Pomorze biega
Fot. Gdyńskie Centrum Sportu/Bałtyk

niedziela,

12 maja 2019

15:42

Emil Dobrowolski wygrywa Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim na lotnisku w Kosakowie

Kolejny bieg w ramach tegorocznego PKO Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych za nami, który tym razem odbyła się na terenie Portu Lotniczego Gdynia-Kosakowo.

Od samego początku nowa trasa Biegu Europejskiego budziła wiele emocji, która była zdecydowanie oddalona od głównych ulic Gdyni.

Jednym z pozytywnych aspektów nowej trasy była jej łatwość, która wręcz zachęcała do spróbowania, aby powalczyć o życiówkę na dystansie 10 km.

Na linii startu stanęło około 2300 biegaczek i biegaczy, którzy ruszyli punktualnie o godzinie 15:00. Od samego początku do przodu ruszył Emil Dobrowolski, który wraz Artem Kazbanem oraz Mateuszem Niemczykiem uformowali biegowy triumwirat.

Jako pierwszy wyższość rywali musiał uznać Mateusz Niemczyk, a na około dwa kilometry przed metą Emil Dobrowolski wrzucił trzeci bieg i rozpoczął finisz do mety, którą minął w czasie 30 minut i 39 sekund. Ukrainiec zakończył bieg dwadzieścia pięć sekund później, a trzeci Niemczyk uzyskał 31:15.

U pań wygrała popularna triathlonistka na Pomorzu – Marta Łagownik z wynikiem 34 minut i 51 sekund. Druga z czasem 35:32 była Ewelina Paprocka, a trzecią pozycję osiągnęła Magdalena Dias, która zanotowała rezultat 35:52.

Za linią mety na każdego, komu udało się pokonać 10 kilometrów czekała nagroda w postaci wyjątkowego medalu, na którym widniał, zgodnie z nową lokalizacją biegu, samolot BIES TS-8. Zgodnie z hasłem tegorocznej edycji, organizatorzy stawiają na życie w ruchu, dlatego motywem przewodnim tegorocznej kolekcji medalowej są maszyny i pojazdy obecne w życiu gdynian oraz nierozerwalnie kojarzące się z miastem z morza.

Szczegółowe wyniki dostępne są – Tutaj.

Natomiast kolejne pamiątkowe medale będzie można uzyskać podczas Nocnego Biegu Świętojańskiego, który wystartuje 28/29 czerwca oraz w ramach listopadowego Biegu Niepodległości.

Więcej informacji można znaleźć na: gdyniasport.pl.

Maciej Gach