Pomorze biega
Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment/materiały prasowe

czwartek,

21 lutego 2019

14:08

Finał Plebiscytu Pomorze Biega i Pomaga. Audycja na żywo i koncert. Wystąpią Wojtek Horny i Daria Zaradkiewicz

Zakończyło się głosowanie w Plebiscycie "Pomorze Biega i Pomaga". Głosować mogliście do niedzieli, 10 lutego, do 23:59:59 na 43 kandydatów w sześciu kategoriach: Charytatywna Impreza Sportowa, Najładniejszy Medal Biegowy, Pacemaker Roku, Szczególny Wyczyn Biegowy, Gest FairPlay i Najsympatyczniejsza Osoba w koszulce Pomorze Biega i Pomaga.

Oddanych zostało 2830 głosów. Z wysłanych SMS-ów na rzecz 5-letniej Oli Banaś z Gdańska trafi kwota 1165,81 zł!

ZWYCIĘZCY PLEBISCYTU

Pomorski Pacemaker Roku – Paweł Szwed – 152 głosy
Gest Fair Play – Tomasz Oleksiewicz – 17 głosów
Najsympatyczniejsza osoba w koszulce "PBiP" – Marlena Adamusiak – 76 głosów
Szczególny wyczyn biegowy – Przemysław Szapar – 547 głosów
Najładniejszy biegowy medal – Festiwal Leśny – 384 głosy
Charytatywna Impreza Sportowa – Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu – 358 głosów

SPORTOWA AUDYCJA NA ŻYWO

To jednak nie koniec emocji. Na zakończenie plebiscytu w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk odbędzie się sportowa audycja na żywo z udziałem publiczności. Podczas spotkania wręczymy zwycięzcom nagrody. Będzie to także okazja do biegowego podsumowania minionego roku i rozmowy o tym, co przed nami. Audycja "Z boisk i stadionów" z udziałem publiczności odbędzie się 23 lutego o 18:00, a poprowadzi ją Włodek Machnikowski.

MUZYCZNY FINAŁ

Po audycji, specjalnie dla publiczności w studiu, przygotowaliśmy muzyczną niespodziankę. Wystąpią: biegający na co dzień i wspierający akcję "Pomorze Biega i Pomaga" pianista, klawiszowiec zespołu KOMBII Wojtek Horny i zwyciężczyni programu "Szansa na Sukces" - Daria Zaradkiewicz. Gwarantujemy, że energetyczny repertuar, fortepian i niezwykły głos wokalistki porwą publiczność.

Po koncercie czekać będą zdrowe i smaczne niespodzianki, a także okazja do wsparcia naszej akcji i zakupu koszulki. Będzie również szansa na ciekawe nagrody - nie tylko dla zwycięzców plebiscytu, ale także dla uczestników audycji. Jeśli chcecie być z nami tego wieczoru słuchajcie Radia Gdańsk w środę 13 i 20 lutego. Zaproszenia będzie można zdobyć w audycji "Pomorze Biega" po 13:00.

 

Katarzyna Hirsz/mk