat)
K i M 16 (16 - 19 lat)
K i M 20 (20 - 29 lat)
K i M 30 (30 - 39 lat)
K i M 40 (40 - 49 lat)
K i M 50 (50 - 59 lat)
K 60 (60 i więcej lat)
M 60 (60 - 69 lat)
M 70 (70 - 75 lat)
M 70+

Mistrzostwa Powiatu Kartuskiego w biegu ulicznym na dystansie 5 km.
Mistrzostwa Akademii Biegowej.
Najstarszy i najmłodszy (zawodnik i zawodniczka).

Nagrody 
Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą bieg w limicie czasu otrzymają na mecie pamiątkowe medale. Zdobywcy miejsc I-V w klasyfikacji generalnej Kobiet i Mężczyzn otrzymają nagrody finansowe. Pierwsza trójka najszybszych Polek i Polek otrzymuje nagrody finansowe. Za rekord trasy będzie czekała na uczestników premia finansowa.

Uczestnikom za miejsca I-III w kategoriach wiekowych, Mistrzostwach Powiatu Kartuskiego, Mistrzostw Kiełpina i Akademii Biegowej wręczone zostaną nagrody rzeczowe lub statuetki. W pozostałych kategoriach zawodnicy również otrzymają nagrody rzeczowe. Po biegu wśród wszystkich startujących zostaną rozlosowane nagrody.

Więcej informacji na stronie organizatora: biegarasmusa.pl i Bieg Arasmusa.

Maciej Gach