Pomorze biega

czwartek,

06 grudnia 2018

16:00

Będzie druga edycja Gdańskich Biegów Leśnych!

W Trójmieście sporym zainteresowaniem cieszą się cykle biegowe, czego przykładem może być City Trail lub Grand Prix Gdyni w Biegach Górskich.
Pierwsze edycje cyklicznych zawodów mają zdecydowanie trudniej, aby przebić się przez kalendarzowe sito wielu imprez biegowych. Pod koniec czerwca br. wystartował cykl – Gdańskie Biegi Leśne na dystansie 5 km i 10 km.

Mimo usilnych starań organizatorów, gdański cross miał dość niską frekwencję. Możliwie, że było to spowodowane tym, iż biegi odbywały się w sezonie letnim, więc gdy większość biegaczy odpoczywa lub jest na wakacyjnym urlopie.

Na szczęście druga edycja Gdańskich Biegów Leśnych rozpocznie swoje zmagania już 11 maja 2019 roku, więc pozostało jeszcze sporo czasu, aby pomyśleć nad swoimi planami startowymi.

Od razu dodamy, że naprawdę warto wziąć udział w Gdańskich Biegach Leśnych, gdyż nie tylko odbywają się w przepięknych zakątkach Podleśnej Polany, jak również ze względu na trudność trasy, której pokonanie niejednego porządnie zmęczy, ale i ucieszy.

Organizatorzy zwiększyli liczbę etapów z czterech do sześciu, które zostaną rozegrane w następujących terminach: 11 maja, 8 czerwca, 6 lipca, 3 sierpnia, 7 września, 5 października.

Jakich jeszcze nowości można się spodziewać podczas wymagającego cyklu w Gaju Gutenberga? O tym dowiecie się na stronie: harpagan.pl/gbl.

Maciej Gach