Pomorze biega
Fot: Radio Gdańsk/Wojciech Luściński

niedziela,

05 listopada 2017

13:42

Rekord frekwencji podczas czwartej edycji AmberExpo Półmaraton Gdańsk

Zakończyła się czwarta edycja AmberExpo Półmaraton Gdańsk, podczas której panowały znakomite warunki pogodowe do biegania, aby osiągnąć wymarzone rekordy życiowe na dystansie 21 kilometrów i 97,5 metrów.

Podczas tegorocznej edycji udział wzięła rekordowa liczba uczestników, która wyniosła 3674 osoby. Rozgrzewkę przed startem półmaratonu poprowadził Jerzy Skarżyński, legendarny polski maratończyk – Cieszę się, że tylu ludzi stawiło się w Gdańsku. To jest dowód na to, że Trójmiasto jest w samej czołówce biegania w Polsce.

6fc7dfd4666019dd0fe623ec03701cce L
Start gdańskiej połówki rozpoczął się tradycyjnie o godzinie 9:00 i można powiedzieć, że całe zawody zdominowali biegacze z Ukrainy. Najszybciej linię mety minął Mykola Juhumczuk z czasem 1:06:11. Drugi z półtoraminutową stratą do zwycięscy był Dimtro Didovodiuk, a na najniższym stopniu podium stanął doskonale znany biegacz z Warszawy – Łukasz Oskierko z wynikiem 1:08:28.

Wśród pań zwyciężyła koleżanka klubowa dwójki Ukraińców – Oksana Raita z rezultatem 1:16:36. Dwa kolejne miejsce należały do Polek – Eweliny Paprockiej (1:17:21) oraz Dominiki Nowakowskiej (1:17:57).

Każdy z uczestników po przekroczeniu linii mety otrzymał wyjątkowy medal z przepięknym tłem gdańskiej starówki. Szczegółowe wyniki można znaleźć – Tutaj.

86646EFDCF6D-4082
Doskonała organizacja, odczuwalny klimat i świetna atmosfera – potwierdziła, że AmberExpo Półmaraton Gdańsk jest jedną z najlepszych imprez półmaratońskich w Polsce. Jednym minusem, na który zwracali uwagę zawodnicy, to brak charakterystycznych baloników u pacemakerów, co spowodowało, że w tak wielkim tłumie byli praktycznie niewidoczni.                   

Za rok piąta edycja AmberExpo Półmaraton Gdańsk i można się spodziewać, że będzie to kolejne święto sportowe na ulicach Gdańska.
                    
Więcej informacji znajdziecie na: pólmaratongdansk.pl.   

Maciej Gach